Menu

Paczka do Szwecji, przesyłki kurierskie do Szwecji

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Szwecji!

Przesyłki kurierskie do Szwecji - jak nadać paczkę do Szwecji?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Szwecji, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary.
Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Szwecji. Zamów kuriera bez wychodzenia z domu i sprawdź, jak prosta jest wysyłka paczki do Szwecji razem z GlobKurier.

Ile kosztuje kurier do Szwecji ? Od czego zależy cena paczki do Szwecji?

Ile kosztuje wysłanie paczki do Szwecji? Ze względu na to, że Szwecja należy do Unii Europejskiej wysyłka paczek z Polski oraz do Polski nie jest tak silnie utrudniona. Tego rodzaju transport mają w swojej ofercie liczne firmy kurierskie. Możliwe jest wysłanie przesyłki standardowej oraz ekspresowej, w zależności od indywidualnych potrzeb. To ile kosztuje paczka do Szwecji zależy tak naprawdę od kilku czynników. Na cenę paczki wpływają m.in. gabaryt, waga, rodzaj czy zawartość przesyłki. Wymiary paczki czy wartość nadanego produktu są niezwykle istotne przy wycenie. Czynników decydujących o ostatecznej cenie jest naprawdę wiele! Koszty uzależnione są również od wagi przesyłki czy produktów niestandardowych. W związku z tym tuż przed ostateczną wyceną paczki przygotuj wyżej wymienione informacje. To z pewnością może w usprawnieniu całego procesu wysyłki paczki z Polski do Szwecji. Dzięki temu szybko dowiesz się, jaka będzie ostateczna cena usługi. Ważne! Ekspresowa paczka do Szwecji może być nieco droższa od tej wysyłanej według zasad regularnych. Przed nadaniem sprawdź, jakie są zasady nadawania paczek w ramach poszczególnych firm kurierskich i wybierz tę optymalna dla Ciebie!  Cennik dostępny jest również w naszej wyceniarce. Wpisz parametry przesyłki i poznaj cenę kurierska Polska – Szwecja. 

Tania paczka do Szwecji z GlobKurier.pl

Interesuje Cię tani kurier do Szwecji? Za pośrednictwem GlobKurier możliwe jest wysłanie przesyłki o dowolnym gabarycie, również w formie palety. Dostępny jest zarówno transport drogowy, jak i lotniczy. Dzięki Globkurier.pl możesz skorzystać z konkurencyjnych ofert ponad 50 firm kurierskich. Tanie przesyłki są możliwe, dzięki porównywarce ofert kurierów. Usługi kurierskie przesyłek do Szwecji są dedykowane dla klientów prywatnych, indywidualnych jak i biznesowych. 

 

Paczki i przesyłki do Szwecji

W Szwecji obecnie mieszka około 90 tysięcy Polaków. Ze względu na liczebność Polonii, jest ona rozproszona na terenie całego kraju. Największe skupisko Polaków, aż 30% znajduje się w Sztokholmie. Spowodowane jest to dogodną sytuacją zarobkową, możliwą ze względu na obecność Szwecji i Polski w Unii Europejskiej. Dodatkowymi miastami zrzeszającymi Polaków na większą skalę jest Malmö, Göteborg oraz Uppsala. Należy jednak pamiętać, że obecnie paczkę można nadać bez konieczności wychodzenia z domu. Pozwala to na wysyłanie krajowych oraz międzynarodowych paczek z każdego miejsca pobytu. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku paczek nadawanych z Polski do Szwecji. Większość trafia do miast skupiających prężnie działającą Polonię. Dostępne są wyszukiwarki pozwalające upewnić się, czy miejscowość w Szwecji, do której ma trafić paczka, na pewno jest obsługiwana przez daną firmę kurierską. Dodatkowo warto wspomnieć, że koszt nadania paczki ze Szwecji do Polski jest podobny jak w przypadku wysyłki z Polski do Szwecji. Ze względu na odległość, paczka nadana ekonomicznie, trafi do rąk adresata po upływie 4 dni roboczych. Jeśli jednak nadawcy zależy na czasie, czas ten może skrócić się do maksymalnie 2 dni, dzięki nadaniu jej w formie przesyłki ekspresowej.

 

Mapa Szwecja

 

PowierzchniaLudnośćStolica
450 295 km²10 327 789Sztokholm
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – SztokholmPolska – GöteborgPolska – Malmö
Polska – UppsalaPolska – VästeråsPolska – Örebro

Kody pocztowe paczka do Szwecji

Dla prawidłowego zaadresowania i dostarczenia paczki niezbędny jest poprawny kod pocztowy. Adresat jednak nie zawsze go podał lub nadawca nie ma pewności. Aby po nadaniu nie pojawiły się żadne trudności i opóźnienia, warto każdorazowo sprawdzić. W tym celu stworzone została wygodna wyszukiwarka. Pozwala ona bez trudu sprawdzić adres na podstawie kodu oraz odwrotnie, kod na podstawie adresu. Zwykle wystarczy nazwa miejscowości lub ulicy. Szwedzki kod pocztowy składa się z pięciu cyfr i zapisywany jest w formacie XXX XX.

Śledzenie paczki do Szwecji

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Szwecji

Każda przesyłka jest przez nas traktowane skrupulatnie i aby zagwarantować Państwu pewność odnośnie transportu, jako GlobKurier oferujemy pełny wgląd w proces wysyłki. Każda paczka do Szwecji jest dla Państwa bez wątpienia ważna, więc udostępniamy Państwu możliwość śledzenia przesyłki on-line oraz w postaci powiadomień SMS.

Transport przesyłki do Szwecji. Jak długo idzie paczka do Szwecji?

Dostarczenie paczki Szwecja – Polska może trwać od jednego do maksymalnie pięciu lub sześciu dni roboczych. Wszystko zależy od kilku elementów. Na sam czas dostarczenia pakunku może wpływać wcześniej wspomniany już status usługi: ekspresowa paczka do Szwecji. Dzięki temu rozwiązaniu adresat otrzyma dany produkt w maksymalnie jeden lub dwa dni robocze. Nadajesz pakunek ze Szczecina do Sztokholmu? Dostarczanie nie powinno trwać długo ani sprawiać problemów. Zdecydowanie łatwiej przekazać przesyłkę do dużych miast niż do małych, słabo skomunikowanych wiosek czy miasteczek, ale to też jest oczywiście możliwe! Czas może jednak ulec wydłużeniu, jeśli pakunek dociera do jednego z miast na dalekiej północy Szwecji. Mowa tutaj między innymi o Kirunie. Znaczenie ma także droga, jaką ma do pokonania pakunek-morska, lotnicza czy lądowa

Paczki Szwecja - Polska - przewoźnicy

Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Szwecji? Jedną z ekonomiczniejszych firm kurierskich, oferującą przesyłki międzynarodowe jest firma GLS. Ten tani kurier umożliwia dostawę do puntu, co skutkuje najniższą ceną. Przesyłka do Szwecji w atrakcyjnych cenach jest oferowana również przez firmy FedEx oraz UPS. W obu przypadkach możliwe jest nadanie paczki z odbiorem pod podanym adresem – w siedzibie przedsiębiorstwa lub w domu. Popularnym wyborem jest również firma DPD. Oferuje ona transport drogowy w standardowym terminie. W przypadku konieczności dostarczenia przesyłki możliwie jak najszybciej UPS posiada w swojej ofercie transport lotniczy. Jest on kosztowniejszy, lecz pozwala znacznie skrócić czas transportu.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
kurier dpd
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Ubezpieczenie paczki do Szwecji

Ze względu na mnogość kontaktów biznesowych oraz dużej częstotliwości wysyłki wartościowych przesyłek do Szwecji, proponujemy również dodatkową gwarancję w postaci ubezpieczenia. Jako GlobKurier gwarantujemy to, że w przypadku utraty przesyłki zostanie wystosowana odpowiednia rekompensata. Opłata za wspomniane ubezpieczenie jest zależna od wartości przesyłki.

 

Pamiętaj, że odpowiednie zapakowanie i zabezpieczenie przesyłki, sprawi że trafi do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Czego nie można wysłać do Szwecji?

Przesyłki wysyłane do Szwecji mogą zawierać większość standardowych produktów. Należy jednak pamiętać o towarach zabronionych, zarówno prawnie, jak i w obrębie wewnętrznych regulaminów poszczególnych firm kurierskich. Podstawowym zakazem transportu objęte są żywe zwierzęta łącznie z owadami i larwami oraz ludzkie szczątki. Nie wolno wysyłać również broni palnej i amunicji, gotówki, metali i kamieni szlachetnych. Oczywiste jest również, że w przesyłce kurierskiej nie mogą znaleźć się towary nielegalne, takie jak narkotyki. Ograniczone jest również wysyłanie papierosów, wyrobów tytoniowych i alkoholu. Ze względów bezpieczeństwa zwykle nie ma możliwości nadania paczki, w której znajdują się pojemniki aerozolowe. Oznacza to, że bez problemu do Szwecji można wysłać:

odzież

zabawki

dekoracje

żywność, która nie wymaga specjalnych warunków przechowywania

większość kosmetyków

oraz wiele innych przedmiotów. Pamiętać należy jedynie o wspomnianych wcześniej ograniczeniach. Warto zwrócić również uwagę na standardowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w transporcie lotniczym.  

                                                            Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Szwecji

Paczka do Szwecji - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Szwecji

Firmy kurierskie zajmują się wysyłką paczek nie tylko osób prywatnych, ale również firm. Przesyłki międzynarodowe dla przedsiębiorców wysyłających wiele paczek w ciągu miesiąca są oferowane na preferencyjnych warunkach. W ofercie znajdują się zarówno paczki do Szwecji, jak i przesyłki ze Szwecji. Mogą być one dostarczane bezpośrednio do klientów, ale również do punktów odbioru i paczkomatów. W przypadku konieczności wysłania jednorazowo wielu paczek lub przesyłek o wyjątkowo dużym gabarycie nie ma problemu z wykorzystaniem palety euro. Dodatkowo możliwe jest proste rozliczanie, za pośrednictwem jednej faktury. Pozwala to na znaczną oszczędność czasu, co jest szczególnie istotne w przypadku kilkudziesięciu paczek miesięcznie. Również przydatną funkcjonalnością oferowaną przedsiębiorstwom w firmach kurierskich jest zbiorcze generowanie listów przewozowych.

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20

Paczki do Szwecji - podsumowanie

Paczka z Polski do Szwecji to popularna usługa. Między krajami nadawane są zarówno przesyłki prywatne do członków rodziny, jak i bliskich. Wysyłamy również produkty do firm, towary czy ważne dokumenty. W związku z tym z pomocą przewoźnika przekazać możemy niemal wszystko. Oczywiście wcześniej zweryfikujmy listę produktów, których nadanie jest niemożliwe lub ograniczone. Taki spis posiada każda firma przewozowa oraz poszczególne państwa. To istotne, aby przekazywana paczka była zgodna z prawem obowiązującym w kraju dalekiej północy. Pamiętaj także, że cena zależy od kilku istotnych czynników, które musisz znać! Najlepiej skorzystać z usług brokerów kurierskich, ponieważ w jednym miejscu masz wszystkie istotne informacje, a formularz zgłoszenia paczki jest zbudowany w sposób bardzo intuicyjny i nie powinien sprawiać problemów. Wysyłaj paczki do Szwecji szybko i bezpiecznie! Nadając pakunki, możesz skorzystać z takich przewoźników, jak DHL, TNT, czy nadać ją z pomocą kuriera UPS.