Logo
Menu

Reklamacja faktury - Jak złożyć reklamację?

Została naliczona wysoka  opłata dodatkowa za realizacje usługi kurierskiej? Kwota na fakturze nie zgadza się z płatnością za zamówienie? Przesyłka nie została zrealizowana i musisz zapłacić za zwrot do nadawcy? Napisz zgłoszenie z tytułu reklamacji faktury. 

Kiedy są naliczane opłaty dodatkowe?

Najczęstszym powodem reklamacji faktury są opłaty dodatkowe naliczane przez przewoźników. Należy pamiętać, że korzystając z naszego serwisu dokonuje się wyceny przesyłki do zlecenia, która w dalszych krokach przekazywana jest do transportu przewoźnikowi. Jako, że my pośredniczymy w usłudze, przewoźnik później we własnym zakresie dokonuje weryfikacji takiego zamówienia i jeżeli pojawią się jakieś nieprawidłowości może naliczyć dodatkowe opłaty. Informujemy również, że kurier odbierający przesyłki nie jest zobowiązany do tego, aby przesyłkę sprawdzać i ważyć, takie procedury odbywają się na sortowni u przewoźnika. Dlatego każdorazowo, aby uniknąć naliczeń należy dokładnie zmierzyć i zważyć swoją przesyłkę. Kiedy przewoźnik może doliczyć dodatkową opłatę. Najczęstsze powody: 

  • Wymiary i waga przesyłki są większe od deklarowanych
  • Przesyłka nie jest zapakowana zgodnie z wymaganiami (bez wykupienia dodatkowej usługi paczki niestandardowej)
  • Gdy przesyłka została zwrócona lub nastąpiło jej przeadresowanie
  • W przypadku przesyłki niepiętrowalnej (bez wykupienia takiej opcji dodatkowej)
  • W przypadku gdy nadawca nie dołączył listu przewozowego do paczki 
  • Podczas pustego podjazdu kuriera

Oczywiście może zdarzyć się sytuacja, że opłata dodatkowa jest naliczona bezpodstawnie (w wyniku błędu/awarii syatemów) wówczas należy bezzwłocznie złożyć reklamację. 

Co należy zrobić żeby zareklamować fakturę?

W celu złożenia reklamacji prosimy o wypełnienie formularza i przesłanie niżej wskazanych dokumentów:

  • zdjęć zapakowanej przesyłki
  • specyfikacji technicznej towaru dotyczącej gabarytów przesyłki tj. wagi oraz wymiarów

Nieuzupełnienie dokumentacji spowoduje pozostawienie reklamacji bez rozpoznania.

Ponadto zastrzegamy sobie iż w toku postępowania reklamacyjnego przewoźnik może poprosić o przesłanie dodatkowych informacji oraz dokumentów (nie wymienionych wyżej).

Wypełnij formularz reklamacyjny, dołącz dokumenty i wyślij zgłoszenie

Formularz reklamacji

Raportowany przez
Powód zgłoszenia reklamacji*
Typ klienta*
Numer zamówienia*
Adres e-mail*
Firma
Imię i Nazwisko*
Telefon*
Nr konta bankowego*
Kwota roszczenia*
Koszty dodatkowe
Szkoda
Zawartość*
Opis
Źródło
Załącz dokumenty

Maksymalny rozmiar plik(-ów) wynosi 20 MB.

Maksymalna ilość załączników: 2

* Oświadczam, iż wszelkie dane w formularzu są prawdziwe oraz że nie ubiegam się w powyższej sprawie o odszkodowanie od innego Ubezpieczyciela.
* Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890, opisanymi w Polityce prywatności. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890 w celu przesyłania informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.

Najpopularniejsze artykuły - reklamacje

Jak prawidłowo złożyć reklamację w firmie kurierskiej?

Składanie reklamacji nigdy nie jest przyjemne, ale od czasu do czasu taka potrzeba może się zdarzyć. Nikt nie jest w stanie całkowicie wykluczyć wystąpienia zdarzeń losowych, w postaci na przykład uszkodzenia przesyłki podczas przewozu. Szczególnie w takiej branży jak usługi kurierskie, w której to paczki pokonują dziesiątki kilometrów, przechodząc przez szereg pomieszczeń, sortowni i rąk.

Spóźniona paczka – co zrobić, gdy przesyłka nie dotrze na czas?

Oczekiwania na paczkę przypomina wypatrywanie świętego Mikołaja. Nic dziwnego, że kiedy kurier zawodzi, nasza frustracja rośnie. Wyjaśniamy, co zrobić, gdy paczka się spóźniona. Sprawdź, jakie są Twoje prawa i czy możesz uzyskać odszkodowanie.

Co zrobić, gdy paczka zostanie uszkodzona podczas transportu?

W dzisiejszych czasach konsumenci robią zakupy online masowo. Przez Internet sprzedawane jest niemal wszystko. Jak wielu konsumentów doświadczyło rozczarowania, gdy przesyłka dotarła uszkodzona? Problemy z przesyłkami zdarzają się rzadko, ale przy takiej skali zamówień, trudno wykluczyć ewentualność uszkodzeń. Jak przygotować protokół uszkodzenia przesyłki? Jak sprawdzić, czy przesyłka została uszkodzona w transporcie?

Masz dodatkowe pytania? Wróć na stronę główną lub napisz do nas