Logo
Menu

Paczka do Czech, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Czech! Teraz również za pobraniem.

Jak nadać paczkę do Czech?

Nadaj przesyłkę z Globkurier.pl w kilku krokach: zmierzyć i zważyć paczkę, uzupełnić wymiary przesyłki w szybkiej wycenie, wybierz jedną z dostępnych ofert ponad 50 firm kurierskich, zamówić kuriera i opłacić zlecenie.

 

Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Czech.

Wysyłka paczki do Czech - cena

Od czego zależy cena paczki do Czech? Ceny przesyłki do Czech są zależne od stałych czynników, obowiązujących większość paczek. Podstawową zmienną jest oczywiście wielkość oraz waga paczki. Tym samym są to jedna z istotniejszych informacji, które należy pod podczas wyceniania przesyłki. Dodatkowo to ile kosztuje paczka, uzależnione jest od stawki konkretnej firmy kurierskiej. Każda ma swój indywidualny cennik. Wybierając optymalną cenowo firmę, warto sprawdzić wszystkie, które w swojej ofercie posiadają przesyłki do Czech. Cena wysłania paczki zależy również od rodzaju transportu, czasu, w jakim powinna zostać dostarczona oraz dodatkowych opłat. W przypadku przesyłki ekonomicznej cena będzie znacznie niższa niż w przypadku przesyłki ekspresowej. Na końcową cenę paczki wpływa również częstotliwość korzystania z usług firm kurierskich. W przypadku przedsiębiorców wysyłających kilkadziesiąt przesyłek miesięcznie cennik oraz sposób rozliczania będzie korzystniejszy. Dodatkowe ubezpieczenie może dodatkowo zawyżyć cenę, warto jednak wziąć je pod uwagę w niektórych sytuacjach. Sprawdź ile kosztuje paczka do Czech korzystając z wygodnego kalkulatora wyceny.

Tanie przesyłki do Czech w GlobKurier

Stosując się do zasad oszczędzania podczas nadawania paczki do Czech, należy również porównać cenniki poszczególnych firm kurierskich. Dopiero wtedy można w pełni świadomie wybrać najtańszą opcję. Z pewnością warto zwrócić uwagę na firmę GLS oraz DPD. W porównaniu dostępnym na stronie Globkurier ich oferty wyglądają najkorzystniej. Tanie paczki do Czech? To możliwe! Podczas regularnego korzystania z międzynarodowych usług kurierskich, warto wybrać firmę, która oferuje najbardziej elastyczne ceny dopasowane indywidualnie. W przypadku nadania palety EURO wybór firm jest mniejszy, lecz również możliwe jest znalezienie atrakcyjnej cenowo oferty. Wybierz tanie przesyłki kurierskie do Czech. Wysyłaj paczki z Globkurier! Nasza oferta przeznaczona jest dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Załóż konto i wysyłaj tanie paczki do Czech!

Paczki i przesyłki do Czech

Czechy są krajem sąsiadującym z Polską. Zarówno geograficznie, jak i kulturowo. Wpływa to pozytywnie zarówno na eksport, jak i emigracje. Skutkiem czego zapotrzebowanie na firmy kurierskie posiadające w swojej ofercie przesyłki do Czech oraz z Czech są szczególnie istotne.

Ze względu na niewielką odległość do Czech oraz liczne powiązania historyczne i kulturowe, jest to kraj, w którym polska mniejszość narodowa jest dość znaczna. Obecnie w Czechach mieszka 40 tysięcy osób deklarujących się jako Polacy. Stanowi to 5% mieszkańców kraju. Część z nich to ludność autochtoniczna na terenach Zaolzia, ale pozostali to w większości emigranci zarobkowi. Skupiają się Ostrawie, Pradze oraz Cieszynie. Tym samym są to miasta, w których najwięcej osób korzysta z usług firm kurierskich oferujących przesyłki do Polski. Oznacza to również, że przesyłki z Polski trafiają tam częściej niż do innych regionów.

 

Mapa Czechy

 

PowierzchniaLudnośćStolica
78 866 km²10 649 800Praga
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – PragaPolska – BrnoPolska – Ostrawa
Polska – LiberecPolska – PilznoPolska – Hradec Králové

Wysyłka paczek do Czech - kody pocztowe

Wysyłając przesyłkę, niezależnie od tego, czy będzie ona krajowa, czy międzynarodowa, niezbędne jest prawidłowe zaadresowanie. Kluczowym elementem jest poprawnie zapisany kod pocztowy. W przeciwnym wypadku paczka może dotrzeć w zupełnie inne miejsce, a tym samym przysporzyć wiele problemów i niepotrzebnych kosztów. Nie zawsze jednak nadawca dysponuje pełnym adresem. Aby uzupełnić nazwę miejscowości lub ulicę o kod pocztowy należy skorzystać z wyszukiwarki. Pozwoli ona zarówno znaleźć, jak i upewnić się w kwestii kodu pocztowego. Zwykle działają one również w przeciwną stronę – pozwalają odczytać kod pocztowy i dopasować odpowiednią dzielnicę. Kod pocztowy w Czechach zapisywany jest w formacie XXX XX. Przy czym pierwsza cyfra oznacza historyczny region, który obecnie może nie pokrywać się w pełni. Cyfra 1 oznacza stolicę Czech, Pragę, 2 środkową część kraju, 3 to Czechy południowe i Zachodnie, 4 to region północny, 5 natomiast przypada na tereny wschodnie i Morawy Zachodnie. 6 i 7 to również Morawy — kolejno Południowe, Wschodnie oraz Północne. Natomiast cyfry 8, 9 i 0 przypadają na Słowację.

Druga cyfra wskazuje na dzielnicę węzłów transportowych, a trzecia natomiast oznacza miasta powiatowe. Dwie ostatnie cyfry są oddzielone spacją i bezpośrednio wskazują na obwód poczty doręczającej. Aby mieć pewność, że przesyłka jest w pełni poprawnie zaadresowana, kod pocztowy należy umieścić przed nazwą miasta.

Przesyłki międzynarodowe muszą zostać oznaczone również kodem ISO 3166-2:CZ.

Śledzenie paczki do Czech

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Czech

Oferujemy pełny wgląd w proces wysyłki. Każda paczka jest dla Państwa jako klienta wartościowa więc udostępniamy możliwość śledzenia przesyłki on-line oraz w postaci powiadomień SMS. Wysłaną paczkę w GlobKurierze możesz na bieżąco monitorować. Wpisz numer przesyłki i poznaj jej lokalizację! 

Jak długo idzie paczka do Czech?

Paczka do Czech może zostać wysłana zarówno w tempie standardowym, jak i ekspresowym. Przewidywany czas dostawy paczki przez kuriera do Czech to 3 – 4 dni robocze. Do Czech wyślesz również przesyłkę ekspresową. Adresat może spodziewać się jej już po jednym lub dwóch dniach roboczych. Wiele firm kurierskich umożliwia stałe śledzenie paczki, dzięki czemu zarówno nadawca, jak i odbiorca mogą na bieżąco kontrolować czas przejazdu. W niektórych sytuacjach paczka może dotrzeć już następnego dnia. Za dodatkową opłatą możesz skorzystać z wielu usług dodatkowych, oferowanych przez przewoźników (ubezpieczenie przesyłki, dostawa następnego dnia i wiele innych). Sprawdź ile trwa transport paczki na etapie wyceny paczki do Czech.

Kurier do Czech - przewoźnicy

Przesyła do Czech, może zostać zrealizowana przez wiele firm kurierskich. Wybierając najlepszą, warto wiedzieć, które mają w swojej ofercie tego rodzaju usługę. Tani kurier, jakim jest firma GLS, oferuje jedną z najtańszych opcji w przypadku standardowego czasu oczekiwania. Paczka może zostać doręczona pod wskazany adres. Firma DPD oraz FedEx oferują przesyłkę standardową do Czech w korzystnej cenie. Jednak ze względu na transport drogowy, czas oczekiwania na paczkę jest wydłużony. Mniej ekonomicznym rozwiązaniem jest wybranie usług firmy UPS, lecz w niektórych przypadkach może być to korzystniejsza opcja. Niezależnie od firmy, znacznie wyższą cenę ma transport lotniczy. Pozwala on jednak na ekspresowe wysłanie paczki. Taką usługę świadczy firma UPS oraz FedEx. Dzięki temu możliwe jest, aby adresat otrzymał przesyłkę w przeciągu maksymalnie dwóch dni roboczych. GlobKurier posiada w swojej ofercie przesyłki o różnych gabarytach, również palety EURO. Jest to szczególnie istotne w przypadku przedsiębiorców wysyłających zamówione towary.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Ubezpieczenie paczki do Czech

Ze względu na mnogość kontaktów biznesowych, dużą częstotliwość wysyłki przesyłek do Czech oraz wysoką wartość relacji polsko-czeskich proponujemy również dodatkową gwarancję w postaci ubezpieczenia. Jako GlobKurier gwarantujemy to, że w przypadku utraty przesyłki zostanie wystosowana odpowiednia rekompensata. Opłata za wspomniane ubezpieczenie jest zależna od wartości przesyłki.

Czego nie można wysłać w paczce do Czech?

Firmy kurierskie oferujące przesyłki międzynarodowe pozwalają na przewóz większości standardowych produktów. Bez problemu można przewozić ubrania, przedmioty codziennego użytku, zabawki oraz większość kosmetyków i niepsującego się jedzenia. Firmy te muszą jednak stosować się do odgórnych norm międzynarodowych. Wielokrotnie uzupełniają również swoje wewnętrzne regulaminy o konkretne zapisy i produkty. Nie ma możliwości wysłania w paczce produktów nielegalnych, takich jak narkotyki. Zabronione jest również przesyłanie broni oraz amunicji, towarów niebezpiecznych, aktualnie używanych pieniędzy oraz papierosów i wyrobów tytoniowych. W większości firm kurierskich nie wolno wysyłać również biżuterii, kamieni i metali szlachetnych. Ze względów bezpieczeństwa niewskazane jest również wysyłanie paczek zawierających jedzenie wymagające specjalnych warunków przechowywania. Większość firm nie zgadza się na transport przedmiotów zabronionych w transporcie lotniczym, takich jak opakowania aerozolowe i przedmioty łatwopalne. Nie wolno wysyłać również roślin oraz środków chemicznych, takich jak nawozy, chemia gospodarcza i przemysłowa oraz pestycydy. Zabronione w sposób niepodważalny jest również przesyłanie żywych zwierząt, włącznie z owadami i larwami. Nie wolno wysyłać za pośrednictwem firmy kurierskiej również ludzkich szczątków oraz prochów. W przypadku chęci wysłania paczki z produktami kontrowersyjnymi, takimi jak naturalne futra, elektronikę oraz antyki i dzieła sztuki, warto indywidualnie kontaktować się z daną firmą kurierską.

Przesyłki międzynarodowe do Czech - jak zapakować paczkę?

Podczas transportu niezbędne jest prawidłowe zapakowanie przesyłki. Niezależnie od zawartości przesyłki i jej rodzaju, należy pamiętać o zabezpieczeniu wszystkich elementów i upewnić się że nie wystają na zewnątrz kartonu. Bezpieczne jest stosowanie opakowań tekturowych, zamiast foliopaków, które uchronią zawartość przed uszkodzeniem. Nie zapomnij o przyklejeniu etykiet (np. list przewozowy) w miejscu widocznym dla kuriera. Dzięki odpowiedniemu pakowaniu zyskujesz pewność, że paczka dotrze bezpiecznie, w nienaruszonym stanie do adresata. Kurier do Czech odbierze od Ciebie paczkę w całej Polsce. Wybierz odbiór przesyłki w Twoim domu przy składaniu zamówienia!

Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Czech

Paczka do Czech - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Czech

Przesyłka do Czech jest codziennością wielu polskich przedsiębiorców. Firmy kurierskie i logistyczne przygotowały szereg usprawnień i zniżek. Przede wszystkim należy pamiętać, że w przypadku regularnych przesyłek międzynarodowych, ich cena może zostać indywidualnie ustalona. Firmy zajmujące się doręczaniem paczek oferują przedsiębiorcom dogodne formy rozliczania oraz automatycznie generowane listy przewozowe. Platforma Globkurier pozwala skrócić czas składania zamówień oraz zoptymalizować koszty transportu. Jest to szczególnie istotne w przypadku przedsiębiorców stale współpracujących z klientami z Czech. Warto również wspomnieć, że przesyłka do Czech może mieć rozmiar dopasowany do indywidualnych cech produktu. Dostępne są zarówno koperty, jak i kartony, ale również możliwe jest wysłanie palety EURO. Firmy kurierskie zapewniają transport drogowy oraz lotniczy, tak aby przesyłka bez przeszkód dotarła na czas do klienta.

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20