Logo
Menu

Paczka do Argentyny, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Argentyny!

Jak nadać paczkę do Argentyny?

Argentyna jest jednym z najpiękniejszych i największych państw Ameryki Południowej. Ma ogromny wybór usług i towarów na swoim rynku, a także jest bardzo dobrze rozwiniętym krajem pod względem wskaźników rozwoju społecznego. Znajduje się tutaj także bardzo wielu Polaków, którzy zamieszkują Argentynę nieprzerwanie od XIX wieku. Powody wyjazdów są różne – niektórzy kierują się do Argentyny ze względów zarobkowych inni, ponieważ fascynuje ich odmienna kultura i styl życia ludzi z tego regionu. Jest to także bardzo popularny kierunek wycieczkowy. W związku z tymdosyć często zachodzi potrzeba wysłania paczki do Argentyny. Dowiedz się, jak to zrobić.


Wysyłka paczek do Argentyny - jak to wygląda?

Paczki z Polski do Argentyny najczęściej wysyła się do Buenos Aires, Córdoby i Pampy, a także do Rosario. Przesyłki z Argentyny do Polski stosunkowo często wysyłane są do Warszawy, Krakowa, Łodzi czy Katowic. Na terenie tego kraju znajdują się siedziby i punkty transportowe wielu firm kurierskich z całego świata, zatem paczka do Argentyny może być dostarczona dość szybko, nawet w najbardziej newralgicznych okresach w ciągu roku, takich jak święta.

 

Mapa Argentyna

 

PowierzchniaLudnośćStolica
2 780 400km²44 082 000Buenos Aires
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – Buenos AiresPolska – San Miguel de TucumánPolska – Córdoba
Polska – RosarioPolska – Mar del PlataPolska – San Juan

Wysyłka paczek do Argentyny - kody pocztowe

Kody pocztowe do Argentyny w przypadku najliczniejszych pod względem ludności Argentyńskich miast prezentują się następująco:

              Buenos Aires – 

             B1675 – C1244

     San Miguel de Tucumán – 

            T4000 – T4109

                   Córdoba – 

             B5000 – X5400

                  Rosario – 

           S2000 – S2152

                   Mendoza –                             M5500 – M5539

 

                    La Plata –

              B1900 – B1926

               Mar del Plata –

             B7600 – B7611

                         Salta –

                A4400 – A4414

                     Santa Fe –

               87501 – 87507

                   San Juan –

              00901 – 00986

Śledzenie paczki do Argentyny

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Argentyny?

Nadajesz paczki do Argentyny i chcesz je na bieżąco śledzić na stronie internetowej lub przez maila? Z Globkurierem to banalnie proste! Najpierw, z pomocą brokera, zamów kuriera i otrzymaj numer listu przewozowego swojego pakunku. Dzięki temu, o każdej porze dnia i nocy, możesz sprawdzać, gdzie znajdują się Twoje paczki do Argentyny. Otrzymasz dokładne wiadomości o tym, o której godzinie pakunki opuszczają określone magazyny czy sortownie, w jakim mieście się znajdują. Również tam znajdziesz komunikat dotyczącym dotarcia paczki do odbiorcy. Najważniejsze rzeczy, kompleksowo, w jednym miejscu!

Transport przesyłki do Argentyny - jak długo idzie paczka do Argentyny?

Transport paczki do Argentyny zależnie od przewoźnika trwa od 3 do około 7 dni. Wybierając usługę przesyłki do Argentyny Express, można jednak liczyć na to, że dotrze ona do adresata już w przeciągu dwóch dni roboczych. Przebieg transportu paczki do Argentyny można łatwo obserwować dzięki specjalnym panelom pozwalającym śledzić aktualne miejsce pobytu paczki. Porównywarka internetowa umożliwia również obliczenie daty dostarczenia paczki o określonych wymiarach za pośrednictwem wybranego przewoźnika.

Jak wysłać paczkę do Argentyny? Tani kurier do Argentyny to idealne rozwiązanie!

Z GlobKurier.pl przekonasz się, że nadanie paczki za granicę jest niezwykle proste! Cała procedura zajmuje zaledwie kilka minut i odbywa się w online, w związku z czym sprawą możesz się zająć praktycznie z każdego miejsca o tej porze, która najbardziej Ci odpowiada. Przy wypełnianiu formularza podajesz parametry paczki, określasz kraj nadania i odbioru, a także ustalasz, w jakim trybie i formie ma zostać doręczona przesyłka. Na etapie zamawiania kuriera możesz poszerzyć umowę i dodatkowe usługi. Wymagane są również dane Twoje i adresata. Na podstawie uzyskanych od Ciebie informacji weryfikujemy oferty firm kurierskich i przedstawiamy Ci te najlepsze. Za pośrednictwem strony GlobKurier.pl finalizujesz transakcję, wybierając jeden ze sposobów płatności. Aby dokonać wyceny paczki do i z Argentyny skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary.

Kurier Polska-Argentyna - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Argentyny?

Paczki do Argentyny dowożą między innymi przewoźnicy tacy jak DHL, UPS, DPD czy Fedex. Zależnie od wymiarów i wagi pakunku, zwiększa lub zmniejsza się jego cena. Żeby obliczyć, ile dokładnie będzie wynosił koszt przesyłki, warto skorzystać z porównywarki cen przesyłek. Porównywarki umożliwiają dobór odpowiedniej oferty, ponieważ uwzględniają:
gabaryty przesyłki, wymagany czas jej dostarczenia, koszty za usługę kurierską, drogę – lądową, morską lub lotniczą. Tani kurier z odpowiednią porównywarką to zatem żaden problem. Przesyłki międzynarodowe mogą być dostarczane w tak samo sprawny sposób, jak przesyłki krajowe. Możliwy jest także wybór przesyłki Express, która zostanie dostarczona do Argentyny o wiele szybciej, niż jakikolwiek inny rodzaj paczki.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
Opinie o DHL, opinie o kurierze DHL
kurier dpd
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Ubezpieczenie paczki do Argentyny

Zamów kuriera i wykup dodatkową opcję ubezpieczenia Twojej paczki do Argentyny. Dlaczego to ważne? W przypadku, kiedy pakunek ma kilkanaście tysięcy kilometrów do pokonania (nawet przy najwyższym poziomie staranności pracowników sortowni i kurierów) może dojść do wypadków lub problemów pogodowych, które mogą wpłynąć na zgubienie naszej paczki lub jej zniszczenie. Dodatkowe ubezpieczenie jest gwarantem tego, że otrzymasz odpowiednią, finansową rekompensatę. Oczywiście będzie ona uzależniona od wartości pakunku.

Co można wysłać w paczce do Argentyny?

Do Argentyny można wysyłać przykładowo przedmioty codziennego użytku, pamiątki i ubrania. Paczkę należy zapakować w taki sposób, by przedmiot w czasie transportu nie uległ zniszczeniu, ani nie przemieszczał się w pakunku. Przydatne będzie do tego kartonowe pudełko, wytłoczka, folia bąbelkowa lub papier oraz taśma klejąca.

Czego nie można wysłać w paczce? Zabronione jest przesyłanie wszystkich materiałów niebezpiecznych takich jak kwasy, materiały wybuchowe, żrące i niebezpieczne substancje chemiczne lub przedmioty łatwopalne. Zakazane są również zapalniczki, farby olejowe i smary. Nie wolno wysyłać także alkoholu, tytoniu, egzotycznych zwierząt, nasion i roślin, suplementów diety i leków czy substancji zakazanych takich jak narkotyki.

Paczka do Argentyny - odprawa celna i cło Argentyny

Jeśli paczkę chcemy wysłać jako przedsiębiorstwo, należy zarejestrować swoją działalność gospodarczą w systemie PUESC, a następnie uzyskać numer EORI. Żeby otrzymać numer, należy złożyć specjalny wniosek w systemie internetowym PUESC. Niezależnie od tego czy wysyłamy paczkę jako osoba prywatna czy firma, należy liczyć się z tym, że opłata celna zostanie naliczona. Większość firm kurierskich znacząco ułatwia jednak kwestie odprawy i na swoich stronach internetowych udostępnia dokumenty, które będą potrzebne przy odprawie celnej paczki. Przeważnie potrzebna jest faktura proforma, deklaracja dotycząca zawartości paczki i karta odprawy celnej. Łączne koszty wysyłki paczki do Argentyny rozpoczynają się od 150 zł w górę.

Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Argentyny.

Paczka do Argentyny - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Argentyny

Kurierów można zamawiać za pośrednictwem strony internetowej, telefonicznie, mailowo, a nawet osobiście. Oferty dla firm u większości przewoźników są bardzo atrakcyjne i pozwalają zaoszczędzić na jednej paczce nawet do kilkuset złotych. Dostępne są także wygodne, przejrzyste panele Klienta, które pozwalają na sprawną organizację paczek oczekujących na wysłanie, w drodze i dostarczonych, a także kontrolę finansów przeznaczonych na transport towarów. Umożliwiają też o wiele szybsze nadawanie paczek i generowanie dokumentów ułatwiających ich dostarczenie.

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20