Menu

Paczka do Bośni i Hercegowiny, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Bośni i Hercegowiny!

Jak nadać paczkę do Bośni i Hercegowiny?

W celu wysłania paczki do Bośni i Hercegowiny, wystarczy wejść na stronę GlobKurier.pl i wycenić ją przy pomocy prostego formularza. Konieczne jest podanie wagi, wymiarów i ilości paczek. Wówczas wyświetlą się najatrakcyjniejsze oferty firm kurierskich, wraz z podanymi cenami i pozostałymi szczegółami. Wystarczy wybrać jedną z nich i sfinalizować zamówienie. Warto skorzystać również z opcji dodatkowych, jak na przykład ubezpieczenie wysyłanej paczki. Można zdecydować się także na doręczenie priorytetowe, dzięki któremu przesyłka trafi do adresata już następnego dnia roboczego. Przesyłkę na bieżąco można monitorować dzięki powiadomieniom SMS oraz systemowi on – line.

Ile kosztuje paczka do Bośni i Hercegowiny?

Koszt wysłania paczki do Bośni i Hercegowiny zależny jest od kilku czynników, między innymi od wymiarów i wagi przesyłki. Istotna w tym kontekście jest także forma transportu, szybkość dostawy oraz wykupione opcje dodatkowe. Inna oferta jest też do dyspozycji klientów indywidualnych, a inna do klientów biznesowych. W przypadku osób prywatnych cena usługi wzrasta o 23% podatek VAT. Na stawkę ma wpływ również opłata paliwowa. Należy pamiętać także o konieczności opłacenia cła, które zawsze opłacane jest przez odbiorcę paczki,  a jego wysokość zależy od importowanych produktów.

Tani kurier do Bośni i Hercegowiny z GlobKurier.pl

Chcąc jak najtaniej wysłać przesyłkę do Bośni i Hercegowiny, należy ją odpowiednio zapakować, w możliwie jak najmniejsze opakowanie. W przypadku przedsiębiorstw, dobrze jest rozważyć transport drobnicowy, który pozwala na zamówienie mniejszych partii towaru, bez konieczności wynajmowania całego kontenera. Co więcej, tym samym można ograniczyć koszta związane z utrzymywaniem całego zaplecza odpowiedzialnego za system zaopatrzenia.

 

Paczki i przesyłki do Bośni i Hercegowiny

Bośnia i Hercegowina jest bardzo pięknym krajem, położony na Półwyspie Bałkańskim, nad Morzem Adriatyckim. Na północy, zachodzie i południu graniczy  z Chorwacją, na wschodzie z Serbią, a na południowym wschodzie z Czarnogórą. Kraj ten jest członkiem między innymi Organizacji Narodów Zjednoczonych, Światowej Organizacji Zdrowia i Rady Europy, a ponadto ubiega się o członkostwo w NATO i jest potencjalnym kandydatem do dołączenia do Unii Europejskiej. Bośnia i Hercegowina ma bardzo duży potencjał gospodarczy, a do tego jest bardzo interesującym kierunkiem dla turystów. W związku z tym Polacy coraz częściej nadają i odbierają paczki z i do Bośni i Hercegowiny. 

Polacy wysyłają przesyłki międzynarodowe we wszystkie regiony Bośni i Hercegowiny, w zależności od tego, czy nadają paczkę prywatnie, czy też służbowo. Do najczęściej wybieranych miast należą jednak stolica kraju – Sarajewo, Banja Luka, Tuzla, Zenica i Mostar. Wysyłane są one głównie z największych miast naszego państwa – Warszawy, Gdańska, Krakowa, Poznania i Wrocławia.

 

Mapa Bośnia i Hercegowina

 

PowierzchniaLudnośćStolica
51 197 km²3 507 000Sarajewo
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – SarajewoPolska – Banja LukaPolska – Tuzla
Polska – ZenicaPolska – MostarPolska – Bijeljina

Kody pocztowe paczka do Bośni i Hercegowiny

Wysłanie przesyłki do Bośni i Hercegowiny jest bardzo proste, niczym nadanie paczki krajowej. Najważniejsze, aby paczka została prawidłowo zaadresowana, gdyż tylko wtedy można mieć pewność, iż paczka zostanie dostarczona w terminie. Dobrze jest skorzystać ze strony GlobKurier.pl, która pokieruje i wskaże wszystkie niezbędne dane, jakie należy wypełnić. Przede wszystkim są to: imię i nazwisko odbiorcy i nadawcy (opcjonalnie nazwy firm); ulica wraz z numerem domu bądź lokalu; kod pocztowy i miejscowość; numer telefonu i adres e – mail; w przypadku paczki międzynarodowej należy podać również kraj. Kod pocztowy do Bośni i Hercegowiny ma bardzo duże znaczenie, gdyż umożliwi szybsze dostarczenie paczki w odpowiedni rejon kraju.

Śledzenie paczki do Bośni i Hercegowiny

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Bośni i Hercegowiny

Wysyłając paczkę do Bośni i Hercegowiny można skorzystać z opcji śledzenia przesyłki na każdym etapie jej podróży. Śledzenie przesyłki online pozwala oszacować wstępnie czas dostawy pod wskazany adres bez konieczności bezpośredniego kontaktu z kurierem. Z tej możliwości może skorzystać zarówno nadawca, jak i adresat, co jest niezwykle przydatne zwłaszcza w przypadku sklepów internetowych.

Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Bośni i Hercegowiny

Tani kurier do Bośni i Hercegowiny to usługa bardzo pożądana wśród wielu osób. Można z niej skorzystać w łatwy sposób, przy jednoczesnym niskim koszcie nadania paczki. Wysyłka przebiega podobnie, jak w przypadku paczek krajowych. Aby uzyskać jak najlepsze warunki, warto skorzystać z pośrednika, który w swojej ofercie posiada wiele różnych firm kurierskich. W tym celu należy odwiedzić stronę GlobKurier.pl, gdzie po uzupełnieniu podstawowych informacji, jak wymiary paczki i jej waga możemy zapoznać się z ofertami najlepszych firm kurierskich. Do wyboru mamy między innymi takie firmy, jak UPS czy kurier TNT, dzięki czemu można mieć gwarancję dostarcza paczki do Bośni i Hercegowiny na czas.

Kurier Polska-Bośnia i Hercegowina - kogo wybrać?

Tani kurier może wydawać się bardzo trudny do znalezienia, jeśli chodzi o wysyłkę paczek międzynarodowych, w tym do Bośni i Hercegowiny. Tymczasem można nadać ją bardzo podobnie, jak przesyłkę krajową, w dodatku za niewiele wyższą cenę. Aby móc znaleźć najtańszy i najlepszy transport paczki do Bośni i Hercegowiny, warto skorzystać z pośrednika, który w swojej ofercie posiada wiele różnych firm kurierskich. W tym celu należy odwiedzić stronę GlobKurier.pl, gdzie po uzupełnieniu podstawowych informacji, jak wymiary paczki i jej waga możemy zapoznać się z ofertami najlepszych firm kurierskich. Do wyboru mamy między innymi takie firmy, jak UPS, kurier TNT czy FedEX. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie najbardziej atrakcyjną cenowo ofertę, która spełni jego oczekiwania.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Ubezpieczenie paczki do Bośni i Hercegowiny

Nadając przesyłkę z Polski do Bośni i Hercegowiny, warto rozważyć zakup dodatkowej usługi, jaką jest ubezpieczenie paczki. Pomimo największych starań przewoźników, przesyłki często narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia i wstrząsy. Opłata za takie ubezpieczenie jest zależna od wartości paczki. Ubezpieczenie zapewnia gwarancję, iż w przypadku zniszczenia lub zagubienia przesyłki, nadawcy zostanie wypłacona rekompensata.

Czego nie można wysłać do Bośni i Hercegowiny?

Chcąc wysłać paczkę do Bośni i Hercegowiny, należy najpierw zapoznać się z przepisami, mówiącymi o tym, co może zawierać nadawana przesyłka. Do tego kraju nie można wysyłać między innymi narkotyków, broni, amunicji, niebezpiecznych substancji zagrażających życiu i zdrowiu, kosztowności, szczątków ludzkich, dokumentów niejawnych i produktów spożywczych z krótkim terminem ważności. Dozwolony jest przewóz zwierząt, roślin, leków, wyrobów tytoniowych i alkoholowych, ale tylko po spełnieniu pewnych warunków.

Paczka do Bośni i Hercegowiny - odprawa celna i cło Bośnia i Hercegowina

Wysyłając paczkę do Bośni i Hercegowiny należy pamiętać o odprawie celnej. To podczas niej funkcjonariusz celny podejmuje decyzję co do tego, czy  adresat zapłaci cło i podatek VAT, czy też nie. W zależności od wartości przesyłki, a także tego, czy wysyłana jest przez osobę prywatną, czy firmę mogą być konieczne inne dokumenty do odprawy celnej. Chcąc, aby paczka do Bośni i Hercegowiny  bez problemów i opóźnień dotarła do odbiorcy koniecznie jest terminowe przygotowanie niezbędnych dokumentów. Jeśli przesyłka zostanie zatrzymana przez urząd celno – skarbowy, wówczas wszelkie informacje zostaną przesłane listem poleconym. Od tego momentu liczy się 20 dni, podczas których należy odpowiedzieć i skontaktować się z urzędem. Dzieje się to w celu weryfikacji zapłaty za zakupiony towar. Jeśli przebiegnie pomyślnie, wówczas paczka zostanie przekazana listonoszowi, który pobiera podatek VAT oraz inne dodatkowe należności. Niektóre przedmioty są zwolnione z cłą, na przykład laptopy i komputery, telefony czy drony – w tym przypadku płaci się jedynie podatek VAT. Stawki cła mogą być różne, a ich wysokość można obliczyć przy pomocy specjalnego kalkulatora. Ich wysokość zależy od rodzaju towaru, kodu taryfy celnej, kosztów transportu jakie poniósł importer, kosztów wystawienia dokumentów oraz kosztów przeładunkowych w porcie. Towary o wartości do 22 EUR są zwolnione z cła, towary o wartości od 22 EUR do 150 EUR wymagają uiszczenia podatku VAT i opłat celnych, zaś towary o wartości od 150 EUR wzwyż wymagają uiszczenia opłat celnych i cła.

                                              Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Bośni i Hercegowiny

Paczka do Bośni i Hercegowiny - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Bośni i Hercegowiny

Przedsiębiorstwa, które prowadzą sprzedaż wysyłkową lub też nadają dużo przesyłek z wielu innych powodów, chcą jak najbardziej obniżyć swoje koszta związane z wysyłką. Nic dziwnego – ma on ogromne znaczenie,  ze względu na ilość nadawanych paczek oraz pozostałe formalności, które nadawca musi spełnić. Aby obniżyć cenę nadawania firmowych paczek, warto wejść na stronę GlobKurier.pl, na której można zapoznać się z pełną ofertą wysyłki paczek do Bośni i Hercegowiny oraz zapoznać z niezbędnymi informacjami i koniecznymi formalnościami. Dzięki temu łatwo można obniżyć koszty przesyłek kurierskich, paletowych czy pobraniowych. Przedsiębiorstwa mogą korzystać zarówno z transportu drogowego, lotniczego, jak i morskiego, który przoduje, jeśli chodzi o przesyłki drobnicowe. Paczki do Bośni i Hercegowiny w ofercie dla firm mogą być nadawane w bardzo atrakcyjnych cenach, a do tego bardzo szybko i sprawnie. Co ważne, przedsiębiorstwo nie musi martwić się o nadmiar papierologii – otrzyma tylko jedną fakturę za wszystkie przesyłki w danym miesiącu. W łatwy sposób można nadać też wiele paczek jednocześnie nawet, gdy każda paczka ma inne wymiary i wagę. Podczas nadawania paczki dobrze jest także zapoznać się z możliwością wybrania opcji dodatkowych, jak na przykład ubezpieczenie przesyłki. Z racji bardzo dużej odległości, jaką musi przebyć przesyłka międzynarodowa, na GlobKurier.pl można śledzić paczkę na każdym etapie jej podróży poprzez stronę internetową lub w postaci powiadomień SMS. W ten sposób można mieć kontrolę nad statusem przesyłki, od wysłania aż do odebrania jej przez adresata.

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20