Logo
Menu

Paczka do Panamy, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Panamy!

Jak nadać paczkę do Panamy?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Panamy, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary w odpowiednich polach, a następnie przejdź dalej. System automatycznie pokaże oferty przewoźników, którzy realizują transport przesyłek z Polski do Panamy. Wybierz najlepszą dla siebie opcję i przejdź do kolejnego kroku. Jest nie uzupełnienie koniecznych danych, dotyczących zarówno nadawcy, jak i odbiorcy. Przechodząc dalej możesz wybrać dodatkowe opcje usługi, takie jak ubezpieczenie przesyłki. Zakończ proces nadawania paczki do Panamy online szybko i bez wychodzenia poprzez ostatni krok, jakim jest płatność. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Panamy.

Tani kurier do Panamy z GlobKurier.pl

Panama to kraj w Ameryce Środkowej, malowniczo położony nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym. To dynamicznie rozwijające się państwo o stabilnej gospodarce, której głównymi gałęziami są przemysł i rolnictwo. Konieczność wysłania paczki do Panamy może pojawić się zupełnie niespodziewanie – w takiej sytuacji najlepiej postawić na sprawdzone rozwiązania, jakie zapewnia Globkurier. Umożliwiamy skorzystanie z usług 50. najlepszych firm transportowych na świecie w cenach nawet do 70 proc. niższych niż bezpośrednio u przewoźników. Naszym klientom zapewniamy fachową obsługę, bezpieczeństwo i sprawną dostawę przesyłek do ponad 190. krajów. Dzięki nam Twoja przesyłka do Panamy dotrze szybko, a Ty będziesz ją śledzić na każdym etapie procesu logistycznego dzięki elektronicznemu systemowi oraz powiadomieniom SMS.

 

 

Mapa Panamy

 

 

 

 

mapa Panamy
PowierzchniaLudnośćStolica
75 420 km²3 928 646Panama
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – PanamaPolska – San MiguelitoPolska – Las Cumbes

Kody pocztowe paczka do Panamy

Prawidłowe zaadresowanie paczki jest bardzo ważne, szczególnie w wysyłkach międzynarodowych. Należy pamiętać, żeby podać pełny adres, włącznie z ulicą, numerem domu, ewentualnie mieszkanie, kodem pocztowym, miastem oraz państwem. W przypadku Panamy format kodu pocztowego różni się od tego znanego w Polsce. Kody pocztowe w Mongolii to cztery cyfry, które nie są ze sobą niczym oddzielone. Dodatkowo Panama dzieli się również na regiony. W przypadku stolicy, kod pocztowy to 0801. Kod pocztowy zależy jest od dzielnicy miasta. Pamiętaj, że jeśli źle zaadresujesz przesyłkę, może ona nie trafić do finalnego odbiorcy lub zostać zwrócona do nadawcy.

Śledzenie paczki do Panamy

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Panamy

Z powodu stosunkowo dużego dystansu między krajami udostępniamy możliwość śledzenia paczki online oraz poprzez SMS, gdyż każdy proceder wysyłania paczki jest w pewien sposób stresujący. Gwarantujemy również wysoką, jakość usług poprzez naszą współpracę z zaufanymi przewoźnikami jak UPS czy FedEx, co gwarantuje dotarcie paczki do stolicy jak i na cały teren Panamy. W celu śledzenie przesyłki wystarczy wejść na stronę naszego trackingu i w odpowiednim miejscu wpisać numer przesyłki GK podany w mailu potwierdzającym złożenie zamówienia. Po wpisaniu numer paczki system pokaże aktualną pozycję przesyłki.

Transport przesyłki do Panamy - Jak długo idzie paczka do Panamy?

Przesyłki z Polski do Panamy są realizowane zazwyczaj drogą lotniczą lub też lotniczo-lądową. Średnia odległość Polski od Panamy to około 10 000 km. Paczki pokonują tą trasę w około 5-12 dni roboczych. Jest to zależne od wybrednego środka transportu oraz od odprawy celnej. W przypadku doręczenia priorytetowego można liczyć na szybszy transport przesyłki z Polski do Panamy. W zależności od rodzaju transport i formy doręczenia czas realizacji przesyłki może się różnić.

Ile kosztuje paczka do Panamy?

Przesyłki do Panamy mogą mieć bardzo różne ceny. Jest to związane przede wszystkim z gabarytami i wagą danej paczki. Przesyłki do 10kg możemy wysłać już za około 400 zł. Chcąc poznać najlepsze oferty warto sprawdzić na naszej stornie oferty różnych przewoźników. Po wpisaniu parametrów i wagi paczki system automatycznie wygeneruje listę przewoźników wraz z cenami.

Kurier Polska-Panama - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Panamy?

Panama leży na innym kontynencie. Przesyłki są realizowane głównie przez przewoźników takich jak FedEx i UPS. Oferty przewoźników różnią się pod względem ceny, rodzaju transportu oraz rodzaju doręczenia. W przypadku oferty przewoźnika FedEx można skorzystać z oferty transportu drogą powietrzną lub też powietrzno-drogową. UPS oferuje transport paczek z Polski do Panamy drogą powietrzną. Porównaj je wszystkie w naszej wyszukiwarce internetowej i nadaj tanio paczkę do Panamy.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Jak przygotować paczkę do Panamy

Wysyłając paczkę do Panamy należy zadbać o jej odpowiednie zapakowanie. Przygotuj solidny karton, który nie ma żadnych wgniecień czy uszkodzeń. Następnie puste przestrzenie w kartonie wypełnij dodatkowymi wypełniaczami – może to być gąbką, pogniecione gazety czy styropian. Możesz dodatkowo zabezpieczyć rogi przedmiotów używając do tego specjalnych osłaniaczy. Następnie karton zaklej taśmą klejącą, tak aby pudełko nie otwarło się podczas transportu. Pamiętaj, że paczka musi pokonać daleką drogą i przejść przez sortownie, dlatego tak ważne jest, aby była ona odpowiednio zabezpieczona. W przypadku delikatnych i kruchych przedmiotów naklej dodatkowo na paczkę specjalne ostrzeżenie.

Ubezpieczenie paczki do Panamy

Biorąc pod uwagę zaistniałe możliwe zdarzenia losowe zapraszamy do rozpatrzenia oferty dodatkowego ubezpieczenia przesyłki. Ze względu na wartość paczki do Panamy oraz przesyłki do stolicy warto zastanowić się nad zminimalizowaniem potencjalnych szkód, w przypadku uszkodzenia przesyłka, paczka do Panamy zostanie odpowiednio zrekompensowana finansowo.

Paczka do Panamy - odprawa celna i cło Panama

Przesyłki do Panamy muszą być zaopatrzone w faktury niezbędne podczas odprawy celnej. Jeśli nadajemy paczkę handlową, dołączamy do niej fakturę handlową. Paczki prywatne czy próbki produktów wymagają dołączenia faktury pro forma. Aby paczka bez problemów i opóźnień dotarła do odbiorcy koniecznie jest terminowe przygotowanie niezbędnych dokumentów. Jeśli przesyłka zostanie zatrzymana przez urząd celno – skarbowy, wówczas wszelkie informacje zostaną przesłane listem poleconym. Od tego momentu liczy się 20 dni, podczas których należy odpowiedzieć i skontaktować się z urzędem. Dzieje się to w celu weryfikacji zapłaty za zakupiony towar. Jeśli przebiegnie pomyślnie, wówczas paczka zostanie przekazana listonoszowi, który pobiera podatek VAT od adresata oraz inne dodatkowe należności.  Niektóre przedmioty są zwolnione z cła. Stawki cła mogą być różne, a ich wysokość można obliczyć przy pomocy specjalnego kalkulatora. Ich wysokość zależy od rodzaju towaru, kodu taryfy celnej, kosztów transportu jakie poniósł importer, kosztów wystawienia dokumentów oraz kosztów przeładunkowych w porcie. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie odprawy celnej.

Czego nie można wysłać w paczce do Panamy

Do Panamy nie wolno wysyłać m.in. materiałów i substancji niebezpiecznych (broni, sprzętu wojskowego, środków łatwopalnych substancji żrących itp.), zwierząt, roślin, wyrobów tytoniowych i alkoholowych, lekarstw, narkotyków, ludzkich szczątków, dokumentów niejawnych, przedmiotów o wysokiej wartości, produktów spożywczych z krótkim terminem ważności etc. W regulaminie przewoźnika realizującego dostawę Twojej paczki do Panamy znajdziesz dokładne wytyczne odnośnie do zawartości przesyłek zagranicznych. Przypominamy ponadto, że przesyłki trafiające do obrotu międzynarodowego są prześwietlane, a odpowiedzialność za umieszczone w nich rzeczy ponosi nadawca.

                                                                                               Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Panamy

Paczka do Panamy - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Panamy

Oferta paczek do Panamy dla firm jest rozbudowana. Przedsiębiorcy mogą wysyłać przesyłki standardowe i paletowe bez konieczności ponoszenia dużych kosztów. W globkurier.pl czekają na nich atrakcyjne zniżki bez potrzeby wcześniejszego deklarowania ilości wysyłanych towarów. Dodatkowo firmy mogą gromadzić rabaty na kolejne przesyłki, co ogranicza koszty prowadzenia działalności i zwiększa atrakcyjność oferty firmy. Każda paczka do Panamy może być wysłana za pomocą intuicyjnego panelu, w którym wygeneruje się zbiorcze listy przewozowe i inne niezbędne dokumenty. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z systemu odroczonych płatności, który zapewnia nieprzerwane dostawy towarów do klientów.

kurier z paczką do Panamy

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20