Menu

Reklamacje InPost - Jak złożyć reklamację?

InPost to jeden z często wybieranych przewoźników. Jako pierwszy wprowadził na polski rynek możliwość wysyłania przesyłek przy użyciu paczkomatów. Rozwiązanie to cieszy się popularnością i daje możliwość wygodnego nadawania przesyłek. Za pomocą platformy GlobKurier.pl możliwe jest zlecanie paczek, które mają być wysłane paczkomatem lub zamówienie tradycyjnej dostawy kurierem. Skorzystałeś z usług przewoźnika InPost za naszym pośrednictwem? Wysłana przez Ciebie przesyłka została uszkodzona lub zaginęła? Zobacz, jak zareklamować przesyłkę InPost.

Jak złożyć reklamację przesyłki InPost?

Krok 1: Wybierz powód zgłoszenia i przygotuj dokumenty
Krok 2: Wypełnij formularz reklamacyjny, dołącz dokumenty i wyślij zgłoszenie

Formularz reklamacji

Raportowany przez
Powód zgłoszenia reklamacji*
Typ klienta*
Numer zamówienia*
Adres e-mail*
Firma
Imię i Nazwisko*
Telefon*
Nr konta bankowego*
Kwota roszczenia*
Koszty dodatkowe
Szkoda
Zawartość*
Opis
Źródło
Załącz dokumenty

Maksymalny rozmiar plik(-ów) wynosi 20 MB.

Maksymalna ilość załączników: 2

* Oświadczam, iż wszelkie dane w formularzu są prawdziwe oraz że nie ubiegam się w powyższej sprawie o odszkodowanie od innego Ubezpieczyciela.
* Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890, opisanymi w Polityce prywatności. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890 w celu przesyłania informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.
Krok 3: Po wypełnieniu formularza oraz weryfikacji przesłanej dokumentacji otrzymają Państwo numer sprawy. W razie braków w dokumentacji skontaktuje się z Państwem pracownik działu reklamacji. W sprawach związanych z reklamacjami, bardzo prosimy o kontakt pod adresem mailowym: reklamacje@globkurier.pl

Reklamacja z tytułu uszkodzenia lub ubytku przesyłki InPost na czym polega kiedy zgłaszać?

Wysłana przez Ciebie paczka dotarła do odbiorcy uszkodzona? Zastanawiasz się, jak zareklamować przesyłkę InPost? Przede wszystkim warto ustalić czy paczka była dobrze zapakowana. Wysyłając przedmioty, które mogą ulec uszkodzeniu podczas transportu należy je odpowiednio zabezpieczyć. Dokonałeś wszelkich starań na etapie wysyłki ale mino to paczka dotarła do odbiorcy uszkodzona? Jeśli wina nie leży po stronie nadawcy możliwe jest złożenie reklamacji. Reklamacja InPost będzie poprawnie złożona jeśli dołączysz do niej protokół powstania szkody oraz zdjęcia dokumentujące stan paczki. Istotne jest, aby po odebraniu paczki zostawić ją w takim stanie, w jakim została otrzymana. Z reguły protokół musi zostać sporządzony w obecności kuriera, w dniu dostawy. Reklamację powinno się zgłosić do 7 dni od odebrania przesyłki. W przypadku przewoźnika InPost możliwe jest wypełnienie skróconego protokołu szkody dla uszkodzonych przesyłek kurierskich i paczkomatowych. Jest on dostępny online na stronie przewoźnika. Protokół ten można uzupełnić bez konieczności udawania się do oddziału InPost oraz bez obecności kuriera. Do protokołu należy dołączyć zdjęcia dokumentujące uszkodzenie przesyłki. 

Od momentu złożenia zamówienia możliwe jest śledzenie statusu przesyłki InPost. Można sprawdzić, na jakim etapie doręczenia jest paczka wysłana paczkomatem, jak i dostarczana przez kuriera. Jak to zrobić? Wystarczy, że na stronie śledzenia przesyłki InPost wprowadzisz numer zlecenia. Nie wiesz, gdzie go znaleźć? Wysłaliśmy go na Twój adres mailowy zaraz po złożeniu zamówienia. Dostępny jest on również w panelu klienta GlobKurier.pl. Status paczek doręczanych przez kuriera InPost oraz paczkomatem można sprawdzić również na stronie przewoźnika. Niezbędne do tego będzie posiadanie 24-cyfrowego numeru paczki. Jakie informacje uzyskasz weryfikując status paczki? Znajdują się tam dane dotyczące tego, kiedy przesyłka została zarejestrowana oraz jaka jest jej aktualna lokalizacja. Narzędzie śledzenia przesyłki jest pomocne przy precyzyjnym ustaleniu terminu przybycia kuriera oraz umieszczenia paczki w paczkomacie.

Reklamacja z tytułu zaginięcia przesyłki InPost na czym polega kiedy zgłaszać?

Kiedy zgłosić reklamację InPost z tytułu zaginięcia przesyłki? Jeśli Twoja paczka została nadana prawidłowo, a odbiorca nie otrzymał przesyłki mimo, że termin jej doręczenia dawno minął, zgłoś reklamację. Pomoże to ustalić, gdzie znajduje się Twoja przesyłka. Przed złożeniem reklamacji upewnij się jednak czy wina leży po stronie przewoźnika. Warto sprawdzić list przewozowy lub etykietę nadania i zweryfikować poprawność adresu dostawy. Zwróć uwagę na kod pocztowy. Jego błędne wpisanie mogło spowodować, że paczka znajduje się aktualnie w zupełnie innej części kraju. Użyj opcji monitorowania przesyłki i sprawdź czy nie było próby doręczenia paczki pod wskazanym adresem. Upewnij się, że odbiorca nie odmówił przyjęcia przesyłki lub nie przeoczył informacji o próbie jej doręczenia. Jednym z powodów niedoręczenia paczki, który nie leży po stronie przewoźnika jest podanie nieprawidłowej wagi przesyłki na etapie składania zamówienia. Jeśli wszystkie kroki wykonałeś prawidłowo, a paczka nie dotarła do odbiorcy możesz złożyć reklamację. Wypełnij formularz dostępny powyżej. 

Jak długo trwa rozpatrywanie reklamacji InPost?

Reklamacja powinna zostać rozpatrzona przez przewoźnika w terminie do 30 dni od otrzymania kompletu dokumentów. 

Jak prawidłowo wypełnić formularz reklamacji dla InPost?

Nadana za pośrednictwem GlobKurier.pl przesyłka dotarła do odbiorcy uszkodzona? Jeśli paczka była dobrze zapakowana i nie zawierała zabronionych w transporcie przedmiotów to przysługuje Ci prawo do złożenia reklamacji. W tym celu wypełnij powyższy formularz. Jak zrobić do poprawnie? Wybierz powód zgłaszanej reklamacji – w tym przypadku będzie to np. “Uszkodzenie przesyłki”. Podaj temat oraz numer zlecenia, który otrzymałeś po opłaceniu zamówienia. Został on wysłany na Twój adres mailowy, numer znajdziesz także w panelu klienta GlobKurier.pl. Podaj pozostałe dane, takie jak: imię i nazwisko, adres email czy numer telefonu, który ułatwi kontakt. W formularzu należy również opisać zaistniałą sytuację oraz powód składanej reklamacji. Staraj się zrobić to jak najbardziej szczegółowo. Napisz, kiedy i o jakiej godzinie paczka została doręczona. Jak wyglądała, na czym polega uszkodzenie, z czyjej winy Twoim zdaniem powstało itd. Jeśli masz jakieś wątpliwości na tym etapie składania reklamacji możesz się z nami skontaktować pod adresem mailowy: reklamacje@globkurier.pl. Po wypełnieniu formularzu sprawdź poprawność wprowadzonych danych oraz załącz wymagane dokumenty. 

Jak przygotować załączniki dla reklamcji InPost?

Zalecane jest spakowanie plików do jednego folderu i wysłanie ich w formacie zip. Masz pytania dotyczące składania reklamacji InPost? Skontaktuj się z nami pisząc na maila: reklamacje@globkurier.pl.

Najpopularniejsze artykuły - reklamacje

Jak prawidłowo złożyć reklamację w firmie kurierskiej?

Składanie reklamacji nigdy nie jest przyjemne, ale od czasu do czasu taka potrzeba może się zdarzyć. Nikt nie jest w stanie całkowicie wykluczyć wystąpienia zdarzeń losowych, w postaci na przykład uszkodzenia przesyłki podczas przewozu. Szczególnie w takiej branży jak usługi kurierskie, w której to paczki pokonują dziesiątki kilometrów, przechodząc przez szereg pomieszczeń, sortowni i rąk.

Spóźniona paczka – co zrobić, gdy przesyłka nie dotrze na czas?

Oczekiwania na paczkę przypomina wypatrywanie świętego Mikołaja. Nic dziwnego, że kiedy kurier zawodzi, nasza frustracja rośnie. Wyjaśniamy, co zrobić, gdy paczka się spóźniona. Sprawdź, jakie są Twoje prawa i czy możesz uzyskać odszkodowanie.

Co zrobić, gdy paczka zostanie uszkodzona podczas transportu?

W dzisiejszych czasach konsumenci robią zakupy online masowo. Przez Internet sprzedawane jest niemal wszystko. Jak wielu konsumentów doświadczyło rozczarowania, gdy przesyłka dotarła uszkodzona? Problemy z przesyłkami zdarzają się rzadko, ale przy takiej skali zamówień, trudno wykluczyć ewentualność uszkodzeń. Jak przygotować protokół uszkodzenia przesyłki? Jak sprawdzić, czy przesyłka została uszkodzona w transporcie?

Masz dodatkowe pytania? Wróć na stronę główną lub napisz do nas