Menu

Punkty odbioru przesyłek Poczta Polska

Sieć punktów odbioru przesyłek kurierskich Poczty Polskiej składa się już z ponad 17 000 lokalizacji! Dzięki temu możesz szybko i wygodnie nadać lub odebrać swoją paczkę – kiedy chcesz i gdziekolwiek jesteś. Wystarczy, że podczas uzupełnienia formularza zamówienia na platformie GlobKurier.pl zaznaczysz odpowiednią opcję.

Mapa punktów​ odbioru przesyłek - Poczta Polska

Wybierz przewoźnika
loader
Wczytywanie mapy…

Punkty nadania przesyłek Poczta Polska

WAŻNE: Nadania można robić tylko w urzędach Pocztowych, żadnej paczki nie można nadać np. w sklepie czy stacji bądź agencji.

Korzystając z usług przewoźnika Poczta Polska na platformie GlobKurier.pl masz dostęp do atrakcyjnych cen i punktów w pełni dopasowanych do Twoich potrzeb. 

Punkty odbioru Poczta Polska, czyli Pocztex PUNKT mieszczą się w marketach Biedronka, Carrefour i Lewiatan, sklepach Żabka, ABC, Delikatesy Centrum oraz na stacjach paliw ORLEN i w kioskach RUCHu. Paczkę możesz też nadać lub odebrać w placówce pocztowej Poczty Polskiej oraz obecnych tam automatach paczkowych Pocztex AUTOMAT. 

Jak nadać paczkę do punktu Poczta Polska?

Aby nadać paczkę, zaloguj się do Panelu Klienta GlobKurier, a następnie po wpisaniu parametrów przesyłki wyszukaj usługę Poczty Polskiej. Wybierz ofertę, przejdź przez wszystkie kroki formularza zamówienia, opłać zamówienie online, przygotuj etykietę nadania przesyłki, naklej ją na paczkę i udaj się z nią do placówki Pocztowej. 

Nadawanie paczek Poczta Polska do punktu jest niezwykle łatwe i niesie wiele korzyści. Nie czekaj na kuriera, skorzystaj z opcji nadania przesyłki w placówce pocztowej!

Odbiór przesyłki w placówkach pocztowych

Jak odebrać przesyłkę w punkcie Poczta Polska? Aby mieć taką możliwość należy wybrać odpowiedni sposób dostawy podczas składania zamówienia. Gdy paczka znajdzie się w oddziale, otrzymasz powiadomienia o gotowości przesyłki do odbioru. Odbiorca może udać się do wybranej wcześniej placówki pocztowej i na podstawie okazania dokumentu tożsamości może odebrać swoją paczkę.

Robiąc zakupy w sklepie internetowym, możesz korzystać z bardzo wygodnej formy doręczania przesyłki do punktu odbioru paczek lub automatu paczkowego Poczty Polskiej. Gdy przesyłka będzie gotowa do odbioru, dostaniesz sms lub e-mail z informacją, że paczka już na Ciebie czeka. Przez cały czas możesz też śledzić swoją przesyłkę na stronie śledzenia przesyłki Poczta Polska. Wystarczy, że wpiszesz nr zamówienia lub nr listu przewozowego.

Poczta Polska odbiór w punkcie

Odbiór w punkcie Poczty Polskiej daje swobodę i możliwość odebrania przesyłki w dogodnym dla siebie terminie. Otrzymujesz elastyczne godziny odbioru, bez konieczności oczekiwania na kuriera. Odebrać paczkę możesz w placówkach pocztowych lub w przypadku innych opcji: w punkcie partnerskim czy w automacie.

Na odbiór przesyłki w placówce pocztowej odbiorca ma 7 dni od dnia otrzymania powiadomienia sms. Po upływie tego terminu, przesyłka zostanie zwrócona do nadawcy. Jeżeli chcesz odebrać przesyłkę w punkcie partnerskim – paczka oczekiwać będzie 6 dni. W przypadku automatów pocztowych – masz 2 dni na odbiór, licząc od następnego dnia po przekazaniu powiadomienia.

Odbieraj i nadawaj przesyłki szybko i wygodnie na Poczcie do wybranego punktu.