• Paczka do Estonii, przesyłki kurierskie z Polski

  Nadaj z nami swoją przesyłkę do Estonii! Teraz również za pobraniem.

  Jak nadać paczkę do Estonii?

  Chcąc wysłać przesyłkę do Estonii, wystarczy wejść na stronę GlobKurier.pl i wycenić ją przy pomocy prostego formularza. Konieczne jest podanie wagi, wymiarów i ilości paczek. Wówczas wyświetlą się najatrakcyjniejsze oferty firm kurierskich, wraz z podanymi cenami i pozostałymi szczegółami. Wystarczy wybrać jedną z nich i sfinalizować zamówienie. Warto skorzystać również z opcji dodatkowych, jak na przykład ubezpieczenie wysyłanej paczki. Można zdecydować się także na doręczenie priorytetowe, dzięki któremu przesyłka trafi do adresata już następnego dnia roboczego. 

  Tani kurier do Estonii z GlobKurier.pl

  Cena wysyłki paczki do Estonii, podobnie jak każdej innej przesyłki międzynarodowej, zależy od kilku istotnych czynników,  między innymi od jej wymiarów, wagi, a także dokładnej odległości, jaką będzie musiała przebyć do odbiorcy. Wpływ na koszt ma także wybrana firma kurierska oraz to, czy przesyłka będzie podróżować drogą lądową, morską czy powietrzną. Chcąc nadać przesyłkę niestandardową należy liczyć się z dodatkowymi opłatami. Można zmniejszyć koszt nadania paczki do Estonii, odpowiednio ją pakując tak, aby zmieściła się w jak najmniejsze opakowanie. Należy pamiętać również o koszcie odprawy celnej, który jest przeniesiony na odbiorcę przesyłki i którego wysokość poznaje się dopiero w momencie, gdy paczka przekracza granice tego kraju.

   

  Paczki i przesyłki do Estonii

  Estonia jest wyjątkowym krajem- rozmiarem jest to najmniejsze państwo, jeśli chodzi o republiki bałtyckie, a jednocześnie najnowocześniejszy i najbardziej rozwinięty. Wiele osób z Polski decyduje się na zakładanie firm właśnie w tym kraju, przez to nieustannie rośnie tam zapotrzebowanie na transport. Coraz większe znaczenie ma tam też turystyka. Głównym ośrodkiem logistycznym, przemysłowym i handlowym jest stolica Estonii – Tallinn.

  Przesyłki międzynarodowe z Polski wysyłane są we wszystkie rejony Estonii. Najczęściej nadawane są w takich miastach, jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Gdańsk i Szczecin. Do Polski najczęściej dostarczane są paczki z takich miast, jak Tallinn, Tartu i Narwa. Zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa nadają dużą liczbę przesyłek właśnie do tego kraju, co ma związek również z rosnącą liczbą firm prowadzonych przez Polaków na terenie Estonii. Co więcej, branża kurierska cały czas się rozwija, podobnie jak rynek e – commerce. Nie stanowi problemu już kupowanie towarów za granicą, gdyż szybko i bezpiecznie możemy je mieć u siebie w ciągu kilku dni. Nowe rozwiązania i bardzo dobra logistyka pozwala nie tylko na rozwój handlu międzynarodowego ale i na szybkie przesyłanie paczek do bliskich osób czy nadawanie rzeczy podczas przeprowadzki, nawet do innego kraju, oddalonego o ponad tysiąc kilometrów, jak Estonia.

   

  Mapa Estonii

   

  PowierzchniaLudnośćStolica
  45 339 km²1 309 000Tallinn
  NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
  Polska – TallinnPolska – TartuPolska – Narwa
  Polska – ParnawaPolska – Kohtla-JärvePolska – Viljandi

  Wysyłka paczek do Estonii - kody pocztowe

  Wysłanie przesyłki do Estonii jest bardzo proste – znacznie ułatwia to fakt, iż kraj ten również należy do Unii Europejskiej. Najważniejsze, aby dobrze zaadresować paczkę, wówczas można mieć gwarancję bezproblemowego dostarczenia przesyłki w terminie. Chcąc uniknąć jakichkolwiek błędów, warto jest skorzystać ze strony GlobKurier.pl, która pokieruje i wskaże wszystkie niezbędne dane, jakie należy wypełnić. Przede wszystkim są to: imię i nazwisko odbiorcy i nadawcy (opcjonalnie nazwy firm); ulica wraz z numerem domu bądź lokalu; kod pocztowy i miejscowość; numer telefonu i adres e – mail; kraj docelowy.

  Śledzenie paczki do Estonii

  Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

  Transport przesyłki do Estonii - Jak długo idzie paczka do Estonii?

  Estonia oddalona jest od Polski o około 1000 kilometrów, jednak dzięki możliwości doręczeń ekspresowych, szybkich i priorytetowych, wysłana przesyłka może znaleźć się u odbiorcy już na następny dzień roboczy. Czas dostawy uzależniony jest również od danego przewoźnika, dokładnego adresu odbiorcy oraz wybranej opcji dostawy. Wysyłając paczkę za pośrednictwem strony GlobKurier.pl można śledzić jej trasę w czasie rzeczywistym nawet, aż do momentu trafienia do rąk adresata.

  Kurier Polska-Estonia - kogo wybrać?

  Cena nadania przesyłki kurierskiej do Estonii zależna jest między innymi od środka transportu, którym paczka będzie podróżować do kraju docelowego. Najtańsza opcja to dowóz przesyłek drogą lądową, jednak może trwać najdłużej. Droższe rozwiązanie to przesyłka lotnicza, w której paczki rozwożone są przez samochody dostawcze dopiero po dostarczeniu ich samolotami do kraju docelowego. Chcąc wysłać paczkę do Estonii po jak najniższej cenie, należy zwrócić uwagę na jej gabaryty. Im większe, tym koszt będzie większy. Warto więc pakować rzeczy do jak najmniejszych opakowań, aby przesyłka mogła zostać zaliczona do niższej, a więc i do tańszej, grupy gabarytowej. Przed nadaniem paczki do Estonii dobrze jest odwiedzić stronę pośrednika, na przykład GlobKurier.pl, gdzie można porównać oferty wielu firm kurierskich.

  Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Estonii?

  Tani kurier do Estonii jest usługą, z której można skorzystać w łatwy sposób, przy jednoczesnym niskim koszcie nadania paczki. Wysyłka przebiega podobnie, jak w przypadku paczek krajowych. Aby uzyskać jak najlepsze warunki, warto skorzystać z pośrednika, który w swojej ofercie posiada wiele różnych firm kurierskich. W tym celu należy odwiedzić stronę GlobKurier.pl, gdzie po uzupełnieniu podstawowych informacji, jak wymiary paczki i jej waga możemy zapoznać się z ofertami najlepszych firm kurierskich. Do wyboru mamy między innymi takie firmy, jak DPD, GLS, UPS, kurier TNT czy FedEX, dzięki czemu można mieć gwarancję dostarcza paczki do Estonii na czas.

  opinie o GLS, opinie o kurierze GLS, opinie GLS
  opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
  kurier dpd
  opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

  Ubezpieczenie paczki do Estonii?

  Wysyłając paczkę z Polski do Estonii, ma ona do przebycia ponad tysiąc kilometrów. Pomimo największych starań przewoźników, przesyłki często narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia i wstrząsy. Warto więc zastanowić się na ubezpieczeniem przesyłki do Estonii, zwłaszcza w przypadku bardzo wartościowych paczek. Opłata za takie ubezpieczenie jest zależna od wartości paczki. Ubezpieczenie zapewnia gwarancję, iż w przypadku zniszczenia lub zagubienia przesyłki, nadawcy zostanie wypłacona rekompensata.

  Jak przygotować paczkę do Estonii?

  Prawidłowe, mocne zapakowanie paczki  jest kluczowe, aby nie została ona w żaden sposób uszkodzona. Dokładny sposób pakowania zależny jest od przedmiotu, jaki ma zostać wysłany, należy jednak pamiętać o sztywnym kartonie i wypełniaczu oraz folii bąbelkowej. W przypadku paczki najlepiej użyć taśmy, a w przypadku palety folią stretch lub pasów mocujących. Należy dokładnie owinąć przedmioty folią, aby jak najbardziej zamortyzować występujące w transporcie wstrząsy. Następnie, po umieszczeniu w pudełku przedmiotu, wolną przestrzeń należy wypełnić materiałem typu gąbka, pianka czy zwinięte gazety. Po spakowaniu wszystkich przedmiotów bardzo ważne jest dokładne zaklejenie taśmą wszystkich szczelin oraz naklejenie na karton listu przewozowego i innych niezbędnych etykiet. Ważne, aby paczka miała regularny kształt, a zawartość była umieszczona w jak najmniejszym opakowaniu.

  Przesyłki międzynarodowe do krajów Unii Europejskiej, również do Estonii, nie są ograniczane zbyt radykalnymi ograniczeniami, choć niektóre kraje posiadają ustalone limity ilościowe i zakazy przewożenia pewnych produktów. Przed wysyłką paczki do jakiegokolwiek miejsca dobrze jest jednak poszukać aktualnych danych oraz zapoznać się z regulaminem danego przewoźnika, z którego usług zamierzamy skorzystać. Do Estonii nie można wysyłać narkotyków, środków psychotropowych, materiałów wybuchowych i substancji łatwopalnych. W paczce nie powinny znajdować się również niebezpieczne towary, jak substancje toksyczne. Istnieją także różnego rodzaju ograniczenia w stosunku do takich produktów, jak broń, amunicja, gotówka, wyroby tytoniowe, wyroby alkoholowe, lekarstwa, zwierzęta oraz rośliny. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości dotyczących zawartości paczki, konsekwencje ponosi nadawca.

                                                          Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Estonii

  Paczka do Estonii - oferta dla firm

  Oferta dla firm na paczki do Estonii

  Przesyłki międzynarodowe do krajów Unii Europejskiej, również do Estonii, nie są ograniczane zbyt radykalnymi ograniczeniami, choć niektóre kraje posiadają ustalone limity ilościowe i zakazy przewożenia pewnych produktów. Przed wysyłką paczki do jakiegokolwiek miejsca dobrze jest jednak poszukać aktualnych danych oraz zapoznać się z regulaminem danego przewoźnika, z którego usług zamierzamy skorzystać. Do Estonii nie można wysyłać narkotyków, środków psychotropowych, materiałów wybuchowych i substancji łatwopalnych. W paczce nie powinny znajdować się również niebezpieczne towary, jak substancje toksyczne. Istnieją także różnego rodzaju ograniczenia w stosunku do takich produktów, jak broń, amunicja, gotówka, wyroby tytoniowe, wyroby alkoholowe, lekarstwa, zwierzęta oraz rośliny. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości dotyczących zawartości paczki, konsekwencje ponosi nadawca.

  Odbierz dedykowaną ofertę!

  Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

  Dopasuj ofertę

  do 20
  20-50
  powyżej 50
  nie wysyłam
  1-5
  5-20
  powyżej 20