Planujesz wakacje? Nie płać za nadbagaż. Skorzystaj z oferty kuriera  

W ostatnich latach koszty latania znacząco spadły, co zachęca do dalekich podróży. Same ceny lotów zostały obniżone, tymczasem linie lotnicze poszukują innych sposobów na “wyciągnięcie” pieniędzy od pasażerów. Większość linii lotniczych ma twarde limity dotyczące wielkości i wagi bagażu rejestrowanego. Jeśli przedmiot, który chcesz sprawdzić, przekracza limit, po prostu nie możesz zabrać go ze sobą do samolotu. Wymogi co do wymiarów są zwykle ujawniane na stronach internetowych linii lotniczych.

Vacation travelling concept. Flat design illustration


GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.Tanie latanie, jak nie płacić więcej

Opłaty za nadbagaż są nakładane na osoby, których walizka przekracza limit wagi lub rozmiaru określony przez linię lotniczą. Opłaty te często znacznie zwiększają pierwotną cenę biletu i sprawiają, że wszelkie oszczędności stają się pozorne. Jak zatem wygląda tanie latanie? Dowiedz się, jak możesz wysłać swój bagaż w każde miejsce na świecie i zaoszczędzić pieniądze. Jednym z najbardziej satysfakcjonujących doświadczeń online jest znalezienie tanich lotów. Kiedy wiesz, że znalazłeś okazję…przy takiej cenie trudno nie skorzystać i odmówić sobie przygody na odległym kontynencie. Jednak po rozpoczęciu procesu rezerwacji na potencjalnych pasażerów najczęściej czekają niespodzianki. Wkrótce po wybraniu lotu musisz zdecydować  jaką ilość bagażu zabrać ze sobą. Właśnie w tym momencie atrakcyjność znalezionej oferty drastycznie spada. Jeśli na wakacje chcesz zabrać ze sobą większy bagaż, możesz zapłacić nawet 40% więcej. Takie praktyki, choć powszechnie krytykowane, wciąż stosowane są przez tanie linie lotnicze.

3 mln kary dla przewoźnika

W ostatnim czasie tym tematem dodatkowych opłat zainteresował się włoski urząd antymonopolowy. Ryanair i Wizz Air zostały ukarane grzywną w wysokości odpowiednio 3 mln EUR i 1 mln EUR. Grzywny dotyczą polityki bagażu podręcznego obu przewoźników, która zmieniła się w listopadzie 2018 roku. W ramach nowych ustaleń, w cenie biletu, pasażer może przewieźć tylko jedną małą torbę. Większe walizki należy nadać wcześniej lub zarezerwować pod osobnym biletem „priorytetowym”. W obu przypadkach płacąc dodatkowo.

Nieprzejrzysta polityka bagażowa

Jesienią ubiegłego roku włoski organ antymonopolowy AGCM wszczął dochodzenie w tej sprawie. Argumentacja jest oczywista… bagaż podręczny jest integralną częścią rezerwacji i powinien być przewożony bezpłatnie. AGCM ocenił, że komunikacja o dodatkowej opłacie za bagaż była „nieprzejrzysta”, ponieważ cena biletu z góry wykluczała dodatkowe opłaty za bagaż.

Przewoźnicy odpierają ataki, w oficjalnym oświadczeniu czytamy:

Polityka bagażowa Wizz Air jest w pełni zgodna z prawem, dlatego też niezwłocznie zażądamy sądowej kontroli orzeczenia włoskiego organu ochrony konkurencji. Nasza przejrzysta polityka bagażowa gwarantuje, że każdy pasażer może zabrać jeden bagaż podręczny na pokład za darmo, a jednocześnie zapewnia ponad 50 różnych opcji płatnych, dzięki czemu pasażerowie muszą płacić tylko za dodatkowe usługi, których potrzebują.*

* Źródło: tvn24bis.pl

Trudno przewidzieć jako finał będzie miała sprawa dodatkowych opłat. Na ten moment za dodatkowy bagaż zapłacimy i to niemało. Naturalnym jest, że pasażerowie poszukują alternatywnych rozwiązań dla problemu.

Zgubiony bagaż?

Podróżowanie z bagażem rejestrowanym jest drogie, a także ryzykowne. Należy być świadomym, że walizka w trakcie przewożenia może się zgubić. W 2014 roku linie lotnicze na całym świecie “zgubiły” ponad 24 miliony bagaży. Ze względu na zwiększoną dostępność tanich lotów w ciągu ostatnich kilku lat możemy spokojnie założyć, że w 2018 ta liczba znacznie wzrosła. Walizki nie posiadają mechanizmów śledzenia, więc przy lotach przesiadkowych ryzyko pomyłki zdecydowanie wzrasta, ale…  jest inny sposób. Nie musisz martwić się swoją walizką podczas odprawy. Dokonując rezerwacji kuriera, możesz odebrać swój bagaż po przyjeździe do celu. Większość firm kurierskich posiada zaawansowany system śledzenia paczek, dzięki czemu można dokładnie sprawdzić, gdzie znajduje się bagaż w danym momencie.

Poznaj alternatywę – śledź swój bagaż w każdym momencie podróży

GlobKurier, jako broker, korzysta tylko z najlepszych międzynarodowych kurierów, którzy wykorzystują najbardziej zaawansowaną technologię, by zapewnić bezpieczeństwo i monitorowany przesyłki na każdym etapie. Co to oznacza w praktyce? Możesz się zrelaksować, bo Twoje bagaże są w odpowiednich rękach. Śledzenie/rejestrowanie przesyłek to proces lokalizowania kontenerów wysyłkowych, poczty i paczek w różnych punktach czasowych: podczas sortowania, magazynowania i dostarczania paczek. Aby monitorować przesyłkę, wystarczy przygotować numer nadanej paczki.

Kontrole bagażowe

Jeśli Twój plan podróży obejmuje wielokrotne kontrole bagażowe, pokonywanie kolejnych terminali i korzystanie z transportu publicznego kurier może być najwygodniejszym rozwiązaniem. Wysyłka za pośrednictwem kuriera pozwali uniknąć komplikacji bagażowych podczas podróży. Trzeba jednak pamiętać, że wysłanie bagażu kurierem wymaga pewnej organizacji przed i po podróży. Nadawany kurierem bagaż trzeba odpowiednio przygotować i nadać w punkcie bądź zamówić kuriera na konkretny dzień i godzinę.


Wybierasz się na weekend do Londynu bądź w egzotyczną podróż? Nie ograniczaj się! 🙂 GlobKurier obsługuje 192 kierunki, korzystając z naszych usług, wyślesz swój paczkę do Gwatemali, Senegalu, Nepalu, Madagaskaru czy na Kubę.

Sprawdź, naszą ofertę międzynarodowych przesyłek: Przesyłki międzynarodowe

 


Jak przygotować bagaż do wysyłki?

Jeśli nadajemy walizkę, torbę czy plecak, pamiętajmy, że dla kuriera jest to po prostu paczka, dlatego należy ją dokładnie zapakować i oznaczyć. Pomocne będzie kartonowe pudło i taśma klejąca. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie bagażu, musimy zadbać o wypełnienie i amortyzację. Jak spakować walizkę do wysyłki? Nie oszczędzając na foli bąbelkowej. Znajdź odpowiedni karton, dopasowany do rozmiarów bagażu.


Pamiętaj! Owinięcie walizki stretchem nie jest wystarczające! Tak zabezpieczona walizka może nie zostać przyjęta do wysyłki.


Dokładnie oznacz przesyłkę. Nie zapominaj o podaniu precyzyjnych danych kontaktowych: swojego imienia i nazwiska, numeru telefonu lub adresu e-mail. Umieść je w widocznym miejscu na pudełku. W ten sposób Twoja walizka nie zostanie zgubiona tylko dlatego, że odpadła etykieta. Etykieta powinna być dostosowana do rodzaju podróży, zawierać wszystkie informacje ze szczegółami lotu i docelowym miejscem – zazwyczaj chcemy aby walizka została wysłana do hotelu, dlatego uzupełniające informacje będą konieczne. Jeśli swoją przesyłkę adresujemy do hotelu, warto poinformować o tym recepcję. Niektórzy przewoźnicy zalecają także wykonanie zdjęcia po zapakowaniu przesyłki. Obfotografowana przesyłka będzie łatwiejsza do znalezienia w razie problemu z dostawą.

Spakuj wszystkie kosztowności do swojej podręcznej torby. Kamery, komputery, leki, portfele, pamiątki, biżuteria, paszporty i niezbędne dokumenty podróży nigdy nie powinny znajdować się w bagażu rejestrowanym.

Wyślij bagaż, unikniesz problemów na lotnisku

Wysyłka bagażu przed podróżą może zaoszczędzić czas i pieniądze. Twój bagaż będzie czekał na Ciebie w miejscu docelowym, eliminując czas oczekiwania na odbiór bagażu na lotnisku. Jednak aby zapewnić sobie komfort w trakcie podróży, powinieneś poczynić pewne przygotowania wcześniej i zaplanować wysyłkę. Zadbaj o to, by kurier zabrał bagaże odpowiednio wcześnie. Nie zwlekaj do ostatniej chwili, jeśli kurier nie pojawi się po odbiór w pierwszym wyznaczonym terminie, możesz nie mieć czasu na zgłoszenie reklamacji. Pamiętaj, że nawet najlepsza firma kurierska nie da 100% gwarancji co do terminu odbioru. Istnieje wiele czynników zewnętrznych, które mogą zatrzymać kuriera. Nie pozwól, żeby złe warunki pogodowe czy zakorkowane ulice pokrzyżowały wakacyjne plany. Musisz dokonać pewnych podstawowych kalkulacji. Średni czas transportu paczek na terenie Europy to około 2 dni. Jeśli masz wątpliwości co do czasu dostawy, skontaktuj się z biurem obsługi klienta firmy kurierskiej. Nadawanie bagażu kurierem wymaga też pewnej samodyscypliny przy pakowaniu. Musisz zdecydować, co chcesz zabrać ze sobą na pokład samolotu, a co wolisz umieścić w rejestrowanym bagażu. Przed nadawaniem każdej przesyłki, także bagażu, należy sprawdzić listę rzeczy zakazanych w transporcie.

Kto może skorzystać z oferty?

Z takiego rozwiązania korzystają rodzice podróżujący z małymi dziećmi, seniorzy, ale też każdy ceniący sobie wygodę i bezstresowe latanie. To komfortowy i niedrogi sposób. Wysłanie standardowej przesyłki nieprzekraczającej 30 kg do kraju europejskiego to koszt w granicy 80-150 zł. Cena uzależniona jest od kraju docelowego oraz indywidualnych wytycznych poszczególnej firmy kurierskiej.

Ofertę cenową 50 kurierów możesz porównać, korzystając z narzędzia na stronie: Globkurier.pl. Za pomocą kilku kliknięć znajdziesz najtańszego kuriera, który bezpiecznie dostarczy Twój bagaż.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl