Menu

Paczka do Islandii, tanie przesyłki kurierskie Islandia

Nadaj z nami swoją przesyłkę na Islandię!

Wysyłka paczki do Islandii - jak zamówić kuriera?

Aby dokonać wyceny paczki na Islandię, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary.

 

Współpracujemy z licznymi przewoźnikami o ugruntowanej pozycji oraz cieszącymi się dużym zaufaniem społecznym, takimi jak:  UPS czy FedEx. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek na Islandię.

 

Zamów kuriera w GlobKurier bez wychodzenia z domu! Wysłanie paczki jest niezwykle proste. Skorzystaj z naszej wyceniarki, wpisz parametry, opłać zamówienie, a kurier odbierze paczkę pod wskazanym adresem.

Tani kurier Islandia w GlobKurier.pl

Aby znaleźć taniego kuriera, najlepiej wejść na stronę Globkurier.pl i wpisać w wyszukiwarkę wymiary paczki, wagę oraz ilość przesyłek jakie chcecie nadać. Po kliknięciu w ikonę “wyceń paczkę” wyświetli się Wam lista kurierów, począwszy od tych oferujących najkorzystniejszą ofertę, aż do tych najdroższych. Najczęściej w rankingu najtańszych kurierów można znaleźć firmę kurierską DPD czy UPS. Oczywiście przypominamy, że nie każdy towar można wysłać na Islandię. Wszystkie przesyłki międzynarodowe muszą być zgodne z zasadami bezpieczeństwa. Na liście zakazanych rzeczy do wysyłki poza oczywistymi takimi jak: broń, narkotyki, czy żywe zwierzęta, znajdują się także nasiona, niemal wszystkie leki, a nawet alkohol. Nie można również wysyłać tytoniu do żucia, czy tabaki oraz surowych produktów żywnościowych. Przed wysyłką towaru na Islandię trzeba sprawdzić listę towarów zakazanych, gdyż w innym przypadku towar zostanie zatrzymany, a następnie skonfiskowany i zniszczony. Jeżeli macie wątpliwości, czy dany produkt możecie wysłać, skontaktujcie się z wybranym przewoźnikiem.

 

Paczka na Islandię - cena

Ile kosztuje paczka do Islandii? Wysyłka paczki do Islandii nie musi być droga. Jeżeli skorzystacie z darmowej wyszukiwarki, to szybko i łatwo znajdziecie taniego kuriera. Koszt wysłania paczki do Islandii zależy od wielu aspektów. Poza standardowymi jakimi są waga oraz wymiar, na cenę paczki wpływa także to, jaką opcję wysyłki wybierzecie. Najtańsza jest opcja ekonomiczna. Cena przesyłki o wadze do 1 kg to koszt ok. 65 zł. Jednak w tym przypadku musicie zdawać sobie sprawę, że jeżeli zależy Wam na czasie i chcecie, aby przesyłka dotarła maksymalnie szybko, to koszty będą wtedy dwa razy wyższe. W wersji ekspres koszt kilogramowej paczki wyniesie ok. 130 zł. Pamiętajcie dodatkowo, że przez to, że kraj nie należy do Unii Celnej istnieje możliwość, że odbiorca zostanie zobligowany do opłacenia cła. Jeżeli tego nie zrobi, to nie będzie mógł odebrać paczki.

Sprawdź koszt wysyłki w naszej wyceniarce.

      

Odprawa celna - paczka do Islandii

Wysokość cła zależy od rodzaju przesyłanego towaru. Ponadto niektóre produkty mają ograniczenia ilościowe. Musicie do każdej przesyłki załączyć deklarację celną CN, ale koniecznie należy dołączyć deklarację celną CN 23, jeżeli wartość przesyłki przekroczy kwotę 300 DTS. W innym przypadku wystarczy deklaracja CN 22. Jeżeli jesteście klientami biznesowymi, to musicie załączyć fakturę handlową. Poza czasem dostarczenia przesyłki, który wpływa na cenę, ma na nią także wpływ rodzaj firmy kurierskiej, którą wybierzecie. Choć jest wiele firm kurierskich, które zajmują się wysyłką, to jednak najkorzystniejszą ofertę najczęściej ma DPD czy UPS. Co ciekawe nawet InPost zajmuje się dostarczaniem przesyłek na Islandię.             

Kurier Polska Islandia - paczki i przesyłki na Islandię

Coraz więcej osób zajmuje się prowadzeniem biznesu i współpracuje nawet z mieszkańcami i przedsiębiorcami z Islandii. Niektórzy Polacy uczą się w tym kraju, a niektórzy wyjeżdżają do niego za pracą. Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób wysyłka przesyłki z Polski na Islandię, ale też nie jedna paczka z Islandii trafia każdego miesiąca do Polski. Jeżeli chodzi o miasta polskie, skąd wysyłanych jest najwięcej przesyłek, to tutaj oczywiście, jak można się domyślić jest to Warszawa, Gdańsk, Gdynia oraz Kraków. Jeżeli chodzi o Islandię, to najwięcej paczek wysyłanych jest z Rejkiawiku, Husavik, czy też z Akranesu.            

Mapa Islandia

 

PowierzchniaLudnośćStolica
103 125 km²368 590Reykjavik
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – ReykjavikPolska – KópavogurPolska – Hafnarfjörður

Kody pocztowe paczka na Islandię

Wysyłając paczki na Islandię, trzeba oczywiście poznać kody pocztowe. I tutaj wszystko zależy od regionu, a także miasta, gdzie paczkę się wysyła. Nawet do Rejkiawiku może być inny kod pocztowy i tutaj wszystko zależy również od obszaru administracyjnego, bowiem na takie podzielone są duże miasta. Nie ma jednego uniwersalnego kodu pocztowego i należy szukać kodów pocztowych na oficjalnych stronach, wyszukując dane miasto oraz region administracyjny. Jeżeli wpiszecie zły adres, to może się okazać, że Wasza przesyłka nie tylko nie dotrze do celu, ale też nie zostanie zwrócona do Was.      

Śledzenie paczki na Islandię

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki na Islandię

Nadałeś paczkę na Islandię? Możesz w każdej chwili sprawdzić status swojej przesyłki. Wysyłając przesyłkę kurierską na Islandię, w każdej chwili możesz korzystać z systemu śledzenia przesyłek on-line. Śledzenie przesyłki online pozwala oszacować wstępnie czas dostawy pod wskazany adres bez konieczności bezpośredniego kontaktu z kurierem.

Transport przesyłki na Islandię - czas dostarczenia paczki

Jak długo idzie paczka na Islandię? Transport przesyłki na Islandię ze względu na odległość jaka dzieli Polskę i Islandię wcale nie musi być długi, jednak zależy on od wybranej opcji dostawy. W przypadku transportu ekspres będą to 2 dni, natomiast wysyłka paczki ekonomicznej do celu może potrwać nawet 7 dni. Trzeba jeszcze zdawać sobie sprawę, że Islandia jest dosyć specyficznym krajem i dotarcie do małych miejscowości często jest trudne, a to oznacza, że czas transportu także może się wydłużyć. Dodatkowo przypominamy, że nie można wysłać paczki kurierskiej do Islandii za pobraniem i przed zamówieniem kuriera należy opłacić paczkę. Pamiętajcie jeszcze, że szybka przesyłka nie jest bardzo droga i wystarczy tylko wejść na stronę Globkurier.pl, by za darmo dokonać wyceny i wybrać taniego kuriera.       

Kurier Polska-Islandia - przewoźnicy

Jest wielu przewoźników, którzy realizują transport paczek na Islandię. Możemy tutaj wymienić UPS, DPD, FedEx, TNT. W razie pytań czy wątpliwości zawsze możecie skontaktować się z daną firmą kurierską. Na szczęście zazwyczaj z transportem paczek na Islandię nie ma problemu, a i cena nie jest wysoka. Dodatkowo nie każdy przewoźnik zajmuje się wysyłką np. dużej ilości towarów. Jeżeli chcecie wysłać palety na Islandię, to musicie sprawdzić, czy akurat wybrany przez Was kurier zajmuje się taką wysyłką. Każda przesyłka musi być również właściwie zabezpieczona. Nie powinna przemieszczać się w trakcie transportu, stąd też warto użyć np. folii bąbelkowej czy ekologicznego wypełnienia. Ale przesyłka nie może również odkształcać kartonu, w którym jest umieszczona. Pamiętajcie jeszcze, że większość firm kurierskich oferuje darmową opcję monitoringu przesyłki. Jednak za wiadomość SMS-em o dostarczeniu paczki na adres docelowy musicie dodatkowo zapłacić.   

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Ubezpieczenie paczki na Islandię

Wiadomo jest, że ubezpieczenie przesyłki nie jest obowiązkowe. W wielu wypadkach nawet nie warto wykupywać. Każda przesyłka i tak powinna dojść do odbiorcy nienaruszona. Niestety, jak wszędzie, tak i podczas przewozu zdarzają się różnego rodzaju wypadki. W magazynie paczka może spaść czy ktoś nieuważny źle się obejdzie z paczką. Dlatego gdy wysyłamy coś cennego, podatnego na uszkodzenia przy najmniejszym wstrząsie – warto dokupić ubezpieczenie. Wtedy nawet jeśli zdarzy się wypadek – jesteśmy zabezpieczeni.

                                                                                               Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych na Islandię

Paczka na Islandię - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki na Islandię

Coraz więcej osób z Polski prowadzi interesy nie tylko w krajach Unii Europejskiej, ale też z krajami z poza tej strefy. Stąd też wielu przewoźników przygotowuje specjalną ofertę właśnie dla przedsiębiorców. Ceny często są niższe. Aby sprawdzić ofertę dla przedsiębiorców, należy zarejestrować się na stronie Globkurier.pl i dowiedzieć się więcej na ten temat. Przedsiębiorcy mogą często skorzystać z preferencyjnych warunków. Mogą liczyć na indywidualną wycenę, a także korzystne rozłożenie opłat, np. płatności raz w tygodniu. Warto więc zarejestrować się na stronie, gdyż rejestracja jest niezwykle szybka, a także darmowa. Nie trzeba nawet podpisywać stałej umowy współpracy. Jeżeli jesteście przedsiębiorcami i szukacie taniego kuriera, to rzeczywiście warto skorzystać z darmowej rejestracji i dedykowanej oferty. Oczywiście rejestracja nie jest obowiązkowa i możecie korzystać z wysyłki towaru na Islandię bez deklaracji i rejestracji. Ale z drugiej strony, jeżeli się zarejestrujecie, to w wielu przypadkach nadawanie przesyłki będzie jeszcze szybsze, wystarczy tylko wspomnieć, że możecie wpisać do książki wybrane adresy, a potem jednym kliknięciem dodawać adres, który zostanie wydrukowany na etykiecie. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne.       

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20