Kody pocztowe Żywiec - wyszukiwarka

Wyszukiwarka kodów pocztowych GlobKurier.pl umożliwia szybkie i bezproblemowe odnalezienie kodów pocztowych. Sprawdź kod pocztowy w Żywcu.

Wyszukiwarka kodów pocztowych

    Szukanie...
    Miejscowość Ulica Kod Województwo Powiat
    Znalazłeś kod pocztowy? Zarejestruj się i wysyłaj jeszcze taniej!
    • ZYSKAJ RABATY OD RAZU PO ZALOGOWANIU
    • DARMOWA REJESTRACJA
    • INDYWIDUALNA WYCENA
    Nowy projekt (17)
    Znalazłeś kod pocztowy? Zarejestruj się i wysyłaj jeszcze taniej!
    • ZYSKAJ RABATY OD RAZU PO ZALOGOWANIU
    • DARMOWA REJESTRACJA
    • INDYWIDUALNA WYCENA

    Wyszukiwarka kodów pocztowych w Żywcu

    Oficjalna nazwa kodów adresowych brzmi Pocztowe Numery Adresowe, w skrócie PNA. Zostały one wprowadzone w Polsce w 1973 roku, celem uproszczenia procesu sortowania przesyłek. Najważniejszą rolę w kodzie pocztowym odgrywa pierwsza cyfra, ponieważ oznacza ona przynależny okręg pocztowy. Ponieważ w Polsce, kody pocztowe zaczęły obowiązywać w czasie, gdy istniał jeszcze podział na 17 województw, niektóre okręgi pocztowe obejmują dzisiaj nawet dwa województwa. Zatem, jaki kod pocztowy Żywiec przypisany jest do miasta? I co oznaczają kolejne cyfry kodu?

    W jaki sposób działa wyszukiwarka kodów pocztowych?

    Jednym z najlepszych narzędzi ułatwiających wyszukanie prawidłowego kodu pocztowego jest wyszukiwarka kodów. Jest to system, który w prosty sposób pomaga wyszukać kod pocztowy dla wybranej miejscowości w Polsce. Umożliwia także wyszukanie miasta i ulicy na podstawie kodu pocztowego. Są jednak dwie ważne zasady, którymi należy się kierować, korzystając z wyszukiwarki. Bezsprzecznie nie należy wprowadzać do wyszukiwarki numerów domów ani skrótów typu: ul., al. czy pl. Bowiem wyszukiwarka nie odczytuje takich znaków i w rezultacie końcowym może grozić wyświetleniem się informacji o błędnie wprowadzonych danych. Ponieważ w Polsce nazwy niektórych miejscowości powtarzają się, drugą istotną zasadą, jest wprowadzenie prawidłowego województwa, powiatu i gminy. Przy stosowaniu się do powyższych zasad, odszukanie prawidłowego kodu pocztowego dla danej miejscowości, nie przysparza najmniejszych problemów. Zaletą wyszukiwarki jest także możliwość wyszukania miejscowości i ulicy dla przypisanego kodu. Oznacza to, że po wprowadzeniu kodu pocztowego bądź jego fragmentu, złożonego przynajmniej z trzech pierwszych cyfr, wyszukiwarka wyświetli wszystkie możliwości, których kod rozpoczyna się od podanych liczb.

    Lista ważnych kodów pocztowych Żywiec

    . Z czego pierwsza cyfra określa okręg pocztowy, druga województwo wedle dawnego podziału administracyjnego. Trzecia wskazuje konkretny obszar pocztowy. Natomiast dwie ostatnie określają konkretną placówkę pocztową i przypisany do niej adres. Kod pocztowy Żywiec oznacza miasto i dodatkowo dwie inne okoliczne miejscowości. Należą do nich wsie: Leśna oraz Sienna. Jednakże kod 34-300 nie jest jedynym obowiązującym na terenie miasta. Bowiem lista kodów pocztowych Żywiec obejmuje także:

    • 34-300 ul. Kościuszki 31; Placówka Pocztowa
    • 34-300 ul. Grunwaldzka 21; Placówka Pocztowa
    • 34-300 Osiedle 700-lecia 9; Placówka Pocztowa
    • 34-300 Rynek 2; Urząd Miasta

    Jednym z rozwiązań dającym pewność wpisania prawidłowego kodu pocztowego, jest skorzystanie z wyszukiwarki kodów pocztowych.

    WYSYŁASZ WIĘCEJ NIŻ 15 PRZESYŁEK MIESIĘCZNIE?
    SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI: