Menu

Logo kurier GLS

Reklamacje GLS - Jak złożyć reklamację?

We współczesnym świecie sklepy i aukcje online cieszą się ogromną popularnością. Chyba każdy z nas przynajmniej raz zamawiał coś przez internet. W większości przypadków przesyłka docierała sprawnie i bez żadnych problemów. Niestety w najlepszych firmach zdarzają się drobne wypadki. Czasami towar może do nas dotrzeć uszkodzony lub zaginąć. Takie przypadki są bardzo sporadyczne, ale warto wiedzieć, jak postępować w takiej sytuacji. Jak więc powinna wyglądać reklamacja GLS?  

Jak złożyć reklamację przesyłki GLS?

Krok 1: Wybierz powód zgłoszenia i przygotuj dokumenty
Krok 2: Wypełnij formularz reklamacyjny, dołącz dokumenty i wyślij zgłoszenie

Formularz reklamacji

Raportowany przez
Powód zgłoszenia reklamacji*
Typ klienta*
Numer zamówienia*
Adres e-mail*
Firma
Imię i Nazwisko*
Telefon*
Nr konta bankowego*
Kwota roszczenia*
Koszty dodatkowe
Szkoda
Zawartość*
Opis
Źródło
Załącz dokumenty

Maksymalny rozmiar plik(-ów) wynosi 20 MB.

Maksymalna ilość załączników: 2

* Oświadczam, iż wszelkie dane w formularzu są prawdziwe oraz że nie ubiegam się w powyższej sprawie o odszkodowanie od innego Ubezpieczyciela.
* Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890, opisanymi w Polityce prywatności. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890 w celu przesyłania informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.
Krok 3: Po wypełnieniu formularza oraz weryfikacji przesłanej dokumentacji otrzymają Państwo numer sprawy. W razie braków w dokumentacji skontaktuje się z Państwem pracownik działu reklamacji. W sprawach związanych z reklamacjami, bardzo prosimy o kontakt pod adresem mailowym: reklamacje@globkurier.pl

Reklamacja z tytułu uszkodzenia lub ubytku przesyłki GLS na czym polega kiedy zgłaszać?

Niestety nie każda paczka dociera do adresata w nienagannym stanie. Zdarza się, że przesyłka może zostać zniszczona w trakcie transportu. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest reklamacja GLS. Uszkodzenie jednak nie zawsze wynika z winy przewoźnika. Może się okazać, że największym winowajcą jest nadawca, który źle zapakował przesyłkę. Na czym więc polega reklamacja z tytułu uszkodzenia przesyłki i kiedy można ją zgłaszać? Na początku należy sobie uświadomić, że to nadawca powinien złożyć reklamację do firmy kurierskiej. Odbiorca może jedynie dokładnie obejrzeć przesyłkę i wypełnić protokół. Dzieje się tak, ponieważ to nadawca zatrudnił firmę kurierską i zlecił dostarczenie towaru w nienagannym stanie.

Reklamacja GLS może zostać złożona również w przypadku ubytku przesyłki. Taka sytuacja ma miejsce, gdy odbiorca otrzyma niekompletną paczkę. Może to być ubytek masy lub zmniejszona liczba przedmiotów. W takiej sytuacji postępowanie wygląda dokładnie tak samo, jak w przypadku uszkodzenia. Jednak mogą pojawić się trudności z udowodnieniem, że ubytek nastąpił z winy przewoźnika. Dlatego należy wszystko dokładnie udokumentować. 

Reklamacja z tytułu zaginięcia przesyłki GLS na czym polega kiedy zgłaszać?

Niestety nie każda paczka dociera do adresata. W wyjątkowych przypadkach może się okazać, że przesyłka zaginęła. Jeżeli nie dotrze ona do nas w odpowiednim terminie, a na stronie brakuje danych, to niezbędna może się okazać reklamacja GLS. Zaginięcie paczek obecnie należy do rzadkości. Jednak nadal może się okazać, że przesyłka do nas nie dotrze. W pierwszej kolejności oczywiście należy skontaktować z nadawcą, czy faktycznie paczka została wysłana. Następnie powinno się sprawdzić system monitorowania/śledzenia. Dopiero, gdy te sposoby zawiodą, to pozostaje nam możliwość zgłoszenia reklamacji. 

Jak śledzić/monitorować przesyłkę GLS z GlobKurier.pl ?

W obecnych czasach reklamacja GLS z powodu zaginięcia przesyłki zdarza się bardzo rzadko. Wszystko za sprawą systemów do monitorowania/śledzenia. Dzięki temu można dokładnie sprawdzić, gdzie znajduje się nasza paczka. W końcu mogły się pojawić pewne przyczyny, które wywołałaby opóźnienie przesyłki. Dlatego warto skorzystać z narzędzia śledzenia i sprawdzić status paczki, zanim zdecydujemy się złożyć reklamację. Jak skorzystać z takiej opcji? Wystarczy tylko sprawdzić numer zamówienia i wpisać go na stronie dotyczącej śledzenia przesyłki GLS .Dzięki temu możemy sprawdzić, co się stało z paczką. Jeżeli nie mamy takiej możliwości lub na stronie brak danych, to należy podjąć kolejne kroki. 

Jak długo trwa rozpatrywanie reklamacji GLS?

Warto pamiętać, że rozpatrywanie reklamacji może trochę potrwać. Przewoźnik ma określony czas na wykonanie tego zadania. W tym czasie dokładnie bada sytuację i uprawnia się, czy wszystkie dokumenty zostały wypełnione zgodnie ze stanem faktycznym. Czas, który przewoźnik ma na rozpatrzenie został uwzględniony w jego regulaminie. Reklamacja GLS powinna zostać rozstrzygnięta w ciągu 30 dni roboczych od momentu przesłania kompletu dokumentacji.

Jak przygotować załączniki dla reklamcji GLS?

W przypadku zamówienia kuriera przez stronę GlobKurier.pl, reklamacja jest bardzo łatwa. Tak naprawdę wystarczy ją złożyć przez stronę. W tym celu wystarczy wykonać tylko 3 proste kroki:

  • Wypełnić formularz;
  • Załączyć dokumentację;
  • Wysłać formularz.

To wszystko sprawia, że nie ma nic trudnego w takiej procedurze, jak reklamacja GLS. Formularz na stronie GlobKurier.pl to intuicyjny dokument, w którym zawrzemy najważniejsze informacje. Najważniejszym etapem reklamacji jest prawidłowe przygotowanie załączników. Od tego zależy, czy zostanie ona pozytywnie rozpatrzona. Dlatego warto odpowiednio przygotować się do tego kroku. Jak zareklamować przesyłkę GLS? W tym celu należy prawidłowo wypełnić formularz, a następnie dołączyć odpowiednie dokumenty. Zawartość wniosku oczywiście będzie różnić się między sobą w zależności od tego, czego dotyczy reklamacja GLS. Uszkodzenie paczki należy udokumentować w odpowiedni sposób.

Może się okazać, że potrzebne będą dodatkowe dokumenty, aby dokładnie zbadać okoliczności zdarzenia. W takiej sytuacji Dział Reklamacji wyśle odpowiednie wytyczne. 

Najpopularniejsze artykuły - reklamacje

Jak prawidłowo złożyć reklamację w firmie kurierskiej?

Składanie reklamacji nigdy nie jest przyjemne, ale od czasu do czasu taka potrzeba może się zdarzyć. Nikt nie jest w stanie całkowicie wykluczyć wystąpienia zdarzeń losowych, w postaci na przykład uszkodzenia przesyłki podczas przewozu. Szczególnie w takiej branży jak usługi kurierskie, w której to paczki pokonują dziesiątki kilometrów, przechodząc przez szereg pomieszczeń, sortowni i rąk.

Spóźniona paczka – co zrobić, gdy przesyłka nie dotrze na czas?

Oczekiwania na paczkę przypomina wypatrywanie świętego Mikołaja. Nic dziwnego, że kiedy kurier zawodzi, nasza frustracja rośnie. Wyjaśniamy, co zrobić, gdy paczka się spóźniona. Sprawdź, jakie są Twoje prawa i czy możesz uzyskać odszkodowanie.

Co zrobić, gdy paczka zostanie uszkodzona podczas transportu?

W dzisiejszych czasach konsumenci robią zakupy online masowo. Przez Internet sprzedawane jest niemal wszystko. Jak wielu konsumentów doświadczyło rozczarowania, gdy przesyłka dotarła uszkodzona? Problemy z przesyłkami zdarzają się rzadko, ale przy takiej skali zamówień, trudno wykluczyć ewentualność uszkodzeń. Jak przygotować protokół uszkodzenia przesyłki? Jak sprawdzić, czy przesyłka została uszkodzona w transporcie?

Masz dodatkowe pytania? Wróć na stronę główną lub napisz do nas