• Kody pocztowe Elbląg - wyszukiwarka

  Wyszukiwarka kodów pocztowych GlobKurier.pl umożliwia szybkie i bezproblemowe odnalezienie kodów pocztowych. Sprawdź kod pocztowy w Elblągu.

  Wyszukiwarka kodów pocztowych

     Szukanie...
     Miejscowość Ulica Kod Województwo Powiat
     Znalazłeś kod pocztowy? Zarejestruj się i wysyłaj jeszcze taniej!
     • ZYSKAJ RABATY OD RAZU PO ZALOGOWANIU
     • DARMOWA REJESTRACJA
     • INDYWIDUALNA WYCENA
     Nowy projekt (17)
     Znalazłeś kod pocztowy? Zarejestruj się i wysyłaj jeszcze taniej!
     • ZYSKAJ RABATY OD RAZU PO ZALOGOWANIU
     • DARMOWA REJESTRACJA
     • INDYWIDUALNA WYCENA

     Wyszukiwarka kodów pocztowych w Elblągu

     Kod pocztowy określany pocztowym numerem adresowym to z reguły ciąg cyfr, rzadziej liter i cyfr. Jest on dodawany do adresu i ma na celu usprawniać sortowanie przesyłek pocztowych. Konstrukcja kodów pocztowych i wytyczne dotyczące ich umieszczania różnią się od siebie w poszczególnych krajach. W Polsce układ kodu pocztowego składa się wyłącznie z cyfr. Może być on przypisany do jednej konkretnej miejscowości, jej części lub do danej placówki pocztowej.  W przypadku Elbląga obowiązuje jeden kod pocztowy. Ten sam kod obowiązuje także dla okolicznych miejscowości gminnych. Jaki zatem wpisać numer kodu, by mieć pewność, że przesyłka dotrze do wybranego adresata? Leżący w woj. warmińsko-mazurskim Elbląg jest miastem powiatowym. Pomimo, iż Elbląg jest siedzibą władz powiatu i gminy wiejskiej to sam stanowi odrębną jednostkę samorządu terytorialnego. Pomimo tego, w całym mieście jak i w okolicznych miejscowościach gminnych obowiązuje jeden kod pocztowy.

     W jaki sposób działa wyszukiwarka kodów pocztowych?

     W bazie wyszukiwarki dostępne są kody pocztowe zarówno dla dużych miast, ich dzielnic, ulic jak i dla małych miejscowości. Podstawą wyszukania kodu pocztowego dla dużego miasta jest wprowadzenie do wyszukiwarki nazwy miasta oraz nazwy ulicy. W przypadku małych miejscowości, w których obowiązuje jeden kod pocztowy dla wszystkich numerów posesji wystarczy podać nazwę wybranej aglomeracji. Poszukując kodu pocztowego dla miejscowości, której nazwa się powtarza w innych województwach należy oprócz nazwy samej miejscowości podać województwo, powiat i gminę. Niewprowadzenie tych danych może bowiem spowodować, iż ilość wyników będzie zbyt duża, co uniemożliwi szybkie wyszukanie prawidłowego numeru kodu. Wyszukiwarka kodów działa również w drugą stronę. Bowiem przy posiadaniu numeru kodu pocztowego, umożliwia ona odnalezienie przypisanej do niego miejscowości. Ważnym jest, by w trakcie wyszukiwania nie stosować skrótów obowiązujących w pisowni takich jak “ul.” czy “al.” Po wprowadzeniu takich skrótów wyszukiwarka może nie odnaleźć wyników lub podać błędne wyniki wyszukiwania. Konkludując, warto korzystać z narzędzia jakim jest wyszukiwarka kodów pocztowych. Bowiem pozwala ona na wyszukanie odpowiedniego kodu w krótkim czasie i co ważne jest narzędziem bezpłatnym

     Lista ważnych kodów pocztowych Elbląg

     Kod pocztowy 82-300 obowiązuje dla większości instytucji w mieście. Określa on między innymi: Urząd Miejski w Elblągu, Urząd Gminy Elbląg, Izbę Skarbową w Olsztynie Ośrodek Zamiejscowy w Elblągu, Urząd Skarbowy w Elblągu, Sąd Okręgowy w Elblągu czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Elblągu. Poszukując kodu pocztowego dla wybranego urzędu, dzielnicy czy ulicy Elbląga, warto skorzystać z narzędzia jakim jest wyszukiwarka kodów pocztowych Elbląg. Jest to proste w obsłudze narzędzie, którym warto się posługiwać w trakcie ustalania kodu pocztowego, ponieważ pozwala ono na dużą oszczędność czasu. Lista kodów pocztowych Elbląg:

     • 82-300Bielany, Dąbrowa, Dębica, Drewnik, Modrzewina, Nowe Miasto, Nowe Pole, Próchnik, Rubno Wielkie,  Stagniewo, Śródmieście, Warszawskie Przedmieście, Zakrzewo, Zatorze, Zawodzie.

     • 82-314Nad Jarem

     • 82-300dla najważniejszych instytucji w mieście.

      

      

     WYSYŁASZ WIĘCEJ NIŻ 15 PRZESYŁEK MIESIĘCZNIE?
     SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI: