Logo
Menu

Paczka do Indonezji, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Indonezji!

Jak nadać paczkę do Indonezji?

To bardzo proste. Na stronie platformy transportowej znajdziesz prosty formularz, w którym wybrać należy kraj nadania oraz odbioru paczki. Jeśli chcesz otrzymać bardziej szczegółową wycenę wpisz również kod pocztowy. Następnie zmierz oraz zważ swoją przesyłke i podaj jej wymiary w formularzu. Otrzymasz wówczas automatyczną wycenę twojej przesyłki i dowiesz się ile zapłacisz za transport u danego kuriera. Dowiesz się również jaką drogą transportowana będzie twoja przesyła oraz jaki jest przewidywany czas jej dostawy. Wybierasz ofertę najbardziej atrakcyjną dla ciebie, podajesz adresy odbioru i dostawy paczki a następnie wygodnie płacisz za usługę online. Możesz wówczas wydrukować list przewozowy. W zależności od wybranej przez ciebie opcji przesyłkę do Indonezji oddajesz w punkcie lub odbiera ją od ciebie kurier. Oszczędzasz więc nie tylko pieniądze, ale również czas. Zamawianie kuriera w ten sposób jest dziecinnie proste.

 

Tani kurier do Indonezji z GlobKurier.pl

Nie da się ukryć, że samodzielne porównywanie ofert paczek międzynarodowych poszczególnych przewoźników może być czasochłonne. Aby to zrobić musielibyśmy sprawdzić oferty na kilku różnych stronach internetowych. Co więcej, nawet wówczas nie mamy pewności, czy wybraliśmy najbardziej korzystną opcję. Dlatego też, jeśli chcemy wysłać paczkę do Indonezji warto skorzystać z możliwości, które daje nam internet a konkretnie platformy transportowe takie jak Globkurier.pl. Dzięki nim możemy szybko i sprawnie dowiedzieć się, który tani kurier ma dla nas najlepszą ofertę. 

 

Paczki i przesyłki do Indonezji

Przewoźnicy, którzy oferują przesyłki międzynarodowe do Indonezji dokładają wszelkich starań, aby paczki docierały do odbiorców w idealnym stanie. Warto jednak mieć świadomość odległości, konieczności licznych przeładunków paczek oraz odprawy celnej. Dlatego też przypadku zagubienia lub zniszczenia przesyłki nie jesteśmy w stanie wykluczyć. I choć zdarzają się one naprawdę sporadycznie jeśli nie chcemy być stratni warto zastanowić się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia. Obecnie możliwość taką daje nam większość przewoźników. Koniecznie zapoznaj się również z informacjami na temat tego, jak zapakować paczkę w bezpieczny sposób i stosuj się do wskazówek kuriera.

Podobnie jak w przypadku paczek krajowych, przesyłki międzynarodowe mogą różnić się ceną usługi. Wynika ona przede wszystkim z parametrów przesyłki. Im będzie ona większa i cięższa tym zapłacimy więcej. Nie bez znaczenia jest również to, w jakim miejscu Indonezji znajduje się odbiorca. Przykładowo – paczka do Dżakarty od razu dociera na miejsce, zaś przesyłki do mniejszych miejscowości wymagają udziału lokalnych przewoźników co zwiększa ich koszt. Pod uwagę należy brać również rodzaj transportu – lotnicze przesyłki międzynarodowe docierają szybciej, są jednak często bardziej kosztowne. Dodatkowo zapłacimy za usług takie jak przesyłka ekspresowa czy jej ewentualne ubezpieczenie. Wszystko to wpływa na cenę paczki do Indonezji. 

Indonezja jest państwem wyspiarskim znajdującym się w Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii. Choć jej teren obejmuje 17 tysięcy wysp, tylko 6 tysięcy jest zamieszkałe. To państwo, które cechuje ogromna różnorodność, w tym również mieszkańców. Wystarczy wspomnieć chociażby o tym, że mieszkańcy Indonezji mówią w kilkuset różnych narzeczach i dialektach. Stolicą państwa jest Dżakarta i to właśnie do tego miasta dociera najwięcej przesyłek z Polski. Co ciekawe, Dżakarta jest drugą co do wielkości zaludnienia aglomeracją. Obecnie mieszka tam bowiem ponad 32 miliony mieszkańców. Indonezja jest również krajem, który zajmuje czołowe miejsce w liczbie użytkowników sieci oraz portali społecznościowych. To właśnie dlatego firmy tak odległe jak te znajdujące się w Polsce mogą liczyć na indonezyjskich klientów. Wiele osób, które planują wysyłanie przesyłek międzynarodowych obawia się o ich koszt. Jest to całkowicie zrozumiałe, ze względu na odległość jaka dzieli nasz kraj od Indonezji. Przypomnijmy, że jest to 10 397 km. Czy jednak ceny przesyłek są wysokie? Na szczęście, nie zawsze. W wielu przypadkach za paczkę do Indonezji zapłacimy zaledwie kilkaset złotych. Co więcej, liczne promocje przewoźników sprawiają, że zdarza się, iż cena paczki nie przekracza nawet 200 złotych. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że na cenę przesyłki do Indonezji wpływa szereg różnych czynników.

Mapa Indonezja

 

PowierzchniaLudnośćStolica
1 904 569 km²275 122 131Dżakarta
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – DżakartaPolska – AmbonPolska – Serang
Polska – LebakPolska – BekasiPolska – Bandung

Kody pocztowe paczka do Indonezji

W przypadku paczek do Indonezji większość przewoźników postępuje w podobny sposób. Przesyłki wysyłane są do stolicy państwa, czyli Dżakarty a następnie dzielone są według adresów dostaw i doręczane przez lokalnie działających kurierów. Aby mieć pewność, że paczka dotrze do nadawcy niezwykle ważne jest więc jej prawidłowe zaadresowanie. Mowa tu oczywiście o odpowiednim kodzie pocztowym.
W Indonezji kody pocztowe składają się z 5 cyfr. Pierwsza cyfra wskazuje region, w którym znajduje się dana poczta, kolejne dwie to oznaczenia miasta lub regencji. Czwarta cyfra kodu pocztowego wskazuje na dzielnicę, zaś piąta oznacza wieś lub gminę. Przykładowe kody to między innymi:

 

  • 97126 – Ambon;
  • 42196 – Serang;
  • 42317 – Lebak.

 

Jeśli nie masz pewności, czy posiadany przez ciebie kod pocztowy w Indonezji jest prawidłowy zawsze możesz skorzystać z praktycznego rozwiązania, jakim jest wyszukiwarka kodów pocztowych. Po podaniu miasta, dzielnicy i gminy dowiesz się jaki kod pocztowy przypisany jest do adresu nadawcy

Śledzenie paczki do Indonezji

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Indonezji

Jeśli mają Państwo zamiar wysłać towary do Indonezji, proponujemy skorzystanie z naszych szybkich i niezawodnych usług, a Państwa przesyłka dotrze do właściwego adresata bez opóźnień. Wybrane podmioty oferują również nadzór poprzez Facebook. Śledzenie online pozwala zminimalizować fakt jej zaginięcia w systemie logistycznym. Gwarantujemy również wysoką jakość usług poprzez naszą współpracę z zaufanymi przewoźnikami jak UPS, TNT, FedEx, co gwarantuje że paczka na Indonezję dotrze bezpiecznie i na czas.

Transport przesyłki do Indonezji - Jak długo idzie paczka do Indonezji?

Choć wydawać by się mogło, że paczka do Indonezji będzie wędrowała bardzo długo, doświadczone firmy kurierskie wprowadzają rozwiązania, dzięki którym transport odbywa się szybko i sprawnie. Obecnie przesyłka dociera na miejsce już w przeciągu 3 do 6 dni roboczych. Podobnie sprawa wygląda w przypadku paczek z Indonezji do Polski. To właśnie dlatego część turystów decyduje się nadać swoje pamiątki kurierem zamiast dopłacać do lotniczego bagażu, który jest znacznie droższą opcją. Musimy jednak pamiętać, że czas doręczenia paczki może być wydłużony przez odprawę celną, niemniej jednak zazwyczaj odbywa się ona szybko i sprawnie.

Kurier Polska-Indonezja - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Indonezji?

Wiemy już, że w Polsce istnieje możliwość wysłania paczki do Indonezji. Warto jednak mieć świadomość, że nie wszystkie firmy kurierskie obsługują ten kraj. Co prawda często zawierają one wówczas umowy z innymi pośrednikami, jednak wybór takiego przewoźnika to dłuższy czas dostarczenia paczki oraz wyższe koszty. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług przewoźnika, który dostarcza paczki bezpośrednio z naszego kraju. Obecnie w Polsce działają trzy takie firmy. Mowa tu o UPS, TNT, FedEx. To międzynarodowi przewoźnicy dysponujący ogromnym zapleczem logistycznym, których wiedza i doświadczenie daje nam pewność, że nasza przesyłka bezpiecznie dotrze do nadawcy. Co więcej, firmy te dają nam również możliwość monitorowania przesyłki, co jest dodatkowym atutem ich oferty. 

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Jak przygotować paczkę do Indonezji

Wybierając się na wakacje do Indonezji warto kupić dużo pamiątek, które później jednak nie mieszczą nam się w walizce, a za dodatkowy bagaż linie lotnicze życzą sobie dość sporo. Dlatego najlepiej wysłać wszelkie pamiątki w paczce – mimo, że jest to drogie, wciąż jest tańsze od dodatkowych 20 kg w samolocie. Tak samo dopiero wybierając się do Indonezji na wakacje warto rzeczy cięższe lub zajmujące wiele miejsca w bagażu wysłać w paczce do naszego hotelu. A żeby przy tym zaoszczędzić, warto skorzystać z usług naszej firmy. GlobKurier oferuje tanie wysyłki do Indonezji, jednocześnie zapewniając krótki czas dostawy – w przypadku Indonezji czas zarówno importu jak i eksportu wynosi od trzech do sześciu dni roboczych. Uwaga – czas dostawy nie obejmuje czasu odprawy celnej, która może wydłużyć okres oczekiwania na przesyłkę. Ze względu na atrakcyjne położenie, turystykę oraz duże możliwości rozwoju Indonezja jest atrakcyjnym miejscem dla prosperujących firm. Przekłada się to na jakość, szybkość, oraz częstotliwość wysyłania paczki do Indonezji. Na polskim rynku funkcjonuje wiele różnych firm kurierskich specjalizujących się w tanim dostarczaniu paczek nie tylko na oceaniczne wyspy, ale i inne regiony świata. Jeżeli chcą Państwo przekazać coś współpracującym z Państwem firmom w formie paczki kurierskiej, to – jak się okazuje – jest nie tylko dziecinnie proste, ale również tanie. Wysyłamy paczki przede wszystkim do stolicy Indonezji, Dżakarty. Dalej przesyłki są wysyłane na teren całego kraju.

Paczka do Indonezji - odprawa celna i cło Indonezja

Przesyłki międzynarodowe podlegają odprawie celnej. Co więcej, w zależności od państwa istnieją ograniczenia dotyczące tego, jakie towary mogą znajdować się w paczkach. Nie inaczej jest w przypadku przesyłek do Indonezji. Przepisy prawa zabraniają nam przesyłania między innymi substancji i materiałów niebezpiecznych. Zabronione jest również przesyłanie broni oraz materiałów wojskowych. W paczce nie może znajdować się również alkohol czy wyroby tytoniowe. Również żywność podlega ograniczeniom – zabronione jest przesyłanie produktów o krótkim terminie ważności. Aby mieć pewność, że postępujemy zgodnie z prawem a nasza paczka nie zostanie zatrzymana warto zapoznać się ze szczegółowymi przepisami oraz regulaminem firmy kurierskiej oferującej przesyłki międzynarodowe. 

                                                                                               Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Indonezji

Paczka do Indonezji - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Indonezji

Nie da się ukryć, że osoby poszukujące taniego kuriera do Indonezji najczęściej potrzebują takiej usługi nie prywatnie, lecz prowadząc swoją działalność biznesową. Co więcej, przedsiębiorcy, którzy chcą wysyłać swoje towary do Indonezji muszą dopełnić szeregu formalności, jak np. uzyskać zgodę na eksport towarów poza granicę Unii Europejskiej. Samodzielne zajmowanie się tymi zagadnieniami zabiera sporo czasu. Dlatego też warto skorzystać z ofert dla firm, które przygotowują przewoźnicy. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy sporo czasu, ale również pieniędzy, ponieważ oferta transportu dla klientów biznesowych bardzo często jest bardziej atrakcyjna finansowo. Co więcej, możemy liczyć również na liczne udogodnienia takie jak integrację ze stronami internetowymi, systemami sprzedaży czy drukowanie zbiorczych listów przewozowych. 

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20