• Kody pocztowe Piła - wyszukiwarka

  Wyszukiwarka kodów pocztowych GlobKurier.pl umożliwia szybkie i bezproblemowe odnalezienie kodów pocztowych. Sprawdź kod pocztowy w Pile.

  Wyszukiwarka kodów pocztowych

     Szukanie...
     Miejscowość Ulica Kod Województwo Powiat
     Znalazłeś kod pocztowy? Zarejestruj się i wysyłaj jeszcze taniej!
     • ZYSKAJ RABATY OD RAZU PO ZALOGOWANIU
     • DARMOWA REJESTRACJA
     • INDYWIDUALNA WYCENA
     Nowy projekt (17)
     Znalazłeś kod pocztowy? Zarejestruj się i wysyłaj jeszcze taniej!
     • ZYSKAJ RABATY OD RAZU PO ZALOGOWANIU
     • DARMOWA REJESTRACJA
     • INDYWIDUALNA WYCENA

     Wyszukiwarka kodów pocztowych w Pile

     Prawidłowo wpisany na przesyłce kod pocztowy Piła jest gwarancją skuteczności procesu doręczenia. Mogłoby się wydawać, że ten ciąg cyfr nie ma większego znaczenia niż nazwa ulicy czy numer domu. Jednak to właśnie on w głównej mierze decyduje, gdzie zostanie skierowana przesyłka. Warto zatem zadbać o to, aby na paczce bądź liście znalazł się właściwy kod. Jak to zrobić? Tutaj pomocna okazuje się wyszukiwarka kodów pocztowych Piła, czyli intuicyjne narzędzie dostępne za darmo na GlobKurier.pl. Aby z niej skorzystać, wystarczy mieć pod ręką urządzenie z dostępem do Internetu – może to być np. laptop lub smartfon. Samo wyszukiwanie kodu pocztowego zajmuje dosłownie chwilę, dzięki czemu opcja ta sprawdza się m.in. podczas sprawdzania adresu już w obecności kuriera lub w kolejce na poczcie, kiedy masz czas na szybką weryfikację wpisanych danych.

     W jaki sposób działa wyszukiwarka kodów pocztowych?

     Obecny system kodów pocztowych w Polsce został został wprowadzony 1 stycznia 1973 roku. Było to możliwe dzięki zarządzeniu nr 89 Ministra Łączności z 17 listopada 1972 w sprawie wprowadzenia pocztowych numerów adresowych i zmiany Ordynacji pocztowej. Prawidłowo zapisany polski kod pocztowy powinien wyglądać w następujący sposób: dd-ddd (“d” oznacza cyfrę). Kolejne cyfry w ciągu nie są przypadkowe a każda z nich ma znaczenie. Pierwsza cyfra oznacza okręg kodowy, druga dotyczy strefy kodowej, trzecia to sektor kodowy, natomiast czwarta i piąta (czytane razem) oznaczają placówkę pocztową i jej obszar działania. Kod pocztowy Piła musi zatem składać się z pięciu cyfr. Jeśli w kodzie, który masz, jest ich mniej, skorzystaj z wyszukiwarki kodów pocztowych w celu weryfikacji oraz znalezienia prawidłowej wersji.

     Lista ważnych kodów pocztowych Piła

     Piła to siedziba władz powiatu pilskiego znajdująca się w województwie wielkopolskim. Początki tego miasta to rybacka osada, która rozwinęła się nad dolną Gwdą. Jak podają dokumenty, najprawdopodobniej w XV wieku Pile zostały nadane prawa miejskie, natomiast w roku 1513 przywileje te potwierdził król Zygmunt I Stary. Obecnie miasto stanowi ważny węzeł kolejowy, a towary są stąd transportowane drogą rzeczną, co umożliwia rzeka Gwda. W PIle funkcjonują jednostki pomocnicze gminy określane jako osiedla. W 2010 roku było ich dziewięć, jednak w kolejnych latach zlikwidowano trzy z nich. Lista kodów pocztowych Piła obejmuje wszystkie istniejące osiedla i pozwala na zweryfikowanie adresów w każdej części miasta. Pomocna jest tutaj dedykowana wyszukiwarka kodów pocztowych. Poniżej udostępniamy również kilka ważnych adresów w mieście.

     • Plac Staszica 10, 64-920 Piła; Urząd Miasta

     • Aleja Niepodległości 33/35, 64-920 Piła; Starostwo Powiatowe

     • Aleja Powstańców Wielkopolskich 79, 64-920 PIła; Sąd Rejonowy

     • Ul. Bydgoska 115, 64-920 Piła; Komenda Powiatowa Policji

     • Ul. Browarna 7, 64-920 Piła; Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica.

     WYSYŁASZ WIĘCEJ NIŻ 15 PRZESYŁEK MIESIĘCZNIE?
     SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI: