Menu

Jak zapakować i wysłać oponę kurierem Poczta Polska?

Sprawdź zasady pakowania opon przewoźnika Poczta Polska. 

Jak zapakować oponę do wysyłki kurierem Poczta Polska i o czym pamiętać?

Chcesz wysłać opony kurierem Poczta Polska, ale nie wiesz, jak je zapakować? Musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które umożliwią szybkie nadanie a później sprawny transport przesyłki do adresata. Przewoźnik Poczta Polska w instrukcji dotyczącej pakowania opon zaznacza, że mogą one być pakowane wyłącznie pojedynczo lub po dwie sztuki ułożone jedna na drugiej. Ważne jest jednak to, że w przypadku wysyłki dwóch opon spakowanych razem, przesyłka będzie traktowana jako niestandardowa. 

Za pośrednictwem Poczty Polskiej możesz nadać opony, których zewnętrzna średnica nie przekracza 60 cm. Ponadto, muszą one być zapakowane w taki sposób, jaki przewoźnik przedstawił w udostępnionym przewodniku pakowania opon. Znajdziesz w nim informacje dotyczące nie tylko prawidłowego pakowania, ale również kilka wskazówek, jak nie pakować opon. Stosując się do tych zasad nadasz szybko przesyłkę i będziesz miał pewność, że kurier odbierze ją od Ciebie bez najmniejszych problemów. 

Prawidłowo zapakowane opony do wysyłki kurierem Poczta Polska

Prawidłowo zapakowane opony do wysyłki kurierem Poczty Polskiej to te pakowane pojedynczo lub po maksymalnie dwie sztuki razem (przesyłka niestandardowa). Nie musisz pakować opony w karton – wystarczy w jednym miejscu okleić ją taśmą tak, aby nachodziła ona na siebie. Na taśmę naklej etykietę adresową. Etykieta powinna być dobrze widoczna a znajdujący się na niej kod kreskowy powinien być umiejscowiony na rancie opony lub ewentualnie na bieżniku. Powierzchnia etykiety musi być gładka – bez wgnieceń czy wgłębień, zwłaszcza w okolicy kodu kreskowego. 

Prawidłowo zapakowane opony do wysyłki Pocztą Polską

Przesyłka niestandardowa

Kurier Poczta Polska to również możliwość wysyłki opon pakowanych po dwie sztuki razem. Aby nadać taką przesyłkę, powinieneś ułożyć opony jedną na drugiej i połączyć je ze sobą. W tym celu użyj taśmy klejącej. Dokładnie owiń opony w dwóch miejscach tak, aby w trakcie transportu nie uległy rozdzieleniu. Na taśmę naklej etykietę adresową w taki sposób, aby była dobrze widoczna dla kuriera. Szczególną uwagę zwróć na kod kreskowy – nie może on być zasłonięty a powierzchnia etykiety powinna być całkowicie gładka. 

Przesyłka niestandardowa Poczta Polska

Jak nie pakować opony do wysyłki kurierem Poczta Polska?

Przewoźnik Poczta Polska nie przyjmie do transportu opony, która będzie zafoliowana taśmą stretch. Podobnie będzie w przypadku, gdy przesyłka będzie obejmowała więcej niż dwie opony. Zwróć także uwagę na odpowiednie zabezpieczenie przesyłki – źle złączone opony czy ich nierówne ułożenie mogą spowodować, że kurier nie przyjmie opon. Pamiętaj o prawidłowym naklejeniu etykiety, dzięki czemu sprawnie nadasz przesyłkę i unikniesz problemów. 

Ile kosztuje wysyłka opony kurierem Poczta Polska?

Za pośrednictwem Poczty Polskiej możesz wysłać opony zarówno jako przesyłkę standardową, jak i niestandardową. W przypadku pierwszej opcji cena będzie zależała w głównej mierze od wagi oraz wymiarów przesyłki. Z kolei w przypadku opcji niestandardowej musisz się liczyć z kosztami dodatkowymi. Ceny poszczególnych przesyłek możesz sprawdzić w cenniku Poczty Polskiej Pocztex Kurier 48 i cenniku Poczty Polskiej Pocztex Express 24. 

Jak tanio wysłać oponę kurierem Poczta Polska na GlobKurier.pl?

Opony kurierem Poczta Polska możesz nadać za pośrednictwem GlobKurier.pl. W tym celu możesz skorzystać z   szybkiej wyceny. Po dokładnym zważeniu i zmierzeniu opony, wpisz jej parametry w odpowiednim miejscu w formularzu. Po kliknięciu “Wyceń przesyłkę” poniżej pojawią się oferty dostępnych na naszej platformie przewoźników. Spośród dostępnych opcji wybierz przewoźnika Poczta Polska i następnie uzupełnij dane nadawcy oraz adresata paczki. Pamiętaj, że w kolejnych krokach możesz skorzystać z opcji dodatkowych dla Twojej przesyłki takich jak ubezpieczenie przesyłki czy przesyłka pobraniowa.  Następny krok to przekazanie przesyłki kurierowi lub nadanie jej w punkcie. Jeśli chcesz na bieżąco sprawdzać status swojej przesyłki, możesz skorzystać z opcji śledzenie paczki Poczta  Polska Pocztex Kurier  lub śledzenie paczki Poczta Polska Pocztex Express 24 na GlobKurier.pl. Dzięki niej szybko zlokalizujesz przesyłkę i przewidzisz, kiedy dotrze ona do adresata. 

Źródło instrukcji i grafik: Poczta Polska
Informacje na stronie zostały zaktualizowane 27 września 2021r. 

Sprawdź, jak wysłać opony za pośrednictwem innych przewoźników

WYSYŁASZ WIĘCEJ NIŻ 15 PRZESYŁEK MIESIĘCZNIE?
SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI: