Logo
Menu

kurier dpd

DPD reklamacja - Jak złożyć reklamację?

Duże firmy kurierskie cieszą się ogromnym zaufaniem społecznym, które wynika ze sprawności działania, szybkości i efektywności. Jednak nawet w przypadku najlepszych przewoźników od czasu do czasu zdarzają się nieprzyjemne sytuacje takie jak uszkodzenie lub zaginięcie przesyłki. Wtedy konieczne jest złożenie reklamacji. Jak zareklamować przesyłkę DPD nadaną przez stronę GlobKurier.pl? Nie obawiaj się skomplikowanej procedury, można to zrobić z bardzo prosty i szybki sposób.

Jak złożyć reklamację przesyłki DPD?

Krok 1: Wybierz powód zgłoszenia i przygotuj dokumenty
Krok 2: Wypełnij formularz reklamacyjny, dołącz dokumenty i wyślij zgłoszenie

Formularz reklamacji

Raportowany przez
Powód zgłoszenia reklamacji*
Typ klienta*
Numer zamówienia*
Adres e-mail*
Firma
Imię i Nazwisko*
Telefon*
Nr konta bankowego*
Kwota roszczenia*
Koszty dodatkowe
Szkoda
Zawartość*
Opis
Źródło
Załącz dokumenty

Maksymalny rozmiar plik(-ów) wynosi 20 MB.

Maksymalna ilość załączników: 2

* Oświadczam, iż wszelkie dane w formularzu są prawdziwe oraz że nie ubiegam się w powyższej sprawie o odszkodowanie od innego Ubezpieczyciela.
* Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890, opisanymi w Polityce prywatności. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890 w celu przesyłania informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.
Krok 3: Po wypełnieniu formularza oraz weryfikacji przesłanej dokumentacji otrzymają Państwo numer sprawy. W razie braków w dokumentacji skontaktuje się z Państwem pracownik działu reklamacji. W sprawach związanych z reklamacjami, bardzo prosimy o kontakt pod adresem mailowym: reklamacje@globkurier.pl

Reklamacja z tytułu uszkodzenia lub ubytku przesyłki DPD na czym polega kiedy zgłaszać?

Nikt nie lubi składać reklamacji, nawet jeśli przejście przez cały proces nie jest skomplikowane, dlatego przed wysyłką warto zadbać o dobre zabezpieczenie paczki. Najlepiej używać do pakowania twardego kartonu i folii bąbelkowej oraz zadbać o wypełnienie pustych przestrzeni. Paczka powinna mieć także regularny kształt. Dzięki jej poprawnemu przygotowaniu można uniknąć wielu nieprzyjemności. Od momentu odbioru paczki aż do jej dostarczenia to firma kurierska odpowiada za przesyłkę. W momencie odbioru czujność powinny wzbudzić wszelkie ślady uszkodzenia opakowania zewnętrznego takie jak naderwana folia, zgnieciony karton lub jakiekolwiek oznaki prób otwarcia paczki. Taka sytuacja nie oznacza jednoznacznie, że zawartość uległa zniszczeniu, jednak należy to sprawdzić w obecności kuriera. Gdy okaże się, że rzeczywiście przesyłka jest uszkodzona, konieczne będzie spisanie protokołu szkody i wykonanie zdjęć i szkód widocznych, które ją udokumentują. Jeśli dostawa odbyła się bezkontaktowo, protokół można wypełnić online, po zaistnieniu zdarzenia, najszybciej jak to możliwe. 

Ubytek zawartości to co innego, niż uszkodzenie paczki. O pojęciu tym można mówić, gdy po otwarciu przesyłki okazuje się, że nie zawiera ona wszystkich przedmiotów, które powinny się tam znajdować. W tym przypadku również konieczne jest spisanie protokołu szkody i wykonanie zdjęć. Nie zapomnij dodać do zgłoszenia niezbędnych dokumentów dotyczących sytuacji.  

W jakim terminie zgłosić reklamację DPD?

W momencie stwierdzenia uszkodzenia przesyłki wszelkie zgłoszenia należy wnosić w możliwie krótkim terminie zgłosić reklamację. Pomimo spisania protokołu szkody, warto złożyć oficjalną reklamację, uwzględniając zdjęcia i protokół szkody spisany w obecności kuriera lub w formie elektronicznej. Formalne terminy składania reklamacji oraz szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie świadczenia usług. Złożyć reklamację możemy w ciągu 12 miesięcy od nadania przesyłki lub nie później niż rok po zaistnieniu zdarzenia.

Nieterminowe doręczenie przesyłki DPD

Reklamacje DPD dotyczą również dochodzenia roszczeń w przypadku opóźnień w dostawie. Jeżeli kurier doręczył przesyłkę w innym terminie Klient ma 14 dni na zgłoszenie reklamacji. Możesz to zrobić za pomocą panelu klienta lub formularza reklamacyjnego. Dowiedz się więcej o opóźnieniach w doręczeniu i formularzu reklamacyjnym.

Zagubienie przesyłki DPD - niezbędne informacje do złożenia reklamacji

Dzięki opcji śledzenia przesyłki możesz szybko zauważyć wszystkie niepokojące sytuacje i ocenić na którym etapie pojawił się problem, jeśli okaże się, że paczka zaginęła. Do procedury reklamacyjnej możemy włączyć również przypadki zaginięcia paczki. Przesyłka uznawana jest za zagubioną gdy upłynie 30 dni od przewidywanej daty doręczenia lub w przypadku braku możliwości jej zlokalizowania. Aby złożyć reklamacje należy wypełnić formularz reklamacyjny lub pisemną reklamację w możliwie najszybszym czasie. Niezbędne do zgłoszenia będą: opis zawartości przesyłki, numer konta bankowego i kwota roszczenia, potwierdzenie wartości przesyłki, potwierdzenie nadania co usprawni wypłatę odszkodowania.

Jak śledzić/monitorować przesyłkę DPD z GlobKurier.pl ?

Gdy nadajesz paczkę lub oczekujesz na jej dostarczenie, zależy Ci żeby móc monitorować jej drogę i wiedzieć dokładnie kiedy zostanie dostarczona. Na stronie DPD śledzenie przesyłek, tracking paczek | Globkurier.pl możesz wygodnie śledzić przesyłkę, wystarczy jedynie wprowadzić numer zamówienia (GK) lub listu przewozowego. Jeśli jesteś zarejestrowanym klientem, numer GK znajdziesz w panelu klienta na stronie GlobKurier.pl, możesz również odszukać go w temacie wiadomości, potwierdzającej nadanie paczki. Śledzenie przesyłki na bieżąco umożliwia zgłoszenie reklamacji DPD w przypadku jej zaginięcia. Po wpisaniu numeru GK zobaczysz co działo się z paczką krok po kroku – datę i godzinę jej przyjęcia oraz zarejestrowania, dokładny czas odebrania przez kuriera, a później dostarczenia do magazynu. Tracking kończy się w momencie dostarczenia przesyłki do odbiorcy. Wygodną opcją dla właścicieli firm jest możliwość śledzenia 10 paczek jednocześnie.

DPD reklamacja - czas rozpatrywania zgłoszenia


Po jakim czasie otrzymam odpowiedź na formularz reklamacyjny? DPD deklaruje, że reklamacje rozpatruje najszybciej jak to możliwe. Jeśli wszystkie dokumenty zostaną złożone poprawnie, maksymalny termin, w którym otrzymasz odpowiedź na swoje zgłoszenie to 30 dni. Podczas zgłoszenia warto pamiętać o wszystkich niezbędnych krokach i dodać jako załączniki podstawowe dokumenty. W przypadku brakujących dokumentów przewoźnik będzie żądał uzupełnienia, co może wydłużyć wydanie decyzji.

Jak przygotować załączniki dla reklamacji DPD?

Odpowiednio przygotowane wszystkie niezbędne dokumenty znacznie przyspieszają rozpatrzenie reklamacji DPD. Przed ich załączeniem w zgłoszeniu reklamacyjnym zalecane jest pomniejszenie plików lub spakowanie ich w formacie zip. W przypadku gdy powodem zgłoszenia reklamacji DPD jest uszkodzenie przesyłki lub ubytek zawartości, konieczne jest dołączenie zdjęć, które udokumentują poniesione straty. Należy też pobrać ze strony GlobKurier.pl, a następnie wypełnić i zeskanować formularz reklamacyjny. Przy zgłoszeniu wymagany jest także protokół szkody spisany w obecności kuriera po otrzymaniu paczki lub elektroniczny protokół szkody. Przydatna będzie faktura zakupu, która udokumentuje kwotę roszczenia lub potwierdzenie wartości przesyłki. Pamiętaj o dodaniu wszystkich niezbędnych dokumentów co pozwoli usprawnić procedury reklamacyjne.

Najpopularniejsze artykuły - reklamacje

Jak prawidłowo złożyć reklamację w firmie kurierskiej?

Składanie reklamacji nigdy nie jest przyjemne, ale od czasu do czasu taka potrzeba może się zdarzyć. Nikt nie jest w stanie całkowicie wykluczyć wystąpienia zdarzeń losowych, w postaci na przykład uszkodzenia przesyłki podczas przewozu. Szczególnie w takiej branży jak usługi kurierskie, w której to paczki pokonują dziesiątki kilometrów, przechodząc przez szereg pomieszczeń, sortowni i rąk.

Spóźniona paczka – co zrobić, gdy przesyłka nie dotrze na czas?

Oczekiwania na paczkę przypomina wypatrywanie świętego Mikołaja. Nic dziwnego, że kiedy kurier zawodzi, nasza frustracja rośnie. Wyjaśniamy, co zrobić, gdy paczka się spóźniona. Sprawdź, jakie są Twoje prawa i czy możesz uzyskać odszkodowanie.

Co zrobić, gdy paczka zostanie uszkodzona podczas transportu?

W dzisiejszych czasach konsumenci robią zakupy online masowo. Przez Internet sprzedawane jest niemal wszystko. Jak wielu konsumentów doświadczyło rozczarowania, gdy przesyłka dotarła uszkodzona? Problemy z przesyłkami zdarzają się rzadko, ale przy takiej skali zamówień, trudno wykluczyć ewentualność uszkodzeń. Jak przygotować protokół uszkodzenia przesyłki? Jak sprawdzić, czy przesyłka została uszkodzona w transporcie?

Masz dodatkowe pytania? Wróć na stronę główną lub napisz do nas