Menu

Paczka do Hongkongu, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Hongkongu!

Jak nadać paczkę do Hongkongu?

Musisz nadać przesyłkę do Hongkongu i nie wiesz, jak to zrobić? Chętnie pomożemy! Z nami wszystko przebiegnie sprawnie i szybko. Gwarantujemy bezpieczeństwo przesyłki i pełen profesjonalizm. Dzięki współpracy z rzetelnymi przewoźnikami, którzy na rynku usług kurierskich działają od wielu lat, możemy zapewnić o wysokiej jakości świadczonych usług i terminowości dostaw. Składanie zamówienia jest bardzo proste, intuicyjne i nie wymaga wychodzenia z domu. Wystarczy dostęp do internetu. Na stronie GloKurier.pl znajdziesz formularz „Szybka wycena”, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces. Nasz serwis umożliwia porównanie ofert wielu firm kurierskich. To zdecydowanie ułatwia dopasowanie usługi do indywidualnych potrzeb.

 

Tani kurier do Hongkongu z GlobKurier.pl

Bezsprzecznie jednym z najlepszych rozwiązań dla osób wysyłających paczki do Hongkongu jest skorzystanie z usług platformy transportowej GlobKurier.pl. Broker rozwiązuje bowiem za jednym zamachem problem związany z poszukiwaniem przewoźnika, który wykona usługę oraz dylemat związany z wysokimi cenami za nadania. Wynika to z faktu, iż platforma ściśle współpracuje z ponad 50 firmami kurierskimi i przewoźnikami. Natomiast po dokonaniu wstępnej wyceny przesyłki, system brokera sam podświetla listę wykonawców mogących zrealizować usługę. Ponadto ceny za nadania proponowane przez GlobKurier.pl są niższe nawet o 70%, w stosunku do stawek cenowych proponowanych bezpośrednio przez firmy kurierskie. Bezsprzecznie największym atutem jest fakt, iż niskie ceny obowiązują zawsze, nie tylko w okresie promocji. Zatem z pewnością GlobKurier.pl to zawsze tani kurier. Dodatkowo decydując się na wybór brokera GlobKurier.pl, można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące artykułów, których nie można wysłać do Hongkongu. Wystarczy w tym celu skontaktować się z platformą poprzez formularz kontaktowy.

 

Paczki i przesyłki do Hongkongu

Hongkong jest miejscem niezwykłym pod wieloma względami. Stanowi ważny punkt na mapie turystycznych podróży i jedno z największych centrów finansowych na świecie. Posiada ogromny port morski i imponującą liczbę wieżowców. Ma niezwykle rozwiniętą gospodarkę i stanowi siedzibę wielu międzynarodowych korporacji. Od wielu lat pełni rolę jednego ze światowych centrów handlowo-finansowych. Zamieszkuje go około 7,5 mln ludzi, a średnia gęstość zaludnienia należy do najwyższych na świecie.

Z możliwości nadawania przesyłek do Hongkongu korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Ciągłemu transportowi towarów sprzyja nawiązywanie współpracy pomiędzy polskimi i chińskimi firmami. Wysyłanie paczek w odległe zakątki świata jeszcze nigdy nie było proste. Dziś możesz nadać przesyłkę do Hongkongu bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy, że odwiedzisz naszą witrynę i wypełnisz formularz szybkiej wyceny. Wcześniej zapakuj i zabezpiecz paczkę przed uszkodzeniem. Następnie zmierz ją i zważ, a uzyskane w ten sposób dane wpisz w odpowiednie pola formularza. Uzupełnij też informacje dotyczące miejsca nadania oraz odbioru paczki. Po ich zaakceptowaniu zostaniesz przeniesiony na podstronę z ofertami poszczególnych przewoźników. Porównaj je i wybierz tę, która jest dla Ciebie najbardziej atrakcyjna. Zwróć uwagę, że przy każdej z nich dostępne są informacje na temat ceny usługi, przewidywanego terminu dostawy oraz rodzaju transportu. Kolejnym krokiem będzie odbiór przygotowanej przesyłki przez kuriera. Dzięki opcji śledzenia możesz sprawdzić, na jakim etapie realizacji jest zamówienie.

Czas dostarczenia przesyłki do Hongkongu jest w dużej mierze uzależniony od prawidłowego przygotowania wszystkich niezbędnych dokumentów. W przypadku przedsiębiorców należą do nich między innymi:

 • list przewozowy,
 • faktura handlowa,
 • lista zawartości przesyłki,
 • świadectwo pochodzenia.
 • Upoważnienie dla kuriera do odprawy celnej
 • i dokumenty firmy takie jak kopie, poświadczone za zgodność z oryginałem numerów NIP, KRS, REGON.
 • Numer EORI, czyli numer Wspólnotowego Systemu Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych.
 • I oświadczenie eksportera, czyli deklarację wystawioną przez podmiot wysyłający towar, w której znajduje się opis i przeznaczenie przesyłanych produktów, oraz forma ich dostawy.

Natomiast w przypadku nadawców indywidualnych wymagany jest skan dowodu osobistego.

 

Ważnym jest też, by list przewozowy został należycie przyklejony do przesyłki. Faktura posiadała dwie wersje językowe: polską i angielską. Z kolei dokumenty do odprawy celnej powinny być zapakowane do odrębnej koperty i również doklejone do paczki.

 

 

Mapa Hongkongu

 

 

 

PowierzchniaLudnośćStolica
1 110 km²7 263 234Pekin
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – HongkongPolska – LantauPolska – Nanya Dao

Kody pocztowe paczka do Hongkongu

Hongkong jest Specjalnym Rejonem Administracyjnym Chińskiej Republiki Ludowej. Obowiązuje dla niego trzycyfrowy kod pocztowy 852, w pisowni chińskiej odpowiadają mu znaki 香港.

Śledzenie paczki do Hongkongu

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Hongkongu

Udostępniamy Państwu możliwość śledzenia paczki on-line oraz w postaci SMS. Jednocześnie będą Państwo na bieżąco informowani, kiedy dana paczka czy korespondencja znajdzie się w docelowym miejscu. Gwarantujemy również wysoką jakość usług poprzez naszą współpracę z zaufanymi przewoźnikami jak UPS,  FedEx, TNT.

Transport przesyłki do Hongkongu - Jak długo idzie paczka do Hongkongu?

Poprzez nasz serwis wyślesz paczkę do Hongkongu jedynie drogą lotniczą – w przypadku tak dalekich wysyłek jest to najtańszy możliwy wybór, a także najbezpieczniejszy. Czas dostawy wynosi tylko od 2 do 4 dni, lecz może przedłużyć się o czas odprawy celnej.

Kurier Polska-Hongkong - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Hongkongu?

Paczkę do Hongkongu można wysłać z Polski między innymi z pomocą takich firm kurierskich jak:

 

 • FedEx Lotniczy,
 • UPS,
 • czy TNT.
 

Natomiast koszty wysyłki nie należą do najtańszych. Przy wadze paczki do 2 kg, ceny rozpoczynają się bowiem od kwoty 179 zł. Jednakże wpływ na końcową cenę nadania ma nie tylko waga przesyłki, ale także jej gabaryty oraz zawartość i metoda nadania. Natomiast średnia cena nadania przesyłek do Hongkongu na platformie transportowej GlobKurier.pl, przy transporcie lotniczo-drogowym wiąże się z kosztem rzędu od 84 zł, przy przesyłkach do wagi 0,5 kg, do 998 zł w przypadku paczek ważących 70 kg. W przypadku transportu lotniczego koszt nadania, w zależności od wagi paczki, wynosi od 84 zł do 2059 zł. Z kolei standardowy czas dostawy wynosi od 3 do 4 dni. Jednakże może on ulec przedłużeniu o okres niezbędny dla odprawy celnej.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Jak przygotować paczkę do Hongkongu

Od sposobu zapakowania przesyłki zależy jej bezpieczeństwo w czasie transportu. Pamiętaj, że paczka będzie kilkukrotnie przenoszona, przewożona oraz sortowana. Nieodpowiednie opakowanie może sprawdzić, że ulegnie przypadkowemu otwarciu albo uszkodzeniu. Aby temu zapobiec, wybierz solidne materiały opakowaniowe. Poza tekturowym kartonem będziesz potrzebować wypełniacza do paczek oraz taśmy pakowej. Karton powinien zostać dopasowany do gabarytów i kształtu przedmiotu. Rolę wypełniacza, którego zadaniem jest uzupełnienie wolnych przestrzeni pomiędzy kartonem a przedmiotem, pełni najczęściej folia bąbelkowa, poduszki powietrzne albo skropak. Wypełniacz powinien unieruchomić przedmiot w kartonie, co zagwarantuje odpowiednią amortyzację i ochronę w trakcie transportu. Odporna na rozerwanie taśma uniemożliwi przypadkowe otwarcie przesyłki, a folia stretch, którą można owinąć karton z zewnątrz, zagwarantuje ochronę przed wilgocią.

Ubezpieczenie paczki do Hongkongu

Ponieważ Hongkong jest odległym miejscem, do którego przesyłki docierają różnymi formami transportu, warto zadbać o ubezpieczenie paczki. Jest to bowiem jedyna forma uzyskania odpowiedniego zadośćuczynienia finansowego w razie zaginięcia lub uszkodzenia zawartości paczki. Koszt ubezpieczenia jest oczywiście uzależniony od deklarowanej wartości paczki. Wartość ta bezsprzecznie powinna odpowiadać rzeczywistej wartości zawartości paczki.

Czego nie można wysłać do Hongkongu?

Każdy przewoźnik posiada wewnętrzną listę artkułów, jakich nie można wysyłać do Hongkongu. Ograniczenia te dotyczą w szczególności: szczątków ludzkich, substancji i materiałów niebezpiecznych takich jak kwasy, rtęć, petardy, broń czy sprzęt wojskowy. Ponadto na liście artykułów zakazanych znajdują się: alkohol, papierosy, żywe zwierzęta, nawozy sztuczne, nasiona i żywność z krótkim terminem ważności.

                                                                                               Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Hongkongu

Paczka do Hongkongu - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Hongkongu

przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż na portalach sprzedażowych takich jak Allegro, PrestaShop, eBay, Magento czy RedCart mogą skorzystać z opcji integracji konta sprzedażowego z kontem na platformie lub utworzyć e-sklep z kurierem. Rozwiązanie to wiąże się dla przedsiębiorców z wieloma funkcjonalnościami i profitami skracającymi czas pracy. Należą do nich między innymi takie korzyści jak: import transakcji z platformy Allegro, automatyczne pobieranie danych odbiorcy do utworzenia listu przewozowego, możliwość drukowania uzupełnionych listów przewozowych, automatyczna weryfikacja poprawności kodu pocztowego czy możliwość nadania paczki “za pobraniem” lub dostawy na konkretną godzinę.

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20