Menu

Paczka do Słowenii, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Słowenii! Teraz również za pobraniem.

Jak nadać paczkę do Słowenii?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Słowenii, skorzystaj z opcji szybkiej wyceny. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary.

Współpracujemy z licznymi przewoźnikami o ugruntowanej pozycji oraz cieszącymi się dużym zaufaniem społecznym, takimi jak:  UPS, DHL, FedEx czy TNT, DPD.

Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Słowenii.

Tani kurier do Słowenii z GlobKurier.pl

Istnienie stron internetowych, które pośredniczą pomiędzy klientami a firmami kurierskimi bardzo ułatwia nam sprawę. Wystarczy bowiem jedynie podać miejsce odbioru oraz dostawy przesyłki, jej wymiary oraz wagę by otrzymać szybką wycenę przesyłek do Słowenii przez poszczególne firmy kurierskie. Od razu widzimy więc, która z ofert jest najbardziej dla nas korzystna. To jednak nie wszystko. Wiele osób nie zdaje sobie bowiem sprawy z tego, że pozwala nam zaoszczędzić jeszcze więcej niż w przypadku wyboru kuriera na własną rękę. Ponieważ firmy zajmujące się porównywaniem cen firm kurierskich agregują im sporo nowych klientów mają możliwość negocjowania cen, które pojawiają się na ich stronach internetowych. Bywa, że są one niższe nawet o 70 procent w porównaniu do regularnej oferty danego przewoźnika. Słowem – nie da się więc zapłacić mniej niż wykorzystując porównywarki i wybierając z ich ofert konkretną firmę kurierską. Oszczędzamy więc nie tylko czas, ale również pieniądze. To jednak nie wszystko – możemy bowiem skorzystać z wielu dodatkowych usług, takich jak np. automatyczne generowanie listu przewozowego czy śledzenie przesyłki międzynarodowej. Nie dziwi więc fakt, że z takiego rozwiązania korzysta z roku na rok coraz więcej osób.


Paczki i przesyłki do Słowenii

W obecnym czasie wiele osób prywatnych oraz firm wysyła paczki poza granicę naszego kraju. Jednym z krajów, do których chętnie przesyłamy różnego rodzaju towary jest Słowenia. Ten niewielki kraj graniczący z Włochami, Austrią, Węgrami i Chorwacją kusi swoimi malowniczymi widokami oraz spokojnymi warunkami do życia. Jak jednak wysłać tam paczkę? Co zrobić aby nie przepłacać? Z jakich usług kurierskich możemy skorzystać nadając przesyłkę do Słowenii? Pora odpowiedzieć na najważniejsze z tych pytań. Dzięki temu nie tylko znajdziesz taniego kuriera ale również zadbasz o to, by paczka do Słowenii szybko dotarła do odbiorcy.

Zacznijmy od najważniejszych informacji dotyczących Słowenii. Słowenia to państwo położone w Europie Środkowej nad morzem Adriatyckim. Położone stosunkowo niedaleko naszego kraju, należy do Unii Europejskiej i wyróżnia się zaawansowanym rozwojem przemysłu oraz doskonałą infrastrukturą. Z tego powodu wiele firm poszukujących rynków zagranicznych jest nią zainteresowanych. Słowenia wyróżnia się rozbudowaną siecią dróg, dzięki czemu przesyłki międzynarodowe docierają do każdego, nawet najbardziej oddalonego zakątka kraju. W przypadku przesyłek do Słowenii najczęściej wykorzystuje się transport kolejowy do stolicy państwa, czyli Lublany a następnie samochodowy, który pozwala na szybkie przekazanie ich do odbiorców. Dzięki temu paczki do Słowenii nie są kosztowe. Na terenie tego państwa działa wiele firm kurierskich o ogólnoświatowym zasięgu, dzięki czemu paczki docierają sprawnie, bez konieczności korzystania z usług kilku przewoźników.Wśród miast, do których najczęściej wysyłane są przesyłki z Polski wymienić możemy miasta takie jak Lublana, Maribor, Novo Mesto, Celje. Są to również miejscowości, z których najczęściej wysyłane są również paczki do naszego kraju. 

 

Mapa Słowenia

 

PowierzchniaLudnośćStolica
20 273 km²2 107 126Lublana
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – LublanaPolska – MariborPolska – Kranj
Polska – CeljePolska – KoperPolska – Velenje

Wysyłka paczek do Słowenii - kody pocztowe

Aby mieć pewność, że paczka do Słowenii dotrze bez żadnych problemów pod właściwy adres konieczne jest jej odpowiednie adresowanie. Szczególnie istotny jest dobry kod pocztowy, który ma nieco inną postać niż w naszym kraju. Sprawdźmy więc jak wygląda to w Słowenii. W Słowenii kod pocztowy ma postać czterech cyfr, których nie rozdziela się znakiem “-”. Co ważne, w przypadku paczek z zagranicy kod pocztowy powinien zostać poprzedzony skrótem “Sl”.

Śledzenie paczki do Słowenii

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Transport przesyłki do Słowenii - Jak długo idzie paczka do Słowenii?

Słowenia nie jest krajem, który byłby od Polski bardzo oddalony. Co więcej, jest również doskonale skomunikowana a jej przepisy prawa celnego są identyczne jak w Polsce ze względu na członkostwo w Unii Europejskiej. Dzięki temu przesyłka paczek międzynarodowych do tego kraju nie jest skomplikowana. W większości przypadków paczki są więc dostarczane już w przeciągu kilku dni roboczych. Znaczna część firm kurierskich dba o to, by dotarły nie później niż w ciągu 5-7 dni. W tym przypadku transport odbywa się drogą lądową, przy wykorzystaniu pociągów oraz samochodów firm kurierskich. Co jednak gdy zależy nam na tym, by paczka dotarła szybciej? Jest to możliwe. W takim przypadku należy skorzystać z przesyłek ekspresowych, które odbywają się z wykorzystaniem transportu lotniczego. Ich cena jest wyższa, niemniej jednak paczka dociera do odbiorcy już w przeciągu 3 dni roboczych.

Kurier Polska-Słowenia- kogo wybrać?

Tak duży wybór firm kurierskich z jednej strony daje sporo możliwości, z drugiej jednak sprawia, że znalezienie najlepszej oferty bywa problematyczne. Musimy bowiem mieć świadomość, że oferty poszczególnych przewoźników często się zmieniają, co więcej, cena przewozu może być uwarunkowana nie tylko od wagi i wymiarów paczki, ale również tego w jakim czasie ma zostać dostarczona, gdzie znajduje się miejsce docelowe oraz czy korzystać będziemy z ubezpieczenia i innych usług dodatkowych. Może więc okazać się, że w przypadku różnych przesyłek inne firmy będą w stanie zaoferować nam najlepszą ofertę. Czy oznacza to, że aby znaleźć dobrego, taniego kuriera musimy sprawdzać ceny na kilkunastu stronach internetowych firm kurierskich? Na szczęście, niekonieczne. W dzisiejszych czasach możemy wykorzystać możliwości jakie daje internet i szybko wybrać najkorzystniejszą ofertę. Jest to proste, intuicyjne a do tego nie zabierze nam wiele czasu.

Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Słowenia?

Słowenia to kraj europejski, w którym działa wiele firm kurierskich, również tych o międzynarodowym zasięgu. Dlatego też w naszym kraju możemy znaleźć wiele firm kurierskich, które zajmują się dostawą paczek na terenie Słowenii. Wśród przewoźników, którzy mają ten kraj w swojej ofercie wymienić możemy między innymi tak znane firmy jak GLS, FedEx czy DPD. Usługę dostarczenia paczki do Słowenii ma w swojej ofercie również firma UPS oraz TNT. Co więcej, możemy skorzystać zarówno z lądowego, jak i lotniczego transportu. Wybór firmy, która spełni nasze oczekiwania jest więc naprawdę spory. Każdy z nas może więc znaleźć kuriera, który spełni jego oczekiwania. 

opinie TNT, opinie o TNT, opinie o kurierze TNT
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Jak przygotować paczkę do Słowenii?

Odpowiednie zapakowanie przesyłki ma ogromne znaczenie dla jej bezpieczeństwa. Jak więc zapakować paczkę do Słowenii? Na szczęście, nie jest to zadaniem trudnym. Przede wszystkim warto pamiętać, że w przypadku standardowych przesyłek najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie kartonu, o wymiarach zbliżonych do przedmiotu, który zamierzamy wysłać. Przedmiot umieszczamy w kartonie a następnie wolną przestrzeń wypełniamy wykorzystując folię bąbelkową, styropian lub ścinki papieru. Zabezpieczą one przedmiot przed przesuwaniem się w transporcie oraz ewentualnymi wstrząsami. Tak przygotowany karton zaklejamy lub owijamy folią. W widocznym miejscu paczki zamieszczamy list przewozowy oraz ewentualne ostrzeżenia (np. symbol ostrożnie szkło). Paczka powinna być szczelna, solidnie zabezpieczona oraz umożliwiać jej chwytanie i przenoszenie. Tak zapakowaną paczkę możemy bezpiecznie przekazać kurierowi. 

Czego nie można wysłać do Słowenii?

Przepisy prawa stanowiące o tym, co może zawierać przesyłka do Słowenii są bardzo zbliżone do tych, które obowiązują w naszym kraju. Ograniczenia dotyczą jedynie alkoholu, dużych ilości wyrobów tytoniowych oraz substancji chemicznych, które mogą być wybuchowe lub trujące – tych artykułów nie możemy bowiem przewozić.Nie ma natomiast ograniczeń dotyczących produktów spożywczych – powinny być jedynie zapakowane hermetycznie czy leków (można przesyłać je w oryginalnych opakowaniach). Dozwolone jest również przesyłanie gotówki, wartościowych artykułów czy elektroniki. W przypadku takich paczek powinniśmy jednak pamiętać o ich ubezpieczeniu by uniknąć strat finansowych. Warto wspomnieć również o tym, że poza przepisami prawa powinniśmy również zapoznać się z regulaminem danej firmy kurierskiej. Zdarza się bowiem, że część z przewoźników odmawia przewożenia niektórych towarów (np. żywności z krótkim terminem ważności), choć nie są one zabronione przepisami prawa w Polsce lub w Słowenii.

Paczka do Słowenii - odprawa celna i cło Słowenia

Mówiąc o przesyłkach międzynarodowych warto za każdym razem wspomnieć o przepisach celnych, które obowiązują w danym państwie. Na szczęście, decydując się na wysyłkę do Słowenii lub przyjmując paczkę ze Słowenii nie musimy się obawiać. Jak wspominaliśmy, kraj ten podobnie jak Polska należy bowiem do Unii Europejskiej a co za tym idzie, mamy do czynienia z brakiem odprawy celnej. Warto jednak mieć świadomość, że przesyłki są wyrywkowo kontrolowane przez służby bezpieczeństwa, dlatego też w ich zawartości muszą znajdować się towary, które są legalne zarówno w Słowenii, jak i w Polsce. Poza tym musimy również przestrzegać przepisów prawa dotyczących tego, czego nie możemy przesyłać za pomocą kuriera. Złamanie ich może bowiem grozić karą grzywny a nawet pozbawienia wolności 

                                                      Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Słowenii

Paczka do Słowenii - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Słowenii

Mówiąc o przesyłkach do Słowenii nie sposób nie wspomnieć o tym, że spora część z nich to paczki wysyłane przez firmy handlujące swoimi produktami lub towarami. Wysyłanie ich indywidualnie generuje niepotrzebne, dodatkowe koszty. Dlatego też większość przewoźników ma specjalne oferty dla firm. Mowa tu przede wszystkim o przesyłkach paletowych, które pozwalają zarówno na samodzielne wysyłanie palety towarów, jak i przygotowanie palety w punktach konsolidacyjnych. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko zmniejszyć koszty przesyłki do Słowenii, ale również umożliwia skorzystanie z szeregu usług dodatkowych takich jak wymiana i zwrot palet EUR przy dostawie, elektroniczny dostęp do potwierdzonych dokumentów, powiadomienia e-mail oraz SMS, możliwość wyboru godziny odbioru i dostawy przesyłki czy ręczny rozładunek i załadunek przez kierowcę. Skorzystanie z oferty dla firm przynosi więc wiele korzyści.

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20