• Paczka do Egiptu, przesyłki kurierskie z Polski

  Nadaj z nami swoją przesyłkę do Egiptu!

  Jak nadać paczkę do Egiptu?

  Aby dokonać wyceny paczki do i z Egiptu, skorzystaj z opcji Szybka Wycena. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Egiptu.

  Ile kosztuje paczka do Egiptu?

  Cena przesyłki do Egiptu zależy od przewoźnika, gdyż ceny takiej usługi mogą się różnić w zależności od firmy kurierskiej. Znaczenie ma tutaj również wielkość przesyłki, przewożony towar, czas dostawy czy zakup usług dodatkowych, takich jak np. ubezpieczenie. Im większa i cięższa paczka, tym więcej trzeba zapłacić za jej dostarczenie. Jeśli zależy nam na taniej przesyłce, a jednocześnie przesyłka nie jest pilna, to wystarczy wybrać przesyłkę ekonomiczną, która zostanie przetransportowana drogą lądowo-wodną. Za szybką przesyłkę lotniczą trzeba będzie zapłacić więcej. Cena przesyłki ekonomicznej do Egiptu to zazwyczaj koszt ok. 180 zł plus VAT za przesyłkę ważącą do 1kg. Jeśli zdecydujemy się na przesyłkę ekspresową, która szybciej dotrze do odbiorcy to koszt będzie wyższy i wyniesie średnio 200 zł. Ceny przesyłki zawierają już zazwyczaj ubezpieczenie przesyłki, dzięki któremu w przypadku zgubienia czy zniszczenia paczki, klient otrzyma od firmy kurierskiej odpowiednie odszkodowanie. Chcąc sprawdzić dokładny koszt przesyłki do Egiptu, warto skorzystać z opcji wycena kuriera, gdzie podając informacje o przesyłce, takie jak jej waga czy wymiary, poznamy końcową cenę takiej przesyłki. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług konkretnej firmy kurierskiej, warto najpierw porównać oferty różnych kurierów, aby mieć pewność, że uda się wybrać ofertę, która będzie najbardziej korzystna. Pomocne mogą się też okazać opinie innych osób, które skorzystały już z usług danej firmy kurierskiej i z powodzeniem wysłały tanią i szybką paczkę do Egiptu. 

  Tani kurier do Egiptu z GlobKurier.pl

  Często konieczne jest wysłanie jakiejś przesyłki do Egiptu. Niestety, duża odległość między tymi dwoma krajami sprawia, że cena takiej usługi realizowanej przez tradycyjną pocztę jest wysoka (nie mówiąc już o długim czasie realizacji zlecenia). Na szczęście mają Państwo jeszcze jedną alternatywę, a mianowicie przesyłki kurierskie. Usługa kurierska jest nie tylko szybsza i tańsza, ale też dużo łatwiejsza oraz wygodniejsza w złożeniu. Dzięki GlobKurier, paczka do Egiptu to przedsięwzięcie tańsze i bezpieczniejsze niż by się to mogło wydawać.

   

  Paczki i przesyłki do Egiptu

  Egipt to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków. Coraz popularniejsze są także przesyłki kurierskie do Egiptu. Wysyłając przesyłkę trzeba zwrócić szczególną uwagę na jej właściwe zaadresowanie, a także odpowiednie zapakowanie przesyłki. Ważny jest również wybór firmy kurierskiej, która dostarczy przesyłkę do Egiptu szybko i tanio. Warto też pamiętać o tym, że przesyłka do Egiptu musi przejść odprawę celną. Ciepłe morze, piaszczyste plaże, niesamowita historia, piramidy i muzea – to tylko niektóre powody, dla których turyści chętnie odwiedzają Egipt. Będąc w Egipcie warto kupić pamiątki lub udać się na targ i zakupić np. lokalne przyprawy czy ubrania. Niestety lecąc do Egiptu samolotem trzeba liczyć się z ograniczoną wielkością i przede wszystkim wagą bagażu. Dlatego wiele osób, zwłaszcza te, które w Egipcie planują zostać nieco dłużej, decyduje się na wysyłkę niektórych rzeczy kurierem. Mimo sporej odległości, jaka dzieli Polskę i Egipt przesyłki do Egiptu wcale nie muszą być drogie, a czas dostawy długi. 

   

  Mapa Egipt

   

  PowierzchniaLudnośćStolica
  1 001 450 km²100 000 408Kair
  NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
  Polska – Kair
  Polska – AleksandriaPolska – Giza
  Polska – Szarm el-SzejkPolska – Marsa MatruhPolska – Luksor

  Kody pocztowe paczka - paczka do Egiptu

  Aby przesyłka dotarła pod właściwy adres trzeba odpowiednio ją zaadresować, bardzo ważny będzie tutaj zwłaszcza kod pocztowy. Kody pocztowe w Egipcie różnią się w zależności od miasta, a często jedno miasto posiada kilka, różnych kodów pocztowych. Przykładowo Kair to kody pocztowe od 11511 do 11668. Kod pocztowy Luksoru to 85511, a Hurghady – 84511. Pierwsza liczba odnosi się do regionu, druga do województwa, trzecia do rodzaju usługi, a ostatnia do obszaru dostawy lub urzędu pocztowego.

  Śledzenie paczki do Egiptu

  Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

  Śledzenie paczki do Egiptu

  Każda przesyłka jest przez nas traktowane skrupulatnie i aby zagwarantować Państwu pewność odnośnie transportu, jako GlobKurier oferujemy pełny wgląd w proces wysyłki. Każda paczka do Egiptu bez wątpienia jest wartościowa, więc udostępniamy Państwu możliwość śledzenia przesyłki on-line oraz w postaci powiadomień SMS. 

  Transport przesyłki do Egiptu - Jak długo idzie paczka do Egiptu?

  Czas doręczenia paczki do Egiptu zależy od miejsca nadania, ale także dokładnego adresu odbiorcy i wybranej opcji dostawy. Przesyłka ekonomiczna dotrze do Egiptu po ok. 4 dniach. Jeśli dopłacimy za przesyłkę ekspresową, to dostawa skróci się do 1-2 dni roboczych, gdyż przesyłka będzie wówczas przewożona samolotem. Przesyłki do Egiptu najczęściej są wysyłane do takich miast jak Kair, Aleksandria, Giza, Suez, czy Luksor. Popularne są również wakacyjne kurorty Hurghada i Szarm el-Szejk. Dostawa do większych miast Egiptu nastąpi nieco szybciej niż do mniejszych miejscowości. Przesyłkę do Egiptu można wysłać z każdego miejsca w Polsce, a kurier odbierze ją bezpośrednio od nadawcy. Podobnie jak inne przesyłki kurierskie także przesyłkę do Egiptu można śledzić. Wystarczy wpisać jej numer na stronie firmy kurierskich, z której usług korzystamy. Dzięki temu będziemy w stanie sprawdzić status przesyłki oraz przewidywany termin jej doręczenia.

  Kurier Polska-Egipt - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Egiptu?

  Przesyłki kurierskie umożliwiają szybką wysyłkę paczki także do mniejszych miejscowości. Usługę wysyłki paczek do Egiptu oferują m.in. takie firmy kurierskie jak  FedEx czy UPS.

  opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

  Jak przygotować paczkę do Egiptu?

  Przygotowując paczkę do wysyłki do Egiptu trzeba pamiętać o tym, aby odpowiednio ją zapakować, tak aby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom podczas transportu. Przedmiot, zwłaszcza ten wykonany ze szkła najlepiej owinąć w papier lub folię bąbelkową, a następnie włożyć do kartonu. Wielkość kartonu powinna być dostosowana do wielkości wysyłanego przedmiotu, aby przedmiot nie przesuwał się wewnątrz przesyłki i tym samym nie uległ uszkodzeniu. Wolną przestrzeń w kartonie można wypełnić papierem, watą, styropianem czy skrawkami materiału. Dokładnie należy zabezpieczyć również wysyłane urządzenia elektroniczne. Ponadto, sprzęt elektroniczny najlepiej jest umieszczać w oryginalnym opakowaniu, jeśli tylko takie posiadamy. Jeśli przesyłka zawiera przedmioty delikatne to warto dokleić np. karteczkę z napisem „uwaga, szkło”. Właściwe zapakowanie przesyłki może też mieć wpływ na to, ile kosztuje wysłanie paczki do Egiptu. Warto więc tak ją zapakować, by pomieścić ją w jak najmniejszym opakowaniu. Jeśli chodzi o sposób nadania paczki, to niczym nie różni się on od sposobu nadawania przesyłek do innych krajów. Na stronie internetowej firmy kurierskiej znajduje się specjalny formularz, za pomocą którego następuje zamawianie kuriera. Trzeba tylko podać wymiary i wagę paczki, dane nadawcy i odbiorcy potrzebne do sprawnej realizacji zlecenia, a także określić ewentualne opcje dodatkowe, takie jak np. ubezpieczenie czy przesyłka ekspresowa. Ponadto, klient może określić, kiedy kurier ma odebrać paczkę z jego domu. Ważnym krokiem będzie wydrukowanie międzynarodowego listu przewozowego, który przychodzi na adres e-mailowy nadawcy. Bardzo istotne jest, by sprawdzić wcześniej, czy wszystkie dane wygenerowane na międzynarodowym liście przewozowym się zgadzają – jeśli nie, paczka może nie dojść we właściwe miejsce. List przewozowy musi być wydrukowany w 3 egzemplarzach, dla nadawcy, dla firmy kurierskiej oraz do przesyłki.

  Czego nie można wysłać do Egiptu?

  Chociaż Egipt nie nakłada restrykcyjnych zasad, jeśli chodzi o przewóz towarów, to jednak trzeba pamiętać, że istnieją przedmioty, których nie wolno przesyłać do Egiptu. Do takich przedmiotów należą m.in. pojemniki aerozolowe, materiały łatwopalne i wybuchowe, żywe i martwe zwierzęta, narkotyki, wyroby alkoholowe i tytoniowe, leki, nasiona, sadzonki i rośliny gatunków zagrożonych, mięso i przetwory z niego, a także siano i słoma, wyroby z kości słoniowej, ze skóry i futer zwierząt, artykuły spożywcze łatwo psujące się oraz o krótkim terminie ważności, a także przedmioty bardzo cenne, w tym dzieła sztuki, antyki, wartościowa biżuteria itp. Do Egiptu nie wolno też wysyłać przedmiotów uważanych za nieprzyzwoite i niemoralne oraz innych, które mogłyby narazić życie i zdrowie kuriera. Jeśli paczka do Egiptu zawiera któryś z produktów zakazanych, kurier ma obowiązek jej nie przyjąć. Jeśli w trakcie realizacji zlecenia okaże się, że zakazane przedmioty znajdują się w przesyłce, wówczas zostaje ona cofnięta bez zwrotów kosztów nadania.

  Paczka do Egiptu - odprawa celna i cło Egipt

  Wysyłając paczkę do Egiptu, warto pamiętać o odprawie celnej, która nakładana jest na wysyłane towary. Odprawy celnej nie muszą jednak przechodzić dokumenty. Przepisy celne mają wpływ na to, co może zawierać przygotowywana przez klienta paczka do Egiptu. Jeśli chodzi o wymagane dokumenty to wszystko zależy tutaj od wartości celnej przesyłki. Przesyłki eksportowe o wartości celnej poniżej 22 euro przechodzą uproszczoną procedurę odprawy celnej. Aby zrealizować taki transport nadawca musi mieć przygotowany (wydrukowany i naklejony na przesyłkę) list przewozowy, fakturę profroma oraz oświadczenie eksportera. Przesyłki wysyłane przez firmę muszą posiadać list przewozowy, fakturę handlową, oświadczenie eksportera oraz dodatkowo numer EORI. Jeśli chodzi o eksport towarów powyżej 22 euro, to przechodzą one odprawę indywidualną. Do wysyłki niezbędne jest dołączenie listu przewozowego, faktury proformy lub handlowej, oświadczenia eksportera oraz upoważnienia do odprawy celnej. Szczegółowych informacji o wymaganych dokumentach warto szukać na stronie firmy kurierskiej, która będzie realizować dostawę naszej przesyłki. Warto pamiętać o tym, że list przewozowy należy zawsze wydrukować i przykleić do kartonu. Dokumenty do odprawy celnej powinny być umieszczone w osobnej kopercie. Koniecznie trzeba też pamiętać o tym, aby faktura proforma oraz handlowa były zawsze przygotowane zarówno w języku polskim jak i angielskim, w 2 kopiach. Cała dokumentacja celna musi być przygotowana przez eksportera i importera, ważne jest jej prawidłowe wypełnienie, aby uniknąć problemów z transportem. Warto jednak pamiętać o tym, że Urząd Celny ma zawsze prawo zweryfikować zawartość przesyłki i dokonać odprawy na tej podstawie, a tym samym np. uznać przesyłkę za towar handlowy. Przepisy celne są bardzo ważne i należy je respektować, w przeciwnym razie trzeba liczyć się z karą grzywny, a nawet pozbawienia wolności. Na szczęście w przypadku Egiptu procedury obowiązujące na granicy nie są bardzo uciążliwe, a w niektórych aspektach nawet zbliżone do tych, które obowiązują w krajach europejskich. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że w przesyłce nie mogą znajdować się produkty zakazane. Jeśli chodzi o cło to wolne od są od niego ubrania, rzeczy osobiste, kamery video, aparaty fotograficzne, CD, magnetofony, lornetki, odtwarzacze CD. Przewieźć można również jeden komputer. Egipt wprowadził również restrykcje, jeśli chodzi o wwożenie do kraju alkoholu i wyrobów tytoniowych. Do Egiptu można przywieźć maksymalnie 1 litr alkoholu, 200 szt. papierosów i 25 cygar. Warto też pamiętać o tym, że za próbę wwiezienia narkotyków grozi kara śmierci. Dodatkowo gotówka, którą można wwieźć do Egiptu to maksymalnie 10 tys. USD. Nie są to jednak przedmioty, które wysyła się kurierem i firma kurierska odmówi ich dostarczenia. Wracając z Egiptu do Polski, albo wysyłając przesyłkę kurierem do naszego kraju, warto pamiętać o tym, że z Egiptu nie wolno wywozić preparowanych skór zwierząt, antyków oraz fragmentów rafy koralowej.

                                                          Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Egiptu

  Paczka do Egiptu - oferta dla firm

  Oferta dla firm na paczki do Egiptu

  Firmy chcące wysyłać do Egiptu swoje towary mogą często liczyć na specjalne zniżki i rabaty. Szybka wycena, a także inne ułatwienia, jak np. integracja z najpopularniejszymi platformami handlowymi, jak Allegro, czy eBay sprawiają, że wysyłanie nawet dużej ilości różnych zamówień naraz staje się łatwiejsze. Co ważne, zwłaszcza dla firm, przewoźnicy oferują również wszelkiego rodzaju zabezpieczenia, dotyczących zarówno nadawcy jak i odbiorców paczek oraz możliwość śledzenia i powiadomień SMS.

  Odbierz dedykowaną ofertę!

  Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

  Dopasuj ofertę

  do 20
  20-50
  powyżej 50
  nie wysyłam
  1-5
  5-20
  powyżej 20