• Paczka do Bułgarii, przesyłki kurierskie z Polski

  Nadaj z nami swoją przesyłkę do Bułgarii! Teraz również za pobraniem.

  Jak nadać paczkę do Bułgarii?

  Nadawanie paczek za pośrednictwem Globkurier jest wyjątkowo proste. Żeby to zrobić, trzeba jedynie:

  – odpowiednio zapakować przesyłkę,

  – skorzystać z porównywarki usług i wycenić przesyłkę,

  – wybrać odpowiedniego przewoźnika, który ma dostarczyć przesyłkę,

  – wypełnić formularz zamówienia i opłacić usługę,

  – wydrukować list przewozowy, który trzeba nakleić na paczkę.

  Po wykonaniu powyższych kroków oczekujemy na kuriera, by wręczyć mu przesyłkę. Po kilku dniach dotrze ona we wskazane miejsce na świecie!   

  Ile kosztuje paczka do Bułgarii?

  Przynależność Bułgarii do Unii Europejskiej sprawia, że wysyłanie do niej paczek nie jest aż tak kosztowne, jak w przypadkach krajów, które do niej nie należą. Nie trzeba się również przejmować odprawą celną i płaceniem cła. Finalna cena przesyłki do Bułgarii zależna jest od tego, jak szybko chcemy, by paczka dotarła, jaką drogą i jakich jest wymiarów. Koszty są także ściśle skorelowane z wyborem przewoźnika, jednak korzystając z usług np. platformy transportowej Globkurier.pl, można łatwo odnaleźć najbardziej konkurencyjną ofertę, która odpowiada określonym potrzebom. Globkurier umożliwia obliczenie kosztów za przesyłkę nawet w kilka chwil. Trzeba wpisać tylko wymiary, wagę paczki i miejsce docelowe, a porównywarka sama zaproponuje najkorzystniejsze oferty i wyceni koszt wysyłki paczki. Tani kurier jest teraz możliwy, a przesyłki międzynarodowe nigdy nie były tak proste i szybkie. Jeśli chodzi o koszty, przesyłka do Bułgarii zaczyna się od około 50 zł za pojedynczą usługę transportową. 

  Tani kurier do Bułgarii z GlobKurier.pl

  Żeby zaoszczędzić na wysyłce paczki do Bułgarii, po pierwsze należy skorzystać z porównywarki cen Globkurier. Dzięki temu odnajdziemy najkorzystniejszą cenowo ofertę, jaka jest dostępna na rynku. Poza tym warto ponownie wykorzystywać pudełka i kartony, które otrzymujemy np. podczas zakupów internetowych. W trosce nie tylko o swoje finanse, ale również o środowisko, zamiast zamawiać folię bąbelkową i specjalne wytłoczki, jeśli nie ma takiej potrzeby, można skorzystać z papierów, gazet i gąbeczek lub ponownie wykorzystać dostępne materiały pochodzące z innych przesyłek.   

   

  Paczki i przesyłki do Bułgarii

  Bułgaria jest obecnie jednym z najbardziej popularnych kierunków wycieczkowych w okresie wakacyjno-urlopowym. Do okresu pandemicznego odwiedzało ją nawet 9 milionów ludzi rocznie. Wiele osób, które odwiedzą ją po raz pierwszy są tak zachwycone kulturą, ludźmi i przyrodą Bułgarii, że decyduje się zostać tam na stałe. Wiąże się to z potrzebą wysyłania paczek do i z Bułgarii. Dowiedz się, co się wiąże z wysyłaniem paczek w ten region.

  Paczka do Bułgarii z Polski najczęściej wysyłana jest do miast takich jak Sofia, Płowdiw, Bardo i Warna. Paczka z Bułgarii do Polski kierowana jest najczęściej w rejony Warszawy, Łodzi, Krakowa i Katowic. Ponieważ Bułgaria znajduje się stosunkowo niedaleko, a droga do niej jest prosta, przesyłki do Bułgarii są realizowane bardzo szybko. Mogą zostać dostarczone bez większych problemów na czas, nawet w najcięższych okresach dla firm transportowych, jakimi są przykładowo święta. Na terenie Bułgarii znajdują się siedziby i punkty przewozowe wielu przewoźników, którzy funkcjonują również na terenie Polski, dzięki czemu połączenie jest bardzo korzystne, a wybór spośród różnego rodzaju usług, bardzo duży. Nie stanowi problemu odszukanie idealnej usługi do konkretnych potrzeb, a także opłacenie rozmaitych usług dodatkowych w firmach transportowych.   

   

  Mapa Bułgaria

   

  PowierzchniaLudnośćStolica
  110 910 km²7 061 000Sofia
  NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
  Polska – SofiaPolska – PłowdiwPolska – Warna
  Polska – BurgasPolska – RusePolska – Stara Zagora

  Zobacz też: 

  Wysyłka paczek do Bułgarii - kody pocztowe

  Dzięki wprowadzeniu kodów pocztowych na całym świecie, sortowanie przesyłek jest dużo bardziej ułatwione, niż kiedyś. To właśnie z uwagi na nie przesyłki dochodzą do miejsc docelowych dużo szybciej. W różnych krajach panują odmienne zasady związane z kodami pocztowymi. W przypadku Bułgarii, kod pocztowy skład się z czterech cyfr następujących po sobie. Format kodów jest inny niż w Polsce, ponieważ nie oddzielamy dwóch pierwszych cyfr od kolejnych dywizem. Wszystkie cyfry zapisujemy ciągiem. Kody pocztowe w największych miastach Bułgarii prezentują się następująco:

  Sofia – 1000-1839

  Stara Zagora – 6000-6014

  Dobricz– 9300-9307

  Asenowgrad – 4230- 4232

  Śledzenie paczki do Bułgarii

  Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

  Śledzenie paczki do Bułgarii

  Umożliwiamy dostęp do śledzenia podróży kurierów w czasie rzeczywistym oraz powiadomienia w postaci wiadomości sms. Ponadto współpracujemy z firmami godnymi zaufania oraz sprawdzonymi na rynku.

  Transport przesyłki do Bułgarii. Jak długo idzie paczka do Bułgarii?

  Transport paczki do Bułgarii zależy między innymi od momentu jej nadania, wymiarów i wagi paczki oraz miejsca docelowego, do którego ma ona trafić. Nie bez znaczenia pozostaje także korzystanie z usług dodatkowych. Część z nich może wymagać delikatnego opóźnienia transportu konkretnej paczki np. z uwagi na jej niestandardowe wymiary lub delikatną zawartość, inne natomiast mogą znacząco przyspieszyć jej transport. Przykładem takiej usługi jest wybór paczki express, która umożliwia dostarczenie przesyłki do Bułgarii nawet w 1 lub 2 dni robocze. Przeciętnym czasem dostawy paczki do Bułgarii jest okres pomiędzy 3, a 5 dni roboczych. W niektórych przypadkach zdarza się jednak, że wydłuża się on do 7-8 dni roboczych. Żeby mieć pod kontrolą przebieg transportu, można na bieżąco śledzić miejsce pobytu paczki za pomocą panelu internetowego na stronie Globkurier lub w panelu u konkretnego przewoźnika. Jest to wyjątkowo korzystna możliwość, ponieważ dzięki niej wiemy, kiedy paczka dotrze. Porównywarka umożliwia także określenie średniego lub prognozowanego czasu dostawy.

  Kurier Polska-Bułgaria - kogo wybrać? Który kurier do Bułgarii jest tani?

  Odpowiedź na to, jakiego przewoźnika wybrać, nigdy nie będzie jednoznaczna. Podczas podejmowania decyzji związanej z konkretną firmą kurierską, warto skorzystać z porównywarki ofert w serwisie Globkurier, a następnie podjąć decyzję. Firmę kurierską należy dopasować do swoich potrzeb, możliwości i zasad wewnętrznych danej marki. Trzeba wziąć zatem pod uwagę gabaryty paczki, jej wagę i czas, w którym paczka ma dotrzeć do miejsca docelowego. Niektóre firmy nie podejmują się przewozu szkła lub dostarczają je na odpowiedzialność konsumenta, zatem warto sprawdzać regulaminy związane z przewozem niektórych towarów. Wybierając przewoźnika, warto zwrócić uwagę na: cenę za dostarczenie przesyłki, szybkość jej dowiezienia we wskazane miejsce, rozpoznawalność i stosunek innych osób do marki. Jeśli dana firma kurierska nie ma dobrej reputacji, wiele osób dokonuje reklamacji jej usług i niechętnie poleca je znajomym, być może nie warto korzystać z usług takiej firmy. Na szczęście korzystając z platformy transportowej Globkurier, Konsumenci mają dostęp wyłącznie do sprawdzonych i rzetelnych firm transportowych, zatem nie trzeba się niczego obawiać.

  Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Bułgarii?

  Wśród przewoźników, którzy realizują przesyłki do Bułgarii, można wymienić między innymi GLS, Fedex, UPS, DPD. W ofertach wspomnianych przewoźników znajduje się możliwość wysyłania paczek w formie kopert i dokumentów, pakunków o różnych wymiarach, przesyłek niestandardowych czy palet, zatem nie trzeba się martwić o to, że nietypowa paczka nie zostanie przyjęta przez kuriera.

  opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
  opinie o GLS, opinie o kurierze GLS, opinie GLS
  opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS
  kurier dpd

  Jak przygotować paczkę do Bułgarii?

  Pakowanie paczek jest bardzo ważnym elementem zapewnienia towarom w ich wnętrzu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Żeby jak najlepiej zabezpieczyć wysyłane przedmioty, trzeba zapakować je w stosowne opakowanie. W przypadku ważnych dokumentów będzie to twarda, odporna na zagięcia koperta. Kiedy wysyłamy standardowe przesyłki, powinno sprawdzić się pudełko kartonowe. W przypadku przesyłek paletowych konieczna będzie drewniana paleta, taśma klejąca i folia stretch lub pasy mocujące.

  W większości przypadków wystarczy włożyć przedmiot do pudełka, a następnie zabezpieczyć go dodatkowo folią bąbelkową, papierem lub innym materiałem o dobrych właściwościach amortyzujących i upewnić się, czy aby na pewno przedmiot nie przesuwa się i nie obija o pudełko. Później wystarczy obkleić wszystkie newralgiczne miejsca kartonu taśmą klejącą, nakleić list przewozowy i gotowe!

  Czego nie można wysłać w paczce do Bułgarii?

  W paczce do Bułgarii bez problemu można przesyłać dokumenty, pamiątki, rękodzieło czy ubrania, a nawet suche przekąski i słodycze. Zakazane jest wysyłanie wszystkich przedmiotów niebezpiecznych i nielegalnych takich jak broń i amunicja, narkotyki, materiały niebezpieczne, żrące, łatwopalne, kwasy, oleje i smary. Niedozwolone jest także wysyłanie zwierząt oraz nasion i roślin, w szczególności chronionych. Nie należy wysyłać alkoholu, tytoniu, leków na receptę, gotówki, kamieni szlachetnych oraz rzeczy, które mogłyby zabrudzić i uszkodzić inne przesyłki. Paczki z delikatną zawartością, która jest dozwolona, warto dodatkowo zabezpieczyć i oznaczyć, a także wykupić stosowne ubezpieczenie.

  Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Bułgarii

  Paczka do Bułgarii - oferta dla firm

  Oferta dla firm na paczki do Bułgarii

  Globkurier ma wyjątkowo atrakcyjną ofertę dla firm. Jeśli więc prowadzimy przykładowo sklep z wysyłką internetową, przywozimy dane towary do kraju lub zajmujemy się eksportem, skorzystanie ze specjalnej oferty kierowanej do firm, może być bardzo korzystne. Umożliwia ona obniżenie kosztów przesyłek, korzystanie z bardzo wygodnego panelu Klienta, o wiele łatwiejszą organizację kosztów i śledzenia przesyłek czy integrację z różnymi, popularnymi serwisami internetowymi. Możliwości w ofercie dla firm to także ogromny wybór spośród wielu różnych firm kurierskich, różne formy doręczania przesyłek i wybór metody transportu. Dostępne formy doręczania to nie tylko popularna metoda „Door to door”, ale również do konkretnego punktu, paczkomatu, kiosku ruchu czy dostarczanie przesyłek paletowych. Wśród dróg transportu można zdecydować, co jest najbardziej atrakcyjne – transport drogowy, morski czy też lotniczy. Oferta dla firm w przypadku paczek do Bułgarii umożliwia nadawanie większej ilości przesyłek jednocześnie, opcję zbiorczego generowania listów przewozowych, a nawet odroczonej płatności za transport. Wybierając usługi dla firm, można oszczędzić na jednej przesyłce nawet ponad 150 złotych.

  Odbierz dedykowaną ofertę!

  Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

  Dopasuj ofertę

  do 20
  20-50
  powyżej 50
  nie wysyłam
  1-5
  5-20
  powyżej 20

  Paczka do Bułgarii - podsumowanie

  Paczka do Bułgarii z Polski najczęściej wysyłana jest do miast takich jak Sofia, Płowdiw, Bardo i Warna. Paczka z Bułgarii do Polski kierowana jest najczęściej w rejony Warszawy, Łodzi, Krakowa i Katowic. Ponieważ Bułgaria znajduje się stosunkowo niedaleko, a droga do niej jest prosta, przesyłki do Bułgarii są realizowane bardzo szybko. Mogą zostać dostarczone bez większych problemów na czas, nawet w najcięższych okresach dla firm transportowych, jakimi są przykładowo święta. Na terenie Bułgarii znajdują się siedziby i punkty przewozowe wielu przewoźników, którzy funkcjonują również na terenie Polski, dzięki czemu połączenie jest bardzo korzystne, a wybór spośród różnego rodzaju usług, bardzo duży. Nie stanowi problemu odszukanie idealnej usługi do konkretnych potrzeb, a także opłacenie rozmaitych usług dodatkowych w firmach transportowych.