Logo
Menu

Paczka do Tajwanu, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Tajwanu!

Jak nadać paczkę do Tajwanu?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Tajwanu, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Tajwanu.

 

Tani kurier do Tajwanu z GlobKurier.pl

Wybór danego przewoźnika uwarunkowany jest przede wszystkim przez cennik. Z tej przyczyny warto skorzystać z platformy GlobKurier.pl, która szacuje koszty przesyłki na podstawie wpisanych  parametrów. Formularz na stronie prezentuje opcje najbardziej przystępne cenowo. 

Co więcej, zawiera informacje dotyczące błędów podczas nadania oraz prosi o korektę niejasnych danych. To użyteczne narzędzie dla osób, które po raz pierwszy wysyłają paczkę do Azji lub dla przedsiębiorców, którzy wysyłają dużą liczbę paczek lub wybierają przesyłkę paletową. Termin dostawy zależy również od wybranej lokalizacji. Najszybciej paczka trafi pod dany adres w dużych ośrodkach miejskich. Nieco dłużej muszą czekać osoby mieszkające na prowincji, gdzie paczki docierają nawet kilkadziesiąt godzin dłużej. 

 

Paczki i przesyłki do Tajwanu

Tajwan (Republika Chińska) jest wyspą położoną w Azji. Uznawany jest za terytorium zależne Chińskiej Republiki Ludowej. Znajduje się pomiędzy ChRL, Koreą Południową oraz Japonią. Z uwagi na dynamiczny rozwój zaawansowanej technologii z roku na rok zwiększa się wymiana handlowa z krajami UE, co wpływa na popularność przewoźników pocztowych. Czas wysyłki paczki zazwyczaj oscyluje w granicach kilku dni. W Polsce można nadać paczkę u największych korporacji kurierskich, mając pewność, że paczka bezpiecznie dotrze pod wyznaczony adres.

Cena przesyłki do Tajwanu uzależniona jest od kilku czynników. Przede wszystkim tranzytu. Na Tajwan paczki docierają zarówno drogą lotniczą, jak i morską. Oczywiście wysyłka paczki samolotem dociera szybciej i w mniejszym stopniu jest narażona na zaginięcie, jednak jest odpowiednio droższa. Decydując się na tranzyt statkiem, ceny będą niższe, jednak czas dostawy dłuższy. Przewóz rzeczy drogocennych, takich jak biżuteria, będzie droższy, a wszystko ze względu na konieczność dokupienia ubezpieczenia. 

 

Aby zapłacić mniej, należy zabezpieczyć i opakować produkty w najmniejszą paczkę, jaka pomieści wskazane rzeczy. Dobrym sposobem na oszczędność pieniędzy podczas wysyłania paczki do Tajwanu jest wybór przewoźnika, który dysponuje zróżnicowanym cennikiem zależnym od wartości towaru. Najczęściej rozgraniczenie to wynosi 22 euro. Przesyłki o niższej wartości można nadać nieco taniej, przekraczające wartość – sporo drożej. Oprócz wyższej ceny problematyczne jest uzupełnianie skomplikowanych dokumentów wysyłkowych. Jeśli chodzi o wysyłkę paczki do Tajwanu, koszt będzie przekraczał 100 złotych. 

 

 

Mapa Tajwan

 

 

 

PowierzchniaLudnośćStolica
35 980 km²23 572 052Tajpej
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – TajpejPolska – KaohsiungPolska – Taizhong

Kody pocztowe paczka do Tajwanu

W zależności od regionu, do którego ma dotrzeć paczka, istotne jest zapisanie odpowiednich kodów pocztowych.

 

W Taipei przez Powiat:

 

 •  Beitou 112
 •  Shilin 111
 •  Datong 103
 •  Zhongshan 104
 •  Songshan 105
 •  Neihu 114
 •  Wanhua 108
 •  Zhongzheng 100
 •  Da’an 106
 •  Xinyi 110 
 •  Nangang 115
 •  Wenshan 116

 

Bardziej szczegółowe dane przypisane są do konkretnych miejscowości oraz adresatów, dlatego warto wcześniej uzgodnić dokładne dane adresowe z partnerem biznesowym lub osobą, do której wysyłamy paczkę.  

Śledzenie paczki do Tajwanu

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Tajwanu

Proces dostarczania paczek można na bieżąco kontrolować za pomocą odpowiedniego systemu. Znaczna odległość oraz wysoka wartość przesyłanych towarów wpływa na możliwość nadzoru nad procesem logistycznym. Paczka kontrolowana jest na każdym etapie, od momentu jej nadania w placówce na terenie Polski, aż do momentu dostarczenia jej pod wpisany tajwański adres. 

 

Śledzenie paczki umożliwia kod dołączany do każdej przesyłki. Nadanie zostaje potwierdzone wiadomością e-mail lub SMS wysłaną pod dany adres. Następnie do każdej paczki przypisany zostaje indywidualny kod. Po wpisaniu go w odpowiednią rubrykę można uzyskać szczegółowe informacje obejmujące m.in. planowany czas dostawy, miejsce docelowe, fazę, w której znajduje się przesyłka oraz prognozowaną datę dostawy, która w wyniku opóźnień zewnętrznych organów (np. służby celnej) może ulec niewielkiej modyfikacji. W przypadku wszystkich paczek międzynarodowych należy pamiętać o uwzględnieniu numeru kierunkowego. Tylko współpraca z profesjonalnymi przewoźnikami stanowi gwarancję jakości usług. Z tej przyczyny warto współpracować wyłącznie z certyfikowanymi firmami kurierskimi. 

Transport przesyłki do Tajwanu - Jak długo idzie paczka do Tajwanu?

Szacowany czas dostawy przesyłki pod wskazany tajwański adres wynosi zaledwie kilka dni. Wszystko z uwagi na skrócony transport, który wykorzystuje linie lotnicze. Dzięki temu paczki dostarczane są sprawnie. Z usług przewoźników transportujących towary do Tajwanu korzystają zazwyczaj eksporterzy i importerzy. Pomimo znaczącej odległości od Polski i problemów wynikających z aspektów logistycznych, GlobKurier.pl oferuje również preferowane godziny dostawy (do godz. 9:00 i 12:00) do większości stolic na świecie. Dostarczamy również zbiorze przesyłki paletowe, co jest ofertą skierowaną przede wszystkim do przedsiębiorców. 

 

Dane dotyczące czasu dostawy oraz kierunku są na bieżąco udostępniane przez przewoźnika. Dzięki temu znajdując się w Polsce można kontrolować działania przewoźnika, zmierzające do najszybszej dostawy. 

Kurier Polska-Tajwan - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Tajwanu?

Z Polski do Tajwanu usługi pocztowe świadczone są przez kilka korporacji, przede wszystkim:

 

 •  FedEx
 •  TNT
 •  UPS

 

Wybranie jednego ze wskazanych przewoźników umożliwia wybór opcji najbardziej przystępnej cenowo. Każdy przewoźnik ma swoje wymagania dotyczące dokumentów przewozowych, więc podczas wybrania kilku form transportu formalności może być nieco więcej. Co do zasady, przedsiębiorca zobligowany jest do wypełnienia nieco większej liczby dokumentów, szczególnie podczas wysyłki paletowej. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą mogą liczyć jednak na uczestnictwo w atrakcyjnym programie partnerskim, który umożliwia obniżenie kosztów. 

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Jak przygotować paczkę do Tajwanu

Warto pamiętać o odpowiednim zapakowaniu paczki. W tym celu niezastąpiona będzie folia wypełniająca oraz bąbelkowa. Niezależnie od wartości nadanej paczki, wypełnienie gwarantuje bezpieczny transport. Jeśli paczka napotka jakieś bariery w transporcie, wówczas można mieć pewność, że zawartość dotrze bezpiecznie. 

 

Tajwan (Republika Chińska) odgrywa kluczową rolę w wymianie handlowej pomiędzy Europą a Azją. To właśnie tam powstają urządzenia zaawansowane technologicznie oraz odbywa się produkcja półprzewodników. Warto wykorzystać zatem potencjał gospodarczy stolicy Tajpej oraz okolicznych ośrodków miejskich. W razie problemów z importem, eksportem czy kwestiami prawnymi, warto zgłosić się do Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Warszawie. Kluczowe jest jednak przestrzeganie zasad dotyczących wyłączeń w tranzycie międzynarodowym, gdyż można się narazić na konsekwencje prawne oraz dotkliwe kary finansowe. 

Polska-Tajwan - najpopularniejsze kierunki wysyłek

Cena paczki do Tajwanu zależy przede wszystkim od zawartości paczki. Wraz ze wzrostem wartości wysyłanych przedmiotów, będzie rosnąć również cena paczki, szczególnie przy uwzględnieniu dodatkowego ubezpieczenia. Istotna jest także kategoria towaru oraz  rodzaj usługi kurierskiej. Oczywiście najdroższa będzie najszybsza przesyłka. Tani kurier będzie dostarczał paczkę nieco dłużej. 

 

Według statystyk dotyczących wysyłki paczek do Tajwanu bezsprzecznie dominuje stolica, Tajpej. To właśnie tam swoje siedziby mają największe korporacje i firmy działające w sektorze technologicznym. Na podstawie powiązań handlowych na linii Warszawa-Tajpej, to zdecydowanie najpopularniejsza droga dostawy paczek. Inkluzywność w odniesieniu do handlu sprawia, że każdego roku wolumen wymiany handlowej jest większy. Bezpośrednio wpływa to na rynek, coraz więcej przewoźników dostarcza przesyłki oraz tworzy atrakcyjne oferty cenowe, zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób fizycznych.  

Czego nie można wysłać w paczce do Tajwanu?

Przy eksporcie, imporcie, a nawet wysyłce drobnych rzeczy osobistych na Tajwan należy sprawdzić listę rzeczy, których nie można wwieźć na teren Republiki Chińskiej. W tej kategorii znajdują się m.in. trujące chemikalia, w tym żrące kwasy oraz rtęć. Z oczywistych względów niemożliwe jest wysyłanie materiałów wybuchowych oraz niebezpiecznych. Jako że Tajwan to państwo wyspiarskie, transport obejmuje nieco więcej wyłączeń, z uwagi na większe zagrożenie. To tranzyt dłuższy i bardziej wymagający niż ten pomiędzy krajami europejskimi. Do Tajwanu nie powinno się wysyłać żywności z krótką datą przydatności do spożycia. Szczególnie zabronione jest wysyłanie materiałów pornograficznych oraz treści niezgodnych z tamtejszą propagandą. Na liście znajdują się również: substancje łatwopalne, broń, amunicja, narkotyki. Aby poznać szczegółowe zasady wyłączeń obowiązujących w transporcie na Tajwanie, warto poszukać informacji w internecie. Należy pamiętać również o odpowiednich dokumentach, które powinny zostać dołączone do przesyłki. 

                                                                                               Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Tajwanu

Paczka do Tajwanu - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Tajwanu

Na Tajwanie mieszka sporo Polaków, którzy zarówno pracują, jak i studiują w stolicy Tajpej lub innych większych miastach. To również potentat na rynku półprzewodników, na wyspie znajduje się największe przedsiębiorstwo produkujące chipy, co jest szczególnie istotne w perspektywie kryzysu półprzewodnikowego. W związku z rosnącym znaczeniem Tajwanu jako międzynarodowego ośrodka zaawansowanych technologii, rośnie również wymiana handlowa. Dobre relacje gospodarcze Tajwan ma przede wszystkim z państwami Europy, co sprzyja zwiększaniu wolumenu wymiany handlowej każdego roku. 

Stosunki na linii Warszawa-Tajpej są coraz lepsze, polskie przedsiębiorstwa współpracują z tajwańskimi, czego dowodem jest m.in. zlokalizowana w Warszawie placówka dyplomatyczna Biuro Przedstawicielskie Tajpej. To przekłada się również na coraz większe zainteresowanie formami i możliwościami wysyłki paczek od i z Tajwanu. 

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20