Menu

Reklamacje Orlen Paczka - Jak złożyć reklamację?

Paczka Orlen jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się firm, które zajmują się dostarczaniem przesyłek. Zachwyca krótkim czasem dostawy, bardzo konkurencyjną ceną, prostotą zamówienia i zrealizowania wysyłki oraz wygodą przekazywania paczki. Jako jeden z niewielu przewoźników umożliwia odbiór towarów przez 24 godziny na dobę. Niestety, jak u każdego przewoźnika, czasami zdarza się uszkodzenie lub zaginięcie przesyłki. Dowiedz się, co robić w takiej sytuacji.

Jak złożyć reklamację przesyłki Orlen Paczka?

Krok 1: Wybierz powód zgłoszenia i przygotuj dokumenty
Krok 2: Wypełnij formularz reklamacyjny, dołącz dokumenty i wyślij zgłoszenie

Formularz reklamacji

Raportowany przez
Powód zgłoszenia reklamacji*
Typ klienta*
Numer zamówienia*
Adres e-mail*
Firma
Imię i Nazwisko*
Telefon*
Nr konta bankowego*
Kwota roszczenia*
Koszty dodatkowe
Szkoda
Zawartość*
Opis
Źródło
Załącz dokumenty

Maksymalny rozmiar plik(-ów) wynosi 20 MB.

Maksymalna ilość załączników: 2

* Oświadczam, iż wszelkie dane w formularzu są prawdziwe oraz że nie ubiegam się w powyższej sprawie o odszkodowanie od innego Ubezpieczyciela.
* Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890, opisanymi w Polityce prywatności. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890 w celu przesyłania informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.
Krok 3: Po wypełnieniu formularza oraz weryfikacji przesłanej dokumentacji otrzymają Państwo numer sprawy. W razie braków w dokumentacji skontaktuje się z Państwem pracownik działu reklamacji. W sprawach związanych z reklamacjami, bardzo prosimy o kontakt pod adresem mailowym: reklamacje@globkurier.pl

Reklamacja z tytułu uszkodzenia lub ubytku przesyłki Orlen Paczka na czym polega kiedy zgłaszać?

Reklamacja z tytułu uszkodzenia przesyłki polega na otrzymaniu zwrotu kosztów za wysyłkę oraz zadośćuczynienia od przewoźnika za jej uszkodzenie. Zgłaszamy ją, najlepiej wtedy, kiedy już w momencie dostarczenia paczki widać, że coś jest z nią nie tak. Jeśli paczka jest dziurawa, poobijana lub wgnieciona i zachodzi podejrzenie, że jej zawartość mogła zostać uszkodzona, należy spisać protokół szkody już w punkcie odbioru przesyłek. Taki protokół przyda się na późniejszym etapie reklamacji. Będzie bardzo pomocny i z pewnością przyspieszy czas oczekiwania na jej wynik. Dzięki niemu ryzyko odrzucenia reklamacji przez przewoźnika również znacząco maleje. W sytuacji, w której dopiero w domu okazuje się, że towar uległ uszkodzeniu, dokumentujemy wszystkie szkody i przechodzimy do reklamacji on-line na stronie Globkurier.pl.

Reklamację z tytułu ubytku zawartości przesyłki zgłaszamy wówczas, kiedy towar w paczce nie jest kompletny. Może polegać to na tym, że jednego z przedmiotów brakuje lub jakiś element zakupionej rzeczy został zagubiony, np. wypadł w czasie transportu przez uszkodzone opakowanie. Szkody również należy dokładnie udokumentować oraz spisać protokół tuż po odebraniu przesyłki. Jeśli widzimy, że paczka z zewnątrz nie wygląda zbyt dobrze, można także zrezygnować z jej odbioru. Wówczas, wróci do nadawcy.

Reklamacja z tytułu zaginięcia przesyłki Orlen Paczka na czym polega kiedy zgłaszać?

Reklamacje z powodu zaginionej przesyłki, chociaż nie należą do częstych przypadków, czasami się zdarzają. Paczka, żeby dotrzeć w określone miejsce, musi przemierzyć wcześniej wiele miast, punktów kontrolnych i odbioru, aby dotrzeć do miejsca docelowego. Jeśli zdaje się, że paczka zaginęła, w pierwszej kolejności należy skorzystać z panelu do śledzenia paczek. Jeśli zamówienie bardzo długo znajduje się w jednym punkcie lub powinno już dawno dotrzeć, ale nie jest to stan zgodny z faktycznym, składamy reklamację. Wcześniej można skontaktować się w sprawie paczki również z konsultantami serwisu Globkurier.pl, którzy być może odpowiedzą na nurtujące pytania, sprawdzą jeszcze raz miejsce pobytu paczki i podejmą próbę jej odnalezienia. Zaginięcie paczki zgłasza się po 30 dniach od jej nadania.

Jak śledzić/monitorować przesyłkę ORLEN Paczka z GlobKurier.pl ?

Przesyłki wysyłane za pomocą Orlen paczka, przeważnie docierają do adresatów nawet w ciągu 1 lub 2 dni! Żeby śledzić postępy w realizacji usługi wysyłkowej na stronie Globkurier.pl, należy posiadać jedynie numer zamówienia lub numer listu przewozowego, który przyklejamy na paczkę. Identyfikator GK zamówienia można uzyskać wchodząc w panel Klienta na stronie Globkurier.pl lub znaleźć go w mailu potwierdzającym zamówienie usługi przez serwis. Po wpisaniu numeru na stronie w odpowiednią bramkę, wszystkie dane na temat paczki natychmiast pojawią się na ekranie.

Jak długo trwa rozpatrywanie reklamacji ORLEN Paczka?

Na złożenie reklamacji z tytułu uszkodzenia przesyłki mamy 7 dni. Najlepiej jest jednak zrobić to jak najszybciej po otrzymaniu uszkodzonej paczki. Rozpatrywanie reklamacji trwa do 30 dni roboczych od czasu uzyskania kompletu dokumentów. W przyspieszeniu procedury pomoże prawidłowe zrealizowanie wszystkich formalności dotyczących reklamacji. 

Jak wypełnić formularz reklamacji na Globkurier.pl?

Na stronie Globkurier.pl znajduje się specjalny formularz, który bardzo ułatwia składanie reklamacji. Żeby spełnić wszystkie warunki jego prawidłowego wypełnienia, należy uzupełnić pole z imieniem i nazwiskiem, tematem formularza, powodem składania reklamacji oraz numerem zlecenia, który można znaleźć w serwisie lub mailu potwierdzającym zamówienie. Należy przygotować także stosowne załączniki. Jeśli napotykamy trudności z prawidłowym wypełnieniem formularza można skontaktować się z konsultantami serwisu Globkurier.pl, którzy z przyjemnością pomogą zrealizować każdy konieczny krok postępowania reklamacyjnego. Składanie reklamacji z tytułu uszkodzenia lub ubytku przesyłki w Orlen paczka nigdy nie było takie proste!

Jak przygotować załączniki dla reklamcji ORLEN Paczka?

Żeby załączyć pliki w formularzu, należy wybrać przycisk „wybierz pliki”, odnaleźć je na dysku swojego komputera i dodać za pomocą dwukrotnego kliknięcia. Zanim jednak dodamy załączniki, warto sprawdzić, jak dużo pamięci zajmują. Jeśli są zbyt duże, należy je nieco zmniejszyć lub spakować w formę zip. Załączniki powinny być czytelne nawet po ich zmniejszeniu. Wśród dodanych plików powinny znaleźć się dokumenty takie jak faktura, wydrukowany i uzupełniony formularz reklamacyjny, list przewozowy lub jego zgodna z oryginałem kopia. Jeśli dysponujemy protokołem szkody, również należy go przesłać. W pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji bardzo pomocne mogą się okazać także zdjęcia wszystkich wyrządzonych szkód. W razie gdyby okazało się, że potrzebne będą inne niż wspomniane dokumenty, konsultanci serwisu Globkurier.pl, kontaktują się z Klientem i uzgadniają wszystkie szczegóły.

Najpopularniejsze artykuły - reklamacje

Jak prawidłowo złożyć reklamację w firmie kurierskiej?

Składanie reklamacji nigdy nie jest przyjemne, ale od czasu do czasu taka potrzeba może się zdarzyć. Nikt nie jest w stanie całkowicie wykluczyć wystąpienia zdarzeń losowych, w postaci na przykład uszkodzenia przesyłki podczas przewozu. Szczególnie w takiej branży jak usługi kurierskie, w której to paczki pokonują dziesiątki kilometrów, przechodząc przez szereg pomieszczeń, sortowni i rąk.

Spóźniona paczka – co zrobić, gdy przesyłka nie dotrze na czas?

Oczekiwania na paczkę przypomina wypatrywanie świętego Mikołaja. Nic dziwnego, że kiedy kurier zawodzi, nasza frustracja rośnie. Wyjaśniamy, co zrobić, gdy paczka się spóźniona. Sprawdź, jakie są Twoje prawa i czy możesz uzyskać odszkodowanie.

Co zrobić, gdy paczka zostanie uszkodzona podczas transportu?

W dzisiejszych czasach konsumenci robią zakupy online masowo. Przez Internet sprzedawane jest niemal wszystko. Jak wielu konsumentów doświadczyło rozczarowania, gdy przesyłka dotarła uszkodzona? Problemy z przesyłkami zdarzają się rzadko, ale przy takiej skali zamówień, trudno wykluczyć ewentualność uszkodzeń. Jak przygotować protokół uszkodzenia przesyłki? Jak sprawdzić, czy przesyłka została uszkodzona w transporcie?

Masz dodatkowe pytania? Wróć na stronę główną lub napisz do nas