• Jak zapakować i wysłać oponę kurierem UPS?

  Sprawdź zasady pakowania opon przewoźnika UPS. 

  Jak zapakować oponę do wysyłki kurierem UPS i o czym pamiętać?

  Chcesz wysłać opony i szukasz odpowiedniego kuriera? Usługi w tym zakresie świadczy m.in. przewoźnik UPS. Aby jednak sprawnie nadać przesyłkę, która bezpiecznie dotrze do odbiorcy, konieczne jest jej odpowiednie zapakowanie. Opony kurierem UPS należy wysyłać pojedynczo a wytyczne, co do ich zapakowania, są jasne i pozwalają na szybkie przygotowanie przesyłki do transportu. Pamiętaj, że jako nadawca paczki, to Ty odpowiadasz za jej bezpieczne zapakowanie, a kurier może nie przyjąć opony, która będzie nieprawidłowo zabezpieczona. Przy pakowaniu zwróć również uwagę na to, aby list przewozowy był dobrze widoczny, co ułatwi kurierowi UPS skanowanie. Przewoźnik UPS traktuje opony jako przesyłki niestandardowe, co oznacza, że w tym przypadku obowiązuje inny cennik, niż przy wysyłce paczek o standardowej wadze i wymiarach. Co ważne, kurier UPS nie przyjmie opon zapakowanych po cztery sztuki w jednej przesyłce. 

  Wysyłka opony bez opakowania

  Opony do wysyłki kurierem UPS powinny być pakowane pojedynczo. Przewoźnik rekomenduje owinięcie szerokim pasem taśmy samoprzylepnej w jednym miejscu. Po owinięciu całej opony taśma powinna przykleić się do siebie. Na taśmę naklej list przewozowy w taki sposób, aby miał gładką powierzchnię a kod kreskowy znajdował się w widocznym miejscu. 

  opony kurierem DHL

  Przewoźnik UPS dopuszcza również możliwość wysyłki opon w kartonie o regularnej bryle prostopadłościanu. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteś w stanie przesłać w jednej paczce maksymalnie dwie opony. Chcesz wysłać opony z felgami kurierem UPS? Jest to możliwe wyłącznie pojedynczo i po uprzednim odpowiednim pakowaniu. Musisz pamiętać, aby dobrze zabezpieczyć przesyłkę, dzięki czemu opony nie wysuną się z kartonu i bezpiecznie dotrą na miejsce. 

  Jak nie pakować opony do wysyłki kurierem UPS?

  Przede wszystkim staraj się pakować opony pojedynczo i zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcji. Ilość opon ma znaczenie, gdyż kurier UPS ma prawo odmówić przyjęcia przesyłki, w której będą znajdować się np. trzy czy cztery sztuki. Pamiętaj również, że list przewozowy powinien być równo przyklejony w widocznym miejscu. Nierówne przyklejenie, pomarszczona i pofałdowana powierzchnia listu to dodatkowe utrudnienie przy nadawaniu przesyłki. Nie powinieneś także zasłaniać listu – możesz okleić go przezroczystą taśmą klejącą, żeby się nie zniszczył w trakcie transportu. 

  Ile kosztuje wysyłka opony kurierem UPS?

  Cena wysyłki opon kurierem UPS zależy w głównej mierze od ich wymiarów oraz wagi. Dlatego też tak istotne jest dokładne zważenie i zmierzenie przesyłki przed jej wyceną i nadaniem. UPS traktuje przesyłki zawierające opony jako niestandardowe, co wiąże się z uiszczeniem dodatkowej opłaty . Dokładne ceny za konkretne rodzaje paczek wysyłanych kurierem UPS możesz sprawdzić w cenniku przewoźnika na GlobKurier.pl.

  Jak tanio wysłać oponę kurierem UPS na GlobKurier.pl?

  Wysłanie opony kurierem UPS dzięki GlobKurier.pl jest jeszcze łatwiejsze. Aby zrobić to sprawnie i bez komplikacji, skorzystaj z szybkiej wyceny. W pierwszej kolejności jednak dokładnie zmierz i zważ prawidłowo spakowane opony, co znacznie usprawni uzupełnianie formularza  Po kliknięciu “Wyceń przesyłkę” poniżej pojawią się oferty przewoźników, które odpowiadają Twojej przesyłce. Spośród dostępnych opcji wybierz przewoźnika UPS i następnie uzupełnij dane nadawcy oraz adresata paczki. Pamiętaj, że w kolejnych krokach możesz skorzystać z opcji dodatkowych dla Twojej przesyłki takich jak ubezpieczenie przesyłki czy przesyłka pobraniowa.  W następnym etapie wysyłki przekaż opony kurierowi UPS. Jeśli chcesz na bieżąco sprawdzać status swojej przesyłki, możesz skorzystać z opcji śledzenie paczki UPS na GlobKurier.pl. Dzięki niej szybko zlokalizujesz przesyłkę i przewidzisz, kiedy dotrze ona do adresata. 

  Źródło instrukcji i grafik: UPS
  Informacje na stronie zostały zaktualizowane 27 września 2021r. 

  Sprawdź, jak wysłać opony za pośrednictwem innych przewoźników

  WYSYŁASZ WIĘCEJ NIŻ 15 PRZESYŁEK MIESIĘCZNIE?
  SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI: