• Kurier Ambro Express

  Reklamacje Ambro Express - Jak złożyć reklamację?

  Ambro Express jest firmą specjalizującą się w transporcie przesyłek niestandardowych. Przewoźnik ten jest odpowiedzią na potrzeby osób nadających paczki o dużych rozmiarach i wadze. Przekraczającej maksymalny, dopuszczalny w większości firm kurierskich ciężar. Firma cechuje się doskonałym przygotowaniem się do przewożenia bardzo dużych przesyłek. Posiada maszyny zaopatrzone między innymi w najazdy, windy, plandeki, maty ochronne czy pasy mocujące. Reasumując profesjonalny sprzęt Ambro Express oraz wykwalifikowani pracownicy firmy stanowią gwarancję kompetencji przewoźnika.

  Jak złożyć reklamację przesyłki Ambro Express?

  Krok 1: Wybierz powód zgłoszenia i przygotuj dokumenty
  Krok 2: Wypełnij formularz reklamacyjny, dołącz dokumenty i wyślij zgłoszenie

  Formularz reklamacji

  Raportowany przez
  Powód zgłoszenia reklamacji*
  Typ klienta*
  Numer zamówienia*
  Adres e-mail*
  Firma
  Imię i Nazwisko*
  Telefon*
  Nr konta bankowego*
  Kwota roszczenia*
  Koszty dodatkowe
  Szkoda
  Zawartość*
  Opis
  Źródło
  Załącz dokumenty

  Maksymalny rozmiar plik(-ów) wynosi 20 MB.

  Maksymalna ilość załączników: 2

  * Oświadczam, iż wszelkie dane w formularzu są prawdziwe oraz że nie ubiegam się w powyższej sprawie o odszkodowanie od innego Ubezpieczyciela.
  * Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890, opisanymi w Polityce prywatności. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890 w celu przesyłania informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.
  Krok 3: Po wypełnieniu formularza oraz weryfikacji przesłanej dokumentacji otrzymają Państwo numer sprawy. W razie braków w dokumentacji skontaktuje się z Państwem pracownik działu reklamacji. W sprawach związanych z reklamacjami, bardzo prosimy o kontakt pod adresem mailowym: reklamacje@globkurier.pl

  Reklamacja z tytułu uszkodzenia lub ubytku przesyłki Ambro Express na czym polega kiedy zgłaszać?

  Osobą uprawnioną do złożenia reklamacji jest zleceniodawca. Osoby trzecie mogą składać reklamację tylko za stosownym pełnomocnictwem. Reklamację należy składać za pomocą prawidłowo wypełnionego, formularza reklamacji dostępnego powyżej. Do formularza należy dołączyć wymagane załączniki. 

  Uszkodzenia widoczne.

  Przesyłki posiadające widoczne uszkodzenia należy zgłaszać przy odbiorze. Kurier spisuje wówczas protokół szkody. Brak protokołu może być podstawą nieprzyjęcia reklamacji.

  Uszkodzenia niejawne.

  Uszkodzenia niejawne, wypatrzone przy rozpakowywaniu przesyłki, należy zgłosić przewoźnikowi w nieprzekraczalnym terminie 7 dni kalendarzowych, od daty odebrania paczki, celem spisania protokołu szkody. Oznacza to, iż zgłoszenia należy dokonać w terminie, który pozwoli na spisanie protokołu przez kuriera w wyznaczonym terminie. Do czasu spisania protokołu przesyłkę należy pozostawić w stanie nienaruszonym. W przypadku, gdy przewoźnik nie realizuje w najbliższym czasie dostaw przesyłek w danym regionie, protokół szkody można spisać samodzielnie pobierając go ze strony: Należy wówczas dołączyć wyjaśnienie powodu, dla którego protokół został spisany bez obecności kuriera. Dodatkowo, w przypadku samodzielnego spisywania protokołu bezwarunkowo należy dołączyć zdjęcia uszkodzeń przesyłki. 

  W przypadku zauważenia ubytku w przesyłce, obowiązują takie same dokumenty i procedury jak przy składaniu reklamacji związanej z uszkodzeniem przesyłki. Do formularza reklamacyjnego należy również dołączyć oryginał listu przewozowego i fakturę zakupu. Ewentualnie kopie dokumentów, poświadczonych za zgodność z oryginałem. Terminy poszczególnych czynności są zgodne z terminami obowiązującymi przy składaniu reklamacji z tytułu uszkodzenia przesyłki. 

  Reklamacja z tytułu zaginięcia przesyłki Ambro Express na czym polega kiedy zgłaszać?

  Fakt zagubienia przesyłki należy zgłosić drogą elektroniczną do Biura Obsługi Klienta, podając opis i wymiary przesyłki, a także opis zawartości paczki i jej wartości. W pierwszym kroku firma podejmie działania zmierzające do odszukania przesyłki. Jednakże, jeśli paczka nie zostanie odnaleziona należy złożyć reklamację z tytułu zaginięcia paczki. Celem zareklamowania należy wypełnić i wysłać formularz reklamacyjny wraz z wymaganymi dokumentami. 

  Jak śledzić/monitorować przesyłkę Ambro Express z GlobKurier.pl ?

  Jeżeli paczka została nadana przez platformę transportową GlobKurier.pl, należy wejść na stronę i kliknąć w zakładkę “Śledzenie przesyłki Ambro Express’, wprowadzić w wyszukiwarkę numer przesyłki i kliknąć zakładkę “Zlokalizuj”. Na ekranie wyświetli się pełna historia realizowanego zamówienia. 

  Jak długo trwa rozpatrywanie reklamacji Ambro Express?

  Termin rozpatrzenia prawidłowo złożonej reklamacji wynosi 30 dni od daty dostarczenia kompletnych dokumentów. 

  Najpopularniejsze artykuły - reklamacje

  Jak prawidłowo złożyć reklamację w firmie kurierskiej?

  Składanie reklamacji nigdy nie jest przyjemne, ale od czasu do czasu taka potrzeba może się zdarzyć. Nikt nie jest w stanie całkowicie wykluczyć wystąpienia zdarzeń losowych, w postaci na przykład uszkodzenia przesyłki podczas przewozu. Szczególnie w takiej branży jak usługi kurierskie, w której to paczki pokonują dziesiątki kilometrów, przechodząc przez szereg pomieszczeń, sortowni i rąk.

  Spóźniona paczka – co zrobić, gdy przesyłka nie dotrze na czas?

  Oczekiwania na paczkę przypomina wypatrywanie świętego Mikołaja. Nic dziwnego, że kiedy kurier zawodzi, nasza frustracja rośnie. Wyjaśniamy, co zrobić, gdy paczka się spóźniona. Sprawdź, jakie są Twoje prawa i czy możesz uzyskać odszkodowanie.

  Co zrobić, gdy paczka zostanie uszkodzona podczas transportu?

  W dzisiejszych czasach konsumenci robią zakupy online masowo. Przez Internet sprzedawane jest niemal wszystko. Jak wielu konsumentów doświadczyło rozczarowania, gdy przesyłka dotarła uszkodzona? Problemy z przesyłkami zdarzają się rzadko, ale przy takiej skali zamówień, trudno wykluczyć ewentualność uszkodzeń. Jak przygotować protokół uszkodzenia przesyłki? Jak sprawdzić, czy przesyłka została uszkodzona w transporcie?

  Masz dodatkowe pytania? Wróć na stronę główną lub napisz do nas