Menu

przewoźnik Hellmann

Reklamacje Hellmann - Jak złożyć reklamację?

Wysyłając paczkę mamy nadzieję, że bez żadnych problemów i trudności dotrze do odbiorcy. Niestety, przesyłki przebywają nierzadko bardzo długą drogę, wielokrotnie przekazywane są z rąk do rąk. Zdarza się, że w czasie swojej podróży mogą zostać uszkodzone lub zaginąć. Na szczęście nie oznacza to straty dla nadawcy – rozwiązaniem jest reklamacja. Jak zareklamować przesyłkę? Hellmann, podobnie jak inni międzynarodowi przewoźnicy mają jasne procedury, dzięki którym jest to proste. Sprawdźmy więc, co należy zrobić. 

Jak złożyć reklamację przesyłki Hellmann?

Krok 1: Wybierz powód zgłoszenia i przygotuj dokumenty
Krok 2: Wypełnij formularz reklamacyjny, dołącz dokumenty i wyślij zgłoszenie

Formularz reklamacji

Raportowany przez
Powód zgłoszenia reklamacji*
Typ klienta*
Numer zamówienia*
Adres e-mail*
Firma
Imię i Nazwisko*
Telefon*
Nr konta bankowego*
Kwota roszczenia*
Koszty dodatkowe
Szkoda
Zawartość*
Opis
Źródło
Załącz dokumenty

Maksymalny rozmiar plik(-ów) wynosi 20 MB.

Maksymalna ilość załączników: 2

* Oświadczam, iż wszelkie dane w formularzu są prawdziwe oraz że nie ubiegam się w powyższej sprawie o odszkodowanie od innego Ubezpieczyciela.
* Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890, opisanymi w Polityce prywatności. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890 w celu przesyłania informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.
Krok 3: Po wypełnieniu formularza oraz weryfikacji przesłanej dokumentacji otrzymają Państwo numer sprawy. W razie braków w dokumentacji skontaktuje się z Państwem pracownik działu reklamacji. W sprawach związanych z reklamacjami, bardzo prosimy o kontakt pod adresem mailowym: reklamacje@globkurier.pl

Reklamacja z tytułu uszkodzenia lub ubytku przesyłki Hellmann na czym polega kiedy zgłaszać?

Podczas przewożenia przesyłek kurierskich może dojść do ich uszkodzenia. Jest to jeden z najczęstszych powodów reklamowania usług firm transportowych. Szacuje się bowiem, że aż 25% wszystkich zgłaszanych reklamacji dotyczy tego właśnie problemu. Reklamacja Hellmann z tytułu uszkodzenia przesyłki pozwala nam dochodzić swoich praw i otrzymać pieniądze  w wysokości równej wartości uszkodzonych towarów. W tym miejscu warto jednakże zaznaczyć, że reklamacja obejmuje tylko uszkodzenia, które powstały w transporcie – jeśli istnieją przesłanki, że wysłano już uszkodzone przedmioty reklamacja może zostać odrzucona. Dlatego też niezwykle ważnym jest, aby przesyłkę sprawdzić w momencie doręczenia. Jeśli zauważymy, że jest ona uszkodzona musimy sporządzić wraz z kurierem protokół szkody w dniu doręczenia. Jest on bowiem niezbędnym dokumentem, który musimy załączyć zgłaszając swoje roszczenie. 

Drugą sytuacją, w której możemy zdecydować się na reklamację Hellman jest ubytek zawartości przesyłki. Ten rodzaj roszczenia zgłaszamy w sytuacji gdy paczka została otwarta a z jej wnętrza zginęła część towarów lub produktów, które były wysyłane. W przypadku reklamacji z tytułu ubytku zawartości przesyłki również musimy sporządzić protokół szkody, w którym znajdą się informacje na temat tego jakich towarów lub produktów brakuje w paczce. Dlatego też ważne jest sprawdzenie przesyłki kurierskiej w momencie jej odbioru. 

Reklamacja z tytułu zaginięcia przesyłki Hellmann na czym polega kiedy zgłaszać?

Jeśli zauważymy, że nasza przesyłka zatrzymała się na pewnym etapie doręczenia i mimo upływu czasu, jaki był przewidziany na jej przewóz nic się nie zmienia lub też w przypadku gdy po podaniu numeru zamówienia nie uzyskujemy żadnej informacji może to oznaczać, że przesyłka zaginęła. Takie przypadki zdarzają się sporadycznie, jednak nie możemy ich całkowicie wykluczyć.Klienci, którzy znajdą się w takiej trudnej sytuacji mogą skorzystać z reklamacji. Co ważne, nie musimy bezpośrednio kontaktować się z przewoźnikiem. Możemy udzielić pełnomocnictwa pośrednikowi, czyli stronie GlobKurier.pl. Reklamację możemy złożyć w dowolnym momencie jednak nie później niż rok po dacie nadania przesyłki – po tym czasie nasze roszczenie podlega przedawnieniu. 

Jak śledzić/monitorować przesyłkę Hellmann z GlobKurier.pl ?

Wysyłając przesyłki za granicę musimy mieć świadomość, że nierzadko przemierzają one nawet tysiące kilometrów. Warto więc wiedzieć gdzie aktualnie znajduje się paczka by móc zareagować i złożyć reklamację z powodu zaginięcia. Jak śledzić paczkę? To proste. Możesz zrobić to za pomocą naszej strony GlobKurier.pl umożliwiającej śledzenie przesyłki. Znajdziesz tam okienko, w którym należy wpisać numer zamówienia a następnie kliknąć ikonkę Zlokalizuj. Dzięki narzędziu śledzenia przesyłek możesz sprawdzić również kilka paczek jednocześnie. Usługa pozwala ci dowiedzieć się kiedy paczka została przyjęta, zarejestrowana, odebrana oraz kiedy rozpoczął się jej transport. Otrzymasz również informacje o dacie i godzinie przekazania jej odbiorcy. 

Jak długo trwa rozpatrywanie reklamacji Hellmann?

Na zgłoszenie reklamacji z tytułu uszkodzenia przesyłki lub ubytku jej zawartości mamy 7 dni od jej odebrania. Przypominamy jednak, że protokół potwierdzający uszkodzenie lub ubytek musi być sporządzony w dniu doręczenia przesyłki. Firma transportowa Hellmann ma 30 dni na rozpatrzenie naszego zgłoszenia. Podsumowując, wysyłając przesyłkę musimy mieć świadomość, że nawet w najlepszych firmach transportowych może dojść do jej uszkodzenia. Reklamacja Hellman daje nam jednak możliwość dochodzenia swoich praw. Dzięki jasnym procedurom reklamacyjnym oraz wsparciu pracowników GlobKurier.pl reklamowanie usług kurierskich jest proste i szybkie o czym przekonało się już wiele osób, które nam zaufały. 

 

Jak prawidłowo wypełnić formularz reklamacji?

Chcąc zgłosić reklamację Hellmann nie musimy samodzielnie kontaktować się z przewoźnikiem. Strony pełniące funkcję platform transportowych, takie jak GlobKurier.pl udzielają swoim klientom pomocy w dochodzeniu własnych praw. W naszym serwisie znajdziesz bowiem formularz, który pozwala ci na zgłoszenie reklamacji zarówno w przypadku uszkodzenia przesyłki, jak i ubytku jej zawartości czy zaginięcia. Formularz jest prosty i intuicyjny. Należy podać w nim wszystkie informacje niezbędne do zgłoszenia roszczenia. Są to między innymi: numer przesyłki, dane kontaktowe takie jak adres e-mail, telefon czy imię oraz nazwisko. Zaznaczamy również przyczynę zgłaszania reklamacji oraz krótko opisujemy problem z jakim się zmagamy. Niezbędne jest również dołączenie niezbędnych dokumentów. Po wypełnieniu formularza klikamy “Wyślij reklamacje” a pracownicy GlobKurier.pl kontaktują się z firmą Hellmann. Jeśli konieczne będzie doprecyzowanie lub załączenie dodatkowych dokumentów zostaniemy o tym poinformowani przez konsultanta podobnie jak o fakcie, czy reklamacja została rozpatrzona pozytywnie.

Jak przygotować załączniki dla reklamcji Hellmann?

Aby reklamacja Hellman mogła zostać rozpatrzona przez przewoźnika niezbędne jest dołączenie do niej załączników. Co ważne, powinny być to skany oryginalnych dokumentów lub kopii, które posiadają potwierdzenie zgodności z oryginałem. 

Najpopularniejsze artykuły - reklamacje

Jak prawidłowo złożyć reklamację w firmie kurierskiej?

Składanie reklamacji nigdy nie jest przyjemne, ale od czasu do czasu taka potrzeba może się zdarzyć. Nikt nie jest w stanie całkowicie wykluczyć wystąpienia zdarzeń losowych, w postaci na przykład uszkodzenia przesyłki podczas przewozu. Szczególnie w takiej branży jak usługi kurierskie, w której to paczki pokonują dziesiątki kilometrów, przechodząc przez szereg pomieszczeń, sortowni i rąk.

Spóźniona paczka – co zrobić, gdy przesyłka nie dotrze na czas?

Oczekiwania na paczkę przypomina wypatrywanie świętego Mikołaja. Nic dziwnego, że kiedy kurier zawodzi, nasza frustracja rośnie. Wyjaśniamy, co zrobić, gdy paczka się spóźniona. Sprawdź, jakie są Twoje prawa i czy możesz uzyskać odszkodowanie.

Co zrobić, gdy paczka zostanie uszkodzona podczas transportu?

W dzisiejszych czasach konsumenci robią zakupy online masowo. Przez Internet sprzedawane jest niemal wszystko. Jak wielu konsumentów doświadczyło rozczarowania, gdy przesyłka dotarła uszkodzona? Problemy z przesyłkami zdarzają się rzadko, ale przy takiej skali zamówień, trudno wykluczyć ewentualność uszkodzeń. Jak przygotować protokół uszkodzenia przesyłki? Jak sprawdzić, czy przesyłka została uszkodzona w transporcie?

Masz dodatkowe pytania? Wróć na stronę główną lub napisz do nas