Menu

Reklamacje Poczta Polska - Jak złożyć reklamację?

Podczas dynamicznie rozwijającego się rynku usług logistycznych i kurierskich może zdarzyć się sytuacja, w której konieczne będzie złożenie reklamacji. Jednym z takich wydarzeń jest uszkodzenie, ubytek lub zaginięcie przesyłki. Warto z wyprzedzeniem mieć świadomość na temat procesu reklamacyjnego i podczas odbioru dopełnić wszelkich formalności. Odpowiednia dokumentacja oraz poprawnie wypełniony formularz, pozwolą na sprawne i szybkie rozpoczęcie procesu reklamacji.

Jak złożyć reklamację przesyłki Poczta Polska?

Krok 1: Wybierz powód zgłoszenia i przygotuj dokumenty
Krok 2: Wypełnij formularz reklamacyjny, dołącz dokumenty i wyślij zgłoszenie

Formularz reklamacji

Raportowany przez
Powód zgłoszenia reklamacji*
Typ klienta*
Numer zamówienia*
Adres e-mail*
Firma
Imię i Nazwisko*
Telefon*
Nr konta bankowego*
Kwota roszczenia*
Koszty dodatkowe
Szkoda
Zawartość*
Opis
Źródło
Załącz dokumenty

Maksymalny rozmiar plik(-ów) wynosi 20 MB.

Maksymalna ilość załączników: 2

* Oświadczam, iż wszelkie dane w formularzu są prawdziwe oraz że nie ubiegam się w powyższej sprawie o odszkodowanie od innego Ubezpieczyciela.
* Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890, opisanymi w Polityce prywatności. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890 w celu przesyłania informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.
Krok 3: Po wypełnieniu formularza oraz weryfikacji przesłanej dokumentacji otrzymają Państwo numer sprawy. W razie braków w dokumentacji skontaktuje się z Państwem pracownik działu reklamacji. W sprawach związanych z reklamacjami, bardzo prosimy o kontakt pod adresem mailowym: reklamacje@globkurier.pl

Reklamacja z tytułu uszkodzenia lub ubytku przesyłki Poczty Polskiej na czym polega kiedy zgłaszać?

Podczas transportowania licznych paczek może zdarzyć się sytuacja, w której jedna z nich ulegnie uszkodzeniu. Może mieć to miejsce zarówno podczas jazdy, jak i na etapie sortowania lub magazynowania. Adresat w momencie odbioru uszkodzonej paczki może odmówić i zgłosić reklamacje. W zależności od danej sytuacji reklamację można zgłosić do przewoźnika lub nadawcy. Uszkodzeniem przesyłki może być zgnieciony karton, uszkodzona lub rozerwana folia ochronna, ale też wyraźne ślady otwierania pudełka. Uszkodzone opakowanie nie zawsze oznacza jednak uszkodzenia towaru wewnątrz. Warto w obecności kuriera otworzyć paczkę i sprawdzić. Jeśli jednak zawartość uległa uszkodzeniu, należy rozpocząć procedurę „reklamacja Poczta Polska uszkodzenie”.

Całkowite uszkodzenie zawartości paczki nie jest jedynym wypadkiem możliwym w transporcie. W niektórych sytuacjach może mieć miejsce również ubytek zawartości przesyłki. Oznacza to, że transportowany materiał został częściowo utracony lub uszkodzony. Może wystąpić sytuacja, w której przewoźnik jest w stanie wydać jedynie część przesyłki – różnica może być wagowa, objętościowa lub w liczbie sztuk i elementów. W przypadku takiego zdarzenia adresat ma prawo rozpocząć procedurę reklamacyjną.

Reklamacja z tytułu zaginięcia przesyłki Poczty Polskiej na czym polega kiedy zgłaszać?

Niezależnie od rodzaju i gabarytu przesyłki, może zdarzyć się sytuacja, że nie dotrze ona do adresata. W przypadku zaginięcia paczki należy zgłosić reklamację na piśmie lub za pośrednictwem formularza. Należy podać w niej dane kontaktowe oraz informacje na temat przesyłki. Konieczne jest również zaznaczenie żądanej wysokości odszkodowania. Reklamacja Poczta Polska zaginięcie – zgłoszenie tego rodzaju roszczeń możliwe jest po upływie 14 dni od planowanej daty doręczenia.

Jak śledzić/monitorować przesyłkę Poczta Polska z GlobKurier.pl ?

Śledzenie przesyłki jest wyjątkowo proste i intuicyjne. Nie wymaga zakładania konta ani logowania. Wystarczy jedynie podać numer przesyłki GK. Aby go znaleźć, należy sprawdzić dokumenty otrzymane po złożeniu zamówienia. Powinien znajdować się u góry potwierdzenia. Z łatwością można znaleźć go również w panelu klienta. Dzięki tej opcji, bez trudu można śledzić proces doręczania. Pozwala to na szybkie zlokalizowanie miejsca przestoju, dzięki czemu można w odpowiednim momencie zareagować. Śledzenie przesyłki umożliwia również przygotowanie się na jej odbiór lub przełożenie dostawy. Usługa ta jest w pełni darmowa i dostępna całodobowo, 7 dni w tygodniu.

Jak długo trwa rozpatrywanie reklamacji Poczta Polska?

Konieczne jest przygotowanie dokumentów poświadczających nadanie i odebranie przesyłki oraz jej koszt. Niezbędne jest również przygotowanie dokumentacji obrazującej uszkodzenia lub ubytki zawartości przesyłki. Reklamacja jest rozpatrywana w terminie do 30 dni od dnia dosłania kompletu dokumentacji. W odpowiedzi zawarte powinno być uzasadnienie decyzji oraz w przypadku uznania roszczeń – sposób oraz termin ich wypłaty.

Jak prawidłowo wypełnić formularz reklamacji?

Za pośrednictwem strony GlobKurier.pl można skorzystać z formularza reklamacyjnego. Pozwala to na sprawne i szybkie przeprowadzenie procedury, podczas której wsparcia mogą udzielić konsultanci. Reklamacja Poczta Polska formularz wymaga określenia powodu reklamacji. Może być uszkodzenie lub zaginięcie przesyłki, opóźnienia bądź inne zdarzenia, które doprowadziły klienta do tego punktu. Należy nadać również temat, aby pracownicy mogli sprawniej rozpatrzyć takie zgłoszenie. W formularzu należy podać również dane na temat przesyłki, takie jak numer zlecenia. Ważne są również dane kontaktowe, takie jak adres e-mail, numer telefonu, ale również imię i nazwisko. Kolejnym krokiem jest stworzenie krótkiego opisu zdarzenia oraz okoliczności reklamacji. Następnie należy wgrać odpowiednie załączniki, dzięki którym procedura reklamacyjna będzie mogła zostać prawidłowo rozpatrzona i uruchomiona.

Jak przygotować załączniki dla reklamcji Poczta Polska?

Formularz stanowi odpowiedź na pytanie „jak zareklamować przesyłkę Poczta Polska”. Załącznik dotyczący reklamacji z tytułu uszkodzenia lub ubytku zawartości przesyłki powinien być spakowany w formacie zip. lub innym wybranym formacie o jak najmniejszym rozmiarze. 

Najpopularniejsze artykuły - reklamacje

Jak prawidłowo złożyć reklamację w firmie kurierskiej?

Składanie reklamacji nigdy nie jest przyjemne, ale od czasu do czasu taka potrzeba może się zdarzyć. Nikt nie jest w stanie całkowicie wykluczyć wystąpienia zdarzeń losowych, w postaci na przykład uszkodzenia przesyłki podczas przewozu. Szczególnie w takiej branży jak usługi kurierskie, w której to paczki pokonują dziesiątki kilometrów, przechodząc przez szereg pomieszczeń, sortowni i rąk.

Spóźniona paczka – co zrobić, gdy przesyłka nie dotrze na czas?

Oczekiwania na paczkę przypomina wypatrywanie świętego Mikołaja. Nic dziwnego, że kiedy kurier zawodzi, nasza frustracja rośnie. Wyjaśniamy, co zrobić, gdy paczka się spóźniona. Sprawdź, jakie są Twoje prawa i czy możesz uzyskać odszkodowanie.

Co zrobić, gdy paczka zostanie uszkodzona podczas transportu?

W dzisiejszych czasach konsumenci robią zakupy online masowo. Przez Internet sprzedawane jest niemal wszystko. Jak wielu konsumentów doświadczyło rozczarowania, gdy przesyłka dotarła uszkodzona? Problemy z przesyłkami zdarzają się rzadko, ale przy takiej skali zamówień, trudno wykluczyć ewentualność uszkodzeń. Jak przygotować protokół uszkodzenia przesyłki? Jak sprawdzić, czy przesyłka została uszkodzona w transporcie?

Masz dodatkowe pytania? Wróć na stronę główną lub napisz do nas