Menu

Paczka do Kuwejtu, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Kuwejtu!

Jak nadać paczkę do Kuwejtu?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Kuwejtu, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Współpracujemy z licznymi przewoźnikami o ugruntowanej pozycji oraz cieszącymi się dużym zaufaniem społecznym, takimi jak:  UPS, DHL, FedEx czy Kurier TNT, DPDJeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Kuwejtu. Jak na razie Kuwejt nie jest krajem, do którego przyjeżdża wielu turystów, ale w przyszłości może to ulec zmianie. Państwo to położone jest w południowo-zachodniej Azji, u wybrzeży Zatoki Perskiej. Graniczy z Irakiem i Arabią Saudyjską. To jeden z najbogatszych krajów świata, z uwagi na złoża ropy naftowej. Być może na polu gospodarczym współpracujesz z firmami z Kuwejtu, zwłaszcza że w państwie tym nie ma czegoś takiego jak podatek VAT. Dlatego wiele towarów w Kuwejcie będzie tańszych niż w Polsce. Korzystając z oferty GlobKurier.pl, możesz wysyłać paczki taniej, niż Ci się wydaje. Sprawdź naszą ofertę na przesyłki międzynarodowe do krajów Bliskiego Wschodu, w tym do Kuwejtu.

 

Tani kurier do Kuwejtu z GlobKurier.pl

Wiele osób zastanawia się od czego zależy cena przesyłki wysyłanej do Kuwejtu. Warto wiedzieć, że w dużej mierze cena zależy od drogi jaką przesyłka musi przebyć. Mniej popularne regiony, do których dotarcie jest zdecydowanie trudniejsze będą wyceniane wyżej niż np. stolica. Oznacza to więc, że jeżeli paczka ma zostać dostarczona na prowincję, to wysyłka będzie kosztować więcej aniżeli wtedy gdy przesyłka jest wysyłana do stolicy. Ale to nie wszystko. Należy zdawać sobie sprawę także z tego, iż cena uzależniona jest od wymiarów, a więc długości, szerokości, a także wagi. Dopiero po ustaleniu wymiarów całkowitych można dowiedzieć się ile kosztować będzie przesyłka, przy czym w przypadku przesyłek o wymiarach niestandardowych cena może być jeszcze wyższa. Jeżeli zastanawiacie się, ile potencjalnie będzie kosztować przesyłka do Kuwejtu, to należy sprawdzić cenniki poszczególnych firm kurierskich. Ale kierując się tutaj zasadą, że życie należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać, można wejść na stronę Globkurier.pl i dzięki opcji “szybka wycena paczki” dowiedzieć się, ile rzeczywiście będzie wynosić cena. Taka opcja jest zdecydowanie wygodniejsza niż klasyczne cenniki, które często są niedokładne. A więc aby sprawdzić cenę, wystarczy tylko wpisać dane na podanej wyżej stronie, a dokładnie wysokość, szerokość i wagę przesyłki. Następnie dowiecie się, jakie firmy kurierskie realizują tego typu usługi transportu międzynarodowego, a potem wyświetli się Wam także informacja, które firmy kurierskie mają najkorzystniejszą ofertę. Jeżeli wybierzecie taniego kuriera, to już sama wysyłka będzie niezwykle prosta. Otóż wystarczy tylko, że zaznaczycie firmę kurierską, którą wybraliście, następnie wpiszecie dane odbiorcy oraz nadawcy. Ostatnim krokiem jest opłacenie paczki, a potem wystarczy, że będziecie czekać na kuriera, który przetransportuje Waszą paczkę pod wybrany adres. Pamiętajcie jeszcze, że firmy kurierskie transportujące przesyłki do Kuwejtu nie oferują opcji za pobraniem, zatem zamówienie musi być opłacone z góry.

                 

Paczki i przesyłki do Kuwejtu

Kuwejt, choć może nie jest najbardziej obleganym rejonem w arabskim świecie, to jednak należy zdawać sobie sprawę, że wielu studentów z tego kraju uczy się w Polsce, ale również przedsiębiorcy zajmują się sprzedażą przedmiotów do Kuwejtu. Zrozumiałe jest więc to, że jedni i drudzy szukają taniego kuriera. Oczywiście trzeba pamiętać jeszcze, że choćby ze względu na to, iż paczka musi pokonać wiele kilometrów, a to z kolei wiąże się z tym, że cena wysyłki nie będzie bardzo niska. Jednak na szczęście można w miarę możliwości obniżyć cenę. Na pewno należy wejść na stronę Globkurier.pl i znaleźć firmę kurierską, której usługi są najtańsze. Dodatkowo też warto zadbać, by przesyłka miała standardowe wymiary, gdyż to także sprawi, iż koszty będą niższe. Pamiętajcie, że cena w dużej mierze zależy od tego, jakim transportem paczka będzie wysyłana. Jeżeli będziecie chcieli, by paczka dotarła w miarę szybko i wybierzecie transport lotniczy, to cena wysyłki będzie wyższa niż w przypadku transportu drogą lądową i morską. Kolejnym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę wybierając przesyłki międzynarodowe jest także to, gdzie dokładnie przesyłka ma zostać dostarczona. Jeżeli wybrana miejscowość jest oddalona od centrum naprawdę sporo, bądź też dojazd do niej jest utrudniony, to i cena może być wyższa. Oczywiście na cenę wpływa także to, czy wykupicie jakieś dodatkowe usługi. Jeżeli wybierzecie transport ekspres, to cena będzie wyższa niż w przypadku standardowego. Wyższe ubezpieczenie to także konieczność ponoszenia wyższych kosztów przy nadawaniu paczki do Kuwejtu. Cena będzie wyższa, jeżeli wykupicie informację SMS-ową o doręczeniu przesyłki. Natomiast niemal każda firma kurierska oferuje możliwość monitorowania przesyłki, bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów.            

Choć Kuwejt nie jest krajem turystycznym to jednak w Polsce uczą się studenci z tego kraju. Dodatkowo też Polacy prowadzą interesy z Kuwejtczykami. Z jednego i drugiego powodu z roku na rok rośnie liczba paczek wysyłanych do tego państwa położonego w południowo-zachodniej Azji, u wybrzeży Zatoki Perskiej. Warto wiedzieć, że Kuwejt jest krajem bardzo bogatym, w którym nie istnieje coś takiego jak podatek VAT. Z tego też powodu wysyłka towarów do Kuwejtu często jest bardzo opłacalna. Oczywiście również paczka z Kuwejtu niejednokrotnie nadawana jest do Polski i robią to nie tylko Kuwejtczycy prowadzący interesy z Polakami, ale również rodziny studentów przebywających na studiach w Polsce i osób, które w naszym kraju pracują. Najwięcej paczek wysyłanych jest do stolicy, czyli Kuwejtu, który jest największym miastem. Dodatkowo paczki wysyłane są do miast takich jak Hawalli oraz Dżanub Czitan. Jeżeli chodzi o polskie miejscowości, skąd nadawane są paczki do Kuwejtu, to jest to Warszawa, Wrocław oraz Gdańsk. Każda osoba, która chce wysłać przesyłkę do Kuwejtu musi pamiętać, że Kuwejt jest państwem muzułmańskim, zatem restrykcje, co do towarów są bardziej surowe niż w innych krajach, np. europejskich. Trzeba zdawać sobie sprawę, że choć w Kuwejcie nie ma oficjalnego zakazu picia alkoholu, to jednak alkoholu do tego kraju nie wyślecie, podobnie jak lekarstw, czy wielu produktów spożywczych. Dużym problemem, który utrudnia transport towarów na terenie kraju jest również fakt, że wiele kilometrów kwadratowych terenu pokrywa pustynia. Przypominamy, że w tym kraju wymagana jest odprawa celna.                     

Mapa Kuwejt

 

PowierzchniaLudnośćStolica
17 818 km²4 405 000Kuwejt
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – KuwjetPolska – DżalibPolska – As-Salimija

Kody pocztowe paczka do Kuwejtu

Kody pocztowe do Kuwejtu mają format 99999. Dokładny kod to 47742. Z kolei skrót oznaczający kraj to KW.  

Śledzenie paczki do Kuwejtu

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Kuwejtu

Zobacz, gdzie jest Twoja paczka wysłana do Kuwejtu. Być może zmierza już do adresata. Systemy śledzenia paczek na stronach poszczególnych firm kurierskich z pewnością Ci to umożliwią. Ze swojej strony możemy Cię zapewnić, że przesyłki do Kuwejtu realizujemy transportem drogowym lub lotniczym.

Transport przesyłki do Kuwejtu - Jak długo idzie paczka do Kuwejtu?

Transport paczki do Kuwejtu zależy od tego, jaką opcję wybraliście. Jeżeli zdecydujecie się na przesyłki ekspresowe, to sam transport może zająć zaledwie jeden dzień. Oczywiście zależy to od adresu nadawcy oraz odbiorcy. Odprawa celna jest darmowa. Należy dokumenty dołączyć do paczki. Wchodząc na stronę Globkurier.pl możecie właśnie w tym miejscu wygenerować wszystkie niezbędne dokumenty. Jeżeli wybierzecie standardową dostawę, to transport powinien zająć dwa do czterech dni roboczych, a w przypadku dostawy ekonomicznej nawet ponad tydzień. Jeżeli interesuje Was cena, to w przypadku opcji standardowej kwota jaką poniesiecie za wysyłkę paczki ważącej do 2 kg wyniesie Was ok.247 zł.      

Kurier Polska-Kuwejt - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Kuwejtu?

Choć Kuwejt nadal wydaje się Polakom egzotycznym państwem, to wbrew pozorom jest wiele firm, które realizują wysyłkę towarów do Kuwejtu. Tutaj możemy wymienić dużych i cenionych przewoźników takich jak DHL, UPS, czy FedEX. Również inne firmy kurierskie zajmują się wysyłką do Kuwejtu. Jest to choćby kurier TNT, czy DPD.     

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Jak przygotować paczkę do Kuwejtu

Przesyłki międzynarodowe nie muszą być drogie, nawet jeśli chcesz nadać paczkę do Kuwejtu. To egzotyczny, daleki kraj, który może być celem dostawy Twoich przesyłek, pakietów, a nawet palet. Nieważne, czy chcesz wysłać przesyłkę do Kuwejtu w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, czy jednak ma ona dotrzeć do Twojego znajomego lub przyjaciela, na GlobKurier.pl znajdziesz firmę kurierską, która złoży Ci najlepszą cenowo propozycję na dokonanie takiej dostawy w określonym czasie. Zastanawiasz się, od czego uzależniona jest cena usługi kurierskiej przy wysyłce paczek do Kuwejtu? Nie jest niczym szczególnym, jeśli powiemy, że zależne jest to od drogi, jaką będzie musiał przebyć kurier. W szybkiej wycenie paczki na GlobKurier.pl nie bez powodu wpisujesz dokładne jej dane, takie jak wymiary – szerokość, wysokość i długość oraz wagę. To one wyznaczą ostateczną cenę, jaką zapłacisz za przesyłkę do Kuwejtu. Niestandardowe pod względem wymiarów czy wagi przesyłki naturalnie będą droższe od niewielkich pakietów, jakie za naszym pośrednictwem również możesz wysłać.

Czego nie można wysłać do Kuwejtu

Kuwejt ma naprawdę restrykcyjne przepisy dotyczące tego, co można przesyłać. Pewnie to, że jest zakaz wysyłki alkoholu jest oczywiste. Jednak do Kuwejtu w paczkach nie można również nadawać niektórych produktów spożywczych, co ma związek z obowiązującą religią. W żadnym wypadku w paczce nie może znajdować się wieprzowina, co dotyczy wędlin, ale także innych przetworów z mięsa wieprzowego. Oczywiście występuje pełny zakaz wysyłki narkotyków, ale i medycznej marihuany. Nie można wysyłać leków psychotropowych, sterydów, czy substancji niebezpiecznych bądź uważanych za łatwopalne. Pewnym zaskoczeniem jest fakt, że na liście zakazów znajdują się także czasopisma erotyczne, czy filmy tego typu gatunku. Występuje zakaz wysyłki Biblii. Jeżeli zajmujecie się handlem np. amunicją, to do przesyłki musicie dołączyć specjalny załącznik, gdyż w innym przypadku przesyłka nie zostanie nadana. Warto dwa razy zastanowić się, co wysyłacie do Kuwejtu, gdyż jeżeli dotrą tam produkty znajdujące się na zakazanej liście, to oczywiście zostaną zniszczone, a Wy z tego tytułu poniesiecie straty. Ale to nie wszystko, bo musicie liczyć się także z tym, że otrzymacie dożywotni zakaz handlu z tym krajem i przez to możecie stracić kontrahentów. Każdy przedsiębiorca powinien więc dokładnie czytać listy produktów, które można znaleźć na oficjalnych stronach. W razie pytań, czy wątpliwości warto skontaktować się z przewoźnikiem, by dowiedzieć się więcej. Zaletą wysyłki do Kuwejtu jest fakt, że cena jest niska, zaś biorąc pod uwagę odległość jaka dzieli Polskę i Kuwejt, to sam transport nie zajmuje wiele czasu. Przy znalezieniu najlepszej firmy kurierskiej będziecie mieć pewność, że przesyłka do Kuwejtu dotrze szybko, w nienaruszonym stanie, zaś cena nie będzie wcale wysoka. Zachęcamy więc do wejścia na stronę Globkurier.pl, gdyż tam znajdziecie taniego kuriera. Pamiętajcie, że dla bezpieczeństwa warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie, którego cena wcale nie jest wysoka.                    

                                                                                               Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Kuwejtu

Paczka do Kuwejtu - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Kuwejtu

Paczki do Kuwejtu w ofercie dla firm można znaleźć w dobrej cenie. Najlepiej zarejestrować się na stronie Globkurier.pl, by skorzystać z najlepszej oferty. Wpisując dane do wyszukiwarki można znaleźć ranking tanich firm kurierskich. Dodatkowo przedsiębiorcy mogą skorzystać ze specjalnych ofert, a stali klienci otrzymać jeszcze niższą cenę. Pamiętajcie jeszcze, że rejestracja jest w pełni darmowa, a przy tym niezwykle szybka i tak naprawdę zajmie Wam tylko kilka chwil. Warto więc skorzystać z takiej opcji, by znaleźć najlepszą dla siebie ofertę i zaoszczędzić, tym bardziej że to takie proste.     

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20