Menu

Kurier FedEx, firma kurierska FedEx, logotyp FedEx

Reklamacje FedEx - Jak złożyć reklamację?

Platforma GlobKurier.pl to konkurencyjne ceny na usługi światowej klasy przewoźników. Jednym z wiodących liderów jest dostawca FedEx. Za naszym pośrednictwem możliwe jest zlecenie przesyłek ekspresowych, ze wskazaną datą doręczenia lub ekonomicznych. Doręczenia realizowane są na terenie Polski, jak i poza jej granicami. Zleciłeś wysyłkę kurierem FedEx na GlobKurier.pl i paczka dotarła do odbiorcy uszkodzona lub uległa zaginięciu? Zobacz, jak zareklamować przesyłkę FedEx nadaną przy współpracy z naszą platformą. Ile czasu zajmie dostawcy jej rozpatrzenie? 

Jak złożyć reklamację przesyłki FedEx?

Krok 1: Wybierz powód zgłoszenia i przygotuj dokumenty
Krok 2: Wypełnij formularz reklamacyjny, dołącz dokumenty i wyślij zgłoszenie

Formularz reklamacji

Raportowany przez
Powód zgłoszenia reklamacji*
Typ klienta*
Numer zamówienia*
Adres e-mail*
Firma
Imię i Nazwisko*
Telefon*
Nr konta bankowego*
Kwota roszczenia*
Koszty dodatkowe
Szkoda
Zawartość*
Opis
Źródło
Załącz dokumenty

Maksymalny rozmiar plik(-ów) wynosi 20 MB.

Maksymalna ilość załączników: 2

* Oświadczam, iż wszelkie dane w formularzu są prawdziwe oraz że nie ubiegam się w powyższej sprawie o odszkodowanie od innego Ubezpieczyciela.
* Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890, opisanymi w Polityce prywatności. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890 w celu przesyłania informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.
Krok 3: Po wypełnieniu formularza oraz weryfikacji przesłanej dokumentacji otrzymają Państwo numer sprawy. W razie braków w dokumentacji skontaktuje się z Państwem pracownik działu reklamacji. W sprawach związanych z reklamacjami, bardzo prosimy o kontakt pod adresem mailowym: reklamacje@globkurier.pl

Reklamacja z tytułu uszkodzenie lub ubytku przesyłki FedEx na czym polega kiedy zgłaszać?

Wysyłając przesyłkę istotne jest, aby pamiętać o jej właściwym zapakowaniu. Wszelka wolna przestrzeń w środku paczki powinna zostać wypełniona folią lub papierem. Przedmioty, które mogą ulec uszkodzeniu należy dodatkowo zabezpieczyć. Paczka została prawidłowo zapakowana oraz nie zawierała niedozwolonych w transporcie przedmiotów? Jeśli przesyłka doszła do odbiorcy uszkodzona, a wina nie leży po stronie nadawcy to reklamacja FedEx będzie właściwym wyborem. Konieczne jest w tym przypadku sporządzenie protokołu szkody oraz wykonanie zdjęć dokumentujących zdarzenie. Protokół powinien zostać spisany w obecności kuriera. Najlepiej, aby odbiorca spisał go w momencie odbioru przesyłki. Należy to zrobić w terminie do 7 dni od doręczenia paczki. Reklamację złóżmy niezwłocznie.

O ubytku zawartości przesyłki możemy mówić, kiedy otrzymana przez odbiorcę paczka jest niekompletna. Nadawca wysłał paczkę z trzema książkami, a w tej, którą otrzymał odbiorca znajduje się tylko jedna. W taki przypadku należy upewnić się czy przesyłka została odpowiednio zabezpieczona na czas transportu. Czy mamy pewność, że w przesyłce znajdowała się deklarowana zawartość? Zdarzają się sytuację, kiedy przy wysyłkach hurtowych omyłkowo wysylana jest inna liczba towaru niż wcześniej deklarowano. Odpowiedź na te pytania jest istotna, aby reklamacja z tytułu ubytku zawartości została uznana. Jak postępować w tym przypadku? Niezbędne będzie spisanie protokołu szkody. Powinien on zostać stworzony w obecności kuriera zaraz po otwarciu przesyłki i stwierdzeniu braków. Należy zrobić to najpóźniej do 7 dni od doręczenia przesyłki, a reklamacja powinna być złożona niezwłocznie. Ubytek zawartości należy również udokumentować w formie zdjęć przedstawiających rzeczywistą zawartość paczki.

Reklamacja z tytułu zaginięcia przesyłki FedEx na czym polega kiedy zgłaszać?

Reklamacja FedEx w przypadku zaginięcia towaru może być zgłoszona jeśli paczka nie dotarła do adresata. Aby była ona zasadna, warto upewnić się czy wina nie leży po stronie nadawcy lub odbiorcy. Sprawdź, czy przesyłka została prawidłowo zaadresowana. Wpisanie błędnego numeru mieszkania mogło uniemożliwić doręczenie paczki. Podobnie nieprawidłowo podany kod pocztowy mógł sprawić, że Twoje nadanie znajduje się w zupełnie innym województwie. Reklamacja będzie bezzasadna jeśli to odbiorca odmówił odbioru przesyłki lub nie odpowiedział na zawiadomienia kuriera w określonym czasie. Sprawdziłeś wszystkie te aspekty i uważasz, że wina leży po stronie przewoźnika? W takim przypadku wejdź na GlobKurier.pl, odnajdź zakładkę “Reklamacje” i wypełnij formularz.

Jak śledzić/monitorować przesyłkę FedEx z GlobKurier.pl ?

Monitorowanie przesyłki to opcja, która przydaje się zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy sprawdzić jej aktualną lokalizację. W zależności od odległości jaką paczka musi pokonać może ona mieć kilka miejsc postoju, np. na magazynie przeładunkowym. Śledzenie drogi doręczenia pozwala również znacznie precyzyjniej przewidzieć czas dostawy, co będzie istotne dla odbiorcy. Jak monitorować paczkę za pomocą platformy GlobKurier.pl? Opcja śledzenia przesyłki znajduje się u góry naszej strony internetowej. W odpowiednie pole należy wpisać numer zlecenia, który otrzymałeś w mailu wysłanym po opłaceniu zamówienia. Jeśli przez przypadek go skasowałeś, numer ten znajduje się również w panelu klienta GlobKurier.pl. Śledzenie przesyłki może okazać się niezwykle istotne w przypadku jej zaginięcia. Łatwiej można w ten sposób ustalić czy kurier podjął próbę dostawy. Paczkę monitorować możesz także na stronie przewoźnika

Jak długo trwa rozpatrywanie reklamacji FedEx?

Zgłoszenie szkody z tytułu ubytku zawartości lub uszkodzenia przesyłki odbywa się poprzez platformę GlobKurier.pl. Po otrzymaniu od Ciebie wypełnionego formularza oraz kompletu dokumentów przekażemy zgłoszenie bezpośrednio do przewoźnika FedEx. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości na etapie składania reklamacji możesz się z nami skontaktować pod adresem mailowym: reklamacje@globkurier.pl. Ile czasu będziesz czekać na odpowiedź w sprawie złożonej reklamacji? Przewoźnik powinien udzielić Ci odpowiedzi do 30 dni. Poprawne wypełnienie formularza oraz załączenie czytelnych dokumentów może znacznie ułatwić ten proces.

Jak przygotować załączniki dla reklamcji FedEx?

Wysyłając reklamację przez platformę GlobKurier.pl system pozwoli Ci na dodanie maksymalnie 6 załączników. Ważne, aby ich rozmiar nie przekraczał 30 MB. Co zrobić jeśli reklamacja wymaga większe ilości plików i przekraczają one dopuszczalny rozmiar? W takim przypadku zalecamy umieszczenie plików w jednym folderze i wysłanie ich w formie zip. 

Masz problem ze zgłoszeniem reklamacji? Możesz się z nami skontaktować pod adresem email: reklamacje@globkurier.pl.

Najpopularniejsze artykuły - reklamacje

Jak prawidłowo złożyć reklamację w firmie kurierskiej?

Składanie reklamacji nigdy nie jest przyjemne, ale od czasu do czasu taka potrzeba może się zdarzyć. Nikt nie jest w stanie całkowicie wykluczyć wystąpienia zdarzeń losowych, w postaci na przykład uszkodzenia przesyłki podczas przewozu. Szczególnie w takiej branży jak usługi kurierskie, w której to paczki pokonują dziesiątki kilometrów, przechodząc przez szereg pomieszczeń, sortowni i rąk.

Spóźniona paczka – co zrobić, gdy przesyłka nie dotrze na czas?

Oczekiwania na paczkę przypomina wypatrywanie świętego Mikołaja. Nic dziwnego, że kiedy kurier zawodzi, nasza frustracja rośnie. Wyjaśniamy, co zrobić, gdy paczka się spóźniona. Sprawdź, jakie są Twoje prawa i czy możesz uzyskać odszkodowanie.

Co zrobić, gdy paczka zostanie uszkodzona podczas transportu?

W dzisiejszych czasach konsumenci robią zakupy online masowo. Przez Internet sprzedawane jest niemal wszystko. Jak wielu konsumentów doświadczyło rozczarowania, gdy przesyłka dotarła uszkodzona? Problemy z przesyłkami zdarzają się rzadko, ale przy takiej skali zamówień, trudno wykluczyć ewentualność uszkodzeń. Jak przygotować protokół uszkodzenia przesyłki? Jak sprawdzić, czy przesyłka została uszkodzona w transporcie?

Masz dodatkowe pytania? Wróć na stronę główną lub napisz do nas