Menu

dhl logo - paczki i przesyłki

Reklamacje DHL - Jak złożyć reklamację?

Ponieważ wysyłane przesyłki niejednokrotnie, zanim trafią do adresata, przejeżdżają lub przelatują co najmniej przez kilka/ kilkanaście państw czy miast, czasami zdarza się, że ulegną one uszkodzeniu lub zaginięciu. W szczególności dotyczy to przedmiotów delikatnych lub filigranowych. Dowiedz się, co robić w sytuacji, w której dojdzie do uszkodzenia przesyłki wysłanej za pośrednictwem serwisu GlobKurier.pl w przypadku wyboru przewoźnika, jakim jest DHL.  

Jak złożyć reklamację przesyłki DHL?

Krok 1: Wybierz powód zgłoszenia i przygotuj dokumenty
Krok 2: Wypełnij formularz reklamacyjny, dołącz dokumenty i wyślij zgłoszenie

Formularz reklamacji

Raportowany przez
Powód zgłoszenia reklamacji*
Typ klienta*
Numer zamówienia*
Adres e-mail*
Firma
Imię i Nazwisko*
Telefon*
Nr konta bankowego*
Kwota roszczenia*
Koszty dodatkowe
Szkoda
Zawartość*
Opis
Źródło
Załącz dokumenty

Maksymalny rozmiar plik(-ów) wynosi 20 MB.

Maksymalna ilość załączników: 2

* Oświadczam, iż wszelkie dane w formularzu są prawdziwe oraz że nie ubiegam się w powyższej sprawie o odszkodowanie od innego Ubezpieczyciela.
* Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890, opisanymi w Polityce prywatności. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890 w celu przesyłania informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.
Krok 3: Po wypełnieniu formularza oraz weryfikacji przesłanej dokumentacji otrzymają Państwo numer sprawy. W razie braków w dokumentacji skontaktuje się z Państwem pracownik działu reklamacji. W sprawach związanych z reklamacjami, bardzo prosimy o kontakt pod adresem mailowym: reklamacje@globkurier.pl

Reklamacja z tytułu uszkodzenia lub zaginięcia przesyłki DHL na czym polega kiedy zgłaszać?

Reklamację z powodu uszkodzenia przesyłki można zgłosić w sytuacji, w której dostrzegamy widoczne uszkodzenie na paczce. Może ono obejmować rozległe zniszczenia opakowania lub uszkodzenia przedmiotów, które znajdują się wewnątrz przesyłki. Jeśli już podczas odbioru paczki od kuriera widać, że jej zawartość mogła zostać uszkodzona, powinniśmy poprosić osobę dostarczającą przesyłkę o spisanie protokołu szkody. Zrealizowanie tego kroku bardzo ułatwia postępowanie reklamacyjne. Warto zorientować się również czy uszkodzenie przesyłki może wynikać z nieprawidłowego jej zapakowania. W razie uszkodzenia paczki nie należy się jednak martwić, reklamacja DHL z Globkurier.pl nie jest trudna.

Jeśli z przesyłką coś jest nie tak, konieczna może być reklamacja DHL. Uszkodzenie lub ubytek zawartości przesyłki zdarza się, ze względu na to, że czasami przesyłka, zanim dotrze, musi przejść wiele punktów kontrolnych i znaleźć się w rękach co najmniej kilku osób. Ubytek zawartości przesyłki znaczy tyle, co brak części zawartości, która powinna znaleźć się w paczce. Jeśli zakupów dokonywaliśmy przez Internet, taki problem należy niezwłocznie skonsultować ze sprzedawcą towaru. Jeżeli jednak paczkę mieliśmy otrzymać przykładowo od rodziny, nadawca paczki musi rozpocząć procedurę reklamacyjną.

Reklamacja z tytułu zaginięcia przesyłki DHL na czym polega kiedy zgłaszać?

Reklamacja DHL możliwa jest w sytuacji, w której przesyłka została zaginiona z winy przewoźnika. Przed rozpoczęciem reklamacji, należy upewnić się, że przesyłka na pewno została zaginiona. Opóźnienia związane z aktualizacją obecnego miejsca pobytu paczki również się zdarzają. Jeśli mamy pewność, że system śledzenia nie działa, należy skontaktować się z konsultantami w celu ustalenia co aktualnie dzieje się z paczką. Jeśli w systemie nie pojawi się stosowna informacja, rozpoczyna się jej poszukiwanie. Zazwyczaj już na tym etapie udaje się rozwiązać wszystkie potencjalne nieporozumienia. Jeśli jednak paczki nie uda się znaleźć mimo poszukiwań, rozpoczynamy procedurę reklamacyjną z tytułu zaginięcia przesyłki.

Jak śledzić/monitorować przesyłkę DHL z GlobKurier.pl ?

Żeby śledzić przesyłkę DHL za pośrednictwem serwisu Globkurier.pl, należy mieć pod ręką numer zamówienia lub numer listu przewozowego paczki. Numer zamówienia znajduje się w mailu potwierdzającym zlecenie usługi lub w panelu Klienta GlobKurier, natomiast numer listu przewozowego znajduje się na druczku, który naklejamy na paczkę. Do jej zlokalizowania wystarczy jeden z wymienionych kodów. Po wpisaniu kodu w wyszukiwarkę na stronie GlobKurier uzyskamy wszystkie niezbędne informacje o przesyłce. Oprócz aktualnego miejsca jej pobytu znajdziemy tam dane takie jak czas przyjęcia, zarejestrowania czy odebrania paczki. Każda czynność z nią związana jest starannie dokumentowana i podawana do wiadomości Klienta. Dzięki temu można na bieżąco śledzić co dzieje się z przesyłką, lokalizować ją oraz sprawdzać zmiany i postępy w realizacji usługi firmy kurierskiej.

Jak długo trwa rozpatrywanie reklamacji DHL?

Formularz reklamacyjny składamy za pośrednictwem strony Globkurier.pl. Po jego wysłaniu i dołączeniu wszystkich ważnych dokumentów rozpoczyna się czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku. Reklamacja powinna zostać rozpatrzona do 30 dni roboczych od czasu uzupełnienia dokumentacji. Należy pamiętać, że dokładny opis sytuacji i obszerna dokumentacja ułatwiają i przyspieszają zakończenie postępowania reklamacyjnego.

Kiedy reklamacja może nie zostać uznana?

Reklamacja usługi kurierskiej nie musi zostać uznana przez przewoźnika, jeśli:

  • paczka była nieodpowiednio zabezpieczona,
  • zadeklarowana waga przesyłki nie zgadzała się z wagą faktyczną przesyłanego towaru,
  • wymiary paczki nie były oznaczone prawidłowo,
  • jej zawartość jest inna, niż miała być według nadawcy lub jeśli zawierała ona materiały niedozwolone czy niebezpieczne.

Żeby mieć pewność, że paczka dotrze do adresata bez ubytków i uszkodzeń, warto, jest zadbać o jej prawidłowe zabezpieczenie, za pomocą kartonowego pudełka oraz piankowej wytłoczki, pianek, folii bąbelkowej lub papieru. Przedmiot wysyłany w paczce nie powinien się przemieszczać, a jej brzegi należy zabezpieczyć dokładnie taśmą klejącą

Jak przygotować załączniki dla reklamcji DHL?

Przygotowanie dokumentów do reklamacji jest bardzo istotne. Oprócz wypełnienia odpowiednich okienek formularza, dokumenty (list przewozowy, fakturę, wydrukowany formularz) dodajemy w załączniku za pośrednictwem strony Globkurier.pl. Warto zadbać o to, by zajmowały one możliwie jak najmniej pamięci. Potrzebne do rozpatrzenia reklamacji będą również dokładne zdjęcia uszkodzeń oraz protokół szkody spisany w obecności kuriera dostarczającego przesyłkę.

Najpopularniejsze artykuły - reklamacje

Jak prawidłowo złożyć reklamację w firmie kurierskiej?

Składanie reklamacji nigdy nie jest przyjemne, ale od czasu do czasu taka potrzeba może się zdarzyć. Nikt nie jest w stanie całkowicie wykluczyć wystąpienia zdarzeń losowych, w postaci na przykład uszkodzenia przesyłki podczas przewozu. Szczególnie w takiej branży jak usługi kurierskie, w której to paczki pokonują dziesiątki kilometrów, przechodząc przez szereg pomieszczeń, sortowni i rąk.

Spóźniona paczka – co zrobić, gdy przesyłka nie dotrze na czas?

Oczekiwania na paczkę przypomina wypatrywanie świętego Mikołaja. Nic dziwnego, że kiedy kurier zawodzi, nasza frustracja rośnie. Wyjaśniamy, co zrobić, gdy paczka się spóźniona. Sprawdź, jakie są Twoje prawa i czy możesz uzyskać odszkodowanie.

Co zrobić, gdy paczka zostanie uszkodzona podczas transportu?

W dzisiejszych czasach konsumenci robią zakupy online masowo. Przez Internet sprzedawane jest niemal wszystko. Jak wielu konsumentów doświadczyło rozczarowania, gdy przesyłka dotarła uszkodzona? Problemy z przesyłkami zdarzają się rzadko, ale przy takiej skali zamówień, trudno wykluczyć ewentualność uszkodzeń. Jak przygotować protokół uszkodzenia przesyłki? Jak sprawdzić, czy przesyłka została uszkodzona w transporcie?

Masz dodatkowe pytania? Wróć na stronę główną lub napisz do nas