• Kody pocztowe Nowy Sącz - wyszukiwarka

  Wyszukiwarka kodów pocztowych GlobKurier.pl umożliwia szybkie i bezproblemowe odnalezienie kodów pocztowych. Sprawdź kod pocztowy w Nowym Sączu.

  Wyszukiwarka kodów pocztowych

     Szukanie...
     Miejscowość Ulica Kod Województwo Powiat
     Znalazłeś kod pocztowy? Zarejestruj się i wysyłaj jeszcze taniej!
     • ZYSKAJ RABATY OD RAZU PO ZALOGOWANIU
     • DARMOWA REJESTRACJA
     • INDYWIDUALNA WYCENA
     Nowy projekt (17)
     Znalazłeś kod pocztowy? Zarejestruj się i wysyłaj jeszcze taniej!
     • ZYSKAJ RABATY OD RAZU PO ZALOGOWANIU
     • DARMOWA REJESTRACJA
     • INDYWIDUALNA WYCENA

     Wyszukiwarka kodów pocztowych w Nowy Sącz

     Szukasz szybkiego i sprawdzonego sposobu na weryfikację kodów pocztowych? W GlobKurier.pl mamy coś, co spełni Twoje oczekiwania. Wyszukiwarka kodów pocztowych Nowy Sącz to proste narzędzie, które pozwala nie tylko odnaleźć prawidłowy kod, ale również zweryfikować, czy dane adresowe, które masz, są poprawne. Jak to działa? Wystarczy, że w odpowiednie pole wyszukiwarki u góry strony wpiszesz nazwę miejscowości, a mechanizm pokaże Ci przypisany do niej kod pocztowy. Możesz również wyszukiwać odwrotnie – wpisując kod pocztowy w celu odnalezienia przypisanej do niego miejscowości. Warto wiedzieć, że wyszukiwarka kodów pocztowych jest całkowicie darmowa, dzięki czemu możesz korzystać z niej tak wiele razy, jak tego potrzebujesz.

     W jaki sposób działa wyszukiwarka kodów pocztowych?

     Kody pocztowe w Polsce składają się z pięciu cyfr rozdzielonych znakiem “-”. Prawidłowy zapis powinien wyglądać tak: dd-ddd, gdzie “d” oznacza cyfrę. Jeśli zatem zauważysz gdzieś kod składający się z większej lub mniejszej ilości cyfr, to jasny znak, że jest on nieprawidłowy. Konkretny kod pocztowy zazwyczaj przypisany jest do miejscowości, jednak może on również odnosić się do części miejscowości lub konkretnej placówki pocztowej. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku miast wydzielonych. Tutaj kody pocztowe mogą być przydzielone do ulic, ich części lub nawet do konkretnej strony ulicy. Baza kodów pocztowych w Polsce jest tworzona na podstawie listy TERYT. Lista ta uwzględnia wszystkie podstawowe miejscowości w naszym kraju. Nad poprawnym funkcjonowaniem całego systemu czuwa Poczta Polska.

     Lista ważnych kodów pocztowych Nowy Sącz

     Nowy Sącz to miasto na prawach powiatu położone w województwie małopolskim. Powstało w 1292 roku jako miasto królewskie, a obecnie jest traktowane jako stolica Sądecczyzny. Nowy Sącz za miasto na prawach powiatu został uznany w 1951 roku, natomiast od 1 stycznia 1999 roku jest powiatem grodzkim. Jednocześnie jednak jest siedzibą władz powiatu nowosądeckiego ziemskiego. Nowy Sącz jest podzielony na 25 jednostek pomocniczych gminy, które nazywane są osiedlamy. Wśród nich znajdują się m.in.: Osiedle Barskie, Osiedle Centrum, Osiedle Kochanowskiego, Osiedle Poręba Mała i inne. Lista kodów pocztowych Nowy Sącz obejmuje wszystkie osiedla, dzięki czemu wyszukiwarka może znaleźć każdy adres zlokalizowany w tym mieście. Pamiętaj również, że na stronie udostępniamy listę najważniejszych adresów w Nowym Sączu, która jest przydatna m.in. przy adresowaniu pism urzędowych.

     • Ul. Rynek 1, 33-300 Nowy Sącz; Urząd Miasta

     • Ul. Jagiellońska 33, 33-300 Nowy Sącz; Starostwo Powiatowe

     • Ul. Władysława Barbackiego 10, 33-300 Nowy Sącz; Urząd Skarbowy

     • Ul. dr. Juliana Słowika 1, 33-300 Nowy Sącz; Sąd Rejonowy

     • Ul. gen. Wieniawy Długoszowskiego 83b, 33-300 Nowy Sącz; Sądecki Park Etnograficzny.

     WYSYŁASZ WIĘCEJ NIŻ 15 PRZESYŁEK MIESIĘCZNIE?
     SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI: