• Punkty oraz oddziały nadania i odbioru przesyłek kurierskich

  Punkty oraz oddziały nadania i odbioru przesyłek kurierskich

  Nie masz czasu czekać aż kurier przyjedzie po Twoją przesyłkę? Wolałbyś nadać/ odebrać paczkę w punkcie obsługi klienta, sklepie, na stacji paliw lub w paczkomacie? Korzystając z platformy logistycznej GlobKurier.pl, możesz wybrać opcję nadania /odbioru przesyłki w wybranym punkcie, oddziale lub terminalu na terenie całego kraju. Taką możliwość dają swoim klientom praktycznie wszystkie większe firmy kurierskie. Zobacz, jakie to proste!

  Punkty nadania paczek kurierskich, to miejsca, do których możesz przyjść, by samodzielnie nadać paczkę w dogodnym dla siebie terminie. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli nie możesz czekać na odbiór paczki np. w domu czy w innym miejscu nadania. Każdy z przewoźników dysponuje własną siecią takich punktów. Starając się przy tym, by punkty przyjęć paczek zlokalizowane były możliwie najbliżej potencjalnego klienta. W tym celu przewoźnicy podejmują współpracę np. ze sklepami spożywczymi, hipermarketami, kioskami RUCHu czy stacjami paliw, gdzie uruchamiają swoje punkty. W większych miastach znajdziemy także oddziały poszczególnych firm kurierskich pełniące głównie funkcję placówek obsługi klienta. Ma je zarówno InPost, UPS jak i DPD czy FedEx. W oddziale możesz tak samo nadać lub odebrać paczkę jak w przeznaczonych do tego punktach paczkowych. Przy oddziałach firm kurierskich zlokalizowane są często tzw. terminale kurierskie – specjalnymi magazynami przeznaczone w dużej mierze dla użytkowników biznesowych/firm wysyłających obszerniejsze towary, w większych ilościach. 

  Punkty oraz oddziały nadania i odbioru paczek kurierskich – jak je znaleźć?

  Aby znaleźć najbliższy punkt nadania i odbioru paczek kurierskich wejdź na stronę: https://www.globkurier.pl/punkty-nadania-i-odbioru-przesylek. Do znajdującej się po lewej stronie wyszukiwarki wpisz miasto oraz zaznacz firmę kurierską, z której usług chciałbyś skorzystać. Na mapie wyświetlą Ci się wszystkie punkty nadania i odbioru paczek należące do danego przewoźnika wraz z adresami. Jeżeli potrzebujesz natomiast znaleźć odpowiedni oddział firmy kurierskiej otwarty w danym mieście to są one dostępne na stronie https://www.globkurier.pl/oddzialy-nadania-i-odbioru-przesylek.

  Co musisz zrobić, by nadać przesyłkę w punkcie lub oddziale?

  Sposób nadania przesyłki kurierskiej możesz wybrać już na etapie jej wyceny. Korzystając z porównywarki firm kurierskich, zaznacz trasę swojej paczki, wpisz jej wymiary, wagę oraz liczbę sztuk. Następnie w okienku „Sposób nadania” będziesz mieć trzy opcję do wyboru: „dojazd kuriera”, „w punkcie lub w oddziale” oraz „wszystkie typy nadania”. Jeśli zatem chcesz nadać swoją przesyłkę w punkcie nadania lub w oddziale kurierskim, wybierz drugą opcję z listy, a następnie wskaż najdogodniejszy dla siebie punkt paczkowy/obsługi klienta. Teraz wystarczy już tylko wydrukować etykietę z adresem odbiorcy, nakleić ją na paczkę i zanieść w wybrane miejsce. Możesz to zrobić kiedy chcesz, idąc do pracy, do szkoły czy odwiedzić znajomych.

  Jak odebrać paczkę w punkcie lub oddziale?

  Odbiór przesyłek kurierskich w punktach, podobnie jak ich nadanie, jest równie proste i wygodne. O tym, że paczka dotarła do punktu odbioru, odbiorca najczęściej zostaje poinformowany smsem lub mailem. Następnie ma kilka dni, aby się po nią zgłosić. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które już wiedzą, że nie będzie ich w domu, gdy kurier zjawi się z ich paczką. Warto dodać, że zarówno nadanie, jak i odbiór paczki w punkcie, oddziale czy terminalu kurierskim jest rozwiązaniem tańszym od typowej wysyłki kurierskiej. Kurier nie musi już bowiem zjawiać się z paczką pod adresem każdego odbiorcy z osobna, lecz może zostawić jednocześnie po kilka paczek w danym punkcie.

  Jak nadać paczkę w paczkomacie InPost?

  Wejdź na stronę GlobKurier.pl i wyceń przesyłkę. Z dostępnych ofert kurierskich wybierz usługę INPOST PACZKOMAT. Uzupełnij niezbędne dane nadawcy i odbiorcy następnie zaznacz opcję “Nadam przesyłkę w paczkomacie”. Do uzupełnienia pojawią się dwa pola – punktu nadania (paczkomat, w którym pozostawiasz przesyłkę) oraz punktu dostawy (paczkomat, do którego przesyłka zostanie dostarczona). Pamiętaj! Wyłącznie w tej usłudze punktami nadania i odbioru przesyłek są paczkomaty, korzystając z innych przewoźników do wyboru pojawią się dedykowane placówki i punkty obsługi klienta dla danej firmy kurierskiej.