• Paczka do Kanady, przesyłki kurierskie z Polski

  Nadaj z nami swoją przesyłkę do Kanady!

  Paczka do Kanady, przesyłki kurierskie z Polski

  Jak nadać paczkę do Kanady?

  Aby dokonać wyceny paczki na trasie polska – Kanada, Kanada – polska, zapraszamy do skorzystania z opcji „Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Jeśli prowadzą Państwo firmę, przygotujemy dla Państwa specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Kanady.

   

  Zobacz film jak wysłać paczkę do Kanady!

   

  Ile kosztuje paczka do Kanady?

  Na koszty ogólne przesłania paczki do Kanady mają wpływ następujące czynniki:

   

  • Odległość: Kanada jest oddalona od Polski o siedem tysięcy kilometrów. To spory dystans, który i tak będzie różnił się znacząco w zależności od miejscowości, do której będzie wysyłana paczka. Kanada to ogromny kraj, drugi na świecie pod względem powierzchni, trzeba więc liczyć się z tym, że odległość przełoży się na koszty wysyłki.
  • Rodzaj przesyłki: ten czynnik można uznać za jeden z najważniejszych, ponieważ w znaczący sposób wpływa na koszt całego przedsięwzięcia. Klient indywidualny będzie musiał zapłacić około 25 procent więcej za paczkę tej samej wagi i tego samego rozmiaru od klienta biznesowego (firma, przedsiębiorstwo). Na koszt wysyłki będzie miał również wpływ kierunek wysyłki (eksport/import).
  • Rodzaj transportu: Polska nie jest połączona z Kanadą drogą lądową, dlatego wysyłanie przesyłek do Kanady wiąże się z wyborem drogi lotniczej, lotniczo-drogowej lub spedycji morskiej (fracht morski).
  • Waga i rozmiar: im większa waga i rozmiar przesyłki, tym większą cenę przyjdzie zapłacić za jej wysłanie bez względu na firmę kurierską, którą się wybierze.
  • Czynniki dodatkowe: takie kwestie jak ubezpieczenie przesyłki, prędkość jej przesyłania (ekspresowa, standardowa), a także możliwość poniesienia dodatkowych opłat za przesyłkę niezgodną z regulaminem wewnętrznym przewoźnika lub, co gorsza, prawodawstwem panującym w Kanadzie, wpływają na ostateczny koszt przesyłki do Kraju Liścia Klonowego. Nie można też zapominać o opłatach celnych (umowa CETA wyeliminowała 98 procent opłat) i podatkach związanych z eksportowaniem i importowaniem określonych produktów.

  Tani kurier do Kanady z GlobKurier.pl

  GlobKurier jest profesjonalnym operatorem logistycznym, zajmującym się przewozem towarów do wszystkich krajów na świecie. Jednym z nich jest Kanada wraz z jej wszystkimi wyspami. Realizujemy transport drogowy i lotniczy. Kładziemy nacisk na jakość, a wszyscy podwykonawcy, z którymi od lat współpracuje nasza firma należą do grona zaufanych partnerów. Tak czy inaczej, tak dogodna lokalizacja Kanady oraz sąsiedztwo ze Stanami Zjednoczonymi sprawia, że proceder wysyłania paczek do Kanady jest stosunkowo duży. Najbardziej popularne są przesyłki do Ottawa, Quebec, Toronto, Montreal, Calgary. Realizujemy doręczenia do Kanady także ekspresowe i priorytetowe na następny dzień.

  Cennik usług na międzynarodowy transport przesyłek do Kanady

  Dla firm
  Klient indywidualny

  Kopia Przesyłki międzynarodowe – KANADA_dla firmy

  koperta do 0,5kg1kg5kg10kg20kg30kg40kg50kg60kg70kg
  PRZESYŁKI EKSPORTOWE – CENY NETTO BEZ OPŁATY PALIWOWEJ
  TRANSPORT LOTNICZO-DROGOWY
  78zł83zł159zł221zł303zł393zł1090zł1242zł1385zł1500zł
  Czas doręczenia wynosi 3-4 dni robocze
  TRANSPORT LOTNICZY
  78zł89zł178zł251zł343zł464zł1303zł 1488zł1673zł1858zł
  Czas doręczenia wynosi 2-3 dni robocze
  PRZESYŁKI IMPORTOWE -CENY NETTO BEZ OPŁATY PALIWOWEJ
  TRANSPORT LOTNICZO-DROGOWY
  198zł228zł444zł596zł764zł932zł1350zł1526zł1702zł1878zł
  Czas doręczenia wynosi 6-7 dni robocze
  TRANSPORT LOTNICZY
  198złzł244zł444zł596zł764zł932zł1350zł1526zł1702zł 1878zł
  Czas doręczenia wynosi 3-4 dni robocze

  Czas doręczenia nie uwzględnia czasu odprawy celnej.

  Paczki i przesyłki do Kanady

  Nie da się ukryć, że wysyłanie przesyłek międzynarodowych może być dość skomplikowane. Jeśli przesyłki wysyłane są z Polski do jakiegokolwiek państwa członkowskiego Unii Europejskiej (i na odwrót), to sprawa staje się prostsza. Co, jeśli przesyłkę trzeba wysłać za ocean, czyli do Kanady? Jakie przepisy panują w tym kraju, co można, a czego absolutnie nie można wysyłać do Kanady? Jak wygląda odprawa celna? Na co należy uważać, jak nie przepłacać? 

   

  Mapa Kanada

   

  PowierzchniaLudnośćStolica
  9 984 670 km²36 708 083Ottawa
  NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
  Polska – OttawaPolska – TorontoPolska – Quebec,
  Polska – VancouverPolska – MontrealPolska – Calgary

  Kody pocztowe paczka do Kanady

  W Kanadzie kody pocztowe są używane jako jedna z części każdego adresu pocztowego. Kody pocztowe pomagają Canada Post, świadczącej usługi pocztowe w Kanadzie, w szybkim i sprawnym sortowaniu poczty (ręcznie lub mechanicznie). Kanadyjski kod pocztowy składa się z sześciu znaków. Po pierwszych trzech znakach następuje pojedyncza spacja. Pierwszy znak w kodzie pocztowym oznacza prowincję lub jej część (albo terytorium). Pierwsze trzy znaki oznaczają Forward Sortation Area (FSA), czyli podstawowe sortowanie geograficzne poczty. Kolejne trzy znaki w kodzie to Lokalna Jednostka Dostawy (Local Distribution Unit, czyli LDU). Wskazuje na małą społeczność wiejską lub na obszarach miejskich specyficzną lokalizację (na przykład dany budynek).

  Śledzenie paczki do Kanady

  Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

  Śledzenie paczki do Kanady

  Jeśli mają Państwo zamiar wysłać towary do Stanów Zjednoczonych oraz Kanady, proponujemy skorzystanie z naszych szybkich i niezawodnych usług, a Państwa przesyłka dotrze do właściwego adresata bez opóźnień. Każda przesyłka jest przez nas traktowane skrupulatnie i aby zagwarantować Państwu pewność odnośnie transportu, jako GlobKurier oferujemy pełny wgląd w proces wysyłki. Udostępniamy Państwu możliwość śledzenia przesyłki on-line oraz w postaci powiadomień SMS. Ponadto współpracujemy z firmami godnymi zaufania oraz sprawdzonymi na rynku. Nasi przewoźnicy to między innymi UPS, FedEx, TNT.

  Jak długo idzie paczka do Kanady?

  Czas dostarczenia paczki z Polski do Kanady zależy od wybranej opcji wysyłki oraz od konkretnego sposobu transportu:

   

  • Wysyłka ekspresowa: ta opcja jest zwykle najszybsza, ale też najdroższa. Czas dostawy z Polski do Kanady w ramach wysyłki ekspresowej wynosi zwykle od 2 do 5 dni roboczych.

  • Wysyłka standardowa: czas dostawy z Polski do Kanady w ramach wysyłki standardowej wynosi zwykle od 7 do 14 dni roboczych, ale może być różny w zależności od konkretnego sposobu transportu.

   

  Warto też pamiętać, że na czas dostawy mogą wpływać też różne czynniki, takie jak np. opóźnienia w odprawie celnej, warunki pogodowe, czy też okresy wysyłkowe, np. w okresie świątecznym. Dlatego też najlepiej jest skontaktować się z konkretną firmą kurierską lub pocztą, która będzie zajmować się wysyłką paczki i uzyskać od niej szczegółowe informacje na temat czasu dostawy. Orientacyjny czas dostawy przesyłek deklarowany przez niektóre firmy kurierskie to:

   

  • DHL: od 2 do 4 dni roboczych (główne miasta) lub nawet do 8 (mniejsze, bardziej odległe miejscowości);
  • FedEx: przesyłki pilne docierają na miejsce w ciągu 5 dni, mniej pilne w ciągu 8 dni roboczych.

  Kurier Polska-Kanada - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki do Kanady?

  Przewoźnikami, którzy zajmują się realizacją paczek wysyłanych do Kanady, są: FedEx; TNT; DPD; UPS. Lista z różnych przyczyn nie może być pełna, ponieważ stale powstają nowi przewoźnicy, tak w Polsce, jak i w Kanadzie, jest więc zestawieniem najpopularniejszych przewoźników realizujących przesyłki zagraniczne do Kraju Klonowego Liścia. Taki przewoźnikiem jest też oczywiście rodzima Poczta Polska, która zajmuje się przesyłkami zagranicznymi dotyczącymi nie tylko Kanady, ale również innych państw spoza obszaru Unii Europejskiej.

  Warto odwiedzać takie strony jak globkurier.pl, które umożliwiają porównywanie ofert różnych przewoźników. Wtedy użytkownik portalu może zdecydować, który przewoźnik oferuje najkorzystniejsze warunki (tani kurier) i zobaczyć, ile dany rodzaj przesyłki (drogowa, lotnicza etc.) będzie kosztował.

  Paczka do Kanady z Polski - skąd bierze się popularność usługi?

  Polonia w Kanadzie to obecnie około miliona osób, a jeśli wliczyć do tego również osoby pochodzenia polskiego, dochodzimy do liczby 1,5 miliona. Odnotowano, że pierwsi Polacy postawili swoją nogę na ziemi w kraju klonowego liścia, już w XVII wieku. Naturalnie przez lata częstotliwość migracji ulegała zmianie. Jedną z większych fal można zauważyć w drugiej połowie XIX wieku. Wtedy to duża grupa mieszkańców Kaszub osiedliła się w okolicach kanadyjskiego Wilna, położonego niecałe 2oo km od Ottawy. Dlaczego spora liczba osób wybrała akurat te okolice? Otóż przyroda i krajobraz są bardzo podobne do tych, które można zobaczyć na Kaszubach. Licznie wzniesienia, lasy, jeziora. Od połowy ubiegłego wieku, swego rodzaju stolicą Polonii w Kanadzie jest Toronto. To tam najprężniej rozwija się polska kultura, organizacje, kościoły, szkoły. Społeczność stara się kultywować tradycje. Ponad milion Polaków robi wszystko, co w ich mocy, aby utrzymać stały kontakt ze swoimi rodzinami i bliskimi, którzy pozostali w kraju. Dlatego przesyłki kurierskie nadawane do tego kraju są częstą usługą realizowaną przez firmy przewozowe. Z pomocą taniego kuriera można dostarczyć rodzinne pamiątki czy ważne dokumenty. To także sposób na tanie paczki z określonymi produktami, sprzedawanymi przez polskie sklepy, które prowadzą działalność online. Paczki do Kanady z Polski są więc bez wątpienia popularną usługą.

  Jak tanio nadać paczkę do Kanady?

  Paczki do Kanady, które rozpoczynają swoją podróż w Polsce, można nadać nie tylko przy wsparciu firm kurierskich. Zdecydowanie pomocni okażą się brokerzy. Przy ich wsparciu nasz pakunek może być zdecydowanie tańszy. Jak to możliwe? Zamów kuriera z pomocą brokera! To swego rodzaju pośrednicy usług przewoźników. Dzięki formalnej współpracy z czołowymi firmami w branży brokerzy stale dostarczają im klientów, a dzięki temu mogą oferować dużo niższe ceny. Jeśli chcesz poznać ostateczną kwotę przesyłki do Kanady, musisz wypełnić formularz, w którym określisz najważniejsze informacje. System zbudowano na tyle intuicyjne, że nawet osoba, która nigdy wcześniej nie miała styczności z owym narzędziem, zdoła zamówić kuriera, a sama paczka dotrze do celu bez problemów. Jeśli więc szukasz oszczędności (ponieważ przesyłki do Kanady i późniejsze śledzenie paczki to proces, który wykonujesz regularnie) – wybierz brokera kurierskiego. Chociaż nasz kraje dzieli (w linii prostej) niemal siedem tysięcy kilometrów, tanie wysłanie przesyłki jest w zasięgu Twoich możliwości!

  Na co musisz zwrócić szczególną uwagę przy wysyłaniu paczki do Kanady?

  Choć mogłoby się wydawać, że to przewoźnik w pełni ponosi odpowiedzialność za dostarczenie paczki do Kanady, to jednak my, jako nadawcy, mamy również kilka ważnych obowiązków. Ich prawidłowe wykonanie pomoże nam uniknąć komplikacji, a pakunek dotrze do kanadyjskiego adresata na czas! Wyślij przesyłkę tylko wtedy, kiedy masz pewność, że została ona przez Ciebie odpowiednio zapakowana i bez szwanku może zdoła tysiące kilometrów przez Ocean Atlantycki. Zabezpiecz każdy fragment danej rzeczy, aby mogło to zamortyzować potencjalne uderzenia. Ponadto istotne są kwestie formalne – opłaty celne, odprawy, faktury, podatki. Dokładny proces formalny jest zależny od tego co wysyłasz, jaka jest wartość, czy jesteś osoba prywatną, czy organizacją bądź spółką. Jeśli prawidłowo wykonasz ten krok, nie dojdzie do opóźnień na granicy w celu wyjaśniania nieścisłości, a dany produkt czy prezent dla bliskich dotrze do odbiorcy w krótkim czasie. Ważne informacje dotyczące wysyłki znajdziesz też tutaj Polsko – kanadyjska wymiana handlowa – Globkurier.pl.

  opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
  opinie TNT, opinie o TNT, opinie o kurierze TNT
  kurier dpd
  opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

  Ubezpieczenie paczki do Kanady

  Ze względu na mnogość kontaktów biznesowych, rozwiniętych firm, bankowości oraz dużej wartości wysyłanych przesyłek, proponujemy również dodatkową gwarancję w postaci ubezpieczenia. Jako GlobKurier gwarantujemy to, że w przypadku utraty przesyłki zostanie wystosowana odpowiednia rekompensata. Opłata za wspomniane ubezpieczenie jest zależna od wartości przesyłki.

  Jak przygotować paczkę do Kanady?

  Przed nadaniem paczki zalecamy zapoznanie się z zaleceniami odnośnie jej pakowania i oznaczania. Istotną czynnością jest odpowiednie zabezpieczenie pudełka oraz przedmiotu znajdującego się wewnątrz niego, co pozwoli zapobiec uszkodzeniu w przypadku ewentualnych wstrząsów. Konieczne jest również umieszczenie listu przewozowego na opakowaniu, co pozwoli kurierowi z łatwością dowieźć towar do celu. W przypadku dalszych pytań zapraszamy do kontaktu.

  Czego nie można wysyłać do Kanady?

  Kanada w przeciwieństwie do swojego sąsiada nie jest aż tak restrykcyjna. Lista przedmiotów, których nie można wysłać do Kanady wcale nie jest długa. Odgórnie przyjęte jest, iż produktem zakazanym jest broń, amunicja, materiały wybuchowe i łatwopalne, itp. Stricte do Kanady nie poślemy wosku, pierza, alkoholu, znaczków pocztowych, monet i przedmiotów wartościowych.

  Paczka do Kanady - czego nie należy wysyłać?

  Kanada w przeciwieństwie do swojego sąsiada nie jest aż tak restrykcyjna. Lista przedmiotów, których nie można wysłać do Kanady wcale nie jest długa. Odgórnie przyjęte jest, iż produktem zakazanym jest broń, amunicja, materiały wybuchowe i łatwopalne, itp. Stricte do Kanady nie poślemy wosku, pierza, alkoholu, znaczków pocztowych, monet i przedmiotów wartościowych.

  Paczka do Kanady - odprawa celna i cło Kanada

  Nie da się ukryć, że wysyłanie przesyłek międzynarodowych wiąże się z określonymi wymaganiami, których nie trzeba spełniać, wysyłając przesyłki na terenie Unii Europejskiej lub kraju. Wysyłanie paczki do państwa spoza obszaru UE wiąże się zazwyczaj z opłatami celnymi (cło, podatek VAT). Należy jednak wspomnieć o porozumieniu CETA i jego najważniejszych aspektach. Umowa CETA sprawiła, że niemal 98% unijnych towarów rolnych, przemysłowych czy rybnych jest importowanych do Kanady bezcłowo. Inne towary zostały skategoryzowane jako wrażliwe, więc obowiązuje je siedmioletni okres znoszenia ceł, kontyngenty bezcłowe lub całkowite wyłączenie z liberalizacji. Liberalizacja obejmuje wyłącznie produkty, które można uznać za pochodzące z Unii Europejskiej lub Kanady. Aby towar eksportowy został uznany za pochodzący z UE lub Kanady, musi spełniać wszystkie wymagania przedstawione w porozumieniu CETA. Weryfikacja produktów powinna nastąpić przed rozpoczęciem ich wywozu do Kanady. Należy również zaznaczyć, że osoba, która dokona zakupu przez Internet, będzie zwolniona z cła o wartości przesyłki do 150 euro. Przesyłka o wartości niższej niż 150 euro nie będzie podlegała opłatom celnym. Zwolnienie nie dotyczy takich towarów jak alkohol, tytoń i perfumy. Natomiast podstawą opodatkowania VAT w imporcie towarów (paczki przychodzące spoza obszaru UE do danego państwa członkowskiego, w tym wypadku z Kanady do Polski) jest wartość celna powiększona o cło. Jeśli są to towary opodatkowane akcyzą, wartość celna powiększa się i o cło, i o podatek akcyzowy. Przesyłki zagraniczne w kwocie do 22 euro są zwolnione z podatku VAT (zwolnienie nie dotyczy alkoholu i tytoniu). W ustawie o VAT nadal istnieje zwolnienie z tego podatku dla przesyłek zagranicznych w kwocie do 22 euro. Zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego (spoza krajów Unii) bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem, że łączna wartość towarów w przesyłce nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych, odpowiadającej równowartości 22 euro.

  Korzystanie z usług agencji celnej wymaga upoważnienia danej agencji. Upoważnienie polega na przesłaniu stosownego upoważnienia podpisanego przez osobę lub osoby wykazane w KRS albo we wpisie CIDG do reprezentacji firmy. Upoważnienie polega na przesłaniu stosownego upoważnienia podpisanego przez osobę lub osoby wykazane w KRS albo we wpisie CIDG do reprezentacji firmy. Jeśli spółka ma formę cywilną, wszyscy wspólnicy muszą podpisać się pod upoważnieniem (chyba że w tym celu został wyznaczony pełnomocnik). Przedsiębiorstwo musi także posiadać numer EORI (Economic Operators Registration and Identyfication). Uzyskuje się go przez rejestrację na platformie usług elektronicznych PUESC. Numer umożliwia dokonanie odprawy wywozowej i przywozowej.

   Gdy agencja celna otrzyma upoważnienie (wraz z opłatą skarbową w wysokości 17 złotych), może rozpocząć rejestrację w PUESC, wiążąc dane referencyjne agencji z przedsiębiorstwem. Gdy numer sprawy zostanie uzyskany, odprawa wywozowa i importowa może zostać przeprowadzona.

   

  Sprawna odprawa wymaga przygotowania wszelkich przydatnych informacji dotyczących:

   

   

  • numeru faktury;
  • daty jej wystawienia;
  • nazwy produktu;
  • ceny jednostkowej i wartość końcowej;
  • rodzaju waluty;
  • warunków Incoterms;
  • wagi (brutto i netto);
  • łącznej ilości opakowań zbiorczych;
  • kraju pochodzenia.

  Paczka do Kanady - podsumowanie informacji

  Paczki do Kanady możesz nadać bezpośrednio u wybranego kuriera, lub z pomocą brokerów (na naszej stronie internetowej znajdziesz pakiet najważniejszych informacji). Obecnie wśród najpopularniejszych przewoźników obsługujących tę trasę są FedEx, TNT, UPS i DHL. Przesyłka dotrze do kanadyjskiego odbiorcy w ciągu dwóch do ośmiu dni roboczych (w zależności od wybranego miasta, mniejszej miejscowości lub wsi). Chcesz poznać cenę przesyłki? Ostateczna wartość takiej usługi zależna jest od kilku elementów, do których można zaliczyć wagę paczki czy wartość przesyłki. Dopiero przekazanie kompletu najważniejszych informacji pomoże ostatecznie wycenić pakunki wysyłane do Ameryki Południowej. Nie możesz zapomnieć o dokumentach do odprawy celnej. Kiedy wysyłasz paczkę, prześledź najpierw, jak wyglądają kwestie prawne i czy spełniasz wszystkie, najważniejsze wymogi, które narzucają władze kraju klonowego liścia. Przy wysyłce paczki ważny jest nie tylko zwykły list przewozowy, który możesz wygenerować na stronie internetowej przewoźnika. Jeśli masz wątpliwości – zawsze warto skontaktować się z biurem obsługi klienta określonej firmy lub brokera, takiego jak Globkurier. Kiedy wszystkie etapy masz już za sobą, pozostaje jedynie śledzenie paczki i oczekiwanie na potwierdzenie odbioru przez adresata w Ottawie, Toronto czy którejś z mniejszych, kanadyjskich miejscowości lub wsi.

                                                       Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Kanady

  Paczka do Kanady - oferta dla firm

  Oferta dla firm na paczki do Kanady

  Każdy eksporter unijny może sporządzić deklarację pochodzenia przesyłki, o ile jej wartość nie przekroczy sześciu tysięcy euro. Jeśli wartość przesyłki przekroczy ten limit, wówczas deklarację będzie mógł sporządzić tylko ten przedsiębiorca, który jest zarejestrowany w systemie REX. Polski eksporter, który chce zyskać na porozumieniu CETA, powinien zarejestrować się w systemie. Rejestrację prowadzi Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu (Wydział Centralnej Rejestracji), a wszystkie niezbędne szczegóły związane z rejestracją można znaleźć na stronie Ministerstwa Finansów.

  Odbierz dedykowaną ofertę!

  Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

  Dopasuj ofertę

  do 20
  20-50
  powyżej 50
  nie wysyłam
  1-5
  5-20
  powyżej 20
  Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890, opisanymi w Polityce prywatności (https://www.globkurier.pl/polityka-prywatnosci/). Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890 w celu przesyłania informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.

  Paczka do Kanady - podsumowanie

  Wszystkie istotne informacje zostały zawarte w powyższym artykule, jednak wymagają małego uzupełnienia. Faktem jest oczywiście to, że na koszty wysyłki wpływa rodzaj paczki, osoby, która ją wysyła (osoba fizyczna lub przedsiębiorstwo), odległości między jedną lokalizacją a drugą, ale nie można zapominać o wszelakich formalnościach, których niedopełnienie będzie wiązało się z dodatkowymi opłatami. Korzystając z usług firm kurierskich, należy dokładnie czytać ich wewnętrzne regulaminy, informować przewoźnika o gabarytach paczki i jej ciężarze i stosować się do wytycznych. Złamanie regulaminu może wiązać się z naliczeniem dodatkowych opłat, odmową wysyłki czy nawet wniesieniem pozwu sądowego w przypadku rażących nieprawidłowości (rzadko spotykane, ale możliwe). Należy mieć również na uwadze prawo i przepisy panujące w Kanadzie, ponieważ przesyłanie towarów, rzeczy, produktów zakazanych może prowadzić do zatrzymania przesyłki, kar finansowych i postępowania sądowego. Warto również pamiętać o wszystkich opłatach związanych z cłem, podatkami, a także o tym, że przesyłki, których wartość nie przekracza określonej w odpowiednich ustawach i porozumieniach kwoty, są zwolnione z dodatkowych opłat. Mając wszystkie wyżej wymienione informacje na uwadze, dana osoba może z całą pewnością znacznie taniej wysyłać przesyłki do Kanady, porównując oferty poszczególnych przewoźników i zaznajamiając się z obecnie panującymi regulacjami prawnymi i porozumieniami handlowymi (CETA) dotyczącymi przesyłek międzynarodowych!