• Paczka do Szwajcarii, przesyłki kurierskie z Polski do Szwajcarii

  Nadaj z nami swoją przesyłkę do Szwajcarii!

  Jak nadać paczkę do Szwajcarii?

  Aby dokonać wyceny paczki do i z Szwajcarii, skorzystaj z opcji „Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Szwajcarii. Na stronie wyświetlą się najatrakcyjniejsze oferty firm kurierskich, wraz z podanymi cenami i pozostałymi szczegółami. Wystarczy wybrać jedną z nich i sfinalizować zamówienie. Warto skorzystać również z opcji dodatkowych, jak na przykład ubezpieczenie wysyłanej paczki. Można zdecydować się także na doręczenie priorytetowe, dzięki któremu przesyłka trafi do adresata już następnego dnia roboczego. Przesyłkę na bieżąco można monitorować dzięki powiadomieniom SMS oraz systemowi on – line.

   

  Zobacz film jak wysłać paczkę do Szwajcarii!

   

  Paczka do Szwajcarii - cena

  Ile kosztuje paczka do Szwajcarii? Cena nadania paczki do Szwajcarii uzależniona jest od kilku czynników, dlatego też nie można jej precyzyjnie określić bez wcześniejszego podania szczegółów. Bezwzględnie natomiast usługi kurierskie są najtańszą opcją wysyłki. Koszt wysyłki paczki do Szwajcarii zależy między innymi od miejsca nadania i odbioru, wagi przesyłki, jej rozmiaru oraz ewentualnych opcji dodatkowych. Co ważne, należy pamiętać także o konieczności opłacenia cła i podatku VAT, który w Szwajcarii wynosi od 2,5% do 8 %. Cło zawsze opłacane jest przez odbiorcę paczki, a jego wysokość zależy od importowanych produktów. W przypadku, gdy wartość przesyłki nadawanej do Szwajcarii jest niższa niż 300 CHF, nie trzeba płacić ani cła, ani podatku. Natomiast paczka ze Szwajcarii do  kraju należącego do Unii Europejskiej musi mieć  wartość niższą niż 150€, jeśli chcemy uniknąć cła. Na koszt przesyłki kurierskiej ma wpływ również środek transportu, jakim paczka dotrze do państwa docelowego. Tańsza opcja to dowóz przesyłek drogą lądową, jednak ma ona swoją wadę – czas dostarczenia przesyłki do adresata może wynosić około tygodnia. Droższe rozwiązanie to przesyłka lotnicza, w której paczki rozwożone są przez samochody dostawcze dopiero po dostarczeniu ich samolotami do kraju docelowego. Jest to o wiele szybszy sposób, gdyż paczki mogą dotrzeć do odbiorcy nawet następnego dnia po nadaniu. Chcąc wysłać paczkę do Szwajcarii jak najtaniej, musimy zwrócić uwagę na jej gabaryty. Im większe, tym koszt będzie większy. W związku z tym najtaniej możemy nadać list, w którym jednak nie wszystko się zmieści. Warto więc pakować rzeczy do jak najmniejszych opakowań, aby przesyłka mogła zostać zaliczona do niższej, a więc i do tańszej, grupy gabarytowe

  Tani kurier do Szwajcarii - usługi kurierskie GlobKurier.pl

  Przed nadaniem paczki do Szwajcarii warto zajrzeć na stronę pośrednika, na przykład GlobKurier.pl, gdzie można porównać oferty wielu firm kurierskich. Poszczególni kurierzy różnią się od siebie nie tylko cenami, ale i gabarytami przesyłek, dlatego warto jest sprawdzić wszystkie dostępne możliwości. Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych i biznesowych. Zamów kuriera taniej – zakładając darmowe konto!

  Cennik usług na międzynarodowy transport przesyłek do Szwajcarii

  Chcesz sprawdzić koszty wysyłki paczki do Szwajcarii? Poznaj ceny przesyłek do Szwajcarii wybierając cennik dla klientów indywidualnych lub biznesowych.

  Zarejestrowani klienci mają niższe ceny! Twój zrabatowany cennik jest dostępny w Panelu Klienta po zalogowaniu się.

  Wysyłka paczki do Szwajcarii

  Branża kurierska cały czas się rozwija, podobnie jak rynek e – commerce. Nie stanowi problemu już kupowanie towarów za granicą, gdyż szybko i bezpiecznie możemy je mieć u siebie w ciągu kilku dni. Nowe rozwiązania i bardzo dobra logistyka pozwala nie tylko na rozwój handlu międzynarodowego ale i na szybkie przesyłanie paczek do bliskich osób czy nadawanie rzeczy podczas przeprowadzki, nawet do innego kraju. Polacy najczęściej wysyłają paczki do Szwajcarii z większych miast, jak Warszawa, Kraków, Poznań czy Wrocław. Ma to swoje uzasadnienie nie tylko w stopniu rozwinięcia tych aglomeracji, ale i w łatwym dostępie do portów lotniczych oraz głównych szlaków logistycznych. Najczęściej wysyłamy paczki do Zurychu, Genewy, Bazylei, Lozanny, Berna i  Winterthuru. Zamówienie kuriera jest niezwykle proste! Skorzystaj z naszego formularza wycen. Wskaż miejsce odbioru paczki, adres doręczenia i destynację.

   

  Mapa Szwajcarii

   

  PowierzchniaLudnośćStolica
  41 285 km²8 526 932Berno
  NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
  Polska – BernoPolska – Zurych

  Polska – Bazylea
  Polska – GenewaPolska -ChurPolska – Solura

  Zobacz też: 

  • Paczka do Berno,
  • Zurych,
  • Genewa,
  • Bazylea.

  Kody pocztowe przesyłki do Szwajcarii

  Adresowanie listu czy paczki wydaje się być bardzo prostą sprawą. Nie zawsze jednak tak jest – często zapomina się o części adresu lub danych nadawcy. Tylko właściwe zaadresowanie przesyłki daje gwarancję dostarczenia jej w terminie. Korzystając ze strony GlobKurier.pl sytuacja jest o wiele łatwiejsza- wypełniamy formularz, który jasno wskazuje nam, jakie dane są niezbędne do nadania paczki. Przede wszystkim są to:

   

  • imię i nazwisko odbiorcy i nadawcy (opcjonalnie nazwy firm);
  • ulica wraz z numerem domu bądź lokalu;
  • kod pocztowy i miejscowość;
  • numer telefonu i adres e – mail;

  w przypadku paczki międzynarodowej należy podać również kraj, najczęściej w języku angielskim lub francuskim.
  Im pełniejsze i dokładniejsze dane zostaną przez nas podane, tym większą mamy pewność, że paczka zostanie dostarczona bezbłędnie i w określonym terminie. W przypadku wysyłania paczek do Szwajcarii, bardzo ważny jest między innymi kod pocztowy, których ten kraj ma aż ponad 3500. Prawidłowe jego uzupełnienie przyspieszy cały proces.

  Śledzenie paczki do Szwajcarii

  Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

  Śledzenie przesyłki do Szwajcarii

  Każda przesyłka do Szwajcarii jest przez nas traktowana skrupulatnie i aby zagwarantować Państwu pewność odnośnie podróży przesyłki, jako GlobKurier oferujemy pełny wgląd w proces wysyłki. Każda paczka do Szwajcarii jest w jakiś sposób wartościowa, więc udostępniamy możliwość śledzenia przesyłki on-line oraz w postaci powiadomień SMS. Ponadto współpracujemy z ponad 50 przewoźnikami na całym świecie, dzięki czemu paczka do Szwajcarii zawsze dojdzie w krótkim czasie i nienaruszona. Nasi przewoźnicy to między innymi UPS, DHL, FedEx.

  Jak długo idzie paczka do Szwajcarii?

  Czas, jaki potrzebuje paczka na dotarcie do miejsca docelowego zależy od środka transportu,  od wybranej opcji dostawy oraz tego, jaki dystans ma do pokonania. Z Polski do Szwajcarii jest około 1000 – 1500 kilometrów, co pozwala na szybkie dostarczanie przesyłek, nawet drogą lądową. Zwykle doręczenie przesyłki transportem drogowym wynosi do 3 dni roboczych, zaś lotniczy może dostarczyć paczkę do adresata już kolejnego dnia od daty nadania. Co bardzo istotne, na czas doręczenia wpływa również czas trwania odprawy celnej, który nie jest wliczony w całkowity czas transportu. Zazwyczaj jednak cała procedura przebiega bardzo sprawnie i nie wpływa negatywnie na czas dostawy. Chcesz wiedzieć jak szybko przesyłka do Szwajcarii dotrze na miejsce? Znajdziesz te informacje w kalkulatorze wyceny.

  Przesyłki międzynarodowe - Kurier Polska-Szwajcaria - przewoźnicy

  Przesyłki międzynarodowe i ich nadanie po raz pierwszy, mogą wydawać się skomplikowane do zrealizowania. Nic bardziej mylnego – paczkę do Szwajcarii lub innego kraju można nadać tak samo szybki i sprawnie, jak przesyłki krajowe. Aby uzyskać najlepszą cenę oraz najlepsze warunki transportu, warto skorzystać z pośrednika, który w swojej ofercie posiada wiele różnych firm kurierskich. Wystarczy wejść na stronę GlobKurier.pl, żeby od razu uzyskać niezbędne informacje i wybrać najlepszego przewoźnika.

  Do wyboru mamy między innymi takie firmy, jak UPS, DHL, kurier TNT czy FedEX. Wpisując w formularzu niezbędne dane jak wymiary paczki i jej waga, od razu możemy wybrać ofertę najbardziej atrakcyjną cenowo i taką, która spełni oczekiwania jeśli chodzi o termin dostawy.

  opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
  Opinie o DHL, opinie o kurierze DHL
  opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

  Ubezpieczenie paczki do Szwajcarii

  Przy składaniu zamówienia mamy możliwość zaznaczenia usług dodatkowych. Jedną z tych usług jest ubezpieczenie przesyłki. Jest to usługa dodatkowo płatna. Wysokość opłaty uzależniona jest od kwoty na jaką chcemy ubezpieczyć towar. Do kwoty ubezpieczenia 300 zł jest to 5 zł netto, a w przypadku wyższej kwoty jest to 1% wartości kwoty ubezpieczenia, jednak nie mniej 25 zł netto.

  Dodatkowa gwarancja

  Ze względu na mnogość kontaktów biznesowych, rozwiniętych firm, bankowości oraz dużej wartości wysyłanych przesyłek, proponujemy również dodatkową gwarancję w postaci ubezpieczenia. Jako GlobKurier gwarantujemy to, że w przypadku utraty przesyłki zostanie wystosowana odpowiednia rekompensata. Opłata za wspomniane ubezpieczenie jest zależna od wartości przesyłki.

  Jak przygotować przesyłki do Szwajcarii?

  Odpowiednie zapakowanie przesyłki jest kluczowe, aby paczka nie została w żaden sposób uszkodzona. Dokładny sposób pakowania zależny jest od przedmiotu, jaki ma zostać wysłany, należy jednak pamiętać o sztywnym kartonie i wypełniaczu (np. folia bąbelkowa). Należy dokładnie owinąć przedmioty folią, aby jak najbardziej zamortyzować występujące w transporcie wstrząsy. Następnie, po umieszczeniu w pudełku przedmiotu, wolną przestrzeń należy wypełnić materiałem typu gąbka, pianka czy zwinięte gazety. Po spakowaniu wszystkich przedmiotów bardzo ważne jest dokładne zaklejenie taśmą wszystkich szczelin. Pakując przesyłkę pamiętaj również, że zawartość pudełka nie powinna wystawać. Nie zapomnij o naklejeniu niezbędnych etykiet tj. list przewozowy. Przydatna może okazać się również karteczka z ostrzeżeniem „Uwaga !Szkło”. Ta informacja powinna być podana w różnych językach. Obok powinna znaleźć się przezroczysta koszulka z umieszczoną w niej deklaracją celną CN 22 lub CN 23, a także z fakturą handlową, jeśli mamy do czynienia ze sprzedażą.

  Czego nie można wysyłać do Szwajcarii?

  Paczki wysyłane za granicę – w tym przesyłka do Szwajcarii, muszą mieć zawartość zgodną z przepisami celnymi, zwłaszcza tymi obowiązującymi w kraju docelowym. Przede wszystkim bezwzględnie zabronione jest przesyłanie takich przedmiotów, jak narkotyki, lekarstwa, trucizny, broń, amunicja. Na granicy szwajcarskiej nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o ilość wwożonej gotówki, jednak różnego rodzaju ograniczenia dotyczą przewozu zwierząt, roślin, leków, wyrobów alkoholowych i tytoniowych. Nie można, także przesyłać artykułów szybko psujących, które wymagają specjalnych warunków przewozu. Opłatę celną trzeba zapłacić za przedmioty w ilości większej niż do osobistego użytku. Co więcej, firmy kurierskie nie zezwalają na przewóz rzeczy, które prawnie dozwolone są pod ściśle określonymi warunkami (głównie ilościowymi). Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź, naszego bloga: Najważniejsza informacje o imporcie i eksporcie towarów do Szwajcarii

  Paczka do Szwajcarii cło i odprawa celna

  Paczki wysyłane do Szwajcarii i do wielu innych krajów, muszą spełniać wymogi przepisów celnych, zwłaszcza tych obowiązujących w kraju docelowym. Urząd Celny może, choć nie musi, przeprowadzić dokładną kontrolę zawartości paczki i ewentualnie nałożyć opłatę celną. Wyjątek stanowią tutaj przesyłki listowe, które nie posiadają wartości handlowej. Szwajcaria nie należy do krajów Unii Europejskiej, jednak jej przepisy celne są zbliżone do tych, które obowiązują w państwach UE. Zabronione jest wwożenie narkotyków, broni oraz substancji i materiałów zagrażających życiu oraz zdrowiu. Jeśli w paczce znajduje się nóż lub inne niebezpieczne przedmioty, wówczas należy liczyć się z wysoką grzywną, wynoszącą nawet kilkaset franków.  Jeśli nadawcą przesyłki do Szwajcarii jest przedsiębiorca, który prowadzi  handel regulowany przepisami prawa celnego, musi on posiadać indywidualny numer EORI (numer Wspólnotowego Systemu Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych). Jest on niezbędny do przeprowadzenia odprawy celnej przy sprzedaży towaru poza Unię Europejską. Numer ten nie jest wymagany w przypadku wysyłki  próbek, prezentów lub przedmiotów o łącznej wartości poniżej 1000€. Co ważne, cena oferowana przez firmy kurierskie obejmuje tylko koszty transportu, natomiast koszt odprawy celnej zostaje przeniesiony na odbiorcę przesyłki.

  Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Szwajcarii

  Paczka do Szwajcarii - oferta dla firm

  Oferta dla firm na paczki do Szwajcarii

  Paczki do Szwajcarii w ofercie dla firm można nadawać o wiele szybciej, niż standardowo i w o wiele niższych cenach. Przedsiębiorstwo otrzymuje tylko jedną fakturę za wszystkie przesyłki w danym miesiącu, co znacznie ogranicza bałagan w dokumentach. Listy przewozowe mogą być generowane zbiorczo, co dodatkowo zmniejsza potrzebną ilość nakładu pracy i poświęconego czasu. Chcąc wysłać wiele paczek na raz, wystarczy zaznaczyć tę opcję na dole formularza. Mogą mieć one różne gabaryty – jeśli każda  paczka do Szwajcarii ma inne wymiary, wystarczy dodać paczki o różnych rozmiarach i wybrać najbardziej korzystną ofertę ich nadania. Podczas składania zamówienia można również wybrać różne opcje dodatkowe. Jest to między innymi ubezpieczenie przesyłki, którego koszt zależny jest od kwoty, na jaką chcemy ubezpieczyć towar. Do kwoty ubezpieczenia 300 zł jest to 5 zł netto, a w przypadku wyższej kwoty jest to 1% wartości kwoty ubezpieczenia, jednak nie mniej niż 25 zł netto. Każda paczka do Szwajcarii wysłana za pośrednictwem GlobKurier.pl może być śledzona na każdym etapie jej podróży przez stronę internetową oraz w postaci powiadomień SMS. Zamów kuriera i nadawaj przesyłki zagraniczne wygodnie przez kalkulator wycen!

  Odbierz dedykowaną ofertę!

  Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

  Dopasuj ofertę

  do 20
  20-50
  powyżej 50
  nie wysyłam
  1-5
  5-20
  powyżej 20