Logo
Menu

Paczka na Łotwę, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę na Łotwę! Teraz również za pobraniem.

Jak nadać paczkę na Łotwę?

Wiele osób jest przekonanych, że wysyłka paczek za granicę musi być droga i skomplikowana. Nie jest to prawdą – w ostatnich latach oferta usług przewozowych bardzo się rozwinęła, dlatego też zwykle możemy bez większych problemów wygodnie przesyłać paczki do większości państw świata. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Łotwy. Choć jest to bardzo mały kraj, którego populacja liczy zaledwie dwa miliony mieszkańców, bliskość geograficzna i kulturowa powoduje, że przybywa osób zainteresowanych wysyłką paczek na jego terytorium.

Od czego zależy cena paczki na Łotwę?

Ceny i warunki wysyłki paczek na Łotwę u poszczególnych przewoźników mogą być bardzo zróżnicowane – możesz znaleźć bardzo korzystne oferty, ale i takie, w przypadku których cena została zawyżona. Cena paczki na Łotwę zależy przede wszystkim od wymiarów paczki – im ta będzie większa i ciężka, tym za przesyłkę zwykle zapłacimy więcej. O ile wysyłka standardowej paczki o wadze do 1 kg czy drobiazgów zapakowanych w kopertę nie powinna wiązać się ze znacznym kosztem, drożej zapłacimy za duże i niewymiarowe przesyłki.

Istotną rolę odgrywa również czas wysyłki. 

Jak wysłać paczkę na Łotwę? Tani kurier na Łotwę to idealne rozwiązanie!

 Polacy najczęściej wysyłają przesyłki do największych miast Łotwy takich jak: Ryga – Rīga; Dyneburg – Daugavpils; Lipawa – Liepāja. Większość przesyłek nadawanych do Polski jest ze stolicy Łotwy. Najszybszym i najpewniejszym sposobem na to, by dostarczyć przesyłkę na Łotwę, jest tani kurier. Może on odebrać od Ciebie przesyłkę prosto spod Twoich drzwi (lub też możesz nadać ją w punkcie). Za pośrednictwem firm kurierskich możesz przesyłać na Łotwę zarówno standardowe paczki, jak i przesyłki, gabarytowe, przesyłki firmowe i palety.

 

Wysyłka paczek na Łotwę - jak to wygląda?

Łotwa to niewielkie nadbałtyckie państwo położone w Europie Północnej. Graniczy od południa z Litwą, od wschodu z Rosją i Białorusią, od północy z Estonią. Stolicą Łotwy jest Ryga, zabytkowe miasto malowniczo położone w dorzeczu Dźwiny, tuż u jej ujścia do Morza Bałtyckiego. W ostatnich latach gospodarka Łotwy rozwija się bardzo dynamicznie.  Kraj ten plasuje się w czołówce UE pod względem tempa wzrostu PKB. Niewielka odległość, współpraca w ramach Unii Europejskiej i NATO powoduje, że Polska jest jednym głównych partnerów handlowych Łotwy. To przekłada się na coraz większe zainteresowanie ofertą usług kurierskich.

 

Mapa Łotwa

 

PowierzchniaLudnośćStolica
64 573 km²1 950 000Ryga
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – RygaPolska – LipawaPolska – Jurmała
Polska – DyneburgPolska – JełgawaPolska – Ogre

Wysyłka paczek na Łotwę - kody pocztowe

Zawsze przy wysyłaniu paczek i listów kluczową kwestią jest poprawny zapis adresu. Jest to szczególnie istotne w przypadku przesyłek międzynarodowych – nieznajomość zagranicznych adresów może spowodować, że przez nieuwagę popełnimy drobny błąd, który spowoduje, że przesyłka nie dotrze do nadawcy, a my stracimy czas i pieniądze. W przypadku łotewskich adresów warto zwrócić szczególną uwagę na kod pocztowy. Jest on zapisywany już po nazwie miasta, po przecinku i spacji, z myślnikiem, na przykład: Ryga, LV-1072.

Śledzenie paczki na Łotwę

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki na Łotwę

Wiele osób ma obawy, co dzieje się z ich paczkami po wysłaniu – mają wątpliwości, czy ich przesyłka dotarła do nadawcy, czy nie została zgubiona lub uszkodzona po drodze. Z tego powodu profesjonalne firmy kurierskie w ostatnim czasie wprowadzają opcję śledzenia przesyłek, także międzynarodowych, na Łotwę. Ta opcja dostępna jest między innymi na platformie Globkurier.  Po nadaniu przesyłki otrzymujesz link do systemu elektronicznego, w którym Ty i odbiorca możecie zawsze sprawdzić, gdzie Twoja paczka aktualnie się znajduje. To sprawia, że przez cały czas masz kontrolę nad sytuacją.

Jak długo idzie paczka na Łotwę?

Warto mieć świadomość, że przesyłki międzynarodowe z Polski mogą być dostarczane do Łotwy na dwa sposoby: drogą lotniczą i drogą lądową. To pierwsze rozwiązanie jest nieco droższe, jednak jeżeli zależy Ci na tym, by paczka jak najszybciej dotarła do odbiorcy, będzie to najlepsza opcja. Przesyłki międzynarodowe na Łotwę kurierem lotniczym dostarczane są często w 24 lub 48 godzin.  Tańszym sposobem będzie transport drogą lądową. Tę opcję warto wybierać zawsze, gdy nie zależy Ci na na czasie – przesyłka w tym przypadku zwykle dociera do adresata w przeciągu 2-7 dni, niekiedy nieco dłużej. Na cenę paczki wpływ mogą mieć także inne czynniki, takie jak dodatkowe usługi, z których chcemy skorzystać, takie jak dodatkowe ubezpieczenie, które należy wykupić, gdy chcesz wysyłać przedmioty o dużej wartości.

Kurier Polska-Łotwa - kogo wybrać? Który kurier na Łotwę jest tani?

Samodzielne porównanie warunków przez poszczególnych przewoźników może być jednak skomplikowane i czasochłonne. Z tego powodu warto skorzystać z porównywarki Globkurier.pl. To wygodna platforma transportowa, która skupia najpopularniejszych przewoźników w Polsce. W jednym miejscu masz dostęp do wielu ofert z rynku i możesz wybrać najkorzystniejszą. Działając jako profesjonalny operator logistyczny, firma Globkurier może zaoferować klientom znaczne zniżki i rabaty, jak również wsparcie w przypadku konieczności reklamacji u przewoźnika.

Jacy przewodnicy realizują przesyłki międzynarodowe na Łotwę?

Choć zainteresowanie przesyłkami wysyłanymi na Łotwę rośnie, warto mieć świadomość, że nie wszystkie popularne w Polsce firmy przewozowe świadczą usługi kurierskie na terenie tego kraju. Bez problemu powinieneś jednak znaleźć ofertę, która odpowiada Twoim oczekiwaniom. Wśród firm kurierskich, które dostarczają paczki z Polski na Łotwę, warto wymienić najbardziej znane – m.in DPD, GLS, UPS, czy FedEx.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o GLS, opinie o kurierze GLS, opinie GLS
kurier dpd
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Jak przygotować paczkę na Łotwę?

Pierwszym etapem jest oczywiście odpowiednie przygotowanie paczki. W tym celu należy zapakować wysyłane przedmioty w mocne kartony i dokładnie skleić przy pomocy szerokiej taśmy klejącej. W żadnym wypadku nie powinieneś używać w tym celu starych, zużytych pudeł, ani cienkich folii, które łatwo się drą. To grozi uszkodzeniem podczas transportu i zniszczeniem przesyłki. Solidne opakowania możesz kupić na poczcie, w sklepie papierniczym, z artykułami biurowymi lub w supermarkecie. Przy pakowaniu należy pamiętać o tym, że przedmioty wewnątrz pudeł muszą pozostawać stabilne – nie mogą przemieszczać się podczas drogi. W tym celu należy wypełnić puste przestrzenie wewnątrz przy pomocy specjalnego wypełnienia – na przykład z pianki lub styropianu. Dobrze sprawdzą się również zwykłe, zgniecione gazety. Kolejnym krokiem będzie dokładne zmierzenie paczki – jej długości, szerokości i wagi – te dane będą potrzebne do wyceny zlecenia. Korzystając ze strony Globkurier.pl w pierwszym kroku powinieneś podać parametry przesyłki oraz wskazać miejsce jej nadania (Polska) i kraj docelowy – w tym przypadku będzie to Łotwa. Na tej podstawie otrzymasz wyceny zlecenia u poszczególnych przewoźników. Od razu poznasz także dokładne warunki poszczególnych ofert i przewidywany czas dostarczenia – na tej podstawie łatwo wybierzesz najatrakcyjniejszą. Od razu poznasz przewidywany czas dostarczenia paczki. Będziesz także mógł wykupić dodatkowe usługi, takie jak ubezpieczenie paczki na Łotwę, które jest zalecane w przypadku wysyłki przedmiotów o dużej wartości. W kolejnym kroku konieczne będzie opłacanie zlecenia. Możesz zrobić to na wiele sposobów, podobnie jak w przypadku zakupów w sklepie internetowym. W zależności od wybranej przez Ciebie wcześniej opcji po paczkę przyjedzie do Ciebie kurier we wskazane miejsce lub możesz dostarczyć ją do punktu stacjonarnego w Twojej okolicy.

Czego nie można wysłać na Łotwę?

Chcąc mieć pewność, że Twoja paczka bez przeszkód dotrze do adresata za granicą, zawsze należy upewnić się, jakie przedmioty można zgodnie z prawem umieszczać w przesyłkach. Co prawda, firmy kurierskie nie mają uprawnień do tego, by weryfikować zawartość przesyłek (mogą jedynie sprawdzać ich wagę i wymiary), jednak robią to służby celne na granicy. Jeżeli kontrola ujawni, że wysyłasz niedozwolone produkty, to nie tylko mogą zostać one skonfiskowane – grożą Ci poważne konsekwencje finansowe, a nawet karne. Z tego powodu jeżeli nie masz pewności, czy możesz legalnie przesłać wybraną rzecz, dokładnie sprawdź regulamin przewozów lub skontaktuj się ze służbą celną danego kraju. Jeżeli chodzi o Łotwę, to podobnie jak w przypadku innych państw członkowskich Unii Europejskiej, zabronione jest wysyłanie w ramach standardowych usług kurierskich:
materiałów niebezpiecznych – materiałów wybuchowych, łatwopalnych, trujących, żrących. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w tej grupie znalazły się między innymi farby, popularne środki czystości czy płyny motoryzacyjne (dlatego też przed wysyłką akumulatora czy silnika muszą zostać one opróżnione);
– broni i amunicji – także kamizelek kuloodpornych i imitacji broni;
– produktów płynnych i brudzących – ze względu na stwarzane niebezpieczeństwo, że w wyniku potłuczenia lub uszkodzenia dojdzie do zniszczenia także innych paczek,
– przedmiotów wysokiej wartości, pieniędzy i dokumentów w tym antyków, luksusowej biżuterii, antyków, dziel sztuki, monet kolekcjonerskich, dowodów osobistych, paszportów, prawa jazdy –  gdyż ich uszkodzenie lub zniszczenie wiązałoby się z  firmy przewozowej z dużą odpowiedzialnością;
– żywych zwierząt a także ich szczątków, roślin;
– żywności i alkoholu – ten ostatni wymóg należy do najbardziej kontrowersyjnych i najczęściej omijanych. Wielu z nas próbuje przecież wysłać w paczce do rodziny słoik miodu, kiełbasę czy wino. W szczególności problematyczne są produkty łatwo psujące się, płynne czy w szklanych opakowaniach, które łatwo rozbić. Może się zdarzyć, że takie produkty zostaną dostarczone do odbiorcy, jednak w niektórych przypadkach, są rekwirowane na granicy. Wysyłając takie produkty, pamiętaj, że w ten sposób łamiesz regulamin przewoźnika i robisz to na własną odpowiedzialność.

Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych na Łotwę

Paczka na Łotwę - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki na Łotwę

Przedsiębiorcy, którzy pragną regularnie wysyłać większe ilości paczek lub wysyłać palety i przesyłki gabarytowe mogą skorzystać z oferty dla firm poprzez platformę Globkurier.pl lub bezpośrednio na stronach przewoźników. Ta pierwsza opcja jest najkorzystniejsza, gdyż możesz liczyć na dostęp do ofert z całego rynku i kompleksowe wsparcie logistyczne. Łotwa jest państwem członkowskim Unii Europejskiej, dlatego też w tym przypadku nie ma odprawy celnej. Jeżeli przygotowujesz przesyłkę paletową, zapoznaj się dokładnie z zasadami przygotowywania takich transportów u wybranego przewoźnika. Pamiętaj o umieszczeniu w widocznym miejscu etykiety przewozowej.

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20