Menu

Jak zapakować i wysłać oponę kurierem FedEx?

Sprawdź zasady pakowania opon przewoźnika FedEx. 

Jak zapakować oponę do wysyłki kurierem FedEx i o czym pamiętać?

Przewoźnik FedEx klasyfikuje opony jako przesyłkę standardową , pod warunkiem, że została ona przygotowana do wysyłki w sposób spełniający określone wymagania. Jeśli zatem odpowiednio przygotujesz przesyłkę, nie będziesz musiał obawiać się dodatkowych opłat za elementy niestandardowe. Kurier FedEx przyjmie przesyłkę jako standardową, jeśli będzie zawierała opony w rozmiarze nie większym niż 17 cali i zewnętrznej średnicy nieprzekraczającej 700 mm. Dotyczy to opon do samochodów osobowych, dostawczych i innych. Zgodnie z regulaminem, opony mogą być pakowane pojedynczo lub podwójnie. Pamiętaj również, że waga przesyłki z oponami, nie może przekroczyć 35 kg. Konieczne jest również odpowiednie przygotowanie przesyłki – zgodnie z zasadami narzuconymi przez przewoźnika FedEx. 

Wysyłka opony w opakowaniu tekturowym

Opakowanie tekturowe na opony możesz wykonać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to okrągłe pokrywy. Tekturowych pokryw z otworami ułatwiającymi przenoszenie użyj do zakrycia opony od góry i od dołu. Następnie zabezpiecz przesyłkę taśmą polipropylenową, dzięki czemu opona nie wysunie się spomiędzy pokryw. Na wierzchu pokrywy naklej list przewozowy. Zrób to w takim miejscu, aby nie zasłaniała go taśma, dzięki czemu możliwe będzie sprawne zeskanowanie kodu. 

Oponę do wysyłki kurierem FedEx możesz również zapakować w pojedynczy arkusz papieru. Owiń oponę takim arkuszem a następnie całość zabezpiecz taśmą polipropylenową. Na płaskiej, górnej części opakowania umieść list przewozowy. Pamiętaj, że umieszczenie go w innym miejscu może skutkować jego uszkodzeniem lub całkowitym zerwaniem. Podobnie jak w przypadku tekturowych pokryw, również tutaj uważaj, aby nie zakryć listu taśmą. 

Wysyłka opony w opakowaniu foliowym

Przewoźnik FedEx umożliwia również wysyłkę opon zapakowanych w folię elastyczną. Aby to zrobić, owiń oponę w taki sposób, aby gładka powierzchnia folii stanowiła zewnętrzną stronę. Dzięki temu będzie możliwe automatyczne sortowanie. List przewozowy umieść na wierzchniej warstwie folii na zewnętrznej krawędzi opony. Zwróć uwagę na to, aby powierzchnia listu była bez zagnieceń. 

Oponę możesz również opakować folia stretch. W tym celu zakryj folią co najmniej 3/4 powierzchni opony i po obu stronach zrób otwory w celu ułatwienia przenoszenia przesyłki. Pamiętaj, aby nakleić list przewozowy w widocznym miejscu. Umieszczenie go pomiędzy warstwami folii może skutecznie uniemożliwić prawidłowe skanowanie.

Jak nie pakować opony do wysyłki kurierem FedEx?

Opony do wysyłki kurierem FedEx powinny być zapakowane według zasad określonych przez przewoźnika. Dzięki temu przesyłka dotrze do adresata w nienaruszonym stanie. Odpowiednie pakowanie jest również istotne dla prawidłowego przebiegu procesu sortowania przesyłek. Przy pakowaniu opon pamiętaj przede wszystkim o tym, aby nie zasłaniać listu przewozowego. Wszelkie nachodzące na niego elementy, takie jak folia czy taśma polipropylenowa, mogą skutecznie uniemożliwić skanowanie kodu kreskowego. Jako nadawca jesteś odpowiedzialny za prawidłowe przygotowanie opony do transportu, dlatego zanim to zrobisz, zapoznaj się z powyższymi zasadami określonymi przez przewoźnika FedEx w regulaminie. 

Ile kosztuje wysyłka opony kurierem FedEx?

Jeśli chcesz wysłać oponę kurierem FedEx i zastanawiasz się, ile to będzie kosztowało, w pierwszej kolejności sprawdź, czy przesyłka mieści się w standardowych wymiarach. Jeśli jest ona większa niż 17 cali i ma średnicę przekraczającą 700 mm, przewoźnik potraktuje ją jako przesyłkę niestandardową, a to wiąże się z dodatkowymi opłatami. To samo będzie miało miejsce w przypadku, gdy waga opony przekroczy 35kg. Aktualne ceny wszystkich przesyłek możesz sprawdzić w cenniku przewoźnika FedEx na GlobKurier.pl.

Jak tanio wysłać oponę kurierem FedEx na GlobKurier.pl?

Wysyłkę opony kurierem FedEx możesz zlecić za pośrednictwem strony GlobKurier.pl. Aby to zrobić, wystarczy, że wejdziesz na szybką wycenę i wpiszesz parametry odpowiednio spakowanej przesyłki. Po przejściu dalej, na ekranie pojawią się oferty wszystkich przewoźników, których oferta pasuje do Twojej przesyłki. Spośród nich wybierz FedEx i przejdź do etapu wpisywania danych niezbędnych do nadania paczki. Po wpisaniu adresu odbiorcy będziesz miał możliwość wyboru opcji dodatkowych wysyłki opony kurierem. Wśród nich znajdziesz m.in. ubezpieczenie przesyłki czy możliwość nadania paczki pobraniowej. Aby skorzystać z którejś opcji, wystarczy zaznaczyć odpowiedni kwadraciki gotowe! Twoja przesyłka wyruszyła już w drogę do adresata i jesteś ciekaw, gdzie się znajduje? Skorzystaj z opcji śledzenie przesyłki FedEx na GlobKurier.pl i na bieżąco monitoruj status Twojej paczki. 

Źródło instrukcji i grafik: FedEx
Informacje na stronie zostały zaktualizowane 16 września 2021r. 

Sprawdź, jak wysłać opony za pośrednictwem innych przewoźników

WYSYŁASZ WIĘCEJ NIŻ 15 PRZESYŁEK MIESIĘCZNIE?
SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI: