Menu

ROHLIG SUUS Logistics - logo

Reklamacje Rohlig SUUS - Jak złożyć reklamację?

W ostatnich latach branże spedycyjna i transportowa wprowadzają nowoczesne procedury, które mają za zadanie zabezpieczyć przewożone przesyłki przed uszkodzeniem. Jest to odpowiedzią na rosnące wymagania ze strony klientów biznesowych, którzy oczekują, że przesyłane towary dotrą do odbiorców szybko i w idealnym stanie. W przeciwnym razie może to oznaczać, że firma będzie narażona na poważne finansowe straty. Mimo wysiłków nawet u renomowanych przewoźników, takich jak Rohling SUUS Logistics może zdarzyć się sytuacja, gdy uszkodzenia przesyłki lub zaginięcia nie da się uniknąć. Podpowiadamy, jak zareklamować przesyłkę Rohling Suus.

Jak złożyć reklamację przesyłki Rohlig SUUS?

Krok 1: Wybierz powód zgłoszenia i przygotuj dokumenty
Krok 2: Wypełnij formularz reklamacyjny, dołącz dokumenty i wyślij zgłoszenie

Formularz reklamacji

Raportowany przez
Powód zgłoszenia reklamacji*
Typ klienta*
Numer zamówienia*
Adres e-mail*
Firma
Imię i Nazwisko*
Telefon*
Nr konta bankowego*
Kwota roszczenia*
Koszty dodatkowe
Szkoda
Zawartość*
Opis
Źródło
Załącz dokumenty

Maksymalny rozmiar plik(-ów) wynosi 20 MB.

Maksymalna ilość załączników: 2

* Oświadczam, iż wszelkie dane w formularzu są prawdziwe oraz że nie ubiegam się w powyższej sprawie o odszkodowanie od innego Ubezpieczyciela.
* Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890, opisanymi w Polityce prywatności. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890 w celu przesyłania informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.
Krok 3: Po wypełnieniu formularza oraz weryfikacji przesłanej dokumentacji otrzymają Państwo numer sprawy. W razie braków w dokumentacji skontaktuje się z Państwem pracownik działu reklamacji. W sprawach związanych z reklamacjami, bardzo prosimy o kontakt pod adresem mailowym: reklamacje@globkurier.pl

Reklamacja z tytułu uszkodzenia lub ubytku przesyłki Rohlig Suus na czym polega kiedy zgłaszać?

Zgodnie z polskim prawem, przewoźnik ponosi pełną odpowiedzialność za paczkę od momentu jej przyjęcia, do dostarczenia do odbiorcy. Jej utrata, uszkodzenie lub ubytek zawartości wiążą się z koniecznością wypłaty rekompensaty. Jeżeli przesyłka dotarła do Ciebie zniszczona, powinieneś zgłosić reklamację z tytułu uszkodzenia przesyłki. W tym celu najlepiej będzie spisać protokół szkody od razu w obecności dostawcy. Z tego powodu zawsze przy odbieraniu przesyłki należy ją obejrzeć jeszcze w obecności kuriera – przynajmniej pod kątem najbardziej rzucających się w oczy uszkodzeń. Protokół spisany od razu to dowód, że do uszkodzenia doszło w transporcie, a nie później. Warto dołączyć go do wniosku o reklamację. Jeżeli dopiero później odkryjesz uszkodzenia, to dokładnie je sfotografuj. Nie przekładaj towarów w paczce, pozostaw ją w takim stanie, w jakim została Ci dostarczona. Pamiętaj, że na wypełnienie formularza i zgłoszenie reklamacji masz 7 dni. Pamiętaj, że jeżeli uszkodzenie powstało na skutek nieodpowiedniego opakowania lub przewozu niedozwolonych substancji, Twoja reklamacja zostanie odrzucona.

W sytuacji, gdy w przesyłce brakuje części zawartości (na przykład gdy paleta zamiast 100 sztuk produktu zawiera 70), właściwą procedurą będzie zgłoszenie reklamacji z tytułu ubytku zawartości. W takiej sytuacji również najlepszym rozwiązaniem będzie spisanie protokołu w obecności kuriera. W każdym przypadku powinieneś przesłać prawidłowo wypełniony formularz reklamacji w przeciągu 7 dni od dostarczenia przesyłki.

Reklamacja z tytułu zaginięcia przesyłki Rohlig Suus na czym polega kiedy zgłaszać?

Niekiedy mimo wszystko dochodzi do sytuacji, gdy zgłoszenie reklamacji z tytułu zaginięcia paczki jest konieczne. Przewoźnik bierze za paczkę odpowiedzialność od momentu odebrania jej do nadawcy do odbioru przez adresata i w razie zagubienia jest zobowiązany do wypłacenia rekompensaty. Często klienci firm kurierskich wahają się, ile czasu powinni czekać, zanim przystąpią do złożenia reklamacji. Kwestię tę regulują przepisy polskiego prawa: przesyłka jest uznawana za zagubioną po 30 dniach Jeżeli wcześniej się odnajdzie, możesz złożyć reklamację z tytułu opóźnienia w dostawie. Aby złożyć skuteczną reklamację, najpierw skontaktuj się z przewoźnikiem, zgłoś problem i dokładnie opisz paczkę – może to pomóc w jej odnalezieniu.

Jak śledzić/monitorować przesyłkę Rohlig SUUS z GlobKurier.pl ?

Jeżeli zleciłeś przesyłkę korzystając z usług Rohlig SUUS za pośrednictwem platformy Globkurier.pl, masz możliwość śledzenia jej na każdym etapie, od nadania do momentu, gdy trafi do rąk odbiorcy. Aby skorzystać z tej strony wejdź na Globkurier.pl i podaj numer zamówienia. Pamiętaj o tym, że jest to opcja bezpłatna i dostępna cały czas. W każdym momencie możesz sprawdzić status swojego zlecenia, co nie generuje żadnych dodatkowych kosztów. To rozwiązanie pozwala Ci szybko zareagować w sytuacji, gdyby któraś z aktualizacji Cię zaniepokoiła lub gdybyś miał wrażenie, że Twoja przesyłka gdzieś “utknęła”. W razie problemów może pomóc odnaleźć paczkę lub uprościć procedurę reklamacji.

Reklamacja Rohlig SUUS uszkodzenie i ubytek zawartości - jak wypełnić formularz?

Aby zgłosić reklamację przesyłki która została nadana w firmie Rohlig SUUS za pośrednictwem platformy Globkurier.pl konieczne będzie wypełnienie formularza dostępnego na stronie. Przygotuj numer przesyłki, podaj swoje dane i dokładnie opisz problem: w jaki sposób wyglądają zniszczenia? Czego brakuje? Aby procedura mogła zostać uruchomiona, niezbędne będzie również odpowiednie  przygotowanie wymaganych załączników. Gdy wyślesz formularz, Twoja sprawa otrzyma swój numer i będzie rozpatrywana. Reklamacja powinna zostać zweryfikowana przez przewoźnika w terminie do 30 dni, od momentu przesłania kompletu dokumentacji.

 

Najpopularniejsze artykuły - reklamacje

Jak prawidłowo złożyć reklamację w firmie kurierskiej?

Składanie reklamacji nigdy nie jest przyjemne, ale od czasu do czasu taka potrzeba może się zdarzyć. Nikt nie jest w stanie całkowicie wykluczyć wystąpienia zdarzeń losowych, w postaci na przykład uszkodzenia przesyłki podczas przewozu. Szczególnie w takiej branży jak usługi kurierskie, w której to paczki pokonują dziesiątki kilometrów, przechodząc przez szereg pomieszczeń, sortowni i rąk.

Spóźniona paczka – co zrobić, gdy przesyłka nie dotrze na czas?

Oczekiwania na paczkę przypomina wypatrywanie świętego Mikołaja. Nic dziwnego, że kiedy kurier zawodzi, nasza frustracja rośnie. Wyjaśniamy, co zrobić, gdy paczka się spóźniona. Sprawdź, jakie są Twoje prawa i czy możesz uzyskać odszkodowanie.

Co zrobić, gdy paczka zostanie uszkodzona podczas transportu?

W dzisiejszych czasach konsumenci robią zakupy online masowo. Przez Internet sprzedawane jest niemal wszystko. Jak wielu konsumentów doświadczyło rozczarowania, gdy przesyłka dotarła uszkodzona? Problemy z przesyłkami zdarzają się rzadko, ale przy takiej skali zamówień, trudno wykluczyć ewentualność uszkodzeń. Jak przygotować protokół uszkodzenia przesyłki? Jak sprawdzić, czy przesyłka została uszkodzona w transporcie?

Masz dodatkowe pytania? Wróć na stronę główną lub napisz do nas