Menu

Jak zapakować i wysłać oponę kurierem DPD?

Sprawdź zasady pakowania opon przewoźnika DPD. 

Jak zapakować oponę do wysyłki kurierem DPD i o czym pamiętać?

Planujesz wysłać oponę kurierem DPD? Zanim nadasz przesyłkę, sprawdź, jak prawidłowo zapakować oponę, aby mieć pewność, że dotrze ona sprawnie i bezpiecznie do adresata. Nieprawidłowe pakowanie może skutkować zwróceniem paczek do Nadawcy oraz naliczeniem ceny za przesyłkę pierwotną oraz jej zwrot. Jakich zatem zasad pakowania opon powinieneś przestrzegać chcąc nadać je za pośrednictwem kuriera DPD?

  • Opona powinna być zapakowana pojedynczo.
  • Oponę owiń owijką (taśmą) a na niej naklej etykietę adresową.
  • Pamiętaj, aby nie zakrywać etykiety adresowej taśmą.
  • Kod kreskowy powinien znajdować się na rancie opony.
  • Naklej etykietę w taki sposób, aby nie powstały na niej zagniecenia bądź pofalowania. Szczególną uwagę zwróć na okolice kodu kreskowego. 

Chcąc wysłać opony kurierem DPD powinieneś pamiętać, że nieco inne zasady obowiązują w przypadku przesyłek krajowych, a inne w przypadku przesyłek międzynarodowych.  

Wysyłka opony w serwisie krajowym

Opony wysyłane kurierem DPD w serwisie krajowym muszą być zapakowane pojedynczo. Nie musisz umieszczać ich w kartonie czy foliować stretchem – wystarczy, że owiniesz ją owijką (taśmą), na którą nakleisz etykietę adresową. Prawidłowy sposób pakowania opon do wysyłki kurierem DPD znajdziesz na poniższym zdjęciu. 

Kurier DPD dostarczy również same felgi. Jeśli planujesz ich wysyłkę, koniecznie zapakuj je pojedynczo lub maksymalnie po dwie sztuki w tekturowy karton. Zabezpiecz je również w środku, aby uniknąć zniszczeń. Wysyłając z kolei całe koła (opony + felgi), możesz je zapakować wyłącznie pojedynczo, również w odpowiednio zabezpieczony w środku karton. Pamiętaj jednak, że przesyłka zawierająca w środku koło, będzie traktowana jako przesyłka niestandardowa.

opony kurierem DPD

Wysyłka opony w serwisie międzynarodowym

Opony kurierem DPD wysyłane w transporcie międzynarodowym mogą być zapakowane pojedynczo lub po dwie w paczce. Etykietę adresową umieść w widocznym miejscu i pamiętaj, aby nie zakrywać jej taśmą klejącą. Zwróć również uwagę na to, aby nie powstały na niej zagniecenia, zwłaszcza w miejscu, gdzie znajduje się kod kreskowy. Opony do wysyłki za granicę powinieneś zapakować przy użyciu folii stretch lub okrągłych tafli kartonów zabezpieczonych dodatkowo taśmą polipropylenową. Wyjątek stanowią opony wysyłane do krajów skandynawskich: Norwegii, Danii, Szwecji, Finlandii, które mogą być zapakowane wyłączne z użyciem folii stretch. Ważne: do Szwecji możesz wysłać wyłącznie poprawnie zapakowane, pojedyncze opony kurierem DPD. 

Jak nie pakować opony do wysyłki kurierem DPD?

Opony do wysyłki kurierem DPD powinny być zapakowane w taki sposób, aby nie uległy uszkodzeniu w transporcie a jednocześnie nie stanowiły zagrożenia dla innych przesyłek. Złe pakowanie to m.in. niedostateczne zabezpieczenie paczki, które grozi wysunięciem się opony np. spomiędzy dwóch kartonowych pokryw. Pamiętaj również, że naklejenie etykiety adresowej w nieodpowiednim miejscu lub ograniczenie jej widoczności dla kuriera, również jest traktowane jako nieprawidłowe pakowanie opony. Decydując się na wysyłkę opon kurierem DPD zapoznaj się z poniższymi przykładami nieodpowiedniego pakowania i postaraj się nie powielać tych błędów. 

Przykłady nieprawidłowego pakowania opon do wysyłki kurierem DPD

Ile kosztuje wysyłka opony kurierem DPD?

Ceny wysyłki opon kurierem DPD są uzależnione między innymi od tego, czy wysyłasz je na terenie kraju, czy za granicę. Duże znaczenie ma również rozmiar przesyłki, czyli m.in. to, czy wysyłasz jedną oponę czy dwie. Pamietaj, że jeśli chcesz wysłać całe koła (opony + felgi), Twoja przesyłka będzie traktowana jako niestandardowa, a to również wpłynie na jej koszt. Aktualne ceny przesyłek kurierskich DPD możesz sprawdzić w cenniku przewoźnika DPD.

Jak tanio wysłać oponę kurierem DPD na GlobKurier.pl?

Nadanie przesyłki kurierem DPD jest na GlobKurier.pl bardzo proste i intuicyjne. Wystarczy, że dokładnie zmierzysz i zważysz przesyłkę a jej parametry wpiszesz w formularzu szybkiej wyceny na naszej stronie. Po kliknięciu czerwonego przycisku, na dole pojawią się oferty dopasowane do Twojej przesyłki. Spośród nich wybierz przewoźnika DPD i przejdź dalej w celu uzupełnienia danych niezbędnych do nadania przesyłki kurierskiej. Po wpisaniu adresu odbiorcy będziesz miał możliwość wyboru opcji dodatkowych wysyłki opon kurierem. Możesz w tym miejscu m.in. ubezpieczyć przesyłkę lub wybrać płatność za pobraniem. 

Nadałeś opony kurierem DPD i chcesz wiedzieć, na jakim etapie doręczenia znajduje się Twoja przesyłka? Skorzystaj z opcji śledzenie przesyłki DPD na GlobKurier.pl i na bieżąco monitoruj status paczki. Dzięki temu masz również możliwość przewidzenia terminu dostarczenia przesyłki i poinformowania o tym odbiorcę. 

Źródło instrukcji i grafik: DPD
Informacje na stronie zostały zaktualizowane 16 września 2021r. 

Sprawdź, jak wysłać opony za pośrednictwem innych przewoźników

WYSYŁASZ WIĘCEJ NIŻ 15 PRZESYŁEK MIESIĘCZNIE?
SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI: