Logo
Menu

Paczka do Chin

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Chin!

Jak nadać paczkę do Chin? Zamów kuriera

Aby dokonać wyceny paczki do i z Chin, skorzystaj z opcji „Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Wysyłając paczki do Chin za pośrednictwem naszego serwisu możesz być pewien, że wybierzesz najtańszą opcję transportu. Oferujemy kompleksową obsługę i pomoc na każdym etapie dostarczenia taniej przesyłki kurierskiej do Chin. W celu wysłania paczki do Chin, wystarczy wejść na stronę GlobKurier.pl i wycenić koszt jej nadania przy pomocy prostego formularza. Poszczególni kurierzy różnią się od siebie nie tylko cenami, ale i gabarytami przesyłek, dlatego warto jest sprawdzić wszystkie dostępne możliwości. W tym celu należy podać informacje dotyczące wagi, wymiarów i ilości paczek oraz wybrać rodzaj dostawy. Wówczas wyświetlą się najatrakcyjniejsze oferty firm kurierskich, wraz z podanymi cenami i pozostałymi szczegółami. Wystarczy już tylko dokonać ostatecznego wyboru, wypełnić dane nadawcy i adresata i sfinalizować zamówienie. Przesyłkę na bieżąco można monitorować dzięki powiadomieniom SMS oraz systemowi online. Droga z Polski do Chin jest bardzo długa i odbywa się przy pomocy różnych środków transportu. Dlatego też warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu przesyłki. Kurierzy dokładają wszelkich starań, aby nie doszło do żadnych uszkodzeń paczek, jednak zdarzają się sytuacje nieprzewidywalne. Z Globkurier.pl paczka do Chin z pewnością szybko dotrze do celu!

 

 

Zobacz film jak wysłać paczkę do Chin!

 

Wysyłka do Chin - dostarczenie paczki

Przesyłka do Chin to jedna z najczęściej wybieranych opcji doręczenia w branży kurierskiej. Opcja przesyłek do tego kraju jest niezwykle atrakcyjna m.in. dla sklepów internetowych, które realizują dostawy do tego miejsca doręczenia. 

 

Jeżeli chcesz skorzystać z najtańszej opcji wysyłki do Chin – skorzystaj z oferty Globkuriera. Znajdziesz u nas wielu przewoźników, którzy oferują dostawę paczki do Chin. Korzystając z wysyłki do Chin na naszym portalu zyskujesz atrakcyjne ceny, zero formalności, umówi i dodatkowych opłat. Nie musisz się martwić o swoją przesyłkę czy dokumenty odprawy celnej – wszystko załatwiamy za Ciebie! Wystarczy zapakować paczkę do Chin, wydrukować list przewozowy i czekać na kuriera. Zamów kuriera bez wychodzenia z domu. Przekonaj się, że wysyłka do Chin nie musi być skomplikowana i droga!

Ile kosztuje paczka do Chin?

Mówiąc o wartości oraz kosztach, przede wszystkim zaznaczyć należy specyficzne kwestie takie jak chińskie cło, które wpływa na ostateczny koszt przesyłki. Mając na uwadze ten fakt usługi kurierskie są alternatywą usług pocztowych. W obu tych przypadkach nie można jednoznacznie określić, jakie koszty poniosą Państwo jako klient. Przesyłka do Chin – koszt wcale nie musi być wysoki!

Paczka do Chin - cena

Cena takiej usługi jest zależna od wielu czynników. Po pierwsze należy ustalić czy nasza przesyłka jest listem czy paczką. Kolejnym elementem jest wskazanie gabarytów przesyłki. Im większa i cięższa paczka, tym większe będą koszty jej doręczenia. Następnym czynnikiem wpływającym na koszt transportu przesyłki jest sposób jej nadania. W przypadku pojawienia się wątpliwości chętnie pomożemy z wyceną. Możesz też zajrzeć na naszego bloga, gdzie dowiesz się  jak wysłać paczkę do Chin i zaoszczędzić na przesyłce?

Tani kurier z GlobKurier.pl

Cena paczki do Chin zależy od kilku czynników, w tym od jej wagi, wymiarów oraz odległości, jaką będzie musiała pokonać, by dotrzeć do miejsca docelowego. Chcąc nadać przesyłkę niestandardową należy liczyć się z dodatkowymi opłatami. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze specyficzne kwestie, jak chińskie cło. Aby obniżyć koszt nadania paczki do Chin, należy ją odpowiednio zapakować, w możliwie jak najmniejsze opakowanie. W przypadku przedsiębiorstw, dobrze jest rozważyć transport drobnicowy, który pozwala na zamówienie mniejszych partii towaru, bez konieczności wynajmowania całego kontenera. Co więcej, tym samym można ograniczyć koszta związane z utrzymywaniem całego zaplecza odpowiedzialnego za system zaopatrzenia. Ważne jest też to, że cena oferowana przez firmy kurierskie obejmuje tylko koszty transportu, natomiast koszt odprawy celnej zostaje przeniesiony na odbiorcę przesyłki. GlobKurier.pl gwarantuje bezpieczny transport międzynarodowy – drogowy, lotniczy i morski. Z nami przesyłka do Chin to sama przyjemność!

Cennik usług na międzynarodowy transport przesyłek do Chin

Chcesz poznać koszty wysyłki paczki do Chin? Sprawdź cenni przesyłek do Chin wybierając cennik dla klientów indywidualnych lub biznesowych.

Zarejestrowani klienci mają niższe ceny! Twój zrabatowany cennik jest dostępny w Panelu Klienta po zalogowaniu się.

Czas doręczenia nie uwzględnia czasu odprawy celnej.

Paczki i przesyłki do Chin

Chiny to państwo, które jako pierwsze skojarzenie może przywodzić na myśl bardzo daleką, odmienną kulturowo egzotykę. Jest ono jednak potęgą gospodarczą na świecie, która ma wpływ na gospodarkę na całym globie. Chiński rynek dla europejskich przedsiębiorstw jest wyjątkowo atrakcyjny. Duża populacja i rozległe terytorium to czynniki, które bardzo korzystnie wpływają na współpracę Europy z kolebką kultury azjatyckiej. Zarówno wprowadzanie na rynek chiński towarów z Europy, jak i import produktów chińskich jest bardzo atrakcyjne dla wielu przedsiębiorców. Nic w tym dziwnego – nieustannie rośnie potrzeba posiadania dóbr, przez co rynek jest jeszcze bardziej chłonny. Należy jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się do takiej działalności, aby spełnić szereg wymogów dotyczących certyfikacji produktów, zgód na import oraz zasad dotyczących pakowania i etykietowania towarów.

Przesyłka do Chin mimo burzliwej sytuacji politycznej jest z roku na rok częstszym zjawiskiem. Rynek chiński jest dla europejskich firm wyjątkowo atrakcyjny – ogromna ilość konsumentów, duże terytorium, kraj będący potęgą gospodarczą Dzięki GlobKurier mogą Państwo wysłać paczkę w bezpieczny oraz szybki sposób Zapewniamy jak na taką długą trasę wyjątkowo szybki transport przesyłki do Chin. Przekonaj się, że wysyłka paczki do Chin nie musi być skomplikowana!

 

Mapa Chiny

 

PowierzchniaLudnośćStolica
9 597 000 km²1 420 000 000Pekin
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – PekinPolska – SzanghaiPolska – Chengdu
Polska – HongkongPolska – Kanton Polska – Tiencin

Kody pocztowe paczka do Chin

Wysłanie przesyłki do Chin z pozoru może wydawać się skomplikowane, jednak wcale tak nie jest. Kluczową sprawą jest prawidłowe zaadresowanie paczki, gdyż tylko w ten sposób można mieć pewność, iż paczka zostanie dostarczona w terminie. 

 

Dobrze jest skorzystać ze strony GlobKurier.pl, która pokieruje i wskaże wszystkie niezbędne dane, jakie należy wypełnić. Przede wszystkim są to:

 

  • imię i nazwisko odbiorcy i nadawcy (opcjonalnie nazwy firm);
  • ulica wraz z numerem domu bądź lokalu;
  • kod pocztowy i miejscowość;
  • numer telefonu i adres e – mail;
  • w przypadku paczki międzynarodowej należy podać również kraj, najczęściej w języku angielskim lub francuskim.

Wysyłając paczkę do Chin duże znaczenie ma odpowiednie wypełnienie rubryki na kod pocztowy. W tak dużym kraju, z taką liczbą ludności znacznie ułatwi i usprawni to dostarczenie przesyłki do adresata.

Śledzenie paczki do Chin

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie przesyłek Chiny

Biorąc pod uwagę odległość, jaką musi przebyć paczka do Chin, zarówno drogą lądową jak i lotniczą, jesteśmy zobowiązani, jako GlobKurier udostępnić możliwość śledzenia paczki on-line oraz w postaci SMS. Wprowadzony przez nas system oraz ciągle pracujące biuro obsługi klienta gwarantujemy kompletny nadzór nad statusem przesyłki, od wysłania aż do odebrania przesyłki przez adresata. Gwarantujemy również wysoką jakość usług poprzez naszą współpracę z zaufanymi przewoźnikami jak UPSFedEx, co gwarantuje dotarcie paczki do Chin.

Czas transportu - jak długo idzie paczka do Chin?

Ile wynosi czas doręczenia do Chin? Paczka do Chin może trafić na trzy sposoby: drogą lotniczą, lotniczo-drogową oraz morską. Nie da się ukryć, że połączenia samolotowe są zdecydowanie szybsze. W związku z tym, jeśli liczysz na szybką dostawę pakunku, z pewnością będzie on transportowany z pomocą samolotu, aby dotrzeć do odbiorcy w kilka dni robocze. Jednakże zdecydowanie bardziej popularnym rozwiązaniem jest transport morski z Chin. Tutaj czas dostawy może oscylować w granicach nawet do kilku tygodni, jednakże jest też duża tańszym rozwiązaniem. Transport morski z Chin, jak i w drugim kierunku stanowi obecnie najpopularniejsze rozwiązanie, które możesz zrealizować razem z brokerem kurierskim Globkurier. Z nami doręczenie paczki do Chin jest szybkie i całkowicie bezpieczne!

Kurier Polska-Chiny - wysyłka do Chin - przewoźnicy

Tani kurier może wydawać się bardzo trudny do znalezienia, jeśli chodzi o wysyłkę paczek do Chin. Tymczasem można nadać ją bardzo podobnie, jak przesyłkę krajową, w dodatku za niewiele wyższą cenę. Aby móc znaleźć najtańszy i najlepszy transport paczki do Chin, warto skorzystać z pośrednika, który w swojej ofercie posiada wiele różnych firm kurierskich. W tym celu należy odwiedzić stronę GlobKurier.pl, gdzie po uzupełnieniu podstawowych informacji, jak wymiary paczki i jej waga możemy zapoznać się z ofertami najlepszych firm kurierskich. Do wyboru mamy między innymi takie firmy, jak UPS, kurier TNT czy FedEX. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie najbardziej atrakcyjną cenowo ofertę, która spełni jego oczekiwania. Przekonaj się, że kurier do Chin dostarczy Twoją paczkę na czas!

Ubezpieczenie paczki do Chin

Ze względu na rosnące zainteresowanie przesyłek na trasie Polska – Chiny uważamy za stosowne zaproponować dodatkowe ubezpieczenie. Mając świadomość o wartości przesyłki oraz jej możliwy wpływ na współprace między polskimi i chińskimi firmami zachęcamy do skorzystania z dodatkowych środków ochrony przesyłki. Jako GlobKurier gwarantujemy to, że w przypadku utraty przesyłki zostanie wystosowana odpowiednia rekompensata. Opłata za wspomniane ubezpieczenie jest zależna od wartości przesyłki do Chin.

Nadanie paczki do Chin - jak przygotować paczkę do Chin?

Masz już za sobą wszelkie niezbędne formalności? Możesz przejść do zamówienia kuriera i nadania paczki w długą drogę z Polski do Chińskiej Republiki Ludowej. Z reguły, w większości pakunki nadawane do Azji są paczkami z towarami firm, rzadziej przesyłkami prywatnymi. Nie zmienia to jednak faktu, że należy dołożyć wszelkich starań, aby kurierska korespondencja była odpowiednio zapakowana. Naturalnie musimy zabezpieczyć zawartość, bez względu na to, czy są to kosmetyki, książki, opony samochodowe czy komputery. Dokładajmy wszelkich starań, aby unieruchomić zawartość i zapewnić odporność na uderzenia. Użyj do tego folii bąblekowej, ale także styropianu, który powinien odpowiadać idealnie kształtowi danej rzeczy. To pozwoli na unieruchomienie przedmiotu. Wszelkie wolne przestrzenie wewnątrz kartonu wypełnij na przykład dodatkową porcją folii lub skrawkami gazet, lub papieru. Całość na zewnątrz owiń folia stretch oraz skorzystaj z taśm do pakowania, aby szczelnie zamknąć opakowanie. Oczywiście należy pamiętać, że wiele zależy od rodzaju przesyłanego do Chińskiej Republiki Ludowej produktu. Kiedy masz za sobą już wszelkie formalności, towar jest zapakowany, możemy zamówić kuriera. Skorzysta on z samolotu i częściowo floty samochodowej lub transportu morskiego z Chin. 

Czego nie można wysyłać do Chin?

Władze chińskie nie rozpieszczają inwestorów. Należy liczyć się z tym, że konieczne będzie spełnienie szeregu wymogów dotyczących zarówno certyfikacji produktów, zgód na import, a nawet zasad dotyczących pakowania i etykietowania towarów. Ponadto Chińska Administracja Celna, jak również Ministerstwo Handlu Chin publikują specjalne katalogi towarów, których import do ChRL jest zabroniony. Katalogi są obszerne – zwierzęta, rośliny, żywność, filmy, używana odzież, wyroby stalowe, nasiona, nawozy sztuczne, przedmioty nielegalne i niecenzuralne. Zapraszamy do kontaktu w przypadku wątpliwości odnośnie przesyłki do Chin.

O czym należy pamiętać przy nadaniu przesyłki do Chin?

Proces nadania przesyłki do Chińskiej Republiki Ludowej jest odrobinę bardziej skomplikowany niż nadanie pakunku z Polski do jednego z krajów UE czy USA. Nie oznacza to jednak, że nie jest to możliwe! Zanim jednak rozpoczniesz przesyłanie paczek do Chin, musisz przejść kilka ważnych etapów. Podstawowym jest przede wszystkim zrozumienie, że między państwami europejskimi a tą azjatycką potęgą gospodarczą istnieją spore różnice na poziomie, chociażby kulturowym, ale przede wszystkim prawnym i formalnym. Niemożliwe jest na przykład zapewnienie sobie wszystkich niezbędnych zezwoleń i certyfikatów w jednym miejscu, ale o tym więcej przeczytasz nieco niżej. Chiny to także inna kultura i zupełnie odmienne podejścia do petenta niż to, z którym spotykamy się w Unii Europejskiej. Nawet jeśli porozumiemy się z chińskimi urzędnikami i załatwimy określoną sprawę w dany sposób, wcale nie oznacza to, że przy kolejnym podejściu i kolejnej wysyłce będzie dokładnie tak samo! Nie wynika to z kwestii prawnych, ale samego podejścia urzędników z Chińskiej Republiki Ludowej do wykonywanych przez nich obowiązków. Jeśli jednak uda się spełnić wszystkie oczekiwania azjatyckich władz, dostawa przesyłek może być możliwa nawet w kilka dni robocze (oczywiście, jeśli wybierzesz opcję szybkiej dostawy pakunku i opłacisz ją zgodnie z cennikiem danej firmy kurierskiej). Paczki możesz przesłać z pomocą kilku przewoźników, w tym między innymi przy wsparciu Poczty Polskiej. Do transportu służyć mogą samoloty, częściowo samochody oraz transport morski z Chin.

Wysyłka paczki kurierem do Chin-jak wyglądają kwestie formalne?

Dostarczenie przesyłki do Chin wymaga nieco formalności. Niestety wszystkim oczekiwaniom chińskich władz nie można sprostać w jednym urzędzie. Jedna instytucja wydaje certyfikaty i przeprowadza inspekcje, inna wydaje zgody na eksport. Istnieje także China Quality Certification Center-organizacja, której należy przedłożyć próbki oraz dokładne opisy przesyłanych towarów. Osoba chcąca z pomocą szybkiej dostawy (lub w ramach regularnych usług) dostarczać przesyłki do Chińskiej Republiki Ludowej ma w obowiązku skontaktować się również z organem odpowiedzialnym za znak towarowy. Taki musisz posiadać, zwłaszcza przy eksporcie elektroniki. Bez zapewnienia tych elementów, dostarczenie paczki do Chin nie będzie możliwe. Jak widać, proces formalny jest odrobinę bardziej skomplikowany niż w przypadku szybkiej dostawy lub regularnej paczki na terenie Unii Europejskiej. Nie oznacza to jednak, że nie jest to niemożliwe!

Nadanie paczki do Chin - odprawa celna i cło

Wysyłając paczkę do Chin należy pamiętać o odprawie celnej. To podczas niej funkcjonariusz celny podejmuje decyzję co do tego, czy  adresat zapłaci cło i podatek VAT, czy też nie. W zależności od wartości przesyłki, a także tego, czy wysyłana jest przez osobę prywatną, czy firmę mogą być konieczne inne dokumenty do odprawy celnej. Aby paczka do Chin bez problemów i opóźnień dotarła do odbiorcy koniecznie jest terminowe przygotowanie niezbędnych dokumentów. Jeśli przesyłka zostanie zatrzymana przez urząd celno – skarbowy, wówczas wszelkie informacje zostaną przesłane listem poleconym. Od tego momentu liczy się 20 dni, podczas których należy odpowiedzieć i skontaktować się z urzędem. Dzieje się to w celu weryfikacji zapłaty za zakupiony towar. Jeśli przebiegnie pomyślnie, wówczas paczka zostanie przekazana listonoszowi, który pobiera podatek VAT oraz inne dodatkowe należności. Niektóre przedmioty są zwolnione z cłą, na przykład laptopy i komputery, telefony czy drony – w tym przypadku płaci się jedynie podatek VAT. Stawki cła mogą być różne, a ich wysokość można obliczyć przy pomocy specjalnego kalkulatora. Ich wysokość zależy od rodzaju towaru, kodu taryfy celnej, kosztów transportu jakie poniósł importer, kosztów wystawienia dokumentów oraz kosztów przeładunkowych w porcie. Towary o wartości do 22 EUR są zwolnione z cła, towary o wartości od 22 EUR do 150 EUR wymagają uiszczenia podatku VAT i opłat celnych, zaś towary o wartości od 150 EUR wzwyż wymagają  uiszczenia opłat celnych i cła.

                                                     Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Chin

Paczka do Chin - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Chin

Dobra i atrakcyjna współpraca z przewoźnikami to dla przedsiębiorców kluczowa sprawa. Nie tylko w przypadku działalności wysyłkowej, ale i przy częstym nadawaniu dokumentów. Koszt wysyłki ma tutaj ogromne znaczenie, ze względu na ilość nadawanych paczek oraz pozostałe formalności, które nadawca musi spełnić. W przypadku rynku chińskiego sprawa może wyglądać na skomplikowaną jednak wcale nie musi tak być. Warto skorzystać ze strony GlobKurier.pl na której można zapoznać się z pełną ofertą wysyłki paczek do Chin oraz zapoznać z niezbędnymi informacjami i koniecznymi formalnościami. Dzięki temu łatwo można obniżyć koszty przesyłek kurierskich, paletowych czy pobraniowych. Przedsiębiorstwa mogą korzystać zarówno z transportu drogowego, lotniczego, jak i morskiego, który przoduje, jeśli chodzi o przesyłki drobnicowe. Paczki do Chin w ofercie dla firm mogą być nadawane szybko, sprawnie i po naprawdę okazyjnych cenach. Co ważne, przedsiębiorstwo nie musi martwić się o nadmiar papierologii – otrzyma tylko jedną fakturę za wszystkie przesyłki w danym miesiącu. W łatwy sposób można nadać też wiele paczek jednocześnie nawet, gdy każda paczka ma inne wymiary i wagę. Nadając paczkę do Chin dobrze jest także zapoznać się z możliwością wybrania opcji dodatkowych, jak na przykład ubezpieczenie przesyłki. Z racji bardzo dużej odległości, jaką musi przebyć przesyłka, aby dotrzeć do Chin, na GlobKurier.pl można śledzić paczkę na każdym etapie jej podróży poprzez stronę internetową lub w postaci powiadomień SMS. W ten sposób można mieć kontrolę nad statusem przesyłki, od wysłania aż do odebrania jej przez adresata.

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20

Wysyłka do Chin - destynacje

Przesyłki międzynarodowe wysyłane są we wszystkie regiony Chin, choć wymiana handlowa między Chinami a Polską skupia się głównie na Szanghaju Do innych bardzo popularnych destynacji należą też Pekin, Chengdu i Hong Kong. Polacy najczęściej wysyłają paczki do Chin z takich miast, jak Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk czy Wrocław. Do Polski zaś przeważnie towary wysyłane są z Hong Kongu, Szanghaju, Shenzhen, Ningbo i Xiamen.