Menu

Jak zapakować i wysłać oponę kurierem DHL?

Sprawdź zasady pakowania opon przewoźnika DHL. 

Jak zapakować oponę do wysyłki kurierem DHL i o czym pamiętać?

Chcesz wysłać opony kurierem DHL? Zanim nadasz przesyłkę, musisz odpowiednio je zapakować, dzięki czemu doręczenie będzie sprawne i bezpieczne. Przewoźnik DHL w swoim regulaminie zaznacza, że za jakość opakowania przesyłki odpowiedniego do jej zawartości odpowiada Nadawca. Co więcej, kurier DHL może odmówić odbioru przesyłki, która:

  • może uszkodzić inne przesyłki w transporcie;
  • jest nieodpowiednio zabezpieczona do transportu (np. wystające elementy czy ostre krawędzie);
  • ma niedopasowany rodzaj opakowania do zawartości i ciężaru;
  • jest niestandardowa a jej list przewozowy nie ma oznaczenia NST.

Poprawne pakowanie opon do wysyłki kurierem DHL jest możliwe na kilka sposobów. W każdym przypadku musisz jednak pamiętać o naklejeniu w widocznym miejscu listu przewozowego.

Wysyłka opony bez opakowania

Oponę do wysyłki bez opakowania wystarczy owinąć taśmą klejącą. Na taśmę naklej list przewozowy – kod kreskowy musi znajdować się na rancie opony i być w całości widoczny od strony otworu na felgę. Opona z listem przewozowym naklejonym bezpośrednio na oponę nie zostanie odebrana przez kuriera. 

opony kurierem DHL

Wysyłka opon opakowanych w karton

Przygotuj odpowiedniej długości arkusz kartonu lub okrągłe pokrywy kartonowe dopasowane rozmiarem do opony. Owiń oponę arkuszem kartonu lub zakryj ją pokrywami kartonowymi. Aby zabezpieczyć przedmiot przed wysunięciem się, użyj taśmy polipropylenowej. List przewozowy naklej w widocznym miejscu na największej przestrzeni. 

opony kurierem DHL

Wysyłka opony zapakowanej w folię stretch


W ten sposób możesz wysłać dwie opony. Na początek ułóż je równo jedna na drugiej a następnie używając folii stretch stwórz warstwę zabezpieczającą przesyłkę. List przewozowy naklej na płasko na folii. 

opony kurierem DHL

Wysyłka dwóch opon zapakowanych razem

Ułóż opony równo jedna na drugiej a następnie połącz je za pomocą taśmy polipropylenowej minimum w trzech miejscach. Następnie owiń opony taśmą klejącą a na niej naklej list przewozowy. Zrób to w taki sposób, aby kod kreskowy znajdował się na rancie opony.

opony kurierem DHL

Jak nie pakować opony do wysyłki kurierem DHL?

W swoim regulaminie DHL zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia do przewozu rzeczy, których stan jest wadliwy lub opakowanie jest niedostateczne. Podobnie sprawa wygląda w przypadku przesyłek, które nie mają wymaganego opakowania lub w widocznej części jej zawartości znajdują się napisy, wizerunki, rysunki lub inne znaki graficzne naruszające prawo. Zanim zatem nadasz opony kurierem DHL, sprawdź, czy karton nie jest uszkodzony oraz czy opona się z niego nie wysuwa. Jeśli do pakowania używasz folii stretch, zrób kilka warstw, dzięki czemu stworzysz solidną barierę chroniącą opony przed zniszczeniem. Koniecznie sprawdź, czy folia nie jest uszkodzona. Jeśli wysyłasz dwie opony spakowane razem, zwróć szczególną uwagę na to, czy są one odpowiednio ze sobą połączone np. za pomocą taśmy polipropylenowej. 

opony kurierem DHL
Przykłady nieprawidłowego pakowania opon do wysyłki kurierem DHL

Ile kosztuje wysyłka opony kurierem DHL?

Cena wysyłki opon kurierem DHL zależy od tego, czy będą one sklasyfikowane jako przesyłka standardowa, czy jako przesyłka niestandardowa. Poniżej znajdziesz informacje, dzięki którym łatwo ocenisz, do której kategorii kwalifikuje się Twoja paczka. Ceny poszczególnych przesyłek sprawdzisz w cenniku przewoźnika DHL. 

Liczba opon lub felg/średnica opon lub felg
Średnica ≤ 60 cm
60 cm < średnica ≤ 80 cm
1 szt
przesyłka standardowa
przesyłka niestandardowa
2 szt
przesyłka niestandardowa
przesyłka niestandardowa

Jak tanio wysłać oponę kurierem DHL na GlobKurier.pl?

Aby nadać opony kurierem DHL w GlobKurier.pl skorzystaj z szybkiej wyceny. Dokładnie zmierz i zważ prawidłowo spakowane opony, dzięki czemu szybko uporasz się z wpisywaniem parametrów w odpowiednie rubryki. Po kliknięciu “Wyceń przesyłkę” poniżej pojawią się oferty przewoźników. Spośród dostępnych opcji wybierz przewoźnika DHL i uzupełnij dane nadawcy oraz adresata paczki. Pamiętaj, że możesz skorzystać z opcji dodatkowych dla Twojej przesyłki takich jak ubezpieczenie przesyłki czy przesyłka pobraniowa.  Kolejny krok to przekazanie opon kurierowi. Jeśli chcesz na bieżąco sprawdzać status swojej przesyłki, możesz skorzystać z opcji śledzenie paczki na GlobKurier.pl. Dzięki niej szybko zlokalizujesz przesyłkę i przewidzisz, kiedy dotrze ona do adresata. 

Źródło instrukcji i grafik: DHL
Informacje na stronie zostały zaktualizowane 16 września 2021r. 

Sprawdź, jak wysłać opony za pośrednictwem innych przewoźników

WYSYŁASZ WIĘCEJ NIŻ 15 PRZESYŁEK MIESIĘCZNIE?
SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI: