Menu

Paczka do Tunezji, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Tunezji!

Jak nadać paczkę do Tunezji?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Tunezji, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Tunezji.

 

Tani kurier do Tunezji z GlobKurier.pl

Jak widzisz, paczkę do Tunezji możesz wysłać korzystając z usług kilku przewoźników. Jak sprawdzić, który z nich będzie miał najlepszą dla nas ofertę? Oczywiście, możemy odwiedzić strony wszystkich przewoźników i samodzielnie wycenić paczki u każdego z nich jednak jest to dość czasochłonne. Co więcej, nie daje nam to wcale gwarancji, że znajdziemy najbardziej przystępną cenowo ofertę. Dlatego też warto skorzystać z możliwości jakie dają nam platformy transportowe takie jak Globkurier.pl. To bardzo wygodne rozwiązanie. Wystarczy bowiem jedynie wypełnić krótki formularz, w którym wybieramy kraj docelowy czyli Tunezję oraz podajemy wymiary i wagę paczkę. Pozwoli nam to na uzyskanie szybkiej, automatycznej wyceny. Otrzymujemy nie tylko ceny poszczególnych firm, ale również rodzajów transportu – możemy więc wybrać, czy chcemy nadać paczkę tanio transportem lądowym, czy też szybko samolotem, co wiąże się z nieco wyższą ceną.
Za pomocą platform transportowych możemy również od razu zamówić kuriera. Podajemy dane nadawcy oraz odbiorcy, wybieramy ofertę, płacimy bezpiecznie online a następnie drukujemy list przewozowy. Paczkę do Tunezji możemy zanieść do punktu lub też wybrać opcję, w której to kurier odbiera naszą przesyłkę spod wskazanego adresu. To prosty sposób, dzięki któremu nie tylko oszczędzamy czas, ale również pieniądze. Ceny przewoźników zamawianych za pośrednictwem platformy mogą być bowiem niższe o nawet kilkadziesiąt procent. 

 

Paczki i przesyłki do Tunezji

Tunezja to kraj położony w północnej Afryce, który otaczany jest przez Morze Śródziemne. Stolicą Tunezji jest miasto Tunis. Państwo to zamieszkiwane jest przez 11,82 miliona osób. Śródziemnomorski klimat, liczne zabytki, egzotyczna dla nas kultura arabska, piękne miejsca, wspaniałe plaże oraz bardzo otwarte podejście do turystów sprawia, że wiele osób spędza tam wakacje. Nie brakuje również firm, które sprzedają do tego kraju swoje produkty korzystając z usług firm kurierskich. Jak możemy się domyślać, najwięcej paczek przesyłanych jest z Polski do Tunisu czyli stolicy kraju. Sporo przesyłek trafia również do innych dużych miast kraju takich jak Kartagina czy Gamart. Jeśli zaś chodzi o paczki wysyłane z Tunezji do Polski poza największymi miastami, o których wspominaliśmy przed chwilą, sporo paczek nadawanych jest również z miejscowości takich jak Safakis, Susa oraz Bizerta. To całkowicie zrozumiałe – wysyłka pamiątek dla rodziny kurierem może być bardziej opłacalne niż dopłacanie do bagażu na lotnisku. 

Wysyłając paczkę międzynarodową poza teren Unii Europejskiej musimy mieć świadomość, że paczka zostanie poddana kontroli celnej. Dlatego też pamiętajmy o liście przedmiotów, których nie możemy wysyłać w paczkach. Mowa tu między innymi o substancjach niebezpiecznych, lekach, substancjach chemicznych, które mogłyby stanowić zagrożenie a także wyrobach alkoholowych i tytoniowych. Szczegółową listę produktów, które nie powinny znaleźć się w paczce możemy znaleźć najczęściej na stronie przewoźnika. Kolejną kwestią, o która należy się zatroszczyć jest jest odpowiednie opakowanie przesyłki. Karton, w który ją pakujemy nie powinien być znacząco większy od przesyłanych przedmiotów a puste miejsca w opakowaniu dobrze zabezpieczyć ścinkami papieru lub folią, które szczelnie je wypełnią i nie pozwala na przesuwanie się przedmiotów w trakcie transportu. Karton owijamy kilkukrotnie taśmą lub folią do pakowania. Znacząco zmniejsza to bowiem ryzyko ich uszkodzenia. Bardzo ważnym elementem jest również sprawdzenie czy dane, które znajdują się na międzynarodowym liście przewozowym znajdują się prawidłowe dane. Mimo wszystko musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że na tak dalekich dystansach, mimo coraz lepszego poziomu świadczenia usług kurierskich paczka może ulec uszkodzeniu lub zostać zgubiona. W obecnych czasach mamy możliwość monitorowania jej drogi jak również zabezpieczenia się przed ewentualną stratą finansową poprzez zakup ubezpieczenia paczki. Warto rozważyć ten krok, szczególnie w przypadku paczek z kosztowną zawartością. Podsumowując, jeśli jesteś osobą, która chce wysyłać paczki do Tunezji możesz zrobić to szybko, sprawnie i bez wychodzenia z domu. Międzynarodowe firmy kurierskie są w stanie zaoferować ci wygodne i bezpieczne rozwiązania, których cena nie jest wygórowana. Przekonało się o tym już wielu zadowolonych klientów korzystających z ich usług. 

Mapa Tunezja
PowierzchniaLudnośćStolica
163 610 km²11 403 800Tunis
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – TunisPolska – SafakisPolska -Kabis

Kody pocztowe paczka do Tuenzji

Wysyłając paczkę do Tunezji, podobnie jak w przypadku innych przesyłek międzynarodowych powinniśmy zwrócić baczną uwagę na jej prawidłowe zaadresowanie. Jednym z ważnych elementów adresu jest oczywiście wpisanie odpowiedniego kodu pocztowego. W Tunezji kody te składają się z czterech cyfr, istnieje 978 kodów pocztowych dla tego kraju, które przypisane są do poszczególnych gubernatorstw oraz mias. Co ciekawe, niektóre gubernatorstwa posiadają dwa przedziały kodów pocztowych. Przykładowo, gubernatorstwo Tunis posiada kody pocztowe od 1000 do 1135 oraz 2000 – 2099. Podobnie jest w przypadku gubernatorstw Bizerta czy Bin Arus. Co więc zrobić jeśli nie mamy pewności, czy kod pocztowy, który chcemy wykorzystać jest prawidłowy? Możemy wykorzystać możliwości, które daje nam dostęp do sieci i skorzystać z wyszukiwarki kodów pocztowych. Wystarczy wpisać ulicę i miasto odbiorcy paczki by dowiedzieć się jaki kod pocztowy będzie prawidłowy.

Śledzenie paczki do Tunezji

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Tunezji

Jako GlobKurier oferujemy pełny wgląd w proces wysyłki, oraz udostępniamy możliwość śledzenia przesyłki on-line oraz w postaci powiadomień SMS. Ponadto współpracujemy z ponad 50 przewoźnikami na całym świecie, dzięki czemu paczka do Tunezji dojdzie w krótkim czasie i nienaruszona. Średni czas dostarczenia paczki do Tunezji wynosi 6 dni. Gwarantujemy również wysoką jakość usług poprzez naszą współpracę z zaufanymi przewoźnikami jak UPS, TNT, co gwarantuje dotarcie paczki do Tunezji.

Transport przesyłki do Tunezji - Jak długo idzie paczka do Tunezji?

W przypadku przesyłek międzynarodowych musimy mieć świadomość, że przebywają one ogromne odległości, co wiąże się z dłuższym niż w przypadku paczek krajowych czasem dostawy. Tunezja oddalona jest od Polski o prawie 3500 kilometrów. Niemniej jednak, nasze kraje są doskonale skomunikowane i transport odbywa się nie tylko drogą lądową i morską, ale również lotniczą. W przypadku lotniczych przesyłek czas ich dostarczenia wynosi nawet do 2-3 dni roboczych, co dla wielu wysyłających przesyłki jest dobrą wiadomością. Niestety, lotnicze przesyłki międzynarodowe są dość kosztowne. Alternatywą dla nich jest transport lądowy, niemniej jednak musimy mieć świadomość, że wówczas czas doręczenia przesyłki wynieść może nawet do 2-3 tygodni. 

Kurier Polska-Tunezja - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Tunezji?

Obecnie na rynku przesyłek kurierskich działa kilkadziesiąt firm, wśród których nie brakuje również tych o międzynarodowym zasięgu. Wśród nich znajdują się również te, które oferują dowóz paczek do Tunezji. Aby mieć pewność, że nasza paczka dotrze szybko i sprawnie stawiajmy na te, które cieszą się bardzo dobrą opinią. Jednym z takich przewoźników jest z pewnością firma FedEx. To firma kurierska, która oferuje bardzo szybką dostawę drogą lotniczą. Sposobem tym możemy wysyłać zarówno stosunkowo niewielkie paczki, jak i paczki niestandardowe a nawet transport paletowy. Drugim przewoźnikiem, który oferuje przesyłki do Tunezji jest UPS. To amerykańskie przedsiębiorstwo również zapewnia transport drogą lotniczą, dzięki czemu przesyłki dostarczane są szybko i sprawnie.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Jak przygotować paczkę do Tunezji

Wysyłając paczkę do Tunezji powinniśmy owinąć każdą rzecz folią bąbelkową. Później powinniśmy umieścić wszystkie rzeczy w kartonie na tyle dużym, aby po bokach, z dołu i góry było trochę miejsca, lecz na tyle małym by po wyłożeniu styropianem, folią bąbelkową czy papierem rzeczy w niej zapakowanie nie latały podczas transportu. Karton należy okleić folią typu stretch. Gdy wysyłamy szczególnie wrażliwe na potłuczenie rzeczy, dodatkowo powinniśmy zaznaczyć gdzie jest góra, dół i boki, oraz nakleić oznaczenia “Uwaga szkło” lub “Nie rzucać”. Uwaga, zwiększa to koszt wysyłki do Tunezji. Przesyłki międzynarodowe do Tunezji, choć są oczywiście droższe niż krajowe nie są bardzo kosztowne. Koszt doręczenia paczki do Tunezji zaczyna się już od kwoty wynoszącej mniej niż 250 złotych. Co więcej, możemy liczyć również na darmową odprawę celną. Słowem, wysyłka produktów do Tunezji nie musi wiązać się z wydatkami, które poważnie nadwyrężą nasz budżet. Mówiąc o cenach paczek do Tunezji musimy mieć świadomość, że cena przesyłki może być wyższa. Jest bowiem uzależniona od kilku ważnych kwestii. Przede wszystkim na to, ile zapłacimy kurierowi wpływają wymiary takie jak długość, wysokość i szerokość paczki. Liczy się również jej waga – im paczka cięższa tym drożej zapłacimy. Kolejną kwestią, która wpływa na to ile kosztuje paczka do Tunezji jest rodzaj jej transportu. Obecnie możemy nadawać paczki drogą lądową lub lotniczą. Transport lądowy jest tańszy, niemniej jednak zajmuje znacznie więcej czasu. Dodatkowo, część przewoźników oferuje ekspresowe doręczenia, co również może podnosić cenę. Podobnie jak ubezpieczenie przesyłki, które nie jest co prawda obowiązkowe, jednak w przypadku dużych transportów lub przesyłania wartościowych rzeczy jest dobrym rozwiązaniem. 

Czego nie można wysłać do Tunezji

Jeśli nadajemy przesyłkę do kraju, który nie jest członkiem Unii Europejskiej, Urząd Celny będzie dokładnie sprawdzał, co wiezie ze sobą kurier do Tunezji. Co więcej, w niektórych przypadkach może pojawić się konieczność dokonania opłaty celnej. Wśród produktów ograniczonych ilościowo lub potrzebnymi dokumentami znajdują się zwierzęta, rośliny, wyroby alkoholowe, wyroby tytoniowe, lekarstwa, a także broń i produkty spożywcze, które mogą znaleźć się tylko w ilości odpowiadającej własnemu użytkowi.

                                                                                               Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Tunezji

Paczka do Tunezji - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Tunezji

Osoby, które poszukują taniego kuriera, który obsługuje paczki do Tunezji a przy tym działają biznesowo na terenie tego kraju mogą skorzystać z możliwości, że wielu przewoźników oferuje atrakcyjniejsze propozycje dla firm. Spowodowane jest to po prostu faktem wysyłania większej liczby przesyłek oraz regularnym korzystaniem z usług firmy kurierskiej. Paczki do Tunezji w ofercie dla firm są tańsze, możliwe jest ich przesyłanie zbiorcze w transporcie paletowym, co również wpływa na obniżenie kosztów. Dodatkowo przedsiębiorcy mogą korzystać z wielu udogodnień takich jak integracja z systemem e-commerce czy zbiorcze opłacanie przesyłek oraz drukowanie listów przewozowych. Wszystko to sprawia, że decydując się na ofertę firmową wysyłamy przesyłki do Tunezji nie tylko taniej, ale również szybciej i wygodniej. Przed podjęciem decyzji o wyborze kuriera warto więc sprawdzić ofertę firmową.

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20