Kody pocztowe Konin - wyszukiwarka

Wyszukiwarka kodów pocztowych GlobKurier.pl umożliwia szybkie i bezproblemowe odnalezienie kodów pocztowych. Sprawdź kod pocztowy w Koninie.

Wyszukiwarka kodów pocztowych

    Szukanie...
    Miejscowość Ulica Kod Województwo Powiat
    Znalazłeś kod pocztowy? Zarejestruj się i wysyłaj jeszcze taniej!
    • ZYSKAJ RABATY OD RAZU PO ZALOGOWANIU
    • DARMOWA REJESTRACJA
    • INDYWIDUALNA WYCENA
    Nowy projekt (17)
    Znalazłeś kod pocztowy? Zarejestruj się i wysyłaj jeszcze taniej!
    • ZYSKAJ RABATY OD RAZU PO ZALOGOWANIU
    • DARMOWA REJESTRACJA
    • INDYWIDUALNA WYCENA

    Wyszukiwarka kodów pocztowych w Koninie

    Chcesz nadać przesyłkę do Konina i szukasz wiarygodnego źródła podającego kod pocztowy? Przeglądanie kilkunastu stron internetowych, które niejednokrotnie podają różniące się dane, nie jest do końca dobrym rozwiązaniem, a w dodatku zajmuje sporo cennego czasu. Warto zatem wykorzystać narzędzia, które są w stanie wyszukać potrzebne dane za Ciebie. Jednym z nich jest wyszukiwarka kodów pocztowych Konin dostępna na GlobKurier.pl. Jest to proste w obsłudze narzędzie, które nie wymaga rejestracji czy logowania się na platformie. Dzięki niej w kilka chwil odnajdziesz kody pocztowe z całej Polski, bez konieczności przeglądania kolejnych stron z tego typu informacjami. Zaoszczędzisz w ten sposób nie tylko czas, ale również pieniądze. Dlaczego? Źle wpisany kod pocztowy może oznaczać, że przesyłka zostanie zwrócona do nadawcy, przez co będziesz musiał nadać ją jeszcze raz.

    W jaki sposób działa wyszukiwarka kodów pocztowych?

    Kody pocztowe w Polsce mają ściśle określoną strukturę, a ich budowa za każdym razem wygląda tak samo. Składają się one z pięciu cyfr oddzielonych znakiem “-” i umieszcza się je zawsze po lewej stronie nazwy miejscowości. W społeczeństwie funkcjonuje błędne przekonanie, że konkretny kod pocztowy jest przypisany do danego regionu bądź gminy. Tak naprawdę, kod może być przypisany do konkretnej miejscowości, jej części lub placówki pocztowej. Dlaczego zatem zdarza się, że kilka miejscowości ma ten sam kod pocztowy? Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku małych wsi, gdyż zazwyczaj pod jedną placówkę pocztową podlega ich kilka. Warto również pamiętać, że kod pocztowy miejscowości i kod placówki pocztowej są dwoma osobnymi kodami pocztowymi. Co prawda, mogą one składać się z takich samych cyfr, jednak ich znaczenie w każdym przypadku będzie inne. Miej to na uwadze zwłaszcza, jeśli korzystasz z opcji nadania listu nie bezpośrednio do adresata, ale właśnie do placówki pocztowej, która będzie dla niego wygodnym miejscem odbioru korespondencji. Tego rodzaju dane również zweryfikujesz za pośrednictwem naszej wyszukiwarki.

    Lista ważnych kodów pocztowych Konin

    Konin leży w środkowej Polsce, a konkretnie w województwie wielkopolskim. Miasto jest siedzibą władz powiatu konińskiego. Pierwsza wzmianka o Koninie pochodzi z 1293 roku. Obecnie miast jest głównym ośrodkiem Konińskiego Zagłębia Węgla Brunatnego a powstały na terenie Konina zespół elektrowni dostarcza ok. 8,5% energii elektrycznej wytwarzanej w Polsce. Miasto oficjalnie jest podzielone na 19 obrębów. Część z nich leży w tzw. starym Koninie, czyli w części lewobrzeżnej, natomiast pozostałe są zlokalizowane w tzw. nowym Koninie, czyli w części prawobrzeżnej. Kody pocztowe poszczególnych obrębów są uwzględnione w wyszukiwarce kodów pocztowych, dzięki czemu łatwo je zlokalizujesz i znajdziesz prawidłowy adres. Jeśli jednak chcesz szybko wysłać np. pismo urzędowe, poniżej udostępniamy listę najważniejszych adresów w Koninie.

    • Plac Wolności 1, 62-500 Konin; Urząd Miejski

    • Aleje 1 Maja 9, 62-510 Konin; Starostwo Powiatowe

    • Ul. Zakładowa 7A, 62-510 Konin; Urząd Skarbowy

    • Ul. Przemysłowa 2, 62-510 Konin; Komenda Miejska Policji

    • Ul. Gotycka, 62-505 Konin; Muzeum Okręgowe.

    WYSYŁASZ WIĘCEJ NIŻ 15 PRZESYŁEK MIESIĘCZNIE?
    SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI: