Logo
Menu

Paczka do Malawi, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Malawi!

Jak nadać paczkę do Malawi?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Malawi skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary i przejść dalej. System automatycznie pokaże oferty przewoźników, którzy realizują transport paczek w relacji Polska – Malawi. Wybierz najlepszą według siebie opcję i przejdź do kolejnego kroku. Tutaj wpisz dane dotyczące nadawcy i odbiorcy, pamiętając, aby były one kompletne. Następnie przejdź do punktu, w którym możesz wybrać dodatkowe opcje, takie jak ubezpieczenie przesyłki. Ostatnim krokiem jest płatność online i gotowe, przesyłka została nadana.
Współpracujemy z licznymi przewoźnikami o ugruntowanej pozycji oraz cieszącymi się dużym zaufaniem społecznym, takimi jak: UPS, DHL, FedEx czy Kurier TNT, DPD.
Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Malawi.

Tani kurier do Malawi z GlobKurier.pl

Malawi, a właściwie Republika Malawi, dawniej nazywana Niasą, to państwo zlokalizowane we wschodniej części kontynentu afrykańskiego. Nie ma dostępu do morza, a graniczy z Tanzanią, Mozambikiem oraz Zambią. Stolicą tego afrykańskiego kraju jest Lilongwe i właśnie tam trafia większość przesyłek międzynarodowych, które wysyłane są również i z Polski. Na terenie Malawi znajduje się urokliwe jezioro Niasa, które powstało w wyniku ruchów tektonicznych na obszarze Wielkich Rowów Afrykańskich. Na chwilę obecną gospodarka Malawi jest jeszcze słabo rozwinięta, a opiera się na rolnictwie. Głównie produkuje się tu kukurydzę, tytoń i herbatę, które trafiają na eksport. Z czasem być może i dla Twojej firmy Malawi stanie się kolejnym rynkiem zbytu.

Poszukujesz godnego zaufania partnera biznesowego, który będzie dla Ciebie realizował przesyłki międzynarodowe? Nie masz czasu na osobiste odwiedzanie firm kurierskich i zapoznawanie się z obowiązującymi u nich cennikami? Wcale nie musisz tego robić, ponieważ spieszymy Ci z pomocą. Na stronie GlobKurier.pl znajdziesz opcję „Szybkiej wyceny”, która pozwoli Ci nie tylko w krótkim czasie zapoznać się z ofertą czołowych firm kurierskich, z jakimi współpracujemy, ale również nadać paczkę bez konieczności wychodzenia z domu.

Współpracujemy z licznymi przewoźnikami, którzy mogą pochwalić się ugruntowaną pozycją rynkową. To takie firmy kurierskie jak UPS, DHL, FedEx czy DPD. Paczka do Malawi zostanie nadana bardzo szybko i sprawnie, a przy tym możesz wybrać najtańszą ofertę. Kurier dostarczy Twoją przesyłkę zgodnie z ustaleniami, jakie poczynisz w formularzu elektronicznym. Możesz wysyłać tanie paczkę do Malawi zarówno jeśli jesteś klientem prywatnym, jak i prowadzisz firmę. Wyślij do nas zapytanie, a przygotujemy dla Ciebie specjalną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również do Malawi.

 

 

Mapa Malawi

 

 

 

 

PowierzchniaLudnośćStolica
118 480 km²19 169 000Lilongwe
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – Lilongwe

Kody pocztowe paczka do Malawi

Prawidłowe zaadresowanie przesyłki międzynarodowej zmniejsza ryzyku jej zaginięcie lub też dostarczenia do nieodpowiedniego miejsca. Na paczce należy uzupełnić wszystkie niezbędne dane adresowe, w tym ulicę, numer budynku i ewentualnie mieszkania, kod pocztowy, miasto i państwo. W przypadku kodów zagranicznych mają one zazwyczaj inną formę niż te znane w Polsce. W przypadku Malawi jest to sześć cyfr. W przypadku stolicy kody zaczynają się od 206102 do 207258. Kod jest zależny od dzielnicy miasta.

Śledzenie paczki do Malawi

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Malawi

Nadając przesyłkę do innego kraju warto korzystać z opcji śledzenia. Tam jest również w przypadku paczki do Malawi. Być może będziesz chciał wiedzieć, gdzie w danym momencie znajduje się Twoja paczka wysłana kurierem do Malawi. W zdecydowanej większości przypadku u naszych partnerów – w firmach kurierskich – możesz za pomocą elektronicznego systemu i numeru nadania przesyłki zobaczyć, gdzie aktualnie ona jest. Przesyłki do Malawi docierają na miejsce w ciągu 5-10 dni roboczych od nadania, a wszystko przez to, że drogi są tam w złym stanie lub wcale ich nie ma.

Transport przesyłki do Malawi - Jak długo idzie paczka do Malawi?

Malawi to państwo znajdujące się w Afryce wschodniej. Jego odległość od Polski wynosi prawie 7 500 km drogi lądowej. Nadając paczkę do tak odległego kraju należy się liczyć z dłuższym niż standardowy czas transportu paczki. Dodatkowo firmy kurierskie oferują transport różnego rodzaju, jest to albo transport lotniczy lub też lotniczo-drogowym. W przypadku transportu lotniczego należy się liczyć z wyższą ceną. Do wyboru mamy również doręczenie ekonomiczne lub priorytetowe. Paczka z Polski do Malawi idzie około  5– 10 dni roboczych. Czas jest zależny od wielu czynników, w tym również od odprawy celnej.

Ile kosztuje paczka do Malawi?

Cena przesyłki wysyłanej kurierem do Malawi nie musi być wysoka. Oferujemy Ci zniżki, które będziesz gromadzić w toku korzystania z usług partnerów biznesowych na GlobKurier.pl. Zasadniczo jednak cena paczki zależna będzie od jej wagi, wymiarów (szerokości, długości i wysokości) oraz tego, gdzie znajduje się miejsce odbioru i nadania. Na tej podstawie zgodnie z indywidualną polityką cenową nasi przewoźnicy wyliczą dla Ciebie koszt dokonania transportu międzynarodowego paczki czy palety. Im większa przesyłka, tym będzie ona droższa. Więcej zapłacisz też za paczki ponadnormatywne. Przykładowo paczka do Malawi do 10kg będzie kosztowała około 400-600zł.

Kurier Polska-Malawi - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Malawi?

Wysyłając paczki międzynarodowe należy sprawdzić, które firmy wykonują takie zlecenia. Na szczęście można również skorzystać z porównywarki na stronie globkurier.pl i znaleźć najlepsze opcje na przesyłki międzynarodowe. W przypadku paczki do Malawi można skorzystać z firmy FedEx lub UPS.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Jak przygotować paczkę do Malawi

Nadając paczkę za granicę, należy pamiętać o jej odpowiednim zapakowaniu. Paczki międzynarodowe mają do pokonania daleką drogą, dlatego warto ją dodatkowo zabezpieczyć. Wybieraj tylko kartony wykonane z solidnego materiału, które nie posiadają wgnieceń czy uszkodzeń. Do środka paczki można dodać wypełniacze, takie jak gąbki czy styropian. W przypadku wartościowych i kruchych rzeczy można je dodatkowo owinąć folią bąbelkową. Paczkę do Malawi po zamknięciu dokładnie oklej taśmą, tak, aby nie otwarła się podczas transportu. Odpowiednio zabezpieczona paczka zmniejsza ryzyko uszkodzeń.

Ubezpieczenie paczki do Malawi

Każdą paczkę można dobrowolnie ubezpieczyć. W przypadku przesyłek międzynarodowych jest to szczególnie istotna opcja. Ubezpieczenie pokrywa koszty w przypadku zgubienia lub też uszkodzenia przesyłki podczas transportu. Paczka do Malawi musi pokonać daleką drogę i przejść przez wiele etapów podróży, dlatego warto zastanowić się nad ubezpieczeniem przesyłki.

Paczka do Malawi - odprawa celna i cło Malawi

Przesyłki do Malawi podlegają odprawie celnej. Przed nadaniem przesyłki warto zapoznać się z procedurami, aby odpowiednio przygotować niezbędne dokumenty. W przypadku wysyłki paczki do Malawi, jako osoba prywatna przepisy celnej są nieco inne niż w przypadku przesyłek nadawanych przez firmy. Jednak bez niezbędnych dokumentów przesyłka może zostać zatrzymana na granicy, a gdy dokumenty nie zostaną dosłane w odpowiednim, czasie paczka zostanie zwrócona do nadawcy, co wiąże się z dodatkowymi opłatami. Informacje dotyczące odprawy celnej wraz z dokumentami do pobrania znajdziesz na stronie: Odprawa Celna GlobKurier.pl. Tam również znajdziesz cennik naszych usług, gdybyś zechciał powierzyć nam odprawę celną. 

Czego nie można wysłać w paczce do Malawi

W paczce do Malawi zasadniczo nie może być towarów niebezpiecznych, żywności o krótkim terminie przydatności do spożycia, broni czy amunicji. Nie można wysyłać substancji i materiałów jak rtęć czy kwas, petard czy sprzętu wojskowego. Warto zapoznać się z przepisami celnymi danego kraju, do którego nadajesz przesyłkę kurierską. Dokładne wytyczne dotyczące zawartości przesyłek zamieszczone są w regulaminie wybranego przewoźnika. Warto zapoznać się z tym dokumentem, aby uniknąć kłopotów z przyjęciem i dostarczeniem paczki przez kuriera. Ponadto należy pamiętać o tym, że każda przesyłka w obrocie międzynarodowym podlega kontroli.

                                                                                               Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Malawi

Paczka do Ghany - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Malawi

Firmy, które prowadzą kontakty biznesowe z przedsiębiorstwami z Malawi, mogą skorzystać z atrakcyjnej oferty przesyłek międzynarodowych dla firm. W jej ramach paczki są wysyłane regularnie w niższych cenach. Paczki do Malawi w ofercie firmowej są kierowane zarówno do małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Przesyłki są realizowane na atrakcyjnych warunkach w przypadku kopert, małych kartonów i cięższych towarów, dzięki czemu z oferty biznesowej może skorzystać praktycznie każda firma. Paczka do Malawi w ofercie firmowej jest kierowana do wszystkich przedsiębiorstw bez względu na branżę. Mogą z niej skorzystać przedsiębiorstwa handlowe, które prowadzą sprzedaż towarów za granicę. Dotyczy to też przedsiębiorstw, które wykonują większość usług zdalnie i jedynie raz na jakiś czas wysyłają dokumenty do Malawi. Oferta dla firm u przewoźników międzynarodowych umożliwia korzystanie ze zbiorczych faktur i listów przewozowych, które ułatwiają nadzorowanie przesyłek w drodze. Funkcja śledzenia paczek, tworzenia list odbiorców i ubezpieczenia przesyłek sprawia, że przedsiębiorca sprawnie i szybko przygotowuje przesyłki bez względu na ich liczbę. Intuicyjny panel do tworzenia etykiet przewozowych i opłacania przesyłek umożliwia błyskawiczne przygotowanie paczek, nawet gdy wysyła się je po raz pierwszy.

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20