Palety międzynarodowe – wyzwania i problemy

W czasach globalizacji kurier międzynarodowy ma ręce pełne roboty. Nie tylko przedsiębiorcy, ale także osoby prywatne masowo korzystają z wysyłek, wykorzystując palety międzynarodowe. W przypadku międzynarodowych przesyłek rynek zdążył już przygotować się także na te o dużych rozmiarach czy wagach. Usługi kurierskie są aktualnie na bardzo wysokim poziomie. Jeśli planujesz przesyłki międzynarodowe i interesują Cię najtańsze palety — świetnie trafiłeś.

palety, palety międzynarodowe, palety drewniane

Palety międzynarodowe — dlaczego warto?

Palety są niezbędną częścią wielu różnych branż. Światowy przemysł palet wzrósł do 3 miliardów dolarów, a prognozuje się, że do 2023 r. liczba ta wyniesie 4 miliardy dolarów. Jak palety międzynarodowe mogą pomóc Twojej firmie? Kurier międzynarodowy ​​znacznie ułatwi wiele typowych zadań logistyki i magazynowania. Palety są częścią standardowej metody wysyłki w prawie każdej branży. Umożliwiają szybki i łatwy rozładunek ciężarówek i kontenerów, a także usprawniają procedury śledzenia i organizowania dostaw. Towar, który nie jest paletyzowany tylko układany bezpośrednio na podłodze kontenera bez palet, częściej przesuwa się w transporcie i wymaga dodatkowej ochrony w postaci pasów ładunkowych.

Kurier międzynarodowy — liczy się czas

Wózek widłowy i paleta to duet, który rozwiązuje problemy większości przedsiębiorców. Razem stanowią zdecydowanie najprostszy i najszybszy sposób przenoszenia produktu, magazynowania i załadunku. Większość rodzajów palet transportowych jest specjalnie zaprojektowana do podnoszenia i przenoszenia wózkiem widłowym. Jeśli prowadzisz regularną wysyłkę międzynarodową, palety bardzo pomogą w organizacji Twojego magazynu. Operatorzy wózków widłowych mogą umieszczać palety na wysokich półkach, otwierając wiele możliwości organizacji pionowej. Bez palet zmarnujesz wiele godzin pracy, układając i zdejmując produkt z wysokich półek — po to, by spakować towar do międzynarodowej przesyłki.

WYŚLIJ TANIO PALETY

Magazyn pod kontrolą

Skuteczne zarządzanie zapasami jest koniecznością dla każdego magazynu, szczególnie jeśli wysyłasz swoje przesyłki na paletach międzynarodowych. Realizacja tego typu przesyłki jest dłuższym procesem, dlatego warto, abyś mógł monitorować jej położenie na każdym etapie. Co ważne, palety dzielą towary na jednostki, które można łatwo policzyć i śledzić. Korzystając z systemów magazynowych, takich jak paletowe skanery kodów kreskowych, pracownicy magazynu mogą skutecznie monitorować zapasy oraz przesyłki przychodzące i wychodzące za pomocą identyfikatorów, czyli kodów kreskowych na paletach. W ten system włącza się też kurier międzynarodowy, który umożliwia śledzenie palet podczas podróży.

Bezpieczne towary

Międzynarodowa przesyłka na inny kontynent trwa wiele godzin. W przypadku niektórych produktów taka podróż może mieć negatywny wpływ na ich jakość. Warto zaznaczyć, że palety zapewniają optymalną cyrkulację powietrza w transporcie. Niektóre produkty potrzebują miejsca do oddychania. Szczeliny na dnie standardowej palety są niezbędne do prawidłowego przewożenia wymagających przedmiotów, zapewniają niezbędną przestrzeń dla przepływu powietrza. Jeśli wysyłasz produkty wymagające obiegu powietrza, palety niosą ze sobą tę korzyść. Podobnych właściwości nie jest w stanie zapewnić żadna inna metoda organizacji ładunków.

Palety międzynarodowe na kilka sposobów

W przesyłkach międzynarodowych paletyzacja stała się standardem. Jak wiemy, palety są płaskimi konstrukcjami stosowanymi na kontenerowcach do podtrzymywania ułożonych towarów. Przesyłki układane w stabilne paletowe stosy, a sam proces nazywany jest paletyzacją. To dobry sposób ładunku morskich przesyłek towarowych, dlatego paletyzowane statki towarowe cieszą się dużym uznaniem w sektorze żeglugi na całym świecie. Proces pomaga w łatwej obsłudze i przechowywaniu towarów na statkach, ale także w przeładunku na ciężarówki i dalszym transporcie do miejsca docelowego.Tam, gdzie czas jest mniej ważny, a oszczędność ma wyższy priorytet, nasza międzynarodowa usługa frachtu morskiego może być najlepszym wyborem. Niezależnie od tego, czy przesyłka będzie wymagała pełnego kontenera, czy może zostać wysłana jako część ładunku we wspólnym kontenerze — znajdziemy odpowiednie rozwiązanie. Pamiętaj, że wszystkie międzynarodowe ładunki znajdują się na opieczętowanych paletach, to zapewnia brak problemów z identyfikacją bądź odprawą celną. Ale przesyłki paletowe to nie tylko transport morski. Usługa transportu lotniczego sprawdzi się idealnie, jeśli potrzebujesz nieco krótszego czasu dostawy w ekonomicznej cenie.

Najtańsze palety

Organizacja przesyłki paletowej nie musi być skomplikowana i obciążająca, jednak nie da się ukryć, że przy przesyłkach międzynarodowych firma kurierska potrzebuje większych zasobów i nakładów pracy, aby bezpiecznie zrealizować przesyłkę. Mimo tego cena wcale nie musi straszyć, na naszej platformie znajdziesz atrakcyjne stawki. Koszty w dużej mierze podyktowane są destynacją przesyłki. Jeśli wysyłasz przesyłkę paletową w obrębie krajów Unii Europejskiej formalności, jakich musisz dopilnować, będą bardzo zbliżone do tych koniecznych przy realizacji wysyłki krajowej. Oczywiście, procedury różnią się, jeśli wysyłasz swoją paczkę do kraju wyspiarskiego np. do Grecji czy na Maltę. Tutaj palety będą musiały być załadowane na pokład samolotu, co realnie zwiększy koszt przesyłki międzynarodowej. Poziom komplikacji wzrasta, jeśli przesyłka musi przejść odprawę celną. Jak wysłać przesyłkę paletową za granicę podpowiada Tomasz Burek menadżer w GlobKurier.pl z wieloletnim doświadczeniem w branży kurierskiej.

Kurier międzynarodowy, a problemy celne

Istnieje wiele powodów, dla których przesyłka może utknąć w urzędzie celnym. Jeśli przesyłka międzynarodowa napotka problemy podczas odprawy, sprawdzony partner logistyczny może pomóc Ci przyspieszyć proces. Po pierwsze, należy skontaktować się bezpośrednio z firmą realizującą usługę transportową. Jak wspomniano powyżej, wykwalifikowane firmy brokerskie takie jak GlobKurier.pl mogą być również pośrednikami celnymi. Dzięki temu za naszym pośrednictwem będziesz mógł dowiedzieć się, na czym polega problem i jak mu zaradzić.

  • Dowiedz się, czy zaległe podatki wymagają zapłaty. Jeśli Twoja przesyłka ma jakieś niezapłacone cła, jak najszybciej ureguluj płatność.
  • Upewnij się, że cała dokumentacja została prawidłowo skompletowana i czy nie pojawiły się błędy. Podaj wszelkie szczegóły, poprawki lub formalności wymagane przez urzędnika celnego do przetworzenia przesyłki.
  • Jeśli nie zrobiłeś tego przed wysyłką, upewnij się, że Twoje towary nie są zabronione w kraju docelowym. Dbaj o przestrzeganie regulaminów, edukuj się w tym temacie jeszcze przed wysyłką, a unikniesz wielu problemów.

Palety międzynarodowe – standardy

Ważną rzeczą, o której należy wspomnieć, jest to, że wszystkie palety nie są sobie równe. Jeśli wysyłka odbywa się za granicę, bardzo ważne jest, aby znać różnicę w rozmiarach palet.

przesyłki paletowe - wymiary

Najczęściej stosowanym komponentem do produkcji palet jest drewno. Istnieją jednak różne przepisy, które należy prześledzić, zanim drewniana paleta zostanie zatwierdzona do użytku. Drewniane konstrukcje palet są dezynfekowane i powlekane niezbędnymi lakierami. Coraz popularniejszą alternatywą dla obrabianych palet drewnianych są palety plastikowe. Palety z tworzywa sztucznego zapewniają większą elastyczność korzystania, zarówno w przypadku przesyłek krajowych, jak i międzynarodowych. Z czasem drewniane palety pękają i niszczeją, co sprawia, że ​​paleta z tworzywa sztucznego stanowi lepszą długoterminową inwestycję, pomimo wyższych kosztów początkowych. Przedsiębiorcy wybierają międzynarodowe palety z kilku powodów. Jednym z nich jest możliwość recyklingu.

Najtańsze palety

Czy za wszystkie wymienione plusy trzeba słono płacić? Niekoniecznie. Szczególnie jeśli skorzystasz z oferty brokera kurierskiego, który pomoże dobrać ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb. Platforma GlobKurier.pl zrzesza kilkadziesiąt firm transportowych i logistycznych. Współpracujemy z kluczowymi markami w branży: DPD, FedEx, TNT, GLS, ale też z lokalnymi firmami, które mogą zorganizować przesyłkę międzynarodową z wykorzystaniem palet w naprawdę atrakcyjnych cenach. Oferujemy szereg usług, które idealnie sprawdzą się przy międzynarodowych wysyłkach ładunków na paletach.

Internauci stają się cyfrowymi kupcami, oznacza to, że państwowe granice w handlu przestają mieć znaczenie. Myślisz o otwarciu swojego handlu na sprzedaż transgraniczną, ale przerażają Cię problemy związane z wysyłką? Skorzystaj z naszego wsparcia, a decyzja o międzynarodowych przesyłkach może okazać się najlepszy posunięciem biznesowym.
Jeśli więc masz dużą lub ciężką przesyłkę międzynarodową, napisz do nas, a specjaliści z GlobKurier.pl zajmą się wszystkim.


GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl