Menu

Reklamacje UPS - Jak złożyć reklamację?

UPS to firma dostarczająca przesyłki zarówno w Polsce, jak i za granicą o światowej renomie. Jednak błędy ludzkie sprawiają, że nawet firma ciesząca się zaufaniem od czasu do czasu musi rozpatrywać reklamacje klientów związane ze świadczonymi usługami. W przypadku UPS można reklamować zaginięcie, uszkodzenie, jak i niekompletność przesyłki. Dzięki temu można ograniczyć straty przedsiębiorstwa, ale i straty prywatne.    

Jak złożyć reklamację przesyłki UPS?

Krok 1: Wybierz powód zgłoszenia i przygotuj dokumenty
Krok 2: Wypełnij formularz reklamacyjny, dołącz dokumenty i wyślij zgłoszenie

Formularz reklamacji

Raportowany przez
Powód zgłoszenia reklamacji*
Typ klienta*
Numer zamówienia*
Adres e-mail*
Firma
Imię i Nazwisko*
Telefon*
Nr konta bankowego*
Kwota roszczenia*
Koszty dodatkowe
Szkoda
Zawartość*
Opis
Źródło
Załącz dokumenty

Maksymalny rozmiar plik(-ów) wynosi 20 MB.

Maksymalna ilość załączników: 2

* Oświadczam, iż wszelkie dane w formularzu są prawdziwe oraz że nie ubiegam się w powyższej sprawie o odszkodowanie od innego Ubezpieczyciela.
* Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890, opisanymi w Polityce prywatności. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890 w celu przesyłania informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.
Krok 3: Po wypełnieniu formularza oraz weryfikacji przesłanej dokumentacji otrzymają Państwo numer sprawy. W razie braków w dokumentacji skontaktuje się z Państwem pracownik działu reklamacji. W sprawach związanych z reklamacjami, bardzo prosimy o kontakt pod adresem mailowym: reklamacje@globkurier.pl

Reklamacja z tytułu uszkodzenia/ubytku/zaginięcia przesyłki UPS na czym polega kiedy zgłaszać?

Należy pamiętać, że przesyłkę zawsze należy sprawdzać w obecności kuriera. Jeśli już zewnętrzna część paczki jest uszkodzona, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że i towar uległ uszkodzeniu. Od czego należy zatem zacząć, zanim złoży się reklamację UPS z tytułu uszkodzenia przesyłki? Przede wszystkim trzeba sporządzić protokół szkody w obecności kuriera w dniu doręczenia przesyłki. Jeśli dodatkowo przesyłka doszła z opóźnieniem, to taką reklamację należy złożyć w ciągu 7 dni od doręczenia. Wtedy zostanie rozpatrzona przez UPS. Oczywiście trzeba ponadto wypełnić formularz, a także dołączyć dokumentację. Potrzebny będzie oryginał listu przewozowego lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem, a także faktura zakupu. Ponadto wspomniany protokół sporządzony przy kurierze, także musi zostać dołączony. Przydadzą się także zdjęcia dokumentujące uszkodzenia przesyłki. 

Podobnie jak w przypadku uszkodzenia, również w przypadku ubytku zawartości należy sporządzić protokół szkody w obecności kuriera. W przypadku niesprawdzenia paczki, jej wybrakowaną zawartość można reklamować jedynie u samego sprzedawcy. Dlatego jest to bardzo ważne. Potrzebne będą dokładnie te same dokumenty. Tutaj zdjęcia nie będą konieczne, ponieważ to faktura i protokół świadczą o wybrakowaniu paczki. Oczywiście jeśli reklamację składa nadawca, który jest przekonany, że przesłał kompletną przesyłkę powinien wymienić wszystkie zawarte towary: nazwę i markę, kolor, ilość, wymiary, numery seryjne, itp. Wszystkie szczegóły pozwolą odnaleźć brakujące towary, jeśli paczka była np. poddawana kontroli celnej czy innym procedurom. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że jeśli w paczce znajdowały się jakiekolwiek towary z czarnej listy, to nie dość, że można zapłacić wysoką karę, to oczywiście nie można liczyć na żaden zwrot czy odzyskanie towaru. Nie chodzi tu nawet o produkt nielegalne, ale np. przewożone bez odpowiednich zezwoleń albo zakazane przez danego przewoźnika. W przypadku UPS jest to standardowa lista. 

Jak śledzić/monitorować przesyłkę UPS z GlobKurier.pl ?

Globkurier.pl to platforma do nadawania przesyłek, zarówno kopert, paczek, jak i palet za pośrednictwem różnych firm kurierskich. Globkurier.pl negocjuje korzystne stawki z wiodącymi firmami kurierskimi, dzięki temu można otrzymać wysokiej jakości usługę UPS w korzystnej cenie. Jednym z elementów wysyłki towarów jest śledzenie przesyłki. Odbywa się ono poprzez założone konto na Globkurier.pl. Po zalogowaniu można dokładnie sprawdzić, gdzie znajduje się przesyłka i kiedy powinna zostać dostarczona. Jeśli na którymś etapie łańcuch dostaw zostanie zerwany, to będzie to widoczne w monitoringu. Jest on możliwy dzięki temu, że każda paczka otrzymuje unikalny kod kreskowy i numer, który widoczny jest na liście przewozowym przyklejanym na paczkę. Zatem mając numer przesyłki, a kopia listu przewozowego zawsze dostępna jest online, można sprawdzić, gdzie się w danym momencie znajduje. Jeśli nie dotrze w ciągu 24 godzin od planowanego terminu dostawy do odbiorcy, można zgłosić reklamację UPS. Sprawdź Śledzenie przesyłki UPS z GlobKurier.pl.

Jak długo trwa rozpatrywanie reklamacji UPS?

Wiele osób zastanawia się, jak długo należy czekać na rozpatrzenie reklamacji UPS. Uszkodzenie czy ubytek zawartości, tak naprawdę mają znaczenie. Bo w drugim przypadku następuje próba znalezienia towaru, a w pierwszym sprawdzane jest czy wina za uszkodzenie leży po stronie przewoźnika czy jednak nadawcy, który niedostatecznie dobrze zabezpieczył przesyłkę. Reklamacja pewnie zostanie rozpatrzona przez przewoźnika w terminie do 30 dni, od momentu przesłania wszystkich niezbędnych dokumentów. 

Jak prawidłowo wypełnić formularz reklamacji dla UPS?

Trzeba postarać się u przewoźnika o wszystkie niezbędne dokumenty. Wszystkie załączniki muszą być czytelne, dlatego gdy wykonuje się skany trzeba bardzo dokładnie sprawdzić, czy zmniejszenie rozmiaru pliku istotnie nie wpływa na jakość i widoczność poszczególnych elementów.  W przypadku uszkodzonego lub wybrakowanego towaru dostarczonego przez UPS można dochodzić swoich praw. Trzeba jednak pamiętać, że możliwość uzyskania rekompensaty jest uzależniona od braku uchybień ze strony nadawcy, a także dostarczenia przez odbiorcę wszystkich niezbędnych dokumentów. 

Jak przygotować załączniki dla reklamcji UPS?

Można dołączyć maksymalnie trzy pliki, dlatego jeśli chce się załączyć zarówno list przewozowy, fakturę zakupu, protokół spisany w obecności kuriera, jak i zdjęcia dokumentujące uszkodzenia czy też wybrakowaną paczkę w odniesieniu do listy rzeczy na fakturze, należy wszystko spakować w zip. Dodatkowo trzeba pamiętać, że owe dokumenty nie mogą mieć zbyt dużego rozmiaru. Dopuszczalne jest 30 MB.

Najpopularniejsze artykuły - reklamacje

Jak prawidłowo złożyć reklamację w firmie kurierskiej?

Składanie reklamacji nigdy nie jest przyjemne, ale od czasu do czasu taka potrzeba może się zdarzyć. Nikt nie jest w stanie całkowicie wykluczyć wystąpienia zdarzeń losowych, w postaci na przykład uszkodzenia przesyłki podczas przewozu. Szczególnie w takiej branży jak usługi kurierskie, w której to paczki pokonują dziesiątki kilometrów, przechodząc przez szereg pomieszczeń, sortowni i rąk.

Spóźniona paczka – co zrobić, gdy przesyłka nie dotrze na czas?

Oczekiwania na paczkę przypomina wypatrywanie świętego Mikołaja. Nic dziwnego, że kiedy kurier zawodzi, nasza frustracja rośnie. Wyjaśniamy, co zrobić, gdy paczka się spóźniona. Sprawdź, jakie są Twoje prawa i czy możesz uzyskać odszkodowanie.

Co zrobić, gdy paczka zostanie uszkodzona podczas transportu?

W dzisiejszych czasach konsumenci robią zakupy online masowo. Przez Internet sprzedawane jest niemal wszystko. Jak wielu konsumentów doświadczyło rozczarowania, gdy przesyłka dotarła uszkodzona? Problemy z przesyłkami zdarzają się rzadko, ale przy takiej skali zamówień, trudno wykluczyć ewentualność uszkodzeń. Jak przygotować protokół uszkodzenia przesyłki? Jak sprawdzić, czy przesyłka została uszkodzona w transporcie?

Masz dodatkowe pytania? Wróć na stronę główną lub napisz do nas