• Paczka do Tajlandii, przesyłki kurierskie z Polski

  Nadaj z nami swoją przesyłkę do Tajlandii!

  Jak nadać paczkę do Tajlandii?

  Aby dokonać wyceny paczki do i z Tajlandii, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Tajlandii.

   

  Tani kurier do Tajlandii z GlobKurier.pl

  Nadanie przesyłki do krajów odległych może przysparzać problemów. Głównie z uwagi na fakt, iż nie wszystkie firmy realizują tego typu wysyłki. Drugą kluczową sprawą jest termin dostarczenia i trzecią, priorytetową – cena za usługę. Jedną z przodujących firm, specjalizującą się w przesyłkach narodowych jest platforma transportowa GlobKurier.pl.  Broker kumuluje w jednym miejscu ponad 50 firm przewozowych. Zatem mocno upraszcza odszukanie i wybór przewoźnika, który realizuje tego typu wysyłki. Ponadto, jako profesjonalny operator logistyczny, GlobKurier.pl, zrzesza przewoźników realizujących różne rodzaje transportu, w tym: drogowy, lotniczy oraz morski. Sama cena za usługę jest zależna od kilku podstawowych elementów, do których należą: rodzaj przesyłki, gabaryty paczki oraz metoda nadania. 

   

  Paczki i przesyłki do Tajlandii

  Rodzaj przesyłki posiada istotny wpływ na cenę usługi. Z uwagi na fakt, iż inny cennik obowiązuje dla listów i zupełnie inny dla paczek. Ponadto, w przypadku paczek, olbrzymi wpływ na cenę ma charakter przesyłki. Bowiem mogą ich być różne rodzaje: paczka standardowa, gabarytowa czy dłużycowa. Sednem ceny są też wymiary paczki, a także jej waga. Bowiem im większa i cięższa przesyłka, tym koszty nadania będą większe. O cenie decyduje również metoda nadania. Ponieważ inne stawki cenowe obowiązują dla przesyłek standardowych i zupełnie inne dla paczek ekspresowych. Mocno uśredniona cena wysyłki do Tajlandii, przesyłki standardowej, oscyluje w granicach 175zł do 250zł. Jednakże ostateczny koszt uzależniony jest od powyższych czynników. Z pewnością decyzja o skorzystaniu z pośrednictwa platformy GlobKurier.pl, wiąże się z dużą oszczędnością na kosztach nadania. Głównie z uwagi na fakt, iż GlobKurier.pl, proponuje swoim Klientom ceny za nadania, niższe nawet o 70%, w stosunku do cen obowiązujących bezpośrednio u poszczególnych przewoźników. Nawet w przypadku przesyłek nadawanych do najdalszych regionów Tajlandii. 

  “Numerem jeden” tajlandzkich miast, do których wysyłanych jest najwięcej paczek z Polski jest oczywiście stolica Tajlandii, Bangkok. Niewiele w tyle pozostają Nothaburi i Pak Kret. Dużą popularnością cieszą się też Krabi, Chiang Mai, Pattaya i Koh Samui. Natomiast w przypadku przesyłek z Tajlandii do Polski, odbywa się ich statystycznie najwięcej pomiędzy Bangkokiem i Poznaniem. Duża ilość paczek nadawanych do Polski ma miejsce z Hat Yai do naszej stolicy i Krakowa. Trzecim miastem nadającym najwięcej paczek z Tajlandii jest Pattaja, z której najwięcej przesyłek kierowanych jest do Wrocławia i Łodzi. 

  Mapa Tajlandia
  PowierzchniaLudnośćStolica
  513 120 km²69 480 520Bangkok
  NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
  Polska – BangkokPolska – PhuketPolska – Nonthaburi
  Polska – Chiang MaiPolska – Pattaya

  Kody pocztowe paczka do Tajladnii

  Przesyłki międzynarodowe, podobnie jak krajowe oznaczane są kodem pocztowym. Jest to ciąg cyfr, przypisanych do konkretnego adresu, który ułatwia prawidłową segregację przesyłek. W Tajlandii obowiązują pięciocyfrowe kody pocztowe.

   

  • Dla Bangkoku przypisanych jest 31 kodów, w przedziale cyfr 10003 – 10900.
  • W prowincji Nothaburi obowiązuje 7 kodów, w widełkach cyfrowych 11000 – 11500.
  • W prowincji Pak Kret podstawowym kodem pocztowym jest kombinacja cyfr 11120.
  • Prowincja Krabi posiada przypisanych 9 numerów, z przedziału 81000 – 81180,
  • a dla Chiang Mai przypisano 30 kodów, zbudowanych na bazie cyfr: 50000 – 50360.
  • W Pattayi obowiązują kody pocztowe przypisane dla prowincji Chonburi, do których należą kombinacje 20150, 20260 oraz 20620.
  • Natomiast w Koh Samiu obowiązują kody dla prowincji Surat Thani, do których należą kombinacje cyfr: 84140,84220, 84310, 84320, 84330.  

   

  Pomocna w ustaleniu poprawnego numeru kodu pocztowego, dla konkretnego miasta w Tajlandii, jest też ogólnoświatowa wyszukiwarka kodów pocztowych. 

  Śledzenie paczki do Tajlandii

  Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

  Śledzenie paczki do Tajlandii

  Paczka ruszyła w drogę? Możesz sprawdzić jej aktualne położenie dzięki systemowi trackingowemu, Jest to specjalny system śledzenia online, umożliwiający sprawdzenie położenia paczki również wysłanej do Tajlandii. Śledzenie przesyłki online pozwala oszacować wstępnie czas dostawy pod wskazany adres bez konieczności bezpośredniego kontaktu z kurierem.

  Transport przesyłki do Tajlandii - Jak długo idzie paczka do Tajlandii?

  Transport przesyłek z Polski do Tajlandii zajmuje około 5 -8 dni. Jest to czas, który nie uwzględnia ewentualnej odprawy celnej. Bowiem czas samej odprawy celnej jest w dużej mierze uzależniony od prawidłowego wypełnienia dokumentów celnych, które obejmują druk upoważnienia do odprawy i w przypadku przedsiębiorców, poprawnie wystawione faktury. W przypadku nadań ekspresowych czas dostarczenia paczki może być ograniczony do dwóch dni roboczych, z wykluczeniem czasu niezbędnego do odprawy celnej. Paczka z Tajlandii do Polski wędruje w podobnych czasookresach, pod warunkiem sprawnej odprawy celnej. 

  Kurier Polska-Tajlandia - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Tjlandii?

  Pośród firm kurierskich dostępnych w Polsce, przesyłki do Tajlandii, realizowane są między innymi przez:

   

  • UPS,
  • FedEx
  • i TNT.

   

  Jednakże chcąc mieć pewność, iż dany przewoźnik na pewno realizuje tego typu przesyłki, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z platformy transportowej GlobKurier.pl. Ponieważ w GlobKurier.pl, po dokonaniu wstępnej wyceny za nadanie paczki, system sam podświetla listę dostępnych przewoźników, którzy mogą zrealizować usługę. Kolejną korzyścią przemawiającą za skorzystaniem z usług brokera są oczywiście niesamowicie konkurencyjne, niskie stawki za nadania. Klienci decydujący się na skorzystanie z platformy GlobKurier.pl, otrzymują niejako automatyczną gwarancję uzyskania niskiej stawki cenowej. Ponadto GlobKurier.pl daje możliwość wyboru firmy kurierskiej, z usług której życzy sobie skorzystać Klient. 

  opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
  opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

  Czego nie można wysłać do Tajlandii

  Ważne jest, by przesyłka do Tajlandii nie zawierała produktów, które nie są zgodne z przepisami celnymi obowiązującymi w danym państwie. Przepisy celne w Tajlandiinie są rygorystyczne, jednak delikatnie odbiegają od europejskich norm. Oczywiście zabronione jest wwożenie na teren tego państwa narkotyków, broni i substancji niebezpiecznych zagrażających życiu i zdrowiu oraz zwierząt. Warto tu wspomnieć o produktach, których prawo tajskie zabrania wywozić z Tajlandii. Należą do nich m.in. wizerunki i statuetki Buddy.

  Ubezpieczenie paczki do Tajlandii

  Ze względu na dość duży dystans, który paczka ma do przebycia proponujemy również dodatkową gwarancję w postaci ubezpieczenia. Jako GlobKurier gwarantujemy to, że w przypadku utraty przesyłki zostanie wystosowana odpowiednia rekompensata.

                                                                                                 Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Tajlandii

  Paczka do Tajlandii - oferta dla firm

  Oferta dla firm na paczki do Tajlandii

  Pierwszą korzyścią jaką otrzymują Klienci firmowi, wysyłający do Tajlandii duże ilości paczek jest możliwość uzyskania dodatkowych rabatów, pod warunkiem założenia darmowego konta w serwisie. Za rejestracją i założeniem firmowego konta przemawia także szereg innych profitów. Należą do nich między innymi: możliwość płatności w systemie prepaid, umożliwiającym dokonywane przedpłat, otrzymywanie jednej faktury zbiorczej w miesiącu, pry płatnościach prepaid, opcja masowego nadawania paczek i generowania zbiorczych listów przewozowych, możliwość odroczenia terminu płatności czy automatyczna weryfikacja stref doręczeń odległych. 

  Odbierz dedykowaną ofertę!

  Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

  Dopasuj ofertę

  do 20
  20-50
  powyżej 50
  nie wysyłam
  1-5
  5-20
  powyżej 20