Menu

Paczka do Kanady

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Kanady!

Jak nadać paczkę do Kanady? Zamów kuriera

Aby dokonać wyceny paczki na trasie polska – Kanada, Kanada – polska, zapraszamy do skorzystania z opcji „Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Jeśli prowadzą Państwo firmę, przygotujemy dla Państwa specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Kanady.

 

Zobacz film jak wysłać paczkę do Kanady!

 

Paczki do Kanady - cennik

Ile kosztuje przesyłka do Kanady? Na koszty ogólne przesłania paczki do Kanady mają wpływ następujące czynniki:

 

 • Odległość: Kanada jest oddalona od Polski o siedem tysięcy kilometrów. To spory dystans, który i tak będzie różnił się znacząco w zależności od miejscowości, do której będzie wysyłana paczka. Kanada to ogromny kraj, drugi na świecie pod względem powierzchni, trzeba więc liczyć się z tym, że odległość przełoży się na koszty wysyłki.
 • Rodzaj przesyłki: ten czynnik można uznać za jeden z najważniejszych, ponieważ w znaczący sposób wpływa na koszt całego przedsięwzięcia. Klient indywidualny będzie musiał zapłacić około 25 procent więcej za paczkę tej samej wagi i tego samego rozmiaru od klienta biznesowego (firma, przedsiębiorstwo). Na koszt wysyłki będzie miał również wpływ kierunek wysyłki (eksport/import).
 • Rodzaj transportu: Polska nie jest połączona z Kanadą drogą lądową, dlatego wysyłanie przesyłek do Kanady wiąże się z wyborem drogi lotniczej, lotniczo-drogowej lub spedycji morskiej (fracht morski).
 • Waga i rozmiar: im większa waga i rozmiar przesyłki, tym większą cenę przyjdzie zapłacić za jej wysłanie bez względu na firmę kurierską, którą się wybierze.
 • Czynniki dodatkowe: takie kwestie jak ubezpieczenie przesyłki, prędkość jej przesyłania (ekspresowa, standardowa), a także możliwość poniesienia dodatkowych opłat za przesyłkę niezgodną z regulaminem wewnętrznym przewoźnika lub, co gorsza, prawodawstwem panującym w Kanadzie, wpływają na ostateczny koszt przesyłki do Kraju Liścia Klonowego. Nie można też zapominać o opłatach celnych (umowa CETA wyeliminowała 98 procent opłat) i podatkach związanych z eksportowaniem i importowaniem określonych produktów.

 

Jak widać to ile finalnie kosztuje paczka do Kanady uzależnione jest od kilku czynników. Na cenę przesyłki do Kanady wpływa każda z oferowanych usług dodatkowych czy dokumenty odprawy celnej.

Tanie przesyłki do Kanady z GlobKurier.pl

Chcesz wysłać tanią paczkę do Kanady? GlobKurier jest profesjonalnym operatorem logistycznym, zajmującym się przewozem towarów do wszystkich krajów na świecie. Jednym z nich jest Kanada wraz z jej wszystkimi wyspami. Realizujemy transport drogowy i lotniczy. Kładziemy nacisk na jakość, a wszyscy podwykonawcy, z którymi od lat współpracuje nasza firma należą do grona zaufanych partnerów. Tak czy inaczej, tak dogodna lokalizacja Kanady oraz sąsiedztwo ze Stanami Zjednoczonymi sprawia, że proceder wysyłania paczek do Kanady jest stosunkowo duży. Najbardziej popularne są przesyłki do Ottawa, Quebec, Toronto, Montreal, Calgary. Realizujemy doręczenia do Kanady także ekspresowe i priorytetowe na następny dzień.

 

Wystarczy zamówić kuriera i czekać na odbiór paczki.

Cennik usług na międzynarodowy transport przesyłek do Kanady

Chcesz poznać koszty wysyłki paczki do Kanady? Sprawdź ceny przesyłek do Kanady wybierając cennik dla klientów indywidualnych lub biznesowych.

Zarejestrowani klienci mają niższe ceny! Twój zrabatowany cennik jest dostępny w Panelu Klienta po zalogowaniu się.

Czas doręczenia nie uwzględnia czasu odprawy celnej.

 

Mapa Kanada

 

PowierzchniaLudnośćStolica
9 984 670 km²36 708 083Ottawa
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – OttawaPolska – TorontoPolska – Quebec,
Polska – VancouverPolska – MontrealPolska – Calgary

Kody pocztowe paczka do Kanady

W Kanadzie kody pocztowe są używane jako jedna z części każdego adresu pocztowego. Kody pocztowe pomagają Canada Post, świadczącej usługi pocztowe w Kanadzie, w szybkim i sprawnym sortowaniu poczty (ręcznie lub mechanicznie). Kanadyjski kod pocztowy składa się z sześciu znaków. Po pierwszych trzech znakach następuje pojedyncza spacja. Pierwszy znak w kodzie pocztowym oznacza prowincję lub jej część (albo terytorium). Pierwsze trzy znaki oznaczają Forward Sortation Area (FSA), czyli podstawowe sortowanie geograficzne poczty. Kolejne trzy znaki w kodzie to Lokalna Jednostka Dostawy (Local Distribution Unit, czyli LDU). Wskazuje na małą społeczność wiejską lub na obszarach miejskich specyficzną lokalizację (na przykład dany budynek).

Śledzenie paczki do Kanady

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Kanady

Jeśli mają Państwo zamiar wysłać towary do Stanów Zjednoczonych oraz Kanady, proponujemy skorzystanie z naszych szybkich i niezawodnych usług, a Państwa przesyłka dotrze do właściwego adresata bez opóźnień. Każda przesyłka jest przez nas traktowane skrupulatnie i aby zagwarantować Państwu pewność odnośnie transportu, jako GlobKurier oferujemy pełny wgląd w proces wysyłki. Udostępniamy Państwu możliwość śledzenia przesyłki on-line oraz w postaci powiadomień SMS. Ponadto współpracujemy z firmami godnymi zaufania oraz sprawdzonymi na rynku. Nasi przewoźnicy to między innymi UPS, FedEx, TNT.

Wysyłka paczki do Kanady - czas doręczenia

Ile idzie paczka do Kanady?Czas dostarczenia paczki z Polski do Kanady zależy od wybranej opcji wysyłki oraz od konkretnego sposobu transportu:

 • Wysyłka ekspresowa: ta opcja jest zwykle najszybsza, ale też najdroższa. Czas dostawy z Polski do Kanady w ramach wysyłki ekspresowej wynosi zwykle od 2 do 5 dni roboczych.

 • Wysyłka standardowa: czas dostawy z Polski do Kanady w ramach wysyłki standardowej wynosi zwykle od 7 do 14 dni roboczych, ale może być różny w zależności od konkretnego sposobu transportu.

Warto też pamiętać, że na czas dostawy mogą wpływać też różne czynniki, takie jak np. opóźnienia w odprawie celnej, warunki pogodowe, czy też okresy wysyłkowe, np. w okresie świątecznym. Dlatego też najlepiej jest skontaktować się z konkretną firmą kurierską lub pocztą, która będzie zajmować się wysyłką paczki i uzyskać od niej szczegółowe informacje na temat czasu dostawy. Orientacyjny czas dostawy przesyłek deklarowany przez niektóre firmy kurierskie to:

 

 • DHL: od 2 do 4 dni roboczych (główne miasta) lub nawet do 8 (mniejsze, bardziej odległe miejscowości);
 • FedEx: przesyłki pilne docierają na miejsce w ciągu 5 dni, mniej pilne w ciągu 8 dni roboczych.

Wysyłka paczek do Kanady - jakiego przewoźnika wybrać?

Przewoźnikami, którzy zajmują się realizacją paczek wysyłanych do Kanady, są: FedEx; TNT; DPD; UPS. Lista z różnych przyczyn nie może być pełna, ponieważ stale powstają nowi przewoźnicy, tak w Polsce, jak i w Kanadzie, jest więc zestawieniem najpopularniejszych przewoźników realizujących przesyłki zagraniczne do Kraju Klonowego Liścia. Taki przewoźnikiem jest też oczywiście rodzima Poczta Polska, która zajmuje się przesyłkami zagranicznymi dotyczącymi nie tylko Kanady, ale również innych państw spoza obszaru Unii Europejskiej.

 

Warto odwiedzać takie strony jak globkurier.pl, które umożliwiają porównywanie ofert różnych przewoźników. Wtedy użytkownik portalu może zdecydować, który przewoźnik oferuje najkorzystniejsze warunki (tani kurier) i zobaczyć, ile dany rodzaj przesyłki (drogowa, lotnicza etc.) będzie kosztował.

Paczka do Kanady z Polski - skąd bierze się popularność usługi?

Polonia w Kanadzie to obecnie około miliona osób, a jeśli wliczyć do tego również osoby pochodzenia polskiego, dochodzimy do liczby 1,5 miliona. Odnotowano, że pierwsi Polacy postawili swoją nogę na ziemi w kraju klonowego liścia, już w XVII wieku. Naturalnie przez lata częstotliwość migracji ulegała zmianie. Jedną z większych fal można zauważyć w drugiej połowie XIX wieku. Wtedy to duża grupa mieszkańców Kaszub osiedliła się w okolicach kanadyjskiego Wilna, położonego niecałe 2oo km od Ottawy. Dlaczego spora liczba osób wybrała akurat te okolice? Otóż przyroda i krajobraz są bardzo podobne do tych, które można zobaczyć na Kaszubach. Licznie wzniesienia, lasy, jeziora. Od połowy ubiegłego wieku, swego rodzaju stolicą Polonii w Kanadzie jest Toronto. To tam najprężniej rozwija się polska kultura, organizacje, kościoły, szkoły. Społeczność stara się kultywować tradycje. Ponad milion Polaków robi wszystko, co w ich mocy, aby utrzymać stały kontakt ze swoimi rodzinami i bliskimi, którzy pozostali w kraju. Dlatego przesyłki kurierskie nadawane do tego kraju są częstą usługą realizowaną przez firmy przewozowe. Z pomocą taniego kuriera można dostarczyć rodzinne pamiątki czy ważne dokumenty. To także sposób na tanie paczki z określonymi produktami, sprzedawanymi przez polskie sklepy, które prowadzą działalność online. Paczki do Kanady z Polski są więc bez wątpienia popularną usługą.

Kurier - przesyłki do Kanady

Paczki do Kanady, które rozpoczynają swoją podróż w Polsce, można nadać nie tylko przy wsparciu firm kurierskich. Zdecydowanie pomocni okażą się brokerzy. Przy ich wsparciu nasz pakunek może być zdecydowanie tańszy. Jak to możliwe? Zamów kuriera z pomocą brokera! To swego rodzaju pośrednicy usług przewoźników. Dzięki formalnej współpracy z czołowymi firmami w branży brokerzy stale dostarczają im klientów, a dzięki temu mogą oferować dużo niższe ceny. Jeśli chcesz poznać ostateczną kwotę przesyłki do Kanady, musisz wypełnić formularz, w którym określisz najważniejsze informacje. System zbudowano na tyle intuicyjne, że nawet osoba, która nigdy wcześniej nie miała styczności z owym narzędziem, zdoła zamówić kuriera, a sama paczka dotrze do celu bez problemów. Jeśli więc szukasz oszczędności (ponieważ przesyłki do Kanady i późniejsze śledzenie paczki to proces, który wykonujesz regularnie) – wybierz brokera kurierskiego. Chociaż nasz kraje dzieli (w linii prostej) niemal siedem tysięcy kilometrów, tanie wysłanie przesyłki jest w zasięgu Twoich możliwości!

Wysyłka paczki do Kanady w Globkurier

Choć mogłoby się wydawać, że to przewoźnik w pełni ponosi odpowiedzialność za dostarczenie paczki do Kanady, to jednak my, jako nadawcy, mamy również kilka ważnych obowiązków. Ich prawidłowe wykonanie pomoże nam uniknąć komplikacji, a pakunek dotrze do kanadyjskiego adresata na czas! Wyślij przesyłkę tylko wtedy, kiedy masz pewność, że została ona przez Ciebie odpowiednio zapakowana i bez szwanku może zdoła tysiące kilometrów przez Ocean Atlantycki. Zwróć szczególną uwagę na odpowiednie zabezpieczenie produktów w paczce. Zabezpiecz każdy fragment danej rzeczy, aby mogło to zamortyzować potencjalne uderzenia. Ponadto istotne są kwestie formalne – opłaty celne, odprawy, faktury, podatki. Dokładny proces formalny jest zależny od tego co wysyłasz, jaka jest wartość, czy jesteś osoba prywatną, czy organizacją bądź spółką. Jeśli prawidłowo wykonasz ten krok, nie dojdzie do opóźnień na granicy w celu wyjaśniania nieścisłości, a dany produkt czy prezent dla bliskich dotrze do odbiorcy w krótkim czasie. Ważne informacje dotyczące wysyłki znajdziesz też tutaj Polsko – kanadyjska wymiana handlowa – Globkurier.pl.

 

Jak przygotować paczkę do Kanady? Przed nadaniem paczki zalecamy zapoznanie się z zaleceniami odnośnie jej pakowania i oznaczania. Istotną czynnością jest odpowiednie zabezpieczenie pudełka oraz przedmiotu znajdującego się wewnątrz niego, co pozwoli zapobiec uszkodzeniu w przypadku ewentualnych wstrząsów. Konieczne jest również umieszczenie listu przewozowego na opakowaniu, co pozwoli kurierowi z łatwością dowieźć towar do celu. W przypadku dalszych pytań zapraszamy do kontaktu.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
kurier dpd
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Ubezpieczenie paczki do Kanady

Ze względu na mnogość kontaktów biznesowych, rozwiniętych firm, bankowości oraz dużej wartości wysyłanych przesyłek, proponujemy również dodatkową gwarancję w postaci ubezpieczenia. Jako GlobKurier gwarantujemy to, że w przypadku utraty przesyłki zostanie wystosowana odpowiednia rekompensata. Opłata za wspomniane ubezpieczenie jest zależna od wartości przesyłki.

Zawartość niedozwolona przy wysyłce paczki do Kanady

Czego nie można wysyłać do Kanady? Kanada w przeciwieństwie do swojego sąsiada nie jest aż tak restrykcyjna. Przed wysłaniem paczki należy zapoznać się z listą towarów zakazanych w transporcie.  Lista przedmiotów, których nie można wysłać do Kanady wcale nie jest długa. Odgórnie przyjęte jest, iż produktem zakazanym jest broń, amunicja, materiały wybuchowe i łatwopalne, itp. Stricte do Kanady nie poślemy wosku, pierza, alkoholu, znaczków pocztowych, monet i przedmiotów wartościowych.

Paczka do Kanady - odprawa celna i cło Kanada

Nie da się ukryć, że wysyłanie przesyłek międzynarodowych wiąże się z określonymi wymaganiami, których nie trzeba spełniać, wysyłając przesyłki na terenie Unii Europejskiej lub kraju. Wysyłanie paczki za pośrednictwem kuriera do państwa spoza obszaru UE wiąże się zazwyczaj z opłatami celnymi (cło, podatek VAT). Należy jednak wspomnieć o porozumieniu CETA i jego najważniejszych aspektach. Umowa CETA sprawiła, że niemal 98% unijnych towarów rolnych, przemysłowych czy rybnych jest importowanych do Kanady bezcłowo. Inne towary zostały skategoryzowane jako wrażliwe, więc obowiązuje je siedmioletni okres znoszenia ceł, kontyngenty bezcłowe lub całkowite wyłączenie z liberalizacji. Liberalizacja obejmuje wyłącznie produkty, które można uznać za pochodzące z Unii Europejskiej lub Kanady. Aby towar eksportowy został uznany za pochodzący z UE lub Kanady, musi spełniać wszystkie wymagania przedstawione w porozumieniu CETA. Weryfikacja produktów powinna nastąpić przed rozpoczęciem ich wywozu do Kanady. Należy również zaznaczyć, że osoba, która dokona zakupu pośrednictwem internetu, będzie zwolniona z cła o wartości przesyłki do 150 euro. Przesyłka o wartości niższej niż 150 euro nie będzie podlegała opłatom celnym. Zwolnienie nie dotyczy takich towarów jak alkohol, tytoń i perfumy. Natomiast podstawą opodatkowania VAT w imporcie towarów (paczki przychodzące spoza obszaru UE do danego państwa członkowskiego, w tym wypadku z Kanady do Polski) jest wartość celna powiększona o cło. Jeśli są to towary opodatkowane akcyzą, wartość celna powiększa się i o cło, i o podatek akcyzowy. Przesyłki zagraniczne których wartość nie przekracza 22 euro są zwolnione z podatku VAT (zwolnienie nie dotyczy alkoholu i tytoniu). W ustawie o VAT nadal istnieje zwolnienie z tego podatku dla przesyłek zagranicznych w kwocie do 22 euro. Zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego (spoza krajów Unii) bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem, że łączna wartość towarów w przesyłce nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych, odpowiadającej równowartości 22 euro.

Korzystanie z usług agencji celnej wymaga upoważnienia danej agencji. Upoważnienie polega na przesłaniu stosownego upoważnienia podpisanego przez osobę lub osoby wykazane w KRS albo we wpisie CIDG do reprezentacji firmy. Upoważnienie polega na przesłaniu stosownego upoważnienia podpisanego przez osobę lub osoby wykazane w KRS albo we wpisie CIDG do reprezentacji firmy. Jeśli spółka ma formę cywilną, wszyscy wspólnicy muszą podpisać się pod upoważnieniem (chyba że w tym celu został wyznaczony pełnomocnik). Przedsiębiorstwo musi także posiadać numer EORI (Economic Operators Registration and Identyfication). Uzyskuje się go przez rejestrację na platformie usług elektronicznych PUESC. Numer umożliwia dokonanie odprawy wywozowej i przywozowej.

 

Gdy agencja celna otrzyma upoważnienie (wraz z opłatą skarbową w wysokości 17 złotych), może rozpocząć rejestrację w PUESC, wiążąc dane referencyjne agencji z przedsiębiorstwem. Gdy numer sprawy zostanie uzyskany, odprawa wywozowa i importowa może zostać przeprowadzona.

 

 

Sprawna procedura odprawy celnej wymaga przygotowania wszelkich przydatnych informacji dotyczących:

 

 

 • numeru faktury;
 • daty jej wystawienia;
 • nazwy produktu;
 • ceny jednostkowej i wartość końcowej;
 • rodzaju waluty;
 • warunków Incoterms;
 • wagi (brutto i netto);
 • łącznej ilości opakowań zbiorczych;
 • kraju pochodzenia.

Paczka do Kanady - podsumowanie informacji

Paczki do Kanady możesz nadać bezpośrednio u wybranego kuriera, lub z pomocą brokerów (na naszej stronie internetowej znajdziesz pakiet najważniejszych informacji). Obecnie wśród najpopularniejszych przewoźników obsługujących tę trasę są FedEx, TNT, UPS i DHL. Nie możesz zapomnieć o tym jak ważna jest odprawa celna i odpowiednia dokumentacja. Kiedy wysyłasz paczkę, prześledź najpierw, jak wyglądają kwestie prawne i czy spełniasz wszystkie, najważniejsze wymogi, które narzucają władze kraju klonowego liścia. Przy wysyłce paczki ważny jest nie tylko zwykły list przewozowy, który możesz wygenerować na stronie internetowej przewoźnika. Jeśli masz wątpliwości – zawsze warto skontaktować się z biurem obsługi klienta określonej firmy lub brokera, takiego jak Globkurier. Kiedy wszystkie etapy masz już za sobą, pozostaje jedynie śledzenie paczki i oczekiwanie na potwierdzenie odbioru przez adresata w Ottawie, Toronto czy którejś z mniejszych, kanadyjskich miejscowości lub wsi.

                                                     Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Kanady

Paczka do Kanady - oferta dla firm

Oferta dla firm - kurier do Kanady

Każdy eksporter unijny może sporządzić deklarację pochodzenia przesyłki, o ile jej wartość nie przekroczy sześciu tysięcy euro. Jeśli wartość przesyłki przekroczy ten limit, wówczas deklarację będzie mógł sporządzić tylko ten przedsiębiorca, który jest zarejestrowany w systemie REX. Polski eksporter, który chce zyskać na porozumieniu CETA, powinien zarejestrować się w systemie. Rejestrację prowadzi Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu (Wydział Centralnej Rejestracji), a wszystkie niezbędne szczegóły związane z rejestracją można znaleźć na stronie Ministerstwa Finansów.

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20