Menu

Paczka do Gruzji, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Gruzji!

Jak nadać paczkę do Gruzji?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Gruzji, skorzystaj z opcji Szybka Wycena. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Gruzji.

Ile kosztuje paczka do Gruzji?

Jak wspominaliśmy, Gruzja jest państwem oddalonym od naszego kraju o kilka tysięcy kilometrów. Wpływa to oczywiście na ceny przesyłek. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się ile kosztuje przesyłka do Gruzji. W tym miejscu warto podkreślić, że cena przesyłki zależy od wielu czynników. Jakich? Przede wszystkim od jej wymiarów oraz ciężaru. Więcej zapłacimy również za paczki o niestandardowych wymiarach lub kształtach. Na cenę wpływa również lokalizacja, do której ma dotrzeć paczka. Przykładowo – przesyłka do stolicy będzie tańsza niż ta, która dotrzeć ma na peryferia kraju. Na cenę wpływa również rodzaj transportu, jaki będzie wykorzystywany. Przesyłki ekspresowe, które docierają do Gruzji drogą lotniczą są bowiem droższe od standardowych. Ile jednak zapłacimy? Wiele zależy oczywiście również od tego, jakiego przewoźnika wybierzemy, niemniej jednak ceny paczek zaczynają się już od 140 złotych.  

Tani kurier do Gruzji z GlobKurier.pl

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Korzystając z oferty firm zajmujących się agregowaniem usług kurierskich takich jak nasza. Za pośrednictwem naszej strony szybko i sprawnie znajdziesz najbardziej atrakcyjną cenę wysyłki. Wystarczy jedynie, że podasz wymiary oraz wagę paczki a także adres, pod który ma zostać dostarczona. W zaledwie kilka sekund poznasz najbardziej atrakcyjne oferty. To jednak nie wszystko. Ceny za pośrednictwem naszej platformy transportowej jest o wiele bardziej atrakcyjna. Wynika to z faktu, że pozyskując nowych klientów możemy negocjować ceny, które są niższe o nawet 70 procent od regularnych stawek danej firmy kurierskiej. 

 

Paczki i przesyłki do Gruzji

Gruzja to malowniczy kraj na pograniczu Europy i Azji, który przez wiele lat był nieco niedoceniany przez Polaków. Obecnie zmienia się to coraz częściej. Wiele osób decyduje się na pobyt turystyczny w tym kraju oraz poznawanie go na własną rękę. Część firm zaś docenia go jako kolejny rynek, na którym można sprzedawać swoje towary i produkty. Co łączy obie grupy? Konieczność wysyłania paczek do Gruzji. Sprawdźmy więc jak wyglądają przesyłki międzynarodowe do tego kraju oraz czy istnieje możliwość znalezienia taniego kuriera, który dostarczy nasze paczki do Gruzji. 

Gruzja to kraj, którego powierzchnia  liczy sobie 69 700 km². Liczba ludności wynosi 3 718 200. To bardzo malowniczy kraj, który położony jest na Zakaukaziu. To kraj słynący z doskonałych regionalnych potraw i wina oraz gościnności. Polaków przyjmuje się tam szczególnie dobrze, dzięki temu, że były prezydent naszego kraju śp. Lech Kaczyński wstawił się za Gruzją w konflikcie z Rosją. W Gruzji znajdziemy ślady obecności człowieka w epoce kamiennej. Nie brakuje również innych, wartych zobaczenia zabytków takich jak Cminda Sameba, czyli klasztor Świętej Trójcy, miasto skalne Wardzia czy monastyr Gelat. Warto dodać, że choć lata ataków innych państw sprawiły, że sytuacja gospodarcza tego kraju nie jest najlepsza to dynamicznie się poprawia. Dla wielu polskich firm Gruzja jest więc krajem, którym warto się zainteresować. 

Ciekawostką jest, że na terenie tego kraju znajduje się najkrótsza rzeka świata. Położona w Abchazji ma zaledwie 18 metrów długości od źródła do Morza Czarnego.

 Najwięcej paczek do Gruzji wysyłanych jest oczywiście do stolicy tego kraju czyli Tibilisi. Poza tym miastem sporo przesyłek trafia również do takich miast jak Kutaisi, Batumi, Rustawi, Zugdidi, Suchumi, Gori, Poti oraz Samtredia. Jak można się domyślać, to z tych miast wysyła się również najwięcej przesyłek z Gruzji do Polski.   

 

Mapa Gruzja

 

PowierzchniaLudnośćStolica
69 700 km²3 718 200Tbilisi
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – Tbilisi
Polska – KutaisiPolska – Batumi
Polska – RustawiPolska – ZugdidiPolska – Gori

Kody pocztowe paczka do Gruzji

Wysyłając przesyłki do Gruzji, musimy pamiętać, że kraj ten jest sporo oddalony od Polski. Dlatego też, jeśli chcemy mieć pewność, że paczka dotrze na miejsce musimy zadbać o jej prawidłowe zaadresowanie. Kluczowe znaczenie ma oczywiście podanie prawidłowego kodu pocztowego, ponieważ na jego podstawie paczki są odpowiednio sortowane. W jaki sposób zapisujemy kody pocztowe w Gruzji? W tym kraju mają one postać czterech cyfr. Adresując przesyłkę należy je również poprzedzić literami GE. Jeśli nie mamy pewności czy kod, który chcemy podać jest prawidłowy można skorzystać z narzędzi dostępnych w sieci takich jak wyszukiwarka kodów pocztowych. To szybki i prosty sposób na to, by upewnić się czy nasza paczka do Gruzji jest prawidłowo zaadresowana. 

Śledzenie paczki do Gruzji

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Gruzji

Duży dystans oraz trasa wiodąca przez Ukrainę, Rosję i Morze Azowskie stawia przed nami jako GlobKurier wymóg zapewnienia należytej kontroli nad paczką do Gruzji. Oferujemy możliwość śledzenia przesyłki on-line oraz w postaci powiadomień SMS. Gwarancję bezpieczeństwa pokazuje też kwestia, że współpracujemy z firmami godnymi zaufania oraz sprawdzonymi na rynku. Nasi przewoźnicy to między innymi UPS, DHL, TNT, FedEx.

Transport przesyłki do Gruzji - Jak długo idzie paczka do Gruzji?

Oczywistym jest, że wysyłając paczkę do Gruzji chcemy by dotarła do odbiorcy jak najszybciej. Musimy jednak mieć świadomość, że kraj ten oddalony jest od Polski i prawie 8 tysięcy kilometrów, przez co doręczenie przesyłki jest nie lada wyzwaniem. Obecnie firmy kurierskie obsługujące przesyłki międzynarodowe wykorzystują dwa rodzaje transportu. Pierwszym z nich jest transport naziemny – kolejowy oraz samochodowy. W tym przypadku przesyłka dociera do Gruzji w czasie od 3 do 5 dni roboczych. Możemy również skorzystać z transportu lotniczego i skrócić czas transportu paczki do Gruzji do ok 2 dni roboczych. Minusem tego rozwiązania jest jednak wyższa cena przesyłki.

Kurier Polska-Gruzja - kogo wybrać?

Oczywistym jest, że zamawiając usługi kurierskie nie chcemy przepłacać. Jak więc znaleźć najkorzystniejszą ofertę przesyłek do Gruzji? Odpowiedź wydaje się być oczywista. Trzeba sprawdzić ofertę poszczególnych firm kurierskich. Większość z nich posiada na swojej stronie cenniki a także formularze do wyceny przesyłki, które powiedzą nam ile dokładnie zapłacimy za paczkę o danych gabarytach. Nie da się jednak ukryć, że jest to dość czasochłonne. Szczególnie, że oferty poszczególnych firm kurierskich mogą być bardzo zróżnicowane – jedna z nich oferuje tańsze przesyłki lotnicze, inne zaś mają atrakcyjną ofertę przesyłek o niewielkich rozmiarach. Dlatego też warto wykorzystać możliwości, które daje nam internet. 

Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Gruzji?

Osoby, które chcą wysyłać paczki do Gruzji mają spory wybór jeśli chodzi o firmy kurierskie, które rozwożą przesyłki również na terenie tego kraju. W Gruzji działają bowiem praktycznie wszyscy międzynarodowi przewoźnicy, których doskonale znamy ze świadczenia usług również w naszym kraju. Wśród firm transportowych, które oferują przesyłki do Gruzji wymienić możemy między innymi: UPS, TNT czy FedEx. Dzięki temu każdy z nas może znaleźć ofertę, która spełni jego oczekiwania. 

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Jak przygotować paczkę do Gruzji?

Przesyłki międzynarodowe do Gruzji czeka długa droga. I choć większość firm kurierskich dba o paczki, które transportuje na tak dalekiej trasie, która niejednokrotnie obejmuje również kilka przeładunków wszystko może się zdarzyć. Dlatego też warto zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia naszej paczki. Koszt takiej usługi nie jest wygórowany a jednocześnie pozwoli nam czuć się pewnie i bezpiecznie.Bardzo istotne jest również odpowiednie zapakowanie paczki do Gruzji. O czym należy pamiętać? Przede wszystkim o wyborze solidnego, kartonowego opakowania, które nie będzie znacząco większe od przesyłanych przedmiotów. Zabezpieczamy je za pomocą folii bąbelkowej lub papierowych ścinek a następnie porządnie oklejamy folią typu stretch i taśmą. Pamiętajmy, że list przewozowy oraz inne dokumenty powinny być możliwe do odczytania. Jest to niezwykle ważne dla odprawy celnej. 

Czego nie można wysłać do Gruzji?

Wspominając o przepisach celnych nie sposób nie wspomnieć również o tym, że niestety, nie wszystkie towary mogą być przesyłane do tego kraju. Przepisy prawa nie pozwalają nam na wysyłanie towarów takich jak niektóre leki oraz substancje chemiczne, preparatów na bazie hormonów lub krwiopochodnych czy środków w aerozolu. Nie pozwala się również na przesyłanie materiałów wybuchowych i niebezpiecznych. Co ciekawe, do Gruzji nie prześlemy również pieniędzy papierowych, monet oraz kosztowności, biżuterii a nawet dokumentów. Przed wysyłką warto sprawdzić również regulamin danego przewoźnika, ponieważ mogą znaleźć się w nim inne, dodatkowe zakazy, których nie ma co prawda w przepisach prawa.  

Paczka do Gruzji - odprawa celna i cło Gruzja

Gruzja nie należy do Unii Europejskiej, dlatego też przesyłki, które wysyłamy do tego kraju objęte są obowiązkową odprawą celną. Co warto o niej wiedzieć. Przede wszystkim, nie należy się martwić. Na mocy podpisanych z UE porozumień ponad 90% produktów objętych jest zerowa stawką. Cło obejmuje jedynie kosmetyki, produkty perfumeryjne czy mydła oraz wiele innych środków chemicznych w tym środków czyszczących. Niezależnie od tego ważne jest jednak sporządzenie odpowiedniej dokumentacji, która powinna zostać dołączona do paczki. Zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy dołączyć muszą do paczki fakturę, zgłoszenie celne oraz list przewozowy. Na szczęście, większość firm kurierskich umożliwia swoim klientom automatyczne generowanie niezbędnej dokumentacji.

                                                          Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Gruzji

Paczka do Gruzji - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Gruzji

W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że nasza oferta skierowana jest nie tylko do osób prywatnych, ale również firm, które regularnie wysyłają przesyłki międzynarodowe. Osoby, które wysyłają miesięcznie ponad 20 paczek do Gruzji mogą liczyć na szczególną ofertę oraz dodatkowe udogodnienia. Wśród nich wymienić możemy między innymi zbiorcze generowanie listów przewozowych, masowe nadawanie przesyłek, opcję prepaid, jedną fakturę zbiorczą oraz automatyczną weryfikację odległych stref doręczeń. Dzięki temu przedsiębiorcy oszczędzają nie tylko pieniądze, ale również 80% czasu potrzebnego do nadania przesyłek kurierskich. Przesyłki do Gruzji w ofercie dla firm to również transport palet oraz dłużyc, dzięki czemu jesteśmy przygotowani na zapewnienie transportu dla najbardziej wymagających nawet przesyłek.

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20