• Jak zapakować i wysłać oponę kurierem InPost?

  Sprawdź zasady pakowania opon przewoźnika InPost. 

  Jak zapakować oponę do wysyłki kurierem InPost i o czym pamiętać?

  Za pośrednictwem przewoźnika InPost możesz wysłać opony na dwa sposoby: z nadaniem w Paczkomacie i odbiorem w Paczkomacie oraz z nadaniem w Paczkomacie i doręczeniem do drzwi odbiorcy. W obu przypadkach przesyłka musi spełniać określone wymagania, aby nie była potraktowana jako przesyłka niestandardowa. O jakich wymaganiach mowa? Przesyłka standardowa w InPost to opony w rozmiarze nie większym niż 15 cali.  Muszą być zapakowane bez felg, a maksymalna ilość opon zapakowanych razem to dwie. Opony nie mogą być łączone równolegle. Najlepszym sposobem na zapakowanie dwóch opon jest ułożenie ich równo jedna na drugiej i odpowiednie ich zabezpieczenie. Jeśli w ten sposób zapakujesz przesyłkę, zostanie ona potraktowana jako standardowa, a Ty nie będziesz musiał uiszczać dodatkowych opłat. 

   

  Wysyłka opon InPost

  Opony kurierem InPost możesz wysłać wyłącznie zapakowane w folię lub inny rodzaj tworzywa pakunkowego. Co istotne, przewoźnik dopuszcza również pakowanie za pomocą folii stretch. Przesyłka może obejmować maksymalnie dwie sztuki, przy czym żadna z nich nie może mieć założonych felg. Elementy takiego zestawu powinny być ze sobą solidnie połączone i zabezpieczone przed wysunięciem sią któregoś z nich. Jak połączyć opony? Ułóż je równo jedna na drugiej i ostretchuj lub zbinduj bądź oklej taśmą. 

  Przewoźnik InPost umożliwia wysyłkę opony z felgami, ale w takim przypadku możliwa jest wysyłka wyłącznie pojedynczej sztuki. Przesyłka taka będzie traktowana jako niestandardowa, podobnie jak przesyłka zawierająca jedną oponę w rozmiarze większym niż 15 cali. Maksymalny dopuszczalny rozmiar opony to 20 cali, z uwzględnieniem maksymalnych wymiarów dla poszczególnych usług InPost. Wyjątek od definicji przesyłki niestandardowej stanowi wyłącznie opona bez felgi, w rozmiarze do 15 cali i wysyłana bez kartonu. 

  Ile kosztuje wysyłka opony kurierem InPost?

  Cena wysyłki opon kurierem InPost zależy od tego, czy będą one sklasyfikowane jako przesyłka standardowa, czy jako przesyłka niestandardowa. Wpływ na cenę ma również rozmiar opon oraz wybrana opcja doręczenia – z Paczkomatu do Paczkomatu czy z Paczkomatu do drzwi adresata. Aktualne ceny wszystkich przesyłek możesz sprawdzić w cenniku przewoźnika InPost oraz w cenniku Paczkomatów InPost.  

  Jak tanio wysłać oponę kurierem InPost na GlobKurier.pl?

  Aby nadać opony za pośrednictwem przewoźnika InPost w GlobKurier.pl skorzystaj z szybkiej wyceny. Po dokładnym spakowaniu i zabezpieczeniu opon powinieneś je dokładnie zmierzyć i zważyć. Jak mogłeś zauważyć wcześniej, rozmiar opony ma bezpośredni wpływ na to, ile zapłacisz za przesyłkę. Po kliknięciu “Wyceń przesyłkę” poniżej pojawią się oferty przewoźników. Spośród dostępnych opcji wybierz ofertę InPost i uzupełnij dane nadawcy oraz adresata paczki w odpowiednich polach formularza. Pamiętaj, że możesz skorzystać z opcji dodatkowych dla Twojej przesyłki takich jak ubezpieczenie przesyłki czy przesyłka pobraniowa.  Kolejny krok to nadanie opon w Paczkomacie. Jeśli chcesz na bieżąco sprawdzać status swojej przesyłki, możesz skorzystać z opcji śledzenie paczki na GlobKurier.pl. Dzięki niej szybko zlokalizujesz przesyłkę i przewidzisz, kiedy dotrze ona do adresata. 

  Źródło instrukcji: InPost
  Informacje na stronie zostały zaktualizowane 24 września 2021r. 

  Sprawdź, jak wysłać opony za pośrednictwem innych przewoźników

  WYSYŁASZ WIĘCEJ NIŻ 15 PRZESYŁEK MIESIĘCZNIE?
  SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI: