Ubezpieczenie przesyłki – usługa, z której warto skorzystać?

ubezpieczenie przesylki

Ubezpieczenie przesyłki to jedna z podstawowych usług dodatkowych oferowanych przez firmy kurierskie. Jakie są korzyści z tej usługi? Ile kosztuje? I przede wszystkim – czy warto ją wybrać?

Niezależnie od tego czy wysyłamy paczkę do bliskiej osoby mieszkającej za granicą, czy też zamawiającym produkt z innego kraju to każdą przesyłkę powinniśmy dodatkowo ubezpieczyć. Dlaczego? Ubezpieczona przesyłka traktowana jest z jeszcze większą ostrożnością, co jest szczególnie dobrym rozwiązaniem w przypadku wysyłania lub zamawiania drogich sprzętów elektronicznych, perfum lub biżuterii. Wówczas możemy mieć pewność, że przesyłka dotrze cała i bezpiecznie wprost do rąk adresata.

Ubezpieczenie przesyłki – kiedy należy ubezpieczać nadawane przesyłki?

Jak już wspomnieliśmy na samym wstępie na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia przesyłki kurierskiej warto zdecydować się w sytuacji, kiedy jej zawartość jest cenna. Będą to na pewno przedmioty, których ewentualna naprawa lub zakup nowej sztuki wiązałaby się z dużym wydatkiem. Wysyłając przesyłki za granicę musimy mieć na uwadze fakt, że będą one musiały przebyć długą drogę nim trafią do miejsca docelowego. Podobnie jest w przypadku zamawiania towarów z innych krajów.
Oprócz paczek o dużej wartości, ubezpieczyć należy także różnego rodzaju ważne dokumenty, takie jak: faktury firmowe, akta sądowe oraz umowy, które muszą znaleźć się w posiadaniu odbiorcy na czas.
Choć przesyłki kurierskie są traktowane zdecydowanie z większą ostrożnością niż paczki wysyłane pocztą, to i tutaj nierzadko zdarzają się nieprzewidziane sytuacje. Na wykupienie ubezpieczenie bez warunkowo należy zdecydować się wtedy, kiedy wysyłamy tzw. przesyłkę pobraniową, czyli taką, za której zawartość odbiorca płaci dopiero w momencie jej odebrania. Uszkodzenie zawartości lub zaginięcie takiej przesyłki wiązać się będzie z poniesieniem dodatkowych kosztów przez nadawcę.

Jaki jest koszt ubezpieczenia przesyłki kurierskiej?

Ubezpieczenie przesyłki kurierskiej to wydatek rzędu kilku-kilkunastu złotych. Ostateczna cena ubezpieczenia w dużej mierze zależna jest od zadeklarowanej wartości przesyłki, im jest ona wyższe tym koszty ubezpieczenia będą większe, jednak w dalszym ciągu niezwykle korzystne dla naszych portfeli.

Pamiętaj, że firmy funkcjonują według własnej wewnętrznej polityki oraz zasad, stąd różnice w cenie ubezpieczenia. Jeszcze kilka lat temu znaczna większość kurierów udostępniała klientom usługę bezpłatnego ubezpieczenia paczki, niestety dzisiaj wszystkie firmy zlokalizowane w Polsce zajmujące się transportem i dostarczaniem przesyłek pobierają niewielkie opłaty, oczywiście adekwatne do wartości nadanej paczki.

Jeżeli prowadzisz swój biznes i systematycznie wysyłasz towary do swoich klientów do świetną opcją będzie skorzystanie z usług pośrednika współpracującego z kilkoma firmami kurierskimi. Pośrednik zajmie się dopasowaniem usług do indywidualnych potrzeb nadawcy tak by były one jak najbardziej korzystne pod względem poniesionych kosztów związanych z wysyłką paczki.

W jaki sposób można ubezpieczyć nadawaną przesyłkę?

To niezwykle proste zadanie, które w większości przypadków nie powinno sprawić nadawcy żadnego problemu. Niezbędne do tego celu będzie posiadanie informacji dotyczących zadeklarowanej wartości przesyłki, następnym krokiem jest wybór opcji wykupienia dodatkowego ubezpieczenia i gotowe! Prosto i szybko bez konieczności wypełniania zbędnych formularzy i innych dokumentów. Adnotacja odnoście nabytego ubezpieczenia pojawi się na liście przewozowym, dzięki czemu wysłana przesyłka będzie traktowana jeszcze z większą ostrożnością.
Pamiętaj, by pod żadnym pozorem nie zmniejszać kwoty deklarowanej wartości, chcąc obniżyć w ten sposób i tak niewielkie koszty ubezpieczenia, narażasz się na starty, bowiem w wyniku uszkodzenia przesyłki otrzymasz zwrot gotówki adekwatny do informacji znajdujących się na liście przewozowym.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl